Ticker Tape by TradingView
                        
                    Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (05.08.2024)
Většina rizikových aktiv zažívá krvavé lázně po výsledcích amerických dat z trhu práce. Obchodníci se obávají výraznějšího přepisu vysokých úroků do ekonomiky. Fed již avizoval mimořádné zasedání, na kterém bude chtít trhy a obchodníky uklidnit možným zásahem do sazeb. Komodity tuto náladu kopírují, americký zemní plyn stále pod 2$ a situace se zřejmě nezmění ani tento týden. Pod tlakem je také americký dolar, kterému možnost výrazného snížení sazeb neprospívá.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Technická analýza | Americký dolar | Analýza | Fed | Investování | Komodity | MIFID | Riziko | Výkonnost | Doporučení | Obchodování | XTB | EU | Obchodníci | Investiční strategie | Dolar | Investiční | Investiční doporučení | Zemní plyn | Předpověď | Komise | Podnikání | Ztráty | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | Snížení sazeb | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Finanční ztráty | Plyn | Investujte | Poradenství | Komunikace | Trhy | Situace | Ekonomiky | Práce | CL | JDE | Společnost XTB | Nařízení | Riziko ztráty | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Mimořádné zasedání | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | 256/2004 | Odpovědnost | Směrnice | Investování je rizikové | 
	Čtěte více
- 
				Technická analýza S&P: Na chytání dna to rozhodně nevypadá
				
 Naposledy jsem se zde věnoval technické analýze indexu S&P 500 dne 5. srpna, kdy jeho hodnota činila 4150 bodů a po čtyřměsíční pauze právě prorazil 100denní klouzavý průměr (100 SMA). Kolem této úrovně se nacházela výraznější technická rezistence, kde ve skutečnosti došlo ke krátkému zastavení růstu a konsolidaci. Pak však došlo k rozhodnému proražení této hranice, kde jsme anticipovali další pohyb až na 200 SMA kolem 4340 b., což se nakonec s velkou přesností taky potvrdilo. Tato úroveň se však ukázala jako lokální vrchol a s obratem sentimentu jsme se nyní dostali zpět na 3900 b. Co nám tedy říká technická analýza nejsledovanějšího amerického akciového indexu dnes?
- 
				Technická analýza S&P 500 - čekání na signál
				
 Jak vypadá index S&P 500 z technického pohledu? Můžeme se těšit na novoroční rally nebo se spíš máme obávat testování posledních minim? Naposledy jsem se zde věnoval technické analýze S&P 500 na konci října a je s podivem, že tento index se nyní nachází na de facto stejné úrovni. Rozhodně se totiž nedá říct, že by se za tu dobu u akcií nic neudálo, když tento index nejdřív zaznamenal 8% nárůst, aby nakonec všechny zisky odevzdal a vrátil se zpět na 3800 bodů. Závěr poslední analýzy se nesl v pozitivním duchu s možností rychlého posílení na 3900 a v případě prolomení této hranice s pohybem na 4100 do konce roku. To vše se do puntíku vyplnilo, když na úrovni 4100 bodů nakonec došlo k prudkému obratu směrem dolů. Nyní se už ale podívejme, jak vypadá aktuální situace, a rovnou upozorňuji, že ten obrázek rozhodně nevypadá tak konstruktivně jako na konci října.
- 
				Technická analýza S&P 500: Žádná sláva to není
				
 Technická analýza indexu S&P 500 nadále nenaplňuje optimismem, alespoň tedy ty investory, kteří již vyhlížejí obrat letošního klesajícího trendu. Trendové ukazatele ukazují jasně směr dolů. Naprosto výmluvný je pohled na průměry, které jsou poskládané jako z učebnice pro medvědí trh, kdy nahoře je 200denní klouzavý průměr (200 SMA), pod ním se nachází 100 SMA a dole je 50 SMA. Všechny tři průměry navíc míří dolů, což je dalším indikátorem klesajícího trendu.
- 
				Technická analýza - Sázky na posílení USD se zvyšují, mezi retailovými investory je 71 % dolarových býků
				
 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,1377 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
- 
				Technická analýza: Sázky na růst se zvyšují, to ale zásoby taky!
				
