Neděle 03. březen 2024 11:03
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster
reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)
reklama
CapXmaster

BREAKING: NATGAS po údajích EIA šel výše

08.02.2024 16:32  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes ve 14:30 h GMT zveřejnil oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Konsensus ekonomů předpokládal pokles o 73 miliard kubických stop, což je následek čerpání 197 miliard kubických stop z minulého týdne. Skutečná zpráva dopadla téměř v souladu s očekáváním trhu a ukázala pokles zásob o 75 miliard kubických stop. Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) skokově vzrostly, ale rozsah tohoto skoku byl velmi malý.

 

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: NATGAS klesá po zveřejnění zásob EIA!
  Report EIA ukázal vyšší růst zásob v USA, než se čekalo. Actual: +79 bcf. Expected: +76 bcf. Previous: +75 bcf.
 • BREAKING: NATGAS klesol pod 2,20 USD po správe EIA
  US Energy Information Administration (EIA) dnes o 16:30 zverejnila týždennú správu o zásobách zemného plynu. Očakávalo sa, že správa ukáže nárast zásob v USA o 69 miliárd kubických stôp. Aktuálna správa však ukázala ešte väčšiu stavbu 75 miliárd kubických stôp. Toto je druhý nárast zásobv rade, čo zdôrazňuje, že vykurovacia sezóna v USA už skončila.
 • BREAKING: NATGAS na nových denních minimech po datech EIA
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 vydal oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Trh očekával čerpání zásob ve výši 67 miliard kubických stop po poklesu o 75 bcf v předchozím týdnu.
 • BREAKING: NATGAS níže po datech EIA
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 zveřejnil týdenní zprávu o zásobách zemního plynu. Trh očekával čerpání zásob zemního plynu v USA o 42 miliard kubických stop (bcf), po poklesu o 87 bcf v předchozím týdnu. Skutečná zpráva však ukázala pokles o 14 bcf, což je výrazně menší, než se očekávalo.
 • BREAKING: Natgas po datech EIA roste 🔔
  EIA Změna zemního plynu BCF Skutečnost -96B (prognóza -86B, předchozí -60B).
 • BREAKING: NATGAS po EIA reportu prudce roste
  Americká vládní organizace Energy Information Administration dnes vydala zprávu o stavu zásob zemního plynu za týden končící 1. července. V tomto týdnu zásoby zemního plynu vzrostly pouze o 60 miliard kubických stop, zatímco o týden dříve to bylo 82 miliard kubických stop. Analytici odhadovali, že zásoby budou činit 74 miliard kubických stop.
 • BREAKING: NATGAS pokračuje ve ztrátách po zprávě EIA
  Přišla zpráva o inventarizaci zemního plynu v USA-326 bcf oproti -318 bcf očekávaným a -154 bcf předchozím.
 • BREAKING: NATGAS posílil po zprávě EIA
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 vydal týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Trh očekával nárůst zásob o 97 miliard kubických stop, mírně nad posledními údaji o 90 miliardách kubických stop hlášenými před týdnem. Skutečná zpráva přišla mnohem níže, než se očekávalo, s nárůstem o 86 miliard kubických stop. NATGAS se posunul asi o 2,5% výše při prudkém pohybu.
 • BREAKING: NATGAS posiluje po nižším nárustu zásob.
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 vydal oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst zásob zemního plynu o 82 miliard kubických stop, mnohem méně než 97 bcf hlášených před týdnem.
 • BREAKING: NATGAS po údajích EIA roste
  Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes ve 14:30 h GMT zveřejnil oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Konsensus ekonomů předpokládal pokles o 73 miliard kubických stop, což je následek čerpání 197 miliard kubických stop z minulého týdne. Skutečná zpráva dopadla téměř v souladu s očekáváním trhu a ukázala pokles zásob o 75 miliard kubických stop. Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) skokově vzrostly, ale rozsah tohoto skoku byl velmi malý.
 • BREAKING: NATGAS po zprávě EIA klesá
  Americký úřad pro energetické informace (US EIA) dnes oznámil, že domácí zásoby zemního plynu za týden končící 23. září vzrostly o 103 miliard kubických stop, stejně jako v předchozím týdnu, a překonaly odhady analytiků, které činily 94 miliard kubických stop.
 • BREAKING: NATGAS po zprávě EIA roste
  Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 hodin našeho času vydal týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Trh očekával nárůst zásob o 90 miliard kubických stop, což je mnohem více než 64 miliard kubických stop oznámených před týdnem. Skutečná zpráva přesně odpovídala očekávání trhu a vykázala nárůst o 90 miliard kubických stop. NATGAS se v reakci na zprávu posunul o zhruba 0,5 % níže, ale tento pokles byl rychle smazán a cena vyskočila na úroveň před oznámením.
 • BREAKING: NATGAS po zprávě EIA vyskočil o 3 %
  Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 15:30 hodin našeho času zveřejnil oficiální týdenní zprávu o změně zásob zemního plynu. Očekávalo se, že zpráva vykáže nárůst o 36 miliard kubických stop, což je o něco více než 35 miliard kubických stop, které byly vykázány v předchozím týdnu. Skutečné údaje ukázaly menší přírůstek ve výši pouhých 18 miliard kubických stop.
 • BREAKING: NATGAS prudce roste po nižších hodnotách zásob v USA!
  Zpráva EIA o zásobách zemního plynu v USA. Aktuální: +99 bcf. Očekáváno: +110 bcf. Předchozí: +78 bcf.
 • BREAKING: NATGAS rastie po zverejnení zásob EIA
  O 16:30 bola zverejnená správa EIA o zásobách zemného plynu v USA. Zásoby vzrástli o 80 miliárd kubických stôp (Bcf) v týždni končiacom sa 20. mája, čo je menej ako očakávaných 90 Bcf.
 • BREAKING: NATGAS rastie vďaka správam o Freeporte
  Ceny zemného plynu vzrástli približne 3 hodiny pred zverejnením správy EIA o zásobách plynu. Hovorí sa, že terminál Freeport môže dnes dosiahnuť plnú kapacitu 2 miliárd kubických stôp za deň. Je to pozitívna správa pre ceny, ale treba tiež pamätať na to, že produkcia zemného plynu v USA je na veľmi vysokej úrovni. Keď Freeport fungoval na plnú kapacitu, produkcia v USA bola 93-95 bcf za deň. Teraz je to 100 alebo viac bcf za deň. To je dôvod, prečo obnovenie prevádzky na plnú kapacitu exportného terminálu Freeport LNG nebude mať veľký vplyv na obmedzenie súčasného prebytku v Spojených štátoch.
 • BREAKING: NATGAS roste po malém nárůstu zásob
  Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 zveřejnil týdenní zprávu o zásobách zemního plynu. Analytici očekávali, že zpráva vykáže nárůst zásob o 19 miliard kubických stop, což je o něco více než 16 miliard USD vykázaných v předchozím týdnu. Skutečné údaje však ukázaly nárůst pouze o 14 miliard kubických stop. Jednalo se o nejnižší údaj od začátku dubna, kdy bylo čerpání zásob ze sezónních důvodů ještě pravidelné.
 • BREAKING: NATGAS roste po nižších zásobách!
  Zpráva EIA o skladování zemního plynu. Skutečnost: + 76 miliard kubických stop. Očekávaná hodnota: +83 bcf. Předchozí: Předchozí hodnota: +95 mld. kubických stop.
 • BREAKING: NATGAS roste po reportu EIA
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes zveřejnil oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst zásob v USA o 52 miliard krychlových stop po 79 miliardách krychlových stop postavených v předchozím týdnu. Aktuální zpráva ukázala o něco větší stavbu, než se očekávalo, 54 miliard kubických stop. Americké ceny zemního plynu (NATGAS) téměř nezaznamenaly žádnou reakci na zveřejnění – cena se prudce posunula níže, ale rychle se z těchto ztrát vzpamatovala a aktuálně se obchoduje o 0,01 USD za MMBTu výše než před zveřejněním dat.
 • BREAKING: NATGAS rozšiřuje zisky po zprávě EIA o zásobách 📈
  Pokles zásob zemního plynu v USA byl výraznější, než se očekávalo, a to -87 miliard kubických stop oproti očekávaným -79 miliardám kubických stop a předchozím -87.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader