Neděle 03. březen 2024 00:52
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple MT4 platforma
reklama
Fintokei ProTrader

Ekonomický kalendář: Kanadský trh práce; výsledky PepsiCo

09.02.2024 09:35  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Volatilita na trzích APAC byla dnes omezená kvůli nadcházejícím oslavám lunárního nového roku. Obchodování v pevninské Číně bylo dnes zastaveno, zatímco indexy v Austrálii a Japonsku se obchodovaly mírně výše. Evropské futures naznačují, že obchodní seance na starém kontinentu začne beze změny.

V Evropě již své čtvrtletní výsledky představila mimo jiné společnost Hermes

Výsledky společnosti Hermes za 4Q23

- Tržby 3,36 mld. eur (očekávání 3,29 mld. eur).

- Tržby při konstantních směnných kurzech +17,5 % (odhad +13,7 %).

Mezi nejdůležitější události dne patří: Kanadská data z trhu práce, Nagelův projev v ECB a Loganův projev ve FEDu. Kalendář uzavřou mimo jiné čtvrtletní zprávy společnosti PepsiCo. 

Nejdůležitější události v kalendáři:

11:30 - Nagelův projev v ECB 

14:30 - údaje z kanadského trhu práce.

 • Míra nezaměstnanosti: Prognóza: 5.9%. Předchozí údaje: 5.8%.
 • Změna zaměstnanosti: Prognóza: 15k. Dříve: 0.1k

19:30 - Loganův projev ve FEDu

Výsledky společností na Wall Street

PepsiCo (PEP.US) - po uzavření trhu

 

