Středa 04. říjen 2023 12:57
reklama
AvaTrade
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
XTB Ondřej Hartman

Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár USD/JPY na 15. září 2023

15.09.2023 15:07  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

analytics650454dad4d24.jpg

Podle indikátoru cloud Ichimoku se pár USD/JPY obchoduje kolem úrovně 148 a v denním grafu zůstává v býčím trendu. Tento indikátor používáme k určení klíčových úrovní supportu, jejichž prolomení nám poskytuje signály obratu trendu. Tenkan-sen (indikátor s červenou linií) poskytuje support na úrovni 146,94, zatímco Kijun-sen (indikátor se žlutou linií) na úrovni 146,20. Prolomení pod Tenkan-sen umožní pokles ke Kijun-sen. Neschopnost udržet se nad Kijun-sen bude cenu tlačit dolů k týdennímu cloudu na úrovni 142–143. Rozpětí Chikou (indikátor s černou linií) je nad svíčkovým patternem (býčí). Podle rozpětí Chikou je support na ceně 144,85. Na týdenní bázi zatím nic nenasvědčuje obratu. Denní graf zůstává 100 % býčí.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro ethereum 24. února 2022
  Ethereum se obchoduje poblíž hladiny 2 350 USD. Krátkodobý trend zůstává podle indikátoru cloud Ichimoku medvědí, protože cena se stále obchoduje pod denním cloudem Kumo. Cena byla na rezistenci cloudu znovu odmítnuta, když se býci pokusili prorazit dovnitř cloudu.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár EUR/USD na 13. září 2023
  Pár EUR/USD se obchoduje kolem úrovně 1,0734. Z hlediska cloudu Ichimoku je trend stále medvědí, protože cena zůstává v grafu 4H pod (cloudem) Kumo. Nedávno se odrazila k úrovni 1,0760 a otestovala spodní hranici cloudu. Zatím po testu vidíme známky odmítnutí. Pár EUR/USD se obchoduje mezi Tenkan-sen (indikátor s červenou linií) a Kijun-sen (indikátor se žlutou linií). Support Kijun-sen je na úrovni 1,0728. Býci nechtějí vidět zavírací cenu 4H svíčky pod touto úrovní. Rozpětí Chikou (indikátor s černou linií) prorazil nad svíčkový pattern (býčí), ale s klesající cenou klesá i tento indikátor. V případě, že cena prorazí pod úroveň 1,0720, bude medvědí i rozpětí Chikou. Obrázek není stoprocentně medvědí, ale dokud se bude pár obchodovat pod cloudem, zůstane náchylný k dalšímu poklesu.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár EUR/USD na 14. dubna 2023
  Pár EUR/USD se obchoduje kolem úrovně 1,1030. Dnes vytvořil nové vyšší maximum na úrovni 1,1076 a teď je pod tlakem. Podle indikátoru cloud Ichimoku zůstává trend býčí, protože cena je stále nad cloudem. V tuto chvíli atakuje první krátkodobý support na úrovni 1,1026, kde se nachází Tenkan-sen (indikátor červené linie). Průraz pod Tenkan-sen by byl známkou oslabení a možná i velmi pravděpodobného poklesu ke Kijun-sen (indikátor žluté linie) na úrovni 1,0955. Pullback k úrovni 1,0955 nebo k 1,0885, kde se nachází 4hodinový (cloud) Kumo, je opodstatněný a nezmění krátkodobý trend. Pouze průraz pod cloud změní trend na medvědí. Průraz pod Tenkan-sen a Kijun-sen by ale naznačil další oslabení, takže obchodníci musí být opatrní. Rozpětí Chikou (indikátor modré linie) je nad svícnem (býčí). Při průrazu pod úroveň 1,09 se rozpětí Chikou změní na medvědí.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár EURUSD na 18. října 2022.
  Podle indikátoru cloud Ichimoku je pár EUR/USD v medvědím trendu, protože cena je v denním grafu pod cloudem. Klíčová krátkodobá rezistence je na úrovni 0,9870, protože denní zavírací cena nad touto úrovní bude krátkodobým býčím signálem, který by mohl cenu posunout ke cloudu na úrovni 1,0075. Cena je nad linií Tenkan-sen (indikátor červené linie), která poskytuje krátkodobý support na úrovni 0,9780. Denní zavírací cena pod touto úrovní bude medvědím znamením. Kijun-sen (indikátor žluté linie) je na úrovni 0,9870, a aby býci vygenerovali býčí signál, musí tuto úroveň překonat. Denní graf aktuálně stále ukazuje, že pár EUR/USD zůstává náchylný k poklesu. Abychom se dočkali větší změny trendu, potřebujeme, aby cena prorazila nad (cloud) Kumo a linie Tenkan-sen protla linii Kijun-sen směrem nahoru. Pár EUR/USD zůstává v medvědím trendu.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár EUR/USD na 19. ledna 2023.
