Neděle 14. duben 2024 00:47
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei SwiftTrader

BREAKING: Ropa po zprávě DOE klesá

28.02.2024 16:35  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Americké ministerstvo energetiky (DOE) dnes v 16:30 vydalo oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst zásob ropy a pokles zásob benzínu a destilátů. Tato očekávání do jisté míry potvrdil včerejší údaj API. Údaje API však potvrdily směr, ale rozsah změn se výrazně lišil.

Aktuální zpráva ukázala větší než očekávaný nárůst zásob ropy v USA, ale zároveň mnohem menší, než naznačovaly údaje API. Situace u benzinu byla podobná - zásoby klesly více, než se očekávalo, ale méně, než naznačoval údaj API. Údaje o zásobách destilátů vykázaly menší než očekávaný pokles a byly v souladu se včerejší zprávou API.

Zpráva DOE o zásobách ropy v USA

 • Zásoby ropy: +4,20 mb oproti očekávaným +2,7 mb (API: +8,43 mb)
 • Zásoby benzínu: -2,83 mb vs očekávaná -1,5 mb (API: -3,27 mb)
 • Zásoby destilátů: -0,51 mb vs očekávaná -2,1 mb (API: -0,52 mb)

Cena ropy Brent (OIL) se po zveřejnění zprávy DOE snížila. Cena proniká zpět pod cenové pásmo 82,70 USD. Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Ropa po týdenních údajích o zásobách v USA mírně vzrostla
  Zveřejnění zprávy od amerického ministerstva energetiky způsobilo na trhu s ropou drobné pohyby. Hrubé zásoby vzrostly více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzínu klesly více, než se očekávalo. Údaje o zásobách destilátů překvapily, protože v rozporu s očekáváním trhu ukázaly malý nárůst.
 • BREAKING: Ropa po týdenních údajích o zásobách v USA mírně vzrostla
  Zveřejnění zprávy amerického ministerstva energetiky způsobilo určité pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy prudce poklesly, zatímco zásoby benzinu vzrostly více, než se očekávalo. 
 • BREAKING: Ropa po údajích EIA o zásobách roste
  Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 hodin našeho času zveřejnil oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Mediánový konsenzus předpokládal pokles zásob ropy, benzínu a destilátů. Tato očekávání byla včera večer ještě posílena poté, co soukromé údaje API poukázaly na mnohem hlubší než očekávaný pokles zásob.
 • BREAKING: Ropa po údajích o zásobách DOE mírně klesá
  Zveřejnění zprávy amerického ministerstva energetiky se nepodařilo vyvolat velké pohyby na trhu s ropou. Zásoby ropy klesly více, než se očekávalo, zatímco zásoby benzínu vzrostly více, než se očekávalo. Údaje o zásobách destilátů překvapily, protože na rozdíl od odhadů analytiků ukázaly velký nárůst.
 • BREAKING: ROPA po údajích o zásobách stoupá výše
  Americké ministerstvo energetiky (DOE) dnes v 16:30 vydalo oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Očekávání trhu ukazovala na malý pokles zásob ropy a destilátů a také na nárůst zásob benzínu. Včera zveřejněná zpráva API však naznačovala mnohem hlubší pokles zásob ropy a destilátů a také menší nárůst zásob benzínu.
 • BREAKING: Ropa po údajích o zásobách v USA klesá
  Americké ministerstvo energetiky zveřejnilo týdenní zprávu o ropě včetně údajů o týdenní změně zásob energie v USA. Včera zveřejněné údaje API naznačily neočekávaný nárůst hlavních zásob ropy, větší než očekávaný nárůst zásob benzinu a také o něco menší než očekávaný nárůst zásob destilátů.
 • BREAKING: Ropa po údajoch EIA rastie
  Americký Úrad pre energetické informácie (EIA) dnes o 17:00 hod. nášho času zverejnil týždennú správu o zásobách ropy v USA. Včera zverejnená správa API naznačila väčší než očakávaný pokles zásob ropy, neočakávané zvýšenie zásob benzínu a viac-menej in-line zvýšenie zásob destilátov.
 • BREAKING: Ropa po velkém nárůstu zásob klesá
  Americké ministerstvo energetiky (DOE) dnes v 16:30 zveřejnilo oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst zásob ropy a také pokles zásob benzínu a destilátů. Nicméně zatímco zpráva API potvrdila očekávané zvýšení zásob ropy a pokles zásob benzinu, naznačila také neočekávaný nárůst zásob destilátů.
 • BREAKING: Ropa po velkém poklesu zásob v USA roste
  Americký Úřad pro energetické informace dnes v 16:30 zveřejnil oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Odhady API zveřejněné včera večer ukázaly, že zásoby ropy klesly víceméně v souladu s odhady. Vládní zpráva však vykázala poměrně výrazné odchylky jak od očekávání, tak od včerejších zpráv API. Zásoby ropy klesly o 4,58 mb - mnohem více, než se očekávalo. Na druhé straně údaje o zásobách benzinu ukázaly překvapivý nárůst o 1,3 mb, zatímco zásoby destilátů klesly mnohem méně, než se očekávalo.
 • BREAKING: Ropa po větším než očekávaném čerpání zásob klesá
  Americké ministerstvo energetiky dnes v 17:00 zveřejnilo oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy a ropných derivátů v USA. Zpráva přišla tento týden o den později než obvykle kvůli pondělnímu svátku v USA. Soukromá zpráva API zveřejněná včera ve večerních hodinách poukázala na hlubší pokles zásob ropy, neočekávané zvýšení zásob benzínu a neočekávaný pokles zásob destilátů.
 • BREAKING: Ropa po zprávě DoE o zásobách mírně roste
  Zásoby surové ropy v USA (zpráva DoE): -7,11 mil. barelů oproti očekávaným -2,85 mil. barelů a předchozím 2,9 mil. barelů.
 • BREAKING: Ropa po zprávě DOE roste
  Americké ministerstvo energetiky (DOE) dnes ve 15:30 vydalo oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Očekávalo se, že zpráva vykáže pokles hlavních zásob ropy, stejně tak zásoby benzinu a destilátů zůstaly ve srovnání s obdobím před týdnem víceméně beze změny. Včera zveřejněná zpráva API poukázala na menší než očekávaný pokles zásob ropy, větší než očekávaný pokles zásob benzinu a větší než očekávaný nárůst zásob destilátů.
 • BREAKING: Ropa po zprávě od EIA klesá
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 15:30 BST zveřejnil týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Včera zveřejněná zpráva Private API ukázala pokles zásob ropy, který byl dvakrát větší, než očekával trh, a také neočekávané nahromadění zásob benzínu.
 • BREAKING: Ropa po zveřejnění dat DOE mírně klesá
  Zveřejnění zprávy DOE o zásobách ropy na trhu příliš velké pohyby nevyvolalo. Zásoby ropy vzrostly více než se očekávalo, zatímco zásoby benzínu neočekávaně klesly. Překvapením bylo i zveřejnění zásob destilátů, které překonaly odhady trhu.
 • BREAKING: Ropa po zveřejnění zprávy DOE roste
  Zveřejnění zprávy amerického ministerstva energetiky způsobilo pohyby na trhu s ropou. Hrubé zásoby neočekávaně vzrostly, zatímco zásoby benzínu vzrostly více, než se očekávalo. Údaje o zásobách destilátů překvapily, protože v rozporu s očekáváním trhu ukázaly velký pokles.
 • BREAKING: Ropa prodlužuje poklesy, protože Keystone může částečně obnovit provoz
  Podle nepotvrzených zdrojů operátor TC Energy údajně plánuje částečný restart Keystone počínaje 10. prosincem. V důsledku toho výprodej ropy nabral na síle, kontrakt OIL.WTI se přiblížil 70,00 USD za barel, zatímco futures Brent klesly na 75,40 USD za barel. Poprvé od listopadu 2020 se 1-letý WTI futures spread překlopil na contango.
 • BREAKING: Ropa prudce klesá!
  Na začátku týdne reagovala ropa na zprávy z Libye a Norska pozitivně. V posledních desítkách minut však ropa klesá o více než 7 %. Existují spekulace o destrukci poptávky v kontextu nižšího odběru lodního paliva během prvního a druhého kvartálu letošního roku. Dalším aspektem je samozřejmě silný dolar, který komodity prodražuje. Kromě ropy na posílení americké měny reaguje negativně i zlato.
 • BREAKING: Ropa prudce roste, protože Západ plánuje zavést cenový strop na ruskou ropu
  Ceny ropy v úterý vzrostly kolem 2 %, protože WSJ oznámila, že G7 a EU plánují zítra zavést strop na ceny ruské ropy, aby potrestaly Kreml za jeho invazi na Ukrajinu. Cena by mohla v regionu oscilovat od 60 dolarů za barel až po 70 dolarů za barel. Nicméně spory mezi členy EU stále mohou bránit schválení.
 • BREAKING: Ropa prudce roste v reakci na možnou dohodu USA, Ruska, OPEC o těžbě
  Cena ropy extrémně vzrostla po komentáři amerického prezidenta Trumpa k pokroku v jednání mezi USA, Ruskem a OPEC ohledně těžby ropy. Saúdové chtějí dle posledních zpráv svolat narychlo schůzku OPEC+. Trhy doufají ve snížení těžby alespoň o 10 mil. barelů denně. Ropa povyskočila o 20 %. V jednu chvíli však její cena rostla dokonce o 40 %!
 • BREAKING: Ropa roste navzdory nárůstu zásob v USA
  Oficiální týdenní zpráva o zásobách ropy v USA byla zveřejněna dnes v 16:30 SEČ. Údaje API ze soukromého sektoru, které byly zveřejněny včera ve večerních hodinách, ukázaly masivní a neočekávaný nárůst zásob ropy, stejně jako menší než očekávaný nárůst zásob benzínu. Mezitím se zásoby destilátů podle API propadly o téměř 4 miliony barelů.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank