Neděle 19. května 2024 05:05
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace

BREAKING: USD ziskává po chybě v údajích o průmyslové výrobě

16.05.2024 15:25  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Zpráva o průmyslové výrobě v USA za duben byla zveřejněna dnes ve 14:15 . Očekávalo se, že zpráva bude vykazovat malé nárůsty průmyslové a zpracovatelské produkce na měsíční bázi, stejně jako žádnou změnu ve využití kapacit ve srovnání s předchozím měsícem.

Aktuální zpráva se ukázala být zklamáním, průmyslová výroba ve srovnání s minulým měsícem stagnovala a výrobní výroba nečekaně klesla. Využití kapacit zůstalo beze změny na 78,4 %, což je v souladu s očekáváním ekonomů. Vzhledem k tomu, že tato zpráva je považována za vydání druhé úrovně, nebylo možné zaznamenat žádnou zásadní reakci trhu. USD se posunul o něco výše, což vyvolalo malý pokles na EURUSD.

USA, zpráva o průmyslové výrobě za duben

 • Průmyslová výroba: 0,0 % meziměsíčně oproti očekávaným 0,1 % meziměsíčně (dříve 0,4 % meziměsíčně)
 • Výrobní produkce: -0,3 % meziměsíčně oproti očekávaným meziměsíčním 0,1 % (dříve 0,5 % meziměsíčně)
 • Využití kapacity: 78,4 % oproti očekávaným 78,4 % (78,4 % dříve)

