Pondělí 17. června 2024 19:10
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader

BREAKING: NATGAS níže po datech EIA

04.01.2024 17:00  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 zveřejnil týdenní zprávu o zásobách zemního plynu. Trh očekával čerpání zásob zemního plynu v USA o 42 miliard kubických stop (bcf), po poklesu o 87 bcf v předchozím týdnu. Skutečná zpráva však ukázala pokles o 14 bcf, což je výrazně menší, než se očekávalo.

Zdroj: xStation

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: NATGAS klesá po zprávě EIA
  Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 našeho času vydal oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva vykáže nárůst zásob v USA o 10 miliard kubických stop po čerpání 37 miliard kubických stop v předchozím týdnu.
 • BREAKING: NATGAS klesá po zprávě EIA
  Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 vydal oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst zásob o 4 miliardy kubických stop, což je první nárůst od konce listopadu 2023. Poptávka po zemním plynu byla omezená, protože topná sezóna v USA se blíží ke konci. V druhé polovině března se však očekává období podprůměrných teplot, což může pomoci zvýšit poptávku. Nicméně tento potenciální nárůst poptávky se v údajích již pravděpodobně neprojeví.
 • BREAKING: NATGAS klesá po zprávě EIA
  US Energy Information Administration (EIA) dnes v 16:30 zveřejnila týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst zásob v USA o 100 miliard krychlových stop po nárůstu o 99 miliard krychlových stop v předchozím týdnu. Aktuální zpráva ukázala nárůst o 96 miliard kubických stop - malá chyba ve srovnání s očekáváním trhu.
 • BREAKING: NATGAS klesá po zprávě EIA
  Úřad pro energetické informace (EIA) zveřejnil údaje o změně zásob zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva vykáže pokles o 20 miliard kubických stop po čerpání 47 miliard kubických stop v předchozím týdnu. Skutečná zpráva však ukázala pokles o 23 miliard kubických stop. Jednalo se o nejmenší čerpání zásob od začátku prosince 2022. Byl také v souladu se sezónními zvyklostmi pro toto období roku.
 • BREAKING: NATGAS klesá po zprávě EIA
  Americký Úřad pro energetické informace dnes oznámil, že domácí zásoby zemního plynu se v týdnu končícím 18. listopadu snížily o 80 miliard kubických stop z 64 miliard kubických stop v předchozím týdnu, což je více, než odhadovali analytici (-87 miliard kubických stop).
 • BREAKING: NATGAS klesá po zprávě EIA
  US Energy Information Administration (EIA) vydala týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA Analytici očekávali pokles zásob o 59 miliard kubických stop po poklesu o 49 miliard kubických stop v předchozím týdnu. Skutečná zpráva téměř přesně odpovídala těmto očekáváním a ukazuje pokles o 60 miliard kubických stop. NATGAS se po uvolnění mírně stáhl. Cena uzavřela mezeru v ceně převrácení a pokouší se proniknout pod oblast 1,78 USD.
 • BREAKING: NATGAS klesá po zprávě EIA!
  Správa energetických informací (EIA) odhaduje, že zásoby plynu v zásobnících činí 2 987 miliard kubických stop (Bcf). Tento údaj znamená čistý nárůst o 16 miliard kubických stop oproti předchozímu týdnu. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku jsou zásoby vyšší o 573 Bcf a nad pětiletým průměrem o 345 Bcf. Celkový objem provozního plynu ve výši 2 987 Bcf tak spadá do pětiletého historického rozpětí.
 • BREAKING: NATGAS klesá po zveřejnění zásob EIA!
  Report EIA ukázal vyšší růst zásob v USA, než se čekalo. Actual: +79 bcf. Expected: +76 bcf. Previous: +75 bcf.
 • BREAKING: NATGAS klesol pod 2,20 USD po správe EIA
  US Energy Information Administration (EIA) dnes o 16:30 zverejnila týždennú správu o zásobách zemného plynu. Očakávalo sa, že správa ukáže nárast zásob v USA o 69 miliárd kubických stôp. Aktuálna správa však ukázala ešte väčšiu stavbu 75 miliárd kubických stôp. Toto je druhý nárast zásobv rade, čo zdôrazňuje, že vykurovacia sezóna v USA už skončila.
