Úterý 25. června 2024 15:06
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei SwiftTrader

Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (08.04.2024)

08.04.2024 13:06  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Nejbližší dny budou ve znamení fundamentu, který bude určovat výsledek americké inflace. Data by budou zveřejněna ve středu a ve čtvrtek. Kromě toho máme před sebou nový kvartál a na hlavních akciových trhech by to mohlo způsobit korekci kvůli rebalancování portfolií obchodníků. Ze jmen je nejzajímavější Libra, která výrazně vzrostla z hlediska futures long pozic. Komoditním příležitostem kraluje ropa, tu obchodníci přidali více než 15 tisíc nových long kontraktů a cena se drží iz technického hlediska v růstovém trendu.

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Technická analýza S&P 500: Žádná sláva to není
  Technická analýza indexu S&P 500 nadále nenaplňuje optimismem, alespoň tedy ty investory, kteří již vyhlížejí obrat letošního klesajícího trendu. Trendové ukazatele ukazují jasně směr dolů. Naprosto výmluvný je pohled na průměry, které jsou poskládané jako z učebnice pro medvědí trh, kdy nahoře je 200denní klouzavý průměr (200 SMA), pod ním se nachází 100 SMA a dole je 50 SMA. Všechny tři průměry navíc míří dolů, což je dalším indikátorem klesajícího trendu.
 • Technická analýza - Sázky na posílení USD se zvyšují, mezi retailovými investory je 71 % dolarových býků
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,1377 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
 • Technická analýza: Sázky na růst se zvyšují, to ale zásoby taky!
  Nabídková strana na ropě hlásí útlum produkce, ale bohužel ta poptávková hlásí útlum také. O co méně OPEC a Rusko vytěží, o to méně největší spotřebitel Čína poptává. Mezinárodní energetická agentura EIA potvrdila výrazný růst zásob ropy v USA za minulý týden, ke kterému pomohly i rostoucí dovozy ropy. Světlem na konci tunelu byl pro spekulanty nečekaný pokles zásob benzínu a mírný pokles využití kapacit rafinerií. Současný růst cen ropy spíše odpovídá tomu, že trh byl díky americkému petrolejářskému institutu nastaven na mnohem horší zprávy.
 • Technická analýza - S dobrými makrodaty můžeme očekávat postupné posilování dolaru
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje při hladině denního pivotu 1,1267 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybu ...
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (02.01.2024)
  Přestože tento týden nebude celý obchodní, můžeme se těšit na pořádnou dávku fundamentálních zpráv z USA. Mezi hlavní z nich budou patřit data PMI následovaná daty z trhu práce ADP, Jolts a NFP. Pro dolar začíná důležitý kvartál, který by podle očekávání mohl hlavní méně přinést prostor k posílení, dlouhodobé vyhlídky však už nejsou až tak pozitivní a přiklánějí se spíše k silnějšímu Euru neboli Libře. Růstovými tahouny by mohly být komodity v čele s ropným trhem nebo průmyslové komodity jako stříbro nebo měď.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (03.06.2024)
  Trhy tento týden čekají významná data z US za měsíc květen. V hledáčku obchodníků budou zejména PMI data, report ADP a páteční NFP data z Ameriky, neméně zajímavá však bude zasedání kanadské BoC, která by měla sazby snížit o 25 pb nebo čtvrteční zasedání ECB. Hlavní měny si připisují nové nákupní kontrakty, což by mohlo v tomto týdnu působit negativněji na americký dolar. Z komodit je technicky i fundamentálně nejzajímavější situace na trhu s ropou, více ve videu.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (04.12.2023)
  Nejbližší dny budou zejména o datech z trhu práce v USA, které by mohly naznačit další zpomalování. V úterý očekáváme data PMI, jejich výsledky mohou být také neméně zajímavé. Sentimentem jsou nejzajímavější trhy hlavních měn, kótovaných vůči USD, kde vidím významnou míru potenciálu do příštích týdnů. Podobně jsou na tom komodity, hlavní impuls bychom mohli očekávat na trhu zemního plynu, v těsném závěsu je trh s ropou, ta útočí na lokální minima a to vnímám jako významné riziko v případě možného propadu na nižší úrovně. U WTI ropě až na cenu 67$.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (05.02.2024)
  Komodity a také samotný měnový trh bez výraznější změny nálady a větší volatility, takto bychom mohli shrnout poslední dny. Podobně ale v pozitivním směru jsou hlavně indexy, které atakují svá maxima. Tento týden neočekáváme žádné výraznější fundamenty, a proto by týden mohl být hlavně o technickém obchodování, případně neočekávaných komentářích centrálních bankéřů. Mezi střednědobé příležitosti můžeme určitě zařadit pokračující pokles měn Eura a Libry, překvapit by mohlo i zlato, které se zatím pohybuje nevýrazně do strany.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (06.05.2024)
  Zasedání Fedu trhy nevystrašilo, mírně však ztrácel dolar. Tento týden jsme bez výraznějších fundamentů, zasedat bude Australská a Britská centrální banka, což by mohlo mírně zvýšit volatilitu na těchto měnách. Správci aktiv na začátku května zaznamenali významný in-flow kapitálu do Bitcoinu, může se jednat o spekulaci na růstovou rally po halvingu. Ropa v poklesu přilákala long spekulanty, na Natgasu začíná panovat opačná atmosféra.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (08.01.2024)
  Na trh se vrací objem a likvidita, i když to na první pohled možná nevypadá. Nicméně obchodníci čekají nové spouštěcí pohyby, které by mohly změnit aktuální ocenění. Konec týdne bude zajímavý zejména díky inflačním datům z USA. Hlavně na akciových indexech a komoditních trzích je vidět výraznější navýšení short pozic futures obchodníků, což by mohlo znamenat negativnější pohyby v nejbližších dnech.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (10.06.2024)
  V tomto týdnu obchodníky čeká zasedání dvou centrálních bank v USA a Japonsku. Ani v jednom případě se neočekává změna sazeb a proto bude důležitějším elementem samotná tisková konference. Na měnovém trhu stále dominují pozice na hlavních měnách, jakými jsou Euro a Libra, paradoxně se to na ceně neodkadluje. Komodity jsou před letem v tlaku, zájem obchodníků i nadále o tyto trhy klesá a otočka je v nedohlednu.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (11.03.2024)
  Americký dolar oslabuje také kvůli novým datům z trhu práce, která podporují myšlenku uvolňování úroků v USA. Tento týden budou obchodníky zajímat hlavně inflační data. Z komodit je zajímavějším trhem zejména ropa, která by mohla po přerollování kontraktu zamířit na nižší úrovně vhodné pro dlouhodobější long obchodníky. Naproti tomu Natgas nenaznačuje, že by měl být v letní sezónnosti vyhledáván artiklem. Ze měn by se primárně mohlo dařit JPY, EUR nebo GBP.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (11.12.2023)
  Komodity zůstávají v korekci a poslední dny neukázaly na změnu, i futures trhu je se svým open interestem opatrný. Všichni vyčkávají za středečním zasedáním FEDu, který by měl kromě podržení sazby na stejné úrovni, zveřejnit ekonomické projekce. Právě tyto informace by mohly zamávat s tržními očekáváními. I nadále mohou být zajímavé myšlenky s potenciálem růstu Eura vůči Dolaru, kterým přeje i sezónní sentiment.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (12.02.2024)
