Neděle 01. říjen 2023 15:25
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Instaforex ebook
reklama
Dukascopy new
reklama
XTB Ondřej Hartman

DE30: DAX na klíčových úrovních před čtením CPI v USA

13.09.2023 19:06  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk
 • Investoři očekávají údaje o CPI v USA s nejistotou
 • TeamViewer omezí rozsah partnerství s Manchesterem United
 • Společnost Birkenstock včera požádala o první veřejnou nabídku ve Spojených státech 

Celková situace na trhu:

Středeční seance na evropských trzích přináší pro většinu firem poklesy. Investoři s nejistotou čekají na údaje o inflaci CPI v USA, což bude poslední velké makro čtení před rozhodnutím o úrokových sazbách, které by mohlo definitivně ukončit současný cyklus zvyšování.

Novo Nordisk (NOVOB.DK) dnes provedla rozdělení svých akcií v poměru 2:1

Většina společností kotovaných v Evropě aktuálně obchoduje během středeční obchodní seance dolů. Zdroj: xStation 5

Futures založené na německém DE30 dnes ztrácejí téměř 0,7% a propadají se pod technicky důležité zóny podpory stanovené zónou 15 700 bodů. A co víc, DE30 se aktuálně obchoduje v zóně minima, které bylo letos testováno již 5x. Zdroj: xStation 5

Zprávy:

Podle tiskové zprávy omezí TeamViewer (TMV.DE) od začátku sezóny 2024/2025 rozsah svého partnerství s Manchesterem United (MANU.US), což bude mít významný pozitivní dopad na ziskovost.

TeamViewer říká, že snížení rozsahu partnerství povede k výrazným úsporám marketingových výdajů. Některé z těchto prostředků budou reinvestovány do jiných brandingových a cílených marketingových iniciativ. Očekává se, že tato opatření budou mít pozitivní dopad na upravený EBITDA TeamViewer ve výši přibližně 17,5 milionu EUR v roce 2024 a přibližně 35 milionů EUR v roce 2025.

Generální ředitel BP (BP.UK) Bernard Looney v úterý s okamžitou platností odstoupil po necelých čtyřech letech ve funkci za to, že nezveřejnil veškeré podrobnosti o minulých osobních vztazích s kolegy. Akcie v tuto chvíli ztrácí téměř 1 %.

Burzovní graf v týdenním intervalu. Zdroj: xStation 5

Německá značka obuvi Birkenstock včera ve Spojených státech podala první veřejnou nabídku.

Největší procentuální změny u jednotlivých společností v indexu DAX. Zdroj: Bloomberg Finance L.P.

Informace od jednotlivých společností v indexu DAX. Zdroj: Bloomberg Finance L.P.

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • DEZA musí přestat vyrábět rakovinotvornou látku antrachinon
  Soud EU rozhodl, že společnost DEZA, která žádala o zrušení rozhodnutí Evropské komise o klasifikaci látky s názvem antrachinon jako karcinogenní. Nepředložila ale dostatečné důkazy a výroba končí.
 • DE30 a euro zaznamenali pokles kvôli obavám z recesie
  Akciové trhy a euro zaznamenali pokles po slabých dátach PMI z Nemecka a Francúzska. Slabé dáta prichádzajú len tri mesiace po tom, čo ECB zrušila program QE. Risk-off sentiment poslal nadol aj meny rozvojových trhov, turecká lira zaznamenala pokles o viac ako 2%. Menový pár EURUSD sa obchoduje v blízkosti úrovne 1,130 (-0,6%) a DE30 zaznamenal pokles o 0,9% o 13:30.
 • DE30: Akcie před čtením NFP vymazávají klesající momentum!
  Evropské akciové trhy se v závěrečné obchodní seanci tohoto týdne chovají po vlně výprodejů z posledních seancí mnohem lépe. Přestože se většina indexů obchoduje pod včerejšími závěrečnými úrovněmi, samotný rozsah poklesů je prakticky nepostřehnutelný.
 • DE30: Ako dlho bude trvať rally?
  DE30 prelomil svoj viacdenný bočný trend a už druhý deň môže zaznamenať nové historické maximá. Môžu býci popoludní tlačiť cenu ďalej nahor?
 • DE30 a US500 blízko klíčových úrovní!
  Akciové indexy se dnes obchodují na vyšší úrovni, přičemž zisky se během hotovostní obchodní seance v USA zrychlily. To je důsledek zveřejnění slabých údajů ze Spojených států. Konkrétně index spotřebitelské důvěry Conference Board za srpen a zpráva JOLTS o volných pracovních místech za červenec. Obrovský výpadek v počtu volných pracovních míst je obzvláště důležitý, protože jde o jeden z ukazatelů trhu práce, který Fed pozorně sleduje.
 • DE30: Boj o úroveň 16 000
  Dlhodobý klesajúci trend od minulého pondelka zostáva neporušený, čo naznačuje, že by mohli nasledovať ďalšie straty. Na signalizovanie obratu trendu by index musel opätovne dosiahnuť miestne maximum na úrovni 16 069 bodov a prekonať kĺzavé priemery. Prekročenie by slúžilo ako ďalší potvrdzujúci signál.
 • ➡️DE30 brání klíčovou podporu před ECB
  Rozhodnutí Evropské centrální banky o úrokových sazbách je těsné. Inflace zůstává vysoká, ale na druhou stranu se evropská ekonomika přiklání k recesi. Trh nicméně očekává, že se ECB rozhodne zvýšit úrokové sazby o 25 bazických bodů, což bude pravděpodobně poslední zvýšení v cyklu. Depozitní sazba aktuálně činí 3,75 % a očekává se, že sazba dosáhne vrcholu na 4 %.
 • DE30: Býci tvrdohlavě bojují o obranu
  DE30 se dnes snaží vzpamatovat a vrací se nad support na 12 593 bodech, který byl prolomen při obchodování před trhem. Toto může být třetí po sobě jdoucí falešné proražení. V úterý a ve středu se již kupující znovu objevili pod minimem z 5. září. Ale navzdory vytrvalosti býků zůstává širší směr medvědí.
 • DE30: DAX blízko důležité hranice 16 000 bodů!
  První obchodní seance tohoto týdne přináší na trh horší náladu investorů. Evropské benchmarky většinou ztrácejí, nicméně německý DE30 si v průběhu dne připisuje téměř 0,3 %. Makrokalendář pro dnešní seanci je relativně prázdný, nicméně investoři se mohou dočkat zvýšené volatility kolem 14:30-15:30, kdy proběhnou projevy dvou bankéřů Fedu a zahájení seance na Wall Street.
 • DE30: DAX bojuje o trvalý průraz nad 16 000 bodů!
  Středeční seance na starém kontinentu přináší lepší náladu investorů. Tématy dne z hlediska makro událostí budou projevy guvernérů centrálních bank, kteří se účastní konference v portugalské Sintře. Jedinými sektory, které nyní zaznamenávají větší oslabení, jsou kovy/těžba a paliva. Jak ukázaly údaje GfK, spotřebitelská důvěra v Německu opět překvapila směrem dolů, přičemž její hodnota je nižší, než byl konsenzus na burze.
 • DE30: DAX na týdenních maximech, drahé kovy na ústupu tváří v tvář silnému dolaru!
  Čtvrteční seance na evropských a amerických trzích přinesla výrazný růst hlavních akciových indexů. Německý DE30 aktuálně vzrostl o 1,5 %. Tématem č. 1 zůstávají příchozí čtvrtletní podnikové výsledky a příchozí makrodata z USA, stejně jako komentáře Lagardeové. Podrobnější informace naleznete v našich dřívějších příspěvcích.
 • DE30: DAX na týdenních minimech před rozhodnutím FOMC!
  Středeční obchodní seance v Evropě obrací býčí trend zaznamenaný v poslední době a přináší jasný pokles kotací hlavních indexů. Německý DAX aktuálně ztrácí téměř 0,9 % a klesá tak na týdenní minima. Tématem dne je dnes samozřejmě rozhodnutí FOMC a zejména komentáře týkající se toho, zda Fed bude na zářijovém zasedání pokračovat v cyklu zvyšování úrokových sazeb.
 • DE30: DAX nereaguje na vývoj indexu spotřebitelských cen v USA; v centru pozornosti výsledky firem!
  Čtvrteční obchodní seance přináší zřetelné zlepšení nálady na evropských trzích. Samotný index DE30 aktuálně posiluje o téměř 0,4 %. Zveřejnění indexu spotřebitelských cen z USA dočasně podpořilo sentiment v Evropě, nicméně rozsah dalšího růstu netrval dlouho.
 • DE30: DAX pod úrovní 16 000 bodů. Rozšířený výprodej v Evropě
  Polovina týdne přináší pokračování klesající vlny mezi evropskými benchmarky. Vedle německého DAXu (DE30), který je téměř 1,3 % pod čarou, výrazně ztrácí také FTSE (UK100) a CAC40 (FRA40). Podnikatelské vyhlídky v Německu se poprvé od října zhoršily. Investoři dnes začínají nově vnímat rizika, která představuje cyklus zpřísňování měnové politiky ECB prováděný na pozadí oslabujících makrodat.
 • DE30: DAX se obchoduje níže po zveřejnění slabých dat z Německa
  Dnešní obchodní seance na starém kontinentu je převážně v červených číslech. Německý DAX ztrácí 0,5 %, francouzský CAC40 klesá o 0,8 % a britský FTSE 100 se obchoduje o 0,4 % níže. Evropské akciové trhy pokračují v poklesech poté, co neuspokojivá data z Německa a zvýšené ceny ropy obnovily obavy z hospodářského růstu a inflace. Včerejší výrazný nárůst ropy nad 90 USD za barel může přetrvávat kvůli převisu poptávky nad nabídkou. Takový obrázek nevyhovuje většině evropských zemí a USA, protože vyšší ceny ropy podpoří růst cen v mnoha sektorech inflačního koše.
 • DE30: DAX s mírným oživením na začátku týdne
  Začátek nového týdne začíná vcelku pozitivním sentimentem na německý DAX. Index se obchoduje o 0,50 % výše na úrovni kolem 15850 bodů. Americké indexové futures také ukazují na vyšší otevření pro US500 a US100. Nálady podporuje mírné oslabení dolaru vůči většině hlavních měn.
 • ❗DE30 dosáhl na historická maxima📈
  Vypadá to, že včerejší komentáře členů ECB mají na trhy trvající dopad. Bylo řečeno, že ECB nebude tolerovat rostoucí výnosy. Evropské výnosy reagují na vzestup výnosů ve Spojených státech a ne na rostoucí inflační očekávání v eurozóně. Dle centrálních bankéřů může dojít k nárůstu nákupů dluhopisů, aby se výnosová křivka dostala pod kontrolu. DE30 těží z pozitivního efektu zpráv a dostal se na historické maximum nad 14 180 bodů.
 • 🚀 DE30 dosáhl na historická maxima
  Americké indexy zakončily včerejší seanci poklesem, ale to investory v Evropě příliš neznepokojilo. Indexy na starém kontinentu pokračují v růstu. Hlavní západoevropské benchmarky rostou o 0,6 - 0,9 %. Německému DAXu (DE30) se podařilo prorazit nad maxima z 16. dubna a dosáhnout na nová maxima.
 • 🚀 DE30 dosáhl na nové rekordy
  DE30 se od počátku minulého týdne obchodoval v úzkém, méně než 150 bodovém, rozpětí. Díky včerejším dobrým datům z USA, které zlepšily sentiment na trzích, jsme dnes svědky pozitivní nálady také na starém kontinentu. DE30 patří mezi nejvíce růstové indexy. Přidává 0,5 % a prorazil nad horní limitu obchodního rozpětí okolo 15 315 bodů. Pokud bude dobrý sentiment pokračovat, tak býci mohou index dostat až k zóně rezistence 15 440 - 15 450 bodů. Tato úroveň je definována 161,8 % externím retracementem posledního poklesu a 127,2 % externím retracementem pandemického šoku z období únor - březen 2020.
 • ⏬ DE30 dosahuje na minima
  Bleskové PMI z evropských zemí za září vykázaly výrazné zhoršení, zejména v Německu a ve francouzském sektoru služeb. Nálady mezi německými podnikateli nebyly od začátku pandemie Covid tak špatné. V důsledku toho se DE30 propadl přes zónu podpory 12 400-12 500 bodů. Je třeba poznamenat, že to byl v poslední době čtvrtý pokus o prolomení se pod tuto zónu a pokud se index dnes nevyšplhá zpět nad ni, příští týden může dojít k pokračování sestupného pohybu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