 • BREAKING: NATGAS na nových denních minimech po datech EIA
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 vydal oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Trh očekával čerpání zásob ve výši 67 miliard kubických stop po poklesu o 75 bcf v předchozím týdnu.
 • BREAKING: Natgas po datech EIA roste 🔔
  EIA Změna zemního plynu BCF Skutečnost -96B (prognóza -86B, předchozí -60B).
 • BREAKING: NATGAS po EIA reportu prudce roste
  Americká vládní organizace Energy Information Administration dnes vydala zprávu o stavu zásob zemního plynu za týden končící 1. července. V tomto týdnu zásoby zemního plynu vzrostly pouze o 60 miliard kubických stop, zatímco o týden dříve to bylo 82 miliard kubických stop. Analytici odhadovali, že zásoby budou činit 74 miliard kubických stop.
 • BREAKING: NATGAS pokračuje ve ztrátách po zprávě EIA
  Přišla zpráva o inventarizaci zemního plynu v USA-326 bcf oproti -318 bcf očekávaným a -154 bcf předchozím.
 • BREAKING: NATGAS posílil po zprávě EIA
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 vydal týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Trh očekával nárůst zásob o 97 miliard kubických stop, mírně nad posledními údaji o 90 miliardách kubických stop hlášenými před týdnem. Skutečná zpráva přišla mnohem níže, než se očekávalo, s nárůstem o 86 miliard kubických stop. NATGAS se posunul asi o 2,5% výše při prudkém pohybu.
 • BREAKING: NATGAS posiluje po nižším nárustu zásob.
  Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 vydal oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst zásob zemního plynu o 82 miliard kubických stop, mnohem méně než 97 bcf hlášených před týdnem.
 • BREAKING: NATGAS po údajích EIA roste
  Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes ve 14:30 h GMT zveřejnil oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Konsensus ekonomů předpokládal pokles o 73 miliard kubických stop, což je následek čerpání 197 miliard kubických stop z minulého týdne. Skutečná zpráva dopadla téměř v souladu s očekáváním trhu a ukázala pokles zásob o 75 miliard kubických stop. Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) skokově vzrostly, ale rozsah tohoto skoku byl velmi malý.
 • BREAKING: NATGAS po údajích EIA šel výše
  Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes ve 14:30 h GMT zveřejnil oficiální týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Konsensus ekonomů předpokládal pokles o 73 miliard kubických stop, což je následek čerpání 197 miliard kubických stop z minulého týdne. Skutečná zpráva dopadla téměř v souladu s očekáváním trhu a ukázala pokles zásob o 75 miliard kubických stop. Ceny zemního plynu v USA (NATGAS) skokově vzrostly, ale rozsah tohoto skoku byl velmi malý.
 • BREAKING: NATGAS po zprávě EIA klesá
  Americký úřad pro energetické informace (US EIA) dnes oznámil, že domácí zásoby zemního plynu za týden končící 23. září vzrostly o 103 miliard kubických stop, stejně jako v předchozím týdnu, a překonaly odhady analytiků, které činily 94 miliard kubických stop.
 • BREAKING: NATGAS po zprávě EIA mírně získává
  EIA Změna zemního plynu BCF Skutečná 79B (předpověď 87B, předchozí 59B).
 • BREAKING: NATGAS po zprávě EIA roste
  Americký Úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 hodin našeho času vydal týdenní zprávu o zásobách zemního plynu v USA. Trh očekával nárůst zásob o 90 miliard kubických stop, což je mnohem více než 64 miliard kubických stop oznámených před týdnem. Skutečná zpráva přesně odpovídala očekávání trhu a vykázala nárůst o 90 miliard kubických stop. NATGAS se v reakci na zprávu posunul o zhruba 0,5 % níže, ale tento pokles byl rychle smazán a cena vyskočila na úroveň před oznámením.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
CapXmaster
NAGA
Fintokei
reklama
Dukascopy new