  Pár EUR/USD se obchoduje kolem úrovně 1,0808. Podle indikátoru cloud Ichimoku zůstává trend ve čtyřhodinovém grafu býčí. Cena se stále drží nad čtyřhodinovým (cloudem) Kumo a obchoduje se pod linií Tenkan-sen (indikátor červené linie) a Kijun-sen (indikátor žluté linie). Jedná se o známku zranitelnosti, ale ne obratu. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) se posunulo pod vzor svícnu (medvědí). Kumo hraje v našem krátkodobém výhledu velmi důležitou roli. Zatím se neobjevila žádná známka obratu. Býci mají trend stále pod kontrolou. Rezistence linií Tenkan-sen a Kijun-sen je na úrovni 1,0835–1,0840.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár EUR/USD na 20. ledna 2023
  Pár EUR/USD se obchoduje kolem úrovně 1,0838. Cena otestovala čtyřhodinový (cloud) Kumo a support se udržel. Cena se od supportu cloudu odráží a proráží nad linii Tenkan-sen (indikátor červené linie) a Kijun-sen (indikátor žluté linie). Nedávná cenová akce potvrzuje význam supportu cloudu na úrovni 1,0810. Průraz pod tuto úroveň změní krátkodobý trend na neutrální. Oblast mezi úrovněmi 1,08 a 1,0680 je velmi důležitým střednědobým supportem. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) nenabízí jasný obraz, protože se obchoduje kolem vzorce svícnu bez jasné pozice nad ním nebo pod ním. Linie Tenkan-sen a Kijun-sen se pohybují do strany bez zřetelného sklonu. Příští týden bude pro pár EUR/USD rozhodující, protože uvidíme, zda bude cena pokračovat nahoru k úrovni 1,0950, nebo bude klesat a stáhne se k úrovni 1,06.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár EUR/USD na 23. červa 2022
  Pár EUR/USD uzavřel denní svícen nad linií Tenkan-sen (indikátor červené linie), ale zůstává pod linií Kijun-sen (indikátor žluté linie) a pod (cloudem) Kumo. Aby se trend v denním grafu změnil na neutrální, museli by býci cenu dotlačit do cloudu. Support je na linii Tenkan-sen na úrovni 1,0483 a na včerejším minimu 1,0470. Býci tak musí tuto oblast supportu okolo úrovně 1,0475 ubránit. Aby měli naději na pohyb k úrovni 1,0750, potřebují se také dostat nad úroveň 1,06.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár EUR/USD na 29. března 2023
  Pár EUR/USD se obchoduje kolem úrovně 1,0845. Trend v grafu 4H zůstává podle indikátoru cloud Ichimoku býčí. Cena se obchoduje nad (cloudem) Kumo a nedávno jsme viděli, jak Tenkan-sen (indikátor červené linie) protnul Kijun-sen zespodu nahoru (indikátor žluté linie). Tyto dva indikátory poskytují support na úrovni 1,0839– 1,0822. Je důležité, aby 4H svícnová formace tento support respektovala. V opačném případě by se cena posunula ke Kumo na úrovni 1,0798. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) je pod svícnovou formací (medvědí). Rezistence se nachází na úrovni 1,0890.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár EUR/USD na 7. března 2023
  Pár EUR/USD se obchoduje na úrovni 1,0666. Podle indikátoru cloud Ichimoku je trend v grafu 4H býčí, protože cena je nad (cloudem) Kumo. Cena testuje linii Tenkan-sen (indikátor červené linie). Jedná se o první support na úrovni 1,0658. Průraz pod ni zvýší šance na další zpětný test (cloudu) Kumo. Na úrovni 1,0636 najdeme support linie Kijun-sen (indikátor žluté linie) a na úrovni 1,0620 support cloudu. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) je nad formací svícnu, ale pod cloudem. Pohyb ceny k novým maximům nad úrovní 1,0695 by byl novým býčím signálem, který by podpořil býčí momentum. Býci nechtějí, aby cena prorazila pod Kumo.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár EUR/USD 21. června 2022.
  Pár EUR/USD v denním grafu atakuje spodní hranici cloudu a linii Tenkan-sen (indikátor červené linie) i linii Kijun-sen (indikátor žluté linie). Významná rezistence je na úrovni 1,0570. Obchodníci musejí být opatrní, pokud na rezistenci zaznamenáme odmítnutí. U úrovně 1,0570 vidíme konfluenci rezistencí. Průraz nad tuto úroveň by tak mohl být pro býky důležitou zprávou. Pokud se tak stane, očekávám pohyb ceny ještě výš k horní hranici cloudu na úrovni 1,0770.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár USD/JPY na 22. srpna 2023
  Pár USD/JPY se obchoduje kolem úrovně 145,70. Trend v grafu 4H podle indikátoru cloud Ichimoku zůstává býčí, protože cena je stále nad cloudem. Teď ale atakuje Tenkan-sen (indikátor červené linie) a Kijun-sen (indikátor žluté linie). Uzavření pod úrovní 145,76 bude známkou oslabení. Cena je citlivá na pohyb k supportu Kumo na úrovni 145,05. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) se téměř mění v medvědí, a to průrazem pod svíčkový pattern. V grafu 4H páru USD/JPY se objevuje několik varovných znamení, které zvyšují šance na obrat krátkodobého trendu. Pokud cena prorazí dovnitř Kumo, změní se trend z býčího na neutrální. Obchodníci musí být velmi opatrní.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár USD/JPY na 3. listopadu 2022.
  Pár USD/JPY se obchoduje kolem úrovně 148,20. Podle indikátoru cloud Ichimoku zůstává trend býčí, protože cena se drží nad (cloudem) Kumo. Posledních 13 měsíců se pár USD/JPY obchoduje nad Kumo, respektuje support cloudu a v býčím kanálu vytváří vyšší maxima a vyšší minima. V posledních týdnech vidíme, že pár testuje Kijun-sen (indikátor žluté linie). Jedná se o nejdůležitější krátkodobý support. Tento support se nachází na úrovni 147,75. Průraz pod tuto úroveň zvýší šance na pullback ke Kumo na úrovni 142. Chikou span (indikátor černé linie) je nad svícnem a potvrzuje býčí trend. Jakýkoli pullback je zatím považován jen za pauzu v rostoucím trendu. Býci mají trend dál plně pod kontrolou.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro pár USD/JPY na 30. srpna 2023
  Pár USD/JPY se obchoduje kolem úrovně 145,85. Cena včera v denním grafu zavřela pod linií Tenkan-sen (indikátor červené linie). Jde o první varovné znamení, že se může blížit obrat. Cena dnes vytvořila nižší maximum a nové nižší minimum. Krátkodobý support se nachází na úrovni 145,35 a průraz pod ni umožní cestu k většímu poklesu k supportu linie Kijun-sen (indikátor žluté linie) na úrovni 142,73. Navzdory včerejšímu vyššímu cenovému maximu vytvořil RSI nižší maximum. Šance na pullback k supportu cloudu stouply. Potenciál růstu je podle našeho názoru omezený. Na současných úrovních preferujeme neutrální, ne-li medvědí postoj.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro ropu 15. září 2023
  Cena ropy je podle indikátoru cloud Ichimoku v býčím trendu. Tento indikátor používáme k určení klíčových úrovní supportu, jejichž prolomení by mohlo signalizovat obrat. Cena vypadá během posledních dvou svíček pod tlakem. Po takto dlouhé býčí sérii je pullback oprávněný. Tenkan-sen (indikátor s červenou linií) poskytuje support na 89,98 USD a Kijun-sen (indikátor se žlutou linií) na 88,97 USD. Rozpětí Chikou (indikátor s černou linií) je nad svíčkovým patternem (býčí). Chikou naznačuje, že support je na 88 USD. Průraz pod Tenkan-sen by mohl být začátkem většího pullbacku. Neschopnost udržet se nad Kijun-sen povede k hlubšímu pullbacku k supportu Kumo na 87 USD.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro zlato na 12. října 2022.
  Podle indikátoru cloud Ichimoku je cena zlata ve 4hodinovém grafu v krátkodobém medvědím trendu. Cena je pod (cloudem) Kumo a zatím se do něj dvakrát pokusila znovu vstoupit. Oba pokusy byly neúspěšné. Aby se trend změnil v neutrální, potřebují zlatí býci zatlačit cenu dovnitř cloudu Kumo. Tenkan-sen (indikátor červené linie) poskytuje rezistenci na úrovni 1 672 USD, kde se nachází i spodní hranice cloudu. Kijun-sen (indikátor žluté linie) je na úrovni 1 692 USD, a pokud cena prorazí nad 1 672 USD, bude cílem. Support je na nedávných minimech na ceně 1 660 USD. Neschopnost udržet se nad touto úrovní přivede cenu k 1 640 USD.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro zlato na 14. září 2022.
  Cena zlata včera prorazila pod hladinu supportu (cloudu) Kumo. Býci se v předchozích dnech pokoušeli prorazit nad cloud, ale bez úspěchu. Význam cloudu a Fibonacciho rezistence na ceně 1 725 – 1 727 USD jsme zmínili už mnohokrát. Po odmítnutí na rezistenci následoval prudký pokles. Cena prorazila pod Kumo a poskytla nám nový medvědí signál. Tenkan-sen (indikátor červené linie) a kijun-sen (indikátor žluté linie) poskytují rezistenci na ceně 1 713 – 1 715 USD. Cena zlata v posledních dvou týdnech ve skutečnosti nijak nepokročila a obchoduje se mezi 1 690 a 1 730 USD. Aby býci znovu ovládli trend, museli by cenu zatlačit nad Kumo. Do té doby zůstane zlato citlivé na další pokles.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro zlato na 18. října 2022.
  Cena zlata se obchoduje kolem 1 650 dolarů. Podle indikátoru cloud Ichimoku zůstává krátkodobý trend zlata medvědí. Tento indikátor používáme ve 4hodinovém grafu k určení klíčových úrovní rezistence a možných cílů odrazu. Cena je hluboko pod (cloudem) Kumo a momentálně je jak pod linií Tenkan-sen (indikátor červené linie), tak pod linií Kijun-sen (indikátor žluté linie). Rezistence těchto dvou indikátorů je na cenách 1 657 a 1 660 dolarů. Uzavření 4hodinové svíčky nad touto oblastí rezistence otevře cestu k odrazu ke cloudu v oblasti 1 680 – 1 693 dolarů. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) je také pod svícnem a potvrzuje medvědí trend. Zatím nic nenasvědčuje obratu trendu, a to ani v nejbližší době. Medvědi mají trend stále pod kontrolou. V předchozí analýze jsme uvedli, že odraz nahoru k 1 700 dolarům je opodstatněný. Indikátor cloud Ichimoku vyšle signál, že k takový odraz blíží, jakmile uvidíme průraz ceny nad linii Kijun-sen.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro zlato na 20. ledna 2023
  Zlato se obchoduje kolem ceny 1 927 dolarů. Cena v grafu 4H dál respektuje support cloudu a zůstává v býčím trendu. Support linie Tenkan-sen (červená linie) je na úrovni 1 921 dolarů a support linie Kijun-sen (žlutá linie) na úrovni 1 916 dolarů. Býci mají zatím trend plně pod kontrolou. Ani na konci týdne nevidíme vybírání zisků ze strany býků, přestože se zlato obchoduje směrem nahoru už pátý týden v řadě. Dokud cena bude nad úrovní 1 890 – 1 900 dolarů, zůstane krátkodobý trend býčí.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro zlato na 21. listopadu 2022.
  Zlato se obchoduje kolem 1 740 USD. V předchozí analýze jsme obchodníky varovali, že jeho cena inklinuje k pullbacku. V naší analýze jsme upozornili, že dokud bude pod Kijun-sen (indikátor žluté linie), bude mít tendenci pohybovat se k horní hranici cloudu. Krátkodobý trend se z býčího mění na neutrální, protože cena zůstává v (cloudu) Kumo. Rezistence linie Tenkan-sen (indikátor červené linie) je na úrovni 1751 USD. Tam se také nachází horní hranice cloudu. Aby býci obnovili krátkodobý rostoucí trend, museli by cenu zatlačit nad tuto úroveň. Kijun-sen poskytuje rezistenci na úrovni 1 761 USD a zůstává nad linií Tenkan-sen (medvědí). Chikou span (indikátor černé linie) prorazil pod vzorec svícnu (medvědí) a svažuje se dolů. Zlato bude mít tendenci pohybovat se k ceně 1 720 až 1 700 USD, dokud cena bude pod úrovní 1 760 USD.
 • Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro zlato na 22. května 2023
  Cena zlata se obchoduje kolem 1 974 USD, předtím minulý týden vytvořila minimum na hladině 1 951 USD. Podle očekávání se dotkla supportu (cloudu) Kumo a teď se odráží nahoru. Denní zavírací cena uvnitř cloudu by byla známkou slabosti. Cena zůstává pod linií Tenkan-sen (indikátor červené linie) a Kijun-sen (indikátor žluté linie). Podle indikátoru cloud Ichimoku zůstává trend býčí, ale vzhledem k tomu, že je cena stále pod Tenkan-sen a Kijun-sen, je pár EUR/USD citlivý na další pokles. Denní zavírací cena uvnitř cloudu vystaví pár EUR/USD tlaku na pokles k úrovni 1 927 USD a spodní hranici cloudu. Rozpětí Chikou (indikátor černé linie) je pod svíčkovým patternem (medvědí).
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new