EURUSD prohloubil pokračující pokles po údajích o průmyslové výrobě v USA a posunul se na čerstvá denní minima. Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: USD zaznamenal malú reakciu na nepriaznivú správu ADP
  Správa ADP o zmene zamestnanosti v USA v máji bola zverejnená o 14:15. Očakávalo sa, že údaje vykážu nárast zamestnanosti o 300 tisíc pracovných miest po 247 tisícovom raste v apríli. Správa však ukázala nárast iba o 128 tisíc pracovných miest, čo je najmenej od straty pracovných miest v roku 2020 a oveľa horšie, ako trhy očakávali.
 • BREAKING: USD zaznamenal malú reakciu na pozitívne údaje PMI z USA
  IHS Markit Manufacturing PMI pre USA vzrástol vo februári na 57,5 ​​z 55,5 bodov v januári, čo bolo nad trhovým konsenzom vo výške 56,0 bodov, ukázali predbežné odhady. Spoločnosti zaznamenali najsilnejší nárast predaja od vlaňajšieho júla. Vo februári sa posilnil aj medzinárodný dopyt po službách v USA. So zlepšujúcimi sa podmienkami dopytu poskytovatelia služieb naďalej prijímali ďalších zamestnancov. Nárast bol výrazný a najrýchlejší za deväť mesiacov. V oblasti cien došlo k výraznejšiemu nárastu vstupných nákladov a cien výstupov. Predovšetkým miera inflácie poplatkov dosiahla podľa Markit Economics sériový vrchol
 • BREAKING: USD zaznamenal malú reakciu na zmiešané PMI dáta
  IHS Markit Manufacturing PMI v USA vyskočil v júli na 63,10 z 62,1 bodov v júni, čo prekonalo trhovú predpoveď vo výške 61,9 bodov.
 • BREAKING: USD zaznamenal malú reakciu na zverejnenie inflácie a osobných výdavkov
  Hlavný cenový index PCE, ktorý nezahŕňa volatilné položky, ako sú potraviny a energie a je obľúbeným indikátorom inflácie Federálneho rezervného systému, v júni medziročne vzrástol na 3,5%, po májovom náraste o 3,4%, čo bolo pod očakávaniami trhu na úrovni 3,7 %. Medzimesačne zaznamenal jadrový PCE pokles o 0,4% v júni z 0,5% v máji.
 • BREAKING: USD zaznamenal tlmenú reakciu na americký dátový balík
  Jadrové ceny PCE v USA, ktoré nezahŕňajú potraviny a energie, zostali v máji nezmenené na medzimesačnej úrovni 0,3 %, čo bolo pod očakávaniami trhu vo výške 0,4 %. Medziročne jadrová inflácia PCE klesla na 4,7 % zo 4,9 % v predchádzajúcom mesiaci, čo bolo pod odhadmi analytikov vo výške 4,8 %.
 • BREAKING: USD zaznamenal tlmenú reakciu na pozitívne dáta ADP
  Správa ADP o zmene zamestnanosti v USA v septembri bola zverejnená o 14:15 hod. Očakávalo sa, že údaje ukážu nárast o 428 000 pracovných miest po náraste o 374 000 pracovných miest v auguste. Správa však ukázala nárast o 568 000 pracovných miest, čo bolo oveľa lepšie, ako sa očakávalo na trhoch.
 • BREAKING: USD zaznamenal tlmenú reakciu po slabých predbežných údajoch PMI z USA
  IHS Markit Manufacturing PMI pre USA klesol v januári na 55,00 z 57,7 bodov z decembra, čo bolo pod trhovými prognózami na úrovni 56,8 bodov, ukázali predbežné odhady. Údaje poukázali na najpomalší rast továrenskej aktivity za posledný rok.
 • BREAKING: USD zaznamenal tlmenú reakciu po tom, čo boli zverejnené slabé dáta z trhu nehnuteľností
  Údaje o predaji existujúcich domov v USA za marec boli zverejnené dnes o 16:00. Očakávalo sa, že správa vykáže pokles zo 4,58 milióna vo februári na súčasných 4,5 milióna. Skutočná správa však minula očakávania a ukázala 4,44 milióna. To predstavuje pokles o 2,4 % v porovnaní so 14,5 % nárastom v predchádzajúcom mesiaci.
 • BREAKING: USD zaznamenává malou reakci na negativní PMI data z USA
  Americká výrobní PMI index klesl z květnových 57,0 na červnových 52,40, což je méně než kolik odhadovali analytici (odhad 56,5).
 • BREAKING: USD zaznamenává na FOMC Minutes malou reakci
  Právě byl zveřejněn zápis z posledního zasedání FOMC. Zveřejnění bylo vnímáno jako jestřábí, ale zpočátku nevyvolalo na trzích žádné výraznější pohyby. V důsledku toho indexy na Wall Street poklesly, zatímco USD mírně posílil.
 • BREAKING: USD získava po údajoch o objednávkach tovarov dlhodobej spotreby
  Správa o objednávkach tovarov dlhodobej spotreby v USA za máj bola zverejnená dnes o 14:30 CET. Očakávalo sa, že údaje ukážu pokles hlavných objednávok a mierny pokles jadrových objednávok (bez dopravy). Skutočné údaje sa však ukázali ako veľké pozitívne prekvapenie, keď celkové objednávky vzrástli o 1,7 % medzimesačne a jadrové objednávky o 0,6 % medzimesačne.
 • BREAKING: USD zisky po silném čtení Conference Board
  Index spotřebitelské důvěry Conference Board za prosinec a stávající údaje o prodeji domů v USA za listopad byly zveřejněny v 15:00 GMT a byly to jediné pozoruhodné údaje z USA naplánované na dnešek. Očekávalo se, že index Conference Board vykáže malé zlepšení, zatímco prodeje domů byly o něco nižší než před měsícem.
 • BREAKING: USD zisky po zprávě o inflaci PPI
  Zpráva o inflaci PPI v USA za únor byla zveřejněna dnes ve 12:30 GMT. Zpráva byla druhořadá, protože důležitější data CPI byla zveřejněna již v úterý. Očekávalo se, že zpráva ukáže zrychlení růstu cen hlavních výrobců a mírné zpomalení růstu jádrových cen.
 • BREAKING: USD zisky vyšší po datech ADP, než se očekávalo
  Zpráva o zaměstnanosti ADP za prosinec byla vydána dnes ve 14:15 . Zpráva je posledním kouskem klíčových údajů o práci v USA před zítřejším vydáním zprávy NFP za prosinec (pátek, 14:30). Očekávalo se, že údaje ADP ukáží 115 000 nárůst zaměstnanosti v USA v posledním měsíci roku 2023 po pouhých 103 000 nárůstu v listopadu.
 • BREAKING: USD zpevňuje v reakci na lepší data NFP
  Americká ekonomika v únoru nečekaně přidala 678 tisíc pracovních míst, ve srovnání s nárůstem o 467 tisíc v lednu a výrazně nad očekáváním trhu 400 tisíc. Jde o nejvyšší nárůst za posledních 7 měsíců.
 • BREAKING: USD ztrácí po špatném výsledku NFP
  Americká ekonomika přidala v listopadu nečekaně pouze 210 tisíc nových pracovních míst při očekávání růstu o 550 tisíc. V říjnu vzrostl počet pracovních míst o 550 tisíc. Míra nezaměstnanosti klesla na 4,2 % z předchozích 4,6 %. Trh čekal pouze pokles na 4,5 %. Růst mezd mírně zpomalil na 4,8 % YoY z říjnových 4,9 % YoY. Trh očekával vzestup růstu mezd na meziročních 5,0 %.
 • BREAKING: US HDP nižší, než se očekávalo. US100 ztrácí
  Po slabších než očekávaných údajích o HDP s velmi nízkými nároky v nezaměstnanosti a vyšším než očekávaným cenovým indexem futures na Nasdaq 100 (100 USD) oslabily, protože obchodníci očekávají, že členové Fedu budou pod tlakem a jestřábí, a to i přes ne tak silné, jak se očekávalo tempo americké ekonomiky. Největším rizikem jsou samozřejmě vyšší ceny znamenající inflační tlaky.
 • BREAKING: US ISM Non-Manufacturing Index na úrovni 55.5 bodov (očakávala sa úroveň 55.1 bodov)
  Non-Manufacturing Index ISM v USA za január vzrástol na 55,5 bodov. Zverejnené údaje prekonali očakávania na úrovni (55.1 bodov). Najvyšší nárast ISM súvisí s nevýrobnou obchodnou činnosťou, ktorá sa vyšplhala na úroveň 60,9 bodov. Na druhej strane podľa ISM zamestnanosť v nevýrobnej sfére klesla na 53,1 bodov – predchádzajúci mesiac 54,8 bodov.
 • BREAKING: US ISM Non-Manufacturing PMI nenaplnil očakávania
  ISM Non-Manufacturing PMI v USA klesol vo februári na 55,3 z 58,7 bodov, čo bolo pod očakávaniami analytikov na úrovni 58,7 bodov.
 • BREAKING: US ISM Non-Manufacturing PMI prekonal očakávania
  ISM Non-Manufacturing PMI v USA vyskočil v januári na 58,7 z 57,7 bodov v predchádzajúcom mesiaci, čím prekonal očakávania analytikov, ktorí počítali s poklesom na 56,8 bodov.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new