Středa 04. říjen 2023 11:32
reklama
Dukascopy new
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. září

15.09.2023 11:31  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Analýza transakcí a tipy na obchodování páru USD/JPY

Další růst už je omezený, protože první test úrovně 147,23 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. K druhému testu naopak došlo, když linie MACD začala stoupat od nuly, což vedlo k růstu ceny o více než 30 pipů.

Dolar stoupal po vydání zprávy o maloobchodních tržbách v USA. Bank of Japan podle všeho také zatím nebude intervenovat v oblasti sazeb, takže buďte při obchodování opatrní, zvlášť při nákupech na současných maximech.

Dnes vyšly údaje o aktivitě v japonském sektoru služeb, které ale neměly očekávaný efekt, protože pár dál stoupal. Vzhledem k poměrně dobrým zprávám, které se dnes odpoledne očekávají z USA, jen pravděpodobně oslabí, zatímco dolar bude dál růst.analytics6504079b944e5.jpg

Pro long pozice:

Nakupujte, když cena dosáhne úrovně 147,60 (zelená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 146,06. K růstu dojde v kontextu býčího trhu a vlivem silných zpráv z USA. Při nákupu se ale ujistěte, že linie MACD leží nad nulou nebo od ní právě začíná stoupat.

Nákup páru USD/JPY zvažte i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 147,34, ale linie MACD by měla být v přeprodané oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 147,60 a 148,06.

Pro short pozice:

Prodávejte, když cena dosáhne úrovně 147,34 (červená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 146,95. Tlak se vrátí v případě intervence centrální banky. Při prodeji se ale ujistěte, že linie MACD leží pod nulou nebo od ní klesá.

Prodej páru USD/JPY zvažte i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 147,60, ale linie MACD by měla být v překoupené oblasti, protože jen tak se trh vrátí k úrovním 147,34 a 146,95.

analytics650407a09fb8a.jpg

Co je v grafu:

Tenká zelená linie – vstupní cena, na které můžete pár USD/JPY nakupovat.

Tučná zelená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další růst nad touto úrovní je nepravděpodobný.

Tenká červená linie – vstupní cena, na které můžete pár USD/JPY prodávat.

Tučná červená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další pokles pod touto úrovní je nepravděpodobný.

Linie MACD – při vstupu na trh je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi.

Důležité: Začínající obchodníci musejí být při rozhodování o vstupu na trh velmi opatrní. Před zveřejněním důležitých zpráv je nejlepší na trh nevstupovat a vyvarovat se tak prudkých výkyvů kurzu. Pokud se rozhodnete obchodovat v době zveřejňování zpráv, vždy zadávejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez stop příkazů můžete velmi rychle přijít o celý vklad, zvlášť když nevyužíváte money management a obchodujete velké objemy.

A nezapomeňte, že pokud chcete obchodovat úspěšně, potřebujete jasný obchodní plán. Spontánní obchodní rozhodnutí na základě aktuální tržní situace jsou pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátovou strategií.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 6. června
  Pár GBP/USD dosáhl úrovně 1,2560, což vyvolalo na trhu signál k prodeji. Nedošlo však k žádnému prudkému poklesu, i když se linie MACD začala pohybovat pod nulou. Totéž se stalo s nákupním signálem na úrovni 1,2581, během kterého se linie MACD začala pohybovat vzhůru. Jediným úspěšným signálem byl nákup na hladině 1,2528, což vedlo ke zvýšení ceny o 35 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 6. října
  K testu cenové úrovně 1,1473 došlo v okamžiku, kdy se linie MACD začínala pohybovat nad nulou, což byl dobrý nákupní signál. Bohužel nedošlo k žádnému zvýšení ceny, protože pár pokračoval v poklesu k úrovni 1,1418. V době, kdy euro testovalo tuto úroveň, se linie MACD pohybovala pod nulou, což byl dobrý prodejní signál. Ten vedl k poklesu ceny o více než 80 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 7. června
  Analýza transakcí páru GBP/USD Pár GBP/USD dosáhl úrovně 1,2510, což vyvolalo nákupní signál na trhu. Shodou okolností...
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 7. října
  K testu ceny 1,1309 došlo v okamžiku, kdy byla linie MACD daleko od nuly, což mělo omezit sestupný potenciál páru. Kotace však klesla na úroveň 1,1253. Nákupy na této úrovni vedly k nárůstu asi o 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 8. července
  Pár GBP/USD ve čtvrtek testoval úroveň 1,1965. V té době se linie MACD teprve začínala pohybovat nad nulou, takže nákup byl celkem na místě. Vzhledem k rezignaci britského premiéra Borise Johnsona pár vzrostl o více než 50 pipů. Po zbytek dne se neobjevil žádný další signál.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 1. září
  Test úrovně 145,88 ze čtvrtečního odpoledne, který se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 40 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 11. září
  Páteční test úrovně 147,35, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 12. září
  Test úrovně 146,28, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 60 pipů. Poté, co pár dosáhl úrovně 146,89, vyústily prodeje od této úrovně k poklesu o přibližně 40 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 13. září
  Další růst už je omezený, protože první test úrovně 147,12 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Druhý test oproti tomu vyvolal prodejní signál, ale nevedl k výraznému poklesu ceny.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 14. září
  Další růst už je omezený, protože první test úrovně 147,44 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. K druhému testu naopak došlo, když linie MACD začala stoupat od nuly, což vedlo k růstu ceny o zhruba 10 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 18. září
  Test úrovně 147,60 na začátku dne, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál a ten vyústil v růst k ceně 147,95. Mírný tlak během asijské seance ale vrátil pár do pásma bočního kanálu a další růst může zůstat omezený, protože nás čekají důležité události včetně zasedání Fedu. Do vývoje směnného kurzu může zasáhnout i Bank of Japan.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 19. září
  V pondělí kvůli nízké volatilitě trhu nedošlo k žádným cenovým testům. A vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři v Japonsku se dnes obchodníci pravděpodobně zaměří na činy centrální banky, protože kurz jenu opět oslabil. Směr páru USD/JPY by mohly ovlivnit i nadcházející údaje z amerického trhu s nemovitostmi, zvlášť pokud vyjdou pod očekávání. Špatné indikátory nejspíš sníží poptávku po dolaru, což povede k poklesu páru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 2. října
  Japonská centrální banka oznámila v pátek ráno neplánovanou operaci nákupu dluhopisů a projevila tak odhodlání zpomalit růst výnosů. Už dříve navrhla nákup cenných papírů v hodnotě 300 miliard jenů, což mělo výrazný vliv na kurz jenu vůči dolaru a vedlo k poklesu páru. V průběhu dne se ale klesající pohyb změnil a pár USD/JPY dnes během asijské seance dosáhl nového ročního maxima. Zdá se, že dobré údaje o aktivitě v japonském nevýrobním sektoru neměly na rovnováhu sil žádný vliv, takže růst páru může v blízké době pokračovat. Před nákupem na aktuálních úrovních samozřejmě vezměte na vědomí, že Bank of Japan plánuje začátkem příštího roku ukončit politiku záporných úrokových sazeb, což by mohlo vyvolat výraznou změnu dynamiky trhu ve prospěch jenu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 20. září
  V úterý dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Odpoledne ale byla otestována úroveň 147,69, která se shodovala s poklesem linie MACD od nuly. To vyvolalo prodejní signál, který vyústil v pokles o 10 pipů. Krátce nato tlak na dolar polevil a údaje o americkém realitním trhu obnovily poptávku po tomto páru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 21. září
  Další růst už je omezený, protože první test úrovně 148,06 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Druhý test naopak vyvolal prodejní signál, který vyústil v pokles ceny o zhruba 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. září
  Tlak na japonský jen se dnes vrátil navzdory včerejším intervencím centrální banky, které mírně zchladily nadšení kupujících. Zveřejněná zpráva o inflaci v Japonsku ukázala, že spotřebitelské ceny vzrostly na 3,2 %, což je výrazně pod prognózami ekonomů. Rozhodnutí centrální banky ponechat úrokové sazby beze změny a zachovat ultra uvolněnou měnovou politiku ještě víc zvýšilo tlak, protože čím víc se sazby blíží k hranici 150, tím agresivnější budou intervence centrální banky a tím nápadnější budou skryté intervence zaměřené na posílení kurzu jenu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 25. září
  Test úrovně 148,29 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal na tomto páru nákupní signál. K prudkému růstu ceny ale nedošlo a pár se pak vrátil do pásma bočního kanálu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 25. září
  Test úrovně 1,0653 z pátečního odpoledne, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 15 pipů. Krátce nato se tlak ale vrátil, protože údaje o aktivitě v eurozóně vyšly pod očekávání. Takto to bylo po zbytek dne.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 26. září
  Test úrovně 148,43 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o téměř 50 pipů. Prodej při odrazu od hladiny 148,95 mezitím vedl k poklesu o zhruba 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 27. září
  Test úrovně 148,91 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál. Ani po další intervenci japonské centrální banky ale nedošlo k výraznému poklesu páru.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB Ondřej Hartman