  Před námi je týden inflačních dat z USA, jejichž výsledek by však v trhu už měl být započítán a zároveň by neměl mít větší dopad na příští zasedání Fedu. Fundamentálně by mohly být zajímavé komentáře představitelů FOMC, inflační a průmyslová data z Británie nebo výsledky trhu nemovitostí v USA. Hlavním měnám se zatím nedaří dostat pod kontrolu oslabování vůči Dolaru, obrat by však mohl být na dohled. Riziková aktiva zatím vyhrávají v růstové rally, dotahovat by se pomalu na nich mohl trh s komoditami.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (13.05.2024)
  Obchodníci budou v tomto týdnu čekat primárně na US inflační data. Ty budou zveřejněny v úterý a středu. Do nálady na trhu by mohly vstoupit i komentáře členů FOMC. Za zajímavé považuji přezkoupení kontraktů na hlavní US index S&P a pozice na Japonském Jenu, ze kterého významně ubyly short pozice. To by mohlo znamenat dlouhodobější otáčení trendu jenových párů. Také při S&P i přes cenový růst minulý týden přibylo přes 40 tisíc nových short kontraktů, což považuji za významnou změnu a zvednutý varovný prst před tohoto týdenními daty.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (15.01.2024)
  Na trzích očekáváme méně výrazný týden bez fundamentů. Zajímavou situaci může vytvořit rollování natgasu na nový kontrakt, který začíná na výrazně nižší ceně a může to značit i jistý nezájem trhu nebo přecenění. Několik trhů se obchoduje v pásmu bez výraznějšího trendu a proto je třeba být v managementu pozic nejbližší dny pozornější. Hlavními zprávami týdne budou americké výsledky trhu s nemovitostmi, britské a evropské spotřebitelské indexy.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (15.04.2024)
  Riziko na blízkém východě zásadněji neovlivnilo obchodování v úvodu týdne. Zprávy mohly spíše působit jako volavky, aby nalákaly poslední sortu long obchodníků na trh se zlatem a ropou. Fundamentálně bude jistě zajímavé sledovat i výsledky projevů členů FOMC, které budou přicházet během celého týdne. Technicky nezajímavější trhy jsou EUR/USD, v silné zóně likvidity pro poziční long obchodníky a také trh amerického zemního plynu, který prolomil bariéru trendové linie a tvoří pohyb do strany.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (18.03.2024)
  Nejvýznamnějším fundamentem bude zřejmě zasedání japonské BoJ a nejen rozhodnutí o změně úrokové sazby, ale i budoucí vyhlídky o dalším vývoji sazeb. Zatím si jen málo spekulantů vsadilo na japonský Jen, který by však této pozice mohl využít. Čekáme však také zasedání amerického Fedu, který by mohl znejistit akciový trh. Zajímavá situace se začíná rýsovat na trhu se zemním plynem, který zaznamenává příliv nových long kontraktů. Také na trh s ropou má za sebou pozitivní růstové dny, z této nálady by obchodníci mohli těžit i nejbližší týden.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (18.12.2023)
  Předposlední obchodní týden letošního roku nebude fundamentálně tak nabitý, jako byl ten předchozí. Přesto se obchodníci mohou těšit na PCE data mapující spotřebu domácností v USA a také nové zprávy z trhu s nemovitostmi. Americký dolar pokračuje v oslabování a na nejbližší dny to na změnu nevypadá, obrat by mohl nastat v prvních lednových týdnech. Zajímavými se jeví trhy s ropou a zemním plynem, které dosahovaly několikaměsíční minima.
 • Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (19.02.2024)
  Na trhu stále dominuje klidná nálada, fundamentální obchodníky čeká klidnější týden. V pondělí dokonce se svátkem v USA. Zajímavější by však mohl být návrat obchodníků z východních burz, kde se slavil Nový lunární rok. Posilování amerického Dolaru začíná zpomalovat a otevírá se tak prostor pro nové růstové impulsy pro ostatní měny. Natgas se dostává na 3 letá minima, která s sebou přinášejí příležitosti ale i výrazná rizika cenové fluktuace. Ropa zůstává v pásmu a sevření fundamentální neutrality.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei léto akce