 Nabídková strana na ropě hlásí útlum produkce, ale bohužel ta poptávková hlásí útlum také. O co méně OPEC a Rusko vytěží, o to méně největší spotřebitel Čína poptává. Mezinárodní energetická agentura EIA potvrdila výrazný růst zásob ropy v USA za minulý týden, ke kterému pomohly i rostoucí dovozy ropy. Světlem na konci tunelu byl pro spekulanty nečekaný pokles zásob benzínu a mírný pokles využití kapacit rafinerií. Současný růst cen ropy spíše odpovídá tomu, že trh byl díky americkému petrolejářskému institutu nastaven na mnohem horší zprávy.
- 
				Technická analýza - S dobrými makrodaty můžeme očekávat postupné posilování dolaru
				
 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje při hladině denního pivotu 1,1267 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybu ...
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (02.01.2024)
				
 Přestože tento týden nebude celý obchodní, můžeme se těšit na pořádnou dávku fundamentálních zpráv z USA. Mezi hlavní z nich budou patřit data PMI následovaná daty z trhu práce ADP, Jolts a NFP. Pro dolar začíná důležitý kvartál, který by podle očekávání mohl hlavní méně přinést prostor k posílení, dlouhodobé vyhlídky však už nejsou až tak pozitivní a přiklánějí se spíše k silnějšímu Euru neboli Libře. Růstovými tahouny by mohly být komodity v čele s ropným trhem nebo průmyslové komodity jako stříbro nebo měď.
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (03.06.2024)
				
 Trhy tento týden čekají významná data z US za měsíc květen. V hledáčku obchodníků budou zejména PMI data, report ADP a páteční NFP data z Ameriky, neméně zajímavá však bude zasedání kanadské BoC, která by měla sazby snížit o 25 pb nebo čtvrteční zasedání ECB. Hlavní měny si připisují nové nákupní kontrakty, což by mohlo v tomto týdnu působit negativněji na americký dolar. Z komodit je technicky i fundamentálně nejzajímavější situace na trhu s ropou, více ve videu.
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (04.12.2023)
				
 Nejbližší dny budou zejména o datech z trhu práce v USA, které by mohly naznačit další zpomalování. V úterý očekáváme data PMI, jejich výsledky mohou být také neméně zajímavé. Sentimentem jsou nejzajímavější trhy hlavních měn, kótovaných vůči USD, kde vidím významnou míru potenciálu do příštích týdnů. Podobně jsou na tom komodity, hlavní impuls bychom mohli očekávat na trhu zemního plynu, v těsném závěsu je trh s ropou, ta útočí na lokální minima a to vnímám jako významné riziko v případě možného propadu na nižší úrovně. U WTI ropě až na cenu 67$.
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (05.02.2024)
				
 Komodity a také samotný měnový trh bez výraznější změny nálady a větší volatility, takto bychom mohli shrnout poslední dny. Podobně ale v pozitivním směru jsou hlavně indexy, které atakují svá maxima. Tento týden neočekáváme žádné výraznější fundamenty, a proto by týden mohl být hlavně o technickém obchodování, případně neočekávaných komentářích centrálních bankéřů. Mezi střednědobé příležitosti můžeme určitě zařadit pokračující pokles měn Eura a Libry, překvapit by mohlo i zlato, které se zatím pohybuje nevýrazně do strany.
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (06.05.2024)
				
 Zasedání Fedu trhy nevystrašilo, mírně však ztrácel dolar. Tento týden jsme bez výraznějších fundamentů, zasedat bude Australská a Britská centrální banka, což by mohlo mírně zvýšit volatilitu na těchto měnách. Správci aktiv na začátku května zaznamenali významný in-flow kapitálu do Bitcoinu, může se jednat o spekulaci na růstovou rally po halvingu. Ropa v poklesu přilákala long spekulanty, na Natgasu začíná panovat opačná atmosféra.
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (08.01.2024)
				
 Na trh se vrací objem a likvidita, i když to na první pohled možná nevypadá. Nicméně obchodníci čekají nové spouštěcí pohyby, které by mohly změnit aktuální ocenění. Konec týdne bude zajímavý zejména díky inflačním datům z USA. Hlavně na akciových indexech a komoditních trzích je vidět výraznější navýšení short pozic futures obchodníků, což by mohlo znamenat negativnější pohyby v nejbližších dnech.
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (08.04.2024)
				
 Nejbližší dny budou ve znamení fundamentu, který bude určovat výsledek americké inflace. Data by budou zveřejněna ve středu a ve čtvrtek. Kromě toho máme před sebou nový kvartál a na hlavních akciových trhech by to mohlo způsobit korekci kvůli rebalancování portfolií obchodníků. Ze jmen je nejzajímavější Libra, která výrazně vzrostla z hlediska futures long pozic. Komoditním příležitostem kraluje ropa, tu obchodníci přidali více než 15 tisíc nových long kontraktů a cena se drží iz technického hlediska v růstovém trendu.
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (10.06.2024)
				
 V tomto týdnu obchodníky čeká zasedání dvou centrálních bank v USA a Japonsku. Ani v jednom případě se neočekává změna sazeb a proto bude důležitějším elementem samotná tisková konference. Na měnovém trhu stále dominují pozice na hlavních měnách, jakými jsou Euro a Libra, paradoxně se to na ceně neodkadluje. Komodity jsou před letem v tlaku, zájem obchodníků i nadále o tyto trhy klesá a otočka je v nedohlednu.
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (11.03.2024)
				
 Americký dolar oslabuje také kvůli novým datům z trhu práce, která podporují myšlenku uvolňování úroků v USA. Tento týden budou obchodníky zajímat hlavně inflační data. Z komodit je zajímavějším trhem zejména ropa, která by mohla po přerollování kontraktu zamířit na nižší úrovně vhodné pro dlouhodobější long obchodníky. Naproti tomu Natgas nenaznačuje, že by měl být v letní sezónnosti vyhledáván artiklem. Ze měn by se primárně mohlo dařit JPY, EUR nebo GBP.
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (11.12.2023)
				
 Komodity zůstávají v korekci a poslední dny neukázaly na změnu, i futures trhu je se svým open interestem opatrný. Všichni vyčkávají za středečním zasedáním FEDu, který by měl kromě podržení sazby na stejné úrovni, zveřejnit ekonomické projekce. Právě tyto informace by mohly zamávat s tržními očekáváními. I nadále mohou být zajímavé myšlenky s potenciálem růstu Eura vůči Dolaru, kterým přeje i sezónní sentiment.
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (12.02.2024)
				
 Před námi je týden inflačních dat z USA, jejichž výsledek by však v trhu už měl být započítán a zároveň by neměl mít větší dopad na příští zasedání Fedu. Fundamentálně by mohly být zajímavé komentáře představitelů FOMC, inflační a průmyslová data z Británie nebo výsledky trhu nemovitostí v USA. Hlavním měnám se zatím nedaří dostat pod kontrolu oslabování vůči Dolaru, obrat by však mohl být na dohled. Riziková aktiva zatím vyhrávají v růstové rally, dotahovat by se pomalu na nich mohl trh s komoditami.
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (13.05.2024)
				
 Obchodníci budou v tomto týdnu čekat primárně na US inflační data. Ty budou zveřejněny v úterý a středu. Do nálady na trhu by mohly vstoupit i komentáře členů FOMC. Za zajímavé považuji přezkoupení kontraktů na hlavní US index S&P a pozice na Japonském Jenu, ze kterého významně ubyly short pozice. To by mohlo znamenat dlouhodobější otáčení trendu jenových párů. Také při S&P i přes cenový růst minulý týden přibylo přes 40 tisíc nových short kontraktů, což považuji za významnou změnu a zvednutý varovný prst před tohoto týdenními daty.
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (15.01.2024)
				
 Na trzích očekáváme méně výrazný týden bez fundamentů. Zajímavou situaci může vytvořit rollování natgasu na nový kontrakt, který začíná na výrazně nižší ceně a může to značit i jistý nezájem trhu nebo přecenění. Několik trhů se obchoduje v pásmu bez výraznějšího trendu a proto je třeba být v managementu pozic nejbližší dny pozornější. Hlavními zprávami týdne budou americké výsledky trhu s nemovitostmi, britské a evropské spotřebitelské indexy.
- 
				Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (15.04.2024)
				
 Riziko na blízkém východě zásadněji neovlivnilo obchodování v úvodu týdne. Zprávy mohly spíše působit jako volavky, aby nalákaly poslední sortu long obchodníků na trh se zlatem a ropou. Fundamentálně bude jistě zajímavé sledovat i výsledky projevů členů FOMC, které budou přicházet během celého týdne. Technicky nezajímavější trhy jsou EUR/USD, v silné zóně likvidity pro poziční long obchodníky a také trh amerického zemního plynu, který prolomil bariéru trendové linie a tvoří pohyb do strany.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je? 
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
	
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
		Vzdělávací články
		
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
	
	Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
		Denní kalendář událostí
		
V USA index PMI z oblasti Chicaga
Členka Fedu Lorie Logan
V USA skladování zemního plynu
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
	
	V USA index PMI z oblasti Chicaga
Členka Fedu Lorie Logan
V USA skladování zemního plynu
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
		Tradingové analýzy a zprávy
		
Senátní výbor: Rozpočet EU by měl být flexibilní
Swingové obchodování AUD/USD 31.10.2025
Swingové obchodování GBP/USD 31.10.2025
Europoslanci v dopise šéfce EK pohrozili zamítnutím rozpočtu EU
Swingové obchodování bitcoinu 31.10.2025
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 31.10.2025
Swingové obchodování EUR/USD 31.10.2025
Swingové obchodování zlata 31.10.2025
Zlato oslabilo do konfluenční oblasti, jaký směr si zvolí?
Ropa WTI vytváří inverzní formaci Hlava a ramena, čeká nás obrat trendu?
	
	
	Senátní výbor: Rozpočet EU by měl být flexibilní
Swingové obchodování AUD/USD 31.10.2025
Swingové obchodování GBP/USD 31.10.2025
Europoslanci v dopise šéfce EK pohrozili zamítnutím rozpočtu EU
Swingové obchodování bitcoinu 31.10.2025
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 31.10.2025
Swingové obchodování EUR/USD 31.10.2025
Swingové obchodování zlata 31.10.2025
Zlato oslabilo do konfluenční oblasti, jaký směr si zvolí?
Ropa WTI vytváří inverzní formaci Hlava a ramena, čeká nás obrat trendu?
		Blogy uživatelů
		
Digitální hygiena tradera: Notifikace jako skrytý drawdown
Je rozhodnuto! Dočkáme se Santa Claus rally?
Praktické okénko: Agresivita, čtení cenového grafu a zisk na obzoru
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31.října 2025)
Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Rozhovor s úspěšným obchodníkem: Tento trader si pravidelně vydělává prop tradingem – inspirujte se jeho příběhem
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata: dohoda mezi USA a Čínou na spadnutí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 27. října – 2. listopadu
	
	Digitální hygiena tradera: Notifikace jako skrytý drawdown
Je rozhodnuto! Dočkáme se Santa Claus rally?
Praktické okénko: Agresivita, čtení cenového grafu a zisk na obzoru
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31.října 2025)
Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Rozhovor s úspěšným obchodníkem: Tento trader si pravidelně vydělává prop tradingem – inspirujte se jeho příběhem
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata: dohoda mezi USA a Čínou na spadnutí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 27. října – 2. listopadu
		Forexové online zpravodajství
		
Exxon překonal odhady zisku díky rekordní těžbě v Guyaně a Permianu, navzdory nižším cenám ropy
Americké futures kontrakty rostou, Nasdaq 100 futures +1,26 %
Exxon Mobil zveřejnil tržby za 3Q nad odhady a zvýšil čtvrtletní dividendu o 4 %
Radost z pádu burzovních cen povolenek pro domácnosti je předčasná, často plyne z neznalosti. Náklady pro české domácnosti se naopak ještě zvýší, Brusel to totiž s politiky „sehrál“ lišácky
Tenisky s motorkem: Přinese tato inovace upadajícímu Nike vytoužený růst?
Amazon a Apple překonaly odhady. Pozvedne to Wall Street výš?
Amazon and Apple beat estimates. Will it lift Wall Street higher?
Akcie Apple po zveřejnění výsledků mírně rostou 🗽 Prodeje v Číně však zaostaly za odhady analytiků.
Akcie Amazonu po zveřejnění výsledků rostou téměř o 10 % 📈 Index US100 se pokouší o zotavení.
NVIDIA a Samsung postaví AI továrnu v rámci zásadní čipové spolupráce
	
	Exxon překonal odhady zisku díky rekordní těžbě v Guyaně a Permianu, navzdory nižším cenám ropy
Americké futures kontrakty rostou, Nasdaq 100 futures +1,26 %
Exxon Mobil zveřejnil tržby za 3Q nad odhady a zvýšil čtvrtletní dividendu o 4 %
Radost z pádu burzovních cen povolenek pro domácnosti je předčasná, často plyne z neznalosti. Náklady pro české domácnosti se naopak ještě zvýší, Brusel to totiž s politiky „sehrál“ lišácky
Tenisky s motorkem: Přinese tato inovace upadajícímu Nike vytoužený růst?
Amazon a Apple překonaly odhady. Pozvedne to Wall Street výš?
Amazon and Apple beat estimates. Will it lift Wall Street higher?
Akcie Apple po zveřejnění výsledků mírně rostou 🗽 Prodeje v Číně však zaostaly za odhady analytiků.
Akcie Amazonu po zveřejnění výsledků rostou téměř o 10 % 📈 Index US100 se pokouší o zotavení.
NVIDIA a Samsung postaví AI továrnu v rámci zásadní čipové spolupráce
		Odborné kurzy a semináře
		
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
	
	
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
		Forexové online zpravodajství
		
Makro: Počet vyvlastnění zaznamenal v USA opět nárůst
FX sumarizácia dopoludnia
Daily: Evropské trhy dále v problémech, Amerika drží sentiment nad vodou
Paliva v Česku dál zlevnila, benzin je nejlevnější za poslední skoro tři roky
Pražská burza díky bankovním emisím zamířila vzhůru, poprvé v tomto týdnu
Nezaměstnanost v Německu stagnuje
Americké maloobchodní tržby nakonec zklamaly
Micron Technology po skončení obchodování vzrostla o 14 %, protože prognóza pro Q12025 překonala odhady💡
Německo: Míra nezaměstnanosti v prosinci na 6,1 % při očekávání 6,2 %
BREAKING: Zaměstnanost v Kanadě klesá druhý měsíc v řadě 📉
	
	Makro: Počet vyvlastnění zaznamenal v USA opět nárůst
FX sumarizácia dopoludnia
Daily: Evropské trhy dále v problémech, Amerika drží sentiment nad vodou
Paliva v Česku dál zlevnila, benzin je nejlevnější za poslední skoro tři roky
Pražská burza díky bankovním emisím zamířila vzhůru, poprvé v tomto týdnu
Nezaměstnanost v Německu stagnuje
Americké maloobchodní tržby nakonec zklamaly
Micron Technology po skončení obchodování vzrostla o 14 %, protože prognóza pro Q12025 překonala odhady💡
Německo: Míra nezaměstnanosti v prosinci na 6,1 % při očekávání 6,2 %
BREAKING: Zaměstnanost v Kanadě klesá druhý měsíc v řadě 📉
		Blogy uživatelů
		
Růst amerických výnosů opět straší investory
Burzovní grafy: Brexit dal zapomenout na klidné obchodování, akcie se dostaly pod tlak
Štyri základné grafy, ktoré musíte na kryptomenách sledovať
Kvartální výsledky Big Tech: Co reportovala Tesla, Apple a další?
Trading ideas: EUR/USD, GBP/CAD a DAX
Čaká akciový trh po 2 rokoch ďalší výplach?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 6.7.2012
Co je to gap - Hlavní typy a obchodování gapů
Realita tradingu 11: Desítky procent ročně s prstem v nose
Buffett čeká kolaps trhů?! | Investiční Memento
	
	Růst amerických výnosů opět straší investory
Burzovní grafy: Brexit dal zapomenout na klidné obchodování, akcie se dostaly pod tlak
Štyri základné grafy, ktoré musíte na kryptomenách sledovať
Kvartální výsledky Big Tech: Co reportovala Tesla, Apple a další?
Trading ideas: EUR/USD, GBP/CAD a DAX
Čaká akciový trh po 2 rokoch ďalší výplach?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 6.7.2012
Co je to gap - Hlavní typy a obchodování gapů
Realita tradingu 11: Desítky procent ročně s prstem v nose
Buffett čeká kolaps trhů?! | Investiční Memento
		Vzdělávací články
		
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
První kolo investiční soutěže skončilo, Jindřich Šídlo porazil na demo účtu Leoše Mareše
Prop Trading nebo obchodování na vlastní účet u brokera?
Základní strategie Prop Tradingu – jak získat velký účet
Irácký dinár měl být dalším ropným superplatidlem. Měnu ale rozvrátily války v Zálivu
Seriál o ETF: Úvod do fondů a hlavní výhody ETF (díl 1.)
Axiory VIP účet: Měníme status quo
Jak obchodovat „Price Action“ (2. díl)
Květen 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
	
	
	VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
První kolo investiční soutěže skončilo, Jindřich Šídlo porazil na demo účtu Leoše Mareše
Prop Trading nebo obchodování na vlastní účet u brokera?
Základní strategie Prop Tradingu – jak získat velký účet
Irácký dinár měl být dalším ropným superplatidlem. Měnu ale rozvrátily války v Zálivu
Seriál o ETF: Úvod do fondů a hlavní výhody ETF (díl 1.)
Axiory VIP účet: Měníme status quo
Jak obchodovat „Price Action“ (2. díl)
Květen 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
		Tradingové analýzy a zprávy
		
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Technický stromek pro EUR/USD
Europoslanci v dopise šéfce EK pohrozili zamítnutím rozpočtu EU
FCA varuje před brokerem Trade101
ECB: Pařížské útoky mohou ohrozit důvěru investorů
Cena mědi kvůli obavám o dodávky stoupla
NZD/USD - Intradenní výhled 9.3.2021
Swingové obchodování zlata 31.10.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 18.6.2021
Forex: Otestuje NZD/USD rezistenci trendového kanálu?
	
	5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Technický stromek pro EUR/USD
Europoslanci v dopise šéfce EK pohrozili zamítnutím rozpočtu EU
FCA varuje před brokerem Trade101
ECB: Pařížské útoky mohou ohrozit důvěru investorů
Cena mědi kvůli obavám o dodávky stoupla
NZD/USD - Intradenní výhled 9.3.2021
Swingové obchodování zlata 31.10.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 18.6.2021
Forex: Otestuje NZD/USD rezistenci trendového kanálu?
		Témata v diskusním fóru
		
Začátek konce QE?
Růst indexu S&P 500 pokračuje, býci dostali cenu na hladinu 6 000
Indikátory popisují minulost, price-action současnost
Analýza indexu S&P 500, EUR/USD a GBP/USD
Poptávka po americkém dolaru může ještě růst
Pridajte sa aj vy na online riesenie situácie na thoch
Equity křivka
AOS kurz Zdeňka Zaňky na Finakademie.cz & software StrategyQuant - dojmy, zkušenosti
Mobilni telefon a Forex
Price Action Trading Jakuba Hodana
	
	
	
	
	
Začátek konce QE?
Růst indexu S&P 500 pokračuje, býci dostali cenu na hladinu 6 000
Indikátory popisují minulost, price-action současnost
Analýza indexu S&P 500, EUR/USD a GBP/USD
Poptávka po americkém dolaru může ještě růst
Pridajte sa aj vy na online riesenie situácie na thoch
Equity křivka
AOS kurz Zdeňka Zaňky na Finakademie.cz & software StrategyQuant - dojmy, zkušenosti
Mobilni telefon a Forex
Price Action Trading Jakuba Hodana