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ekonomický kalendář: Jerome Powell vystoupí na setkání učitelů na radnici 📣
  Přestože jsme v první části dne viděli na indexech z Asie a Tichomoří převážně horší náladu, hotovostní seance v Evropě pravděpodobně otevře výše. Momentálně roste jak německý DAX, tak indexy ve Velké Británii a Euro Stoxx.
 • Ekonomický kalendář: Joe Biden byl zvolen prezidentem
  Na trhu vládne na počátku nového týdne pozitivní nálada. Rostou akcie i ropa, naopak se nedaří bezpečným přístavům jako JPY nebo CHF. Associated News, CNN a Fox News už oznámily, že se vítězem amerických prezidentských voleb stal Joe Biden. Dosavadní prezident Donald Trump však stále neuznal svoji porážku a plánuje právní kroky kvůli údajně zfalšovaným volbám.
 • Ekonomický kalendář: JOLTS, ISM a zápis z FOMC v centru pozornosti trhu
  Dnešní makroekonomický kalendář pro Evropu je velmi slabý a pozornost trhů se dnes bude soustředit na Spojené státy. Nedávná převážně slabá série údajů z americké ekonomiky bude dnes pokračovat údaji ISM ze zpracovatelského průmyslu a údaji o nově otevřených pracovních místech v USA (JOLTS). Oba tyto údaje budou zveřejněny současně, v 16:00, a mohly by vést k vyšší volatilitě na americkém dolaru a akciových trzích. Včera, po zveřejnění slabších konečných výrobních indexů PMI, Wall Street ukázala, že pomalu slabší makrodata již investory netěší a mohla by být varovným signálem odložených účinků zpřísňování politiky Fedu.
 • Ekonomický kalendář: Kanada bude odpoledne rozhodovat o sazbách
  Evrpské akciové trhy dnes otevřely do zelených čísel. Futures S&P 500 se obchodují pouze s malými změnami a po včerejším výplachu pozitivně korigují futures na technologický Nasdaq. Hlavní roli by dnes měl hrát sentiment. Jak se Wall Street vypořádá se slabostí technologického sektoru?
 • Ekonomický kalendář: Kanadská data CPI, výsledky Morgan Stanley a Goldman Sachs
  Futures trhy dnes naznačují na víceméně ploché otevření evropské seance. Stalo se tak po smíšeném obchodování během asijské seance, kdy se regionální indexy snažily najít společný směr. JPY je jednou z nejhůře fungujících měn G10 poté, co byla Bank of Japan nucena znovu vstoupit na dluhopisový trh, aby snížila výnosy.
 • Ekonomický kalendář: Kanadská inflace CPI, USA Conference Board index
  Situace na trhu se po včerejších hektických pohybech po BoJ uklidnila. Japonský jen si nicméně udržel většinu včerejších zisků, když se USD/JPY obchodovalo poblíž 132,00 a GBPJPY se obchodovalo mírně nad 160,00. Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření evropské hotovostní seance, zatímco futures na americké indexy se také obchodují nad včerejším hotovostním close. Energetické komodity rostou – ropa se obchoduje mírně výše, zatímco ceny zemního plynu v USA vyskočily přes 3 %. Kryptoměny se mírně stahují zpět.
 • Ekonomický kalendář: Kanadské maloobchodní prodeje, API reportuje stav zásob ropy
  Evropská seance otevřela do červených čísel. Překvapením dnešního rána je rozšíření pásma pro výnosy z desetiletých japonských dluhopisů na 0,5 % ze strany BoJ. Japonská měna vystřelila vzhůru, naopak akcie klesly. Zatímco indexům se podařilo smazat část ztrát, tak USDJPY pokračuje v obchodování v blízkosti denních minim.
 • Ekonomický kalendář: Kanadské údaje o zaměstnanosti, stávky v závodech Chevron LNG
  Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu, přičemž futures na DAX (DE30) se v době tisku obchodovaly mírně pod hranicí 15 800 bodů. Děje se tak navzdory nevýraznému obchodování během asijsko-pacifické seance, kdy většina regionálních indexů skončila níže. Ceny zemního plynu (NATGAS) budou dnes sledovány, protože zaměstnanci zařízení Chevron LNG v Austrálii se rozhodli pro stávku poté, co jednání nevedla k dohodě.
 • Ekonomický kalendář: Kanadský CPI + pokračování výsledkové sezóny v USA
  Evropské akciové trhy začaly středeční seanci v negativním teritoriu. Navázaly tak na ranní výsledky Asie a včerejší Wall Street. Trhy tíží růst výnosů, které drtí primárně růstové akcie a malé společnosti. Trhy zůstávají nervózní a čekají na zasedání Fedu, které je na programu v příštím týdnu.
 • Ekonomický kalendář: Kanadský trh práce a WASDE report
  Evropské akciové trhy otevřely mírně do červených čísel po pozitivní seanci na Wall Street a poklesu v Asii. Výnosy v USA včera ztrácely, nicméně ráno se snažily o korekci. Co se týká makrodat, tak dnes to bude slabší. Na programu jsou data z kanadského trhu práce, které se projevují hlavně na USDCAD a report zrnin WASDE, který má často výrazný dopad na dotčené trhy.
 • Ekonomický kalendář: Klíčová data z USA a Kanady
  Futures na základě indexů ze starého kontinentu ukazují na mírně nižší otevření dnešní obchodní seance v Evropě. Investoři s nejistotou vzhlížejí k makroekonomickýcm údajům plánovaným na dnešek, které pravděpodobně určí, jak se bude vytvářet budoucí měnová politika hlavních centrálních bank. Na devizovém trhu je nálada o něco lepší. Vůči širšímu trhu si aktuálně největší zisky připisuje australský dolar, zatímco americkému dolaru a japonskému jenu se daří mnohem hůře. Kryptotrh zpomaluje včerejší růstovou dynamiku a v tuto chvíli Bitcoin ztrácí včera proraženou úroveň 30 000 dolarů.
 • Ekonomický kalendář: Klíčový den pro výsledkovou sezónu!
  Úterní obchodní seance na evropských trzích se soustředí na společnosti, které zveřejňují své výsledky za 2. čtvrtletí 2023. Zajímavé je, že dnešní a zítřejší seance budou v tomto ohledu nejdůležitější, protože právě v těchto dnech se dozvíme nejvíce zpráv od společností s největší souhrnnou tržní kapitalizací. V Evropě jsme se již dozvěděli výsledky společností Unilever (ULVR.UK) a Dassault Systemes (DSY.FR). Následovat budou mimo jiné společnosti LVMH (MC.FR) a Kering (KER.FR). V USA se dozvíme výsledky společností Alphabet (GOOGL.US), Microsoft (MSFT.US), Moody's (MCO.US) a Visa (V.US).
 • Ekonomický kalendář: Klidný den na trzích
  Rozhodnutí o sazbách v Rumunsku: Rumunská centrální banka v roce 2018 zvýšila sazby několikrát až na 2,5 %. Od poloviny minulého roku ale byly sazby stabilní navzdory skutečnosti, že inflace zůstává nad 4 % a deficit běžného účtu vzrostl nad 4 % HDP.
 • Ekonomický kalendář: klidný den na trzích během svátku v USA
  Dnešní makroekonomický kalendář je prakticky prázdný. V USA je Den nezávislosti a na burze se neobchoduje. Na tento den nejsou naplánovány prakticky žádná makroekonomická zveřejnění. Evropské trhy otevírají mírně níže a kontrakty CFD na DAX se obchodují o 0,20 % níže, kolem 16 200 bodů.
 • Ekonomický kalendář: Klidný den na začátku důležitého týdne
  Futures kontrakty na evropské indexy se dnes obchodují níže, což ukazuje na slabší otevření hotovostní seance na starém kontinentu. Index DAX klesá o 0,30 %, zatímco největší pokles, přes 0,40 %, zaznamenává EU50 (index EURO STOXX 50). Na dnešek nejsou naplánovány žádné významné makroekonomické publikace. Investoři budou sledovat údaje o průmyslové výrobě a indexu spotřebitelských cen z několika menších zemí.
 • Ekonomický kalendář: Klidný začátek nového týdne
  Je nepochybné, že pondělí bude hlavně dnem výsledků voleb do Evropského parlamentu. V USA a Velké Británii slaví státní svátek a množství fundamentů by dnes mělo být velmi omezené. Z toho také vyplývá, že celkový dopad voleb se na trzích projeví až zítra - tedy také ve Velké Británii, kde zaznamenali euroskeptici výrazný úspěch.
 • Ekonomický kalendář: Klidný začátek rušného týdne
  Po minulém týdnu se zdá, že je odložení brexitu hotovou věcí. Stále je však na stole otázka o jak dlouhé odložení se vlastně bude jednat (tři měsíce nebo déle?). Vedle tohoto tématu si budou muset dát obchodníci pozor také na fundamenty z USA, kde nás čeká zasedání Fedu a za zmínku rozhodně budou stát i výsledky PMI z Evropy a z USA.
 • Ekonomický kalendář: Klidný začátek rušného týdne
  Futures na evropské indexy naznačují, že hlavní benchmarky ze starého kontinentu otevřou dnešní peněžní seanci beze změny nebo mírně níže. Stalo se tak po smíšeném obchodování během asijsko-pacifické seance. Obchodní rozpětí na devizovém trhu jsou poměrně úzká, zatímco kryptoměny se na začátku nového týdne stahují.
 • Ekonomický kalendář: Klidný začátek rušného týdne
  Trhy s futures ukazují na vyšší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Stalo se tak poté, co regionální indexy během asijsko-pacifické seance zaznamenaly solidní zisky. Dařilo se zejména čínským akciím poté, co čínské úřady oznámily soubor opatření zaměřených na podporu domácích akciových trhů. Tato opatření zahrnují snížení kolkovného z obchodování na polovinu, snížení požadovaných vkladů při obchodování s maržemi a také zákaz některých institucí zapojit se do krátkých prodejů. Velká část těchto zisků plynoucích z vyššího otevření však byla během seance vymazána.
 • Ekonomický kalendář: Klidný začátek rušného týdne
  Trhy s futures naznačují vyšší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Futures na DAX se aktuálně obchodují přibližně 70 bodů nad páteční zavírací cenou. To přichází po poměrně optimistické asijské seanci. Indexy z Číny však zaostaly za ostatními regionálními indexy, neboť oficiální cíl růstu čínského HDP pro rok 2023 - "kolem 5 %" - byl vnímán jako poněkud měkký (očekávání bylo 5,0-5,5 %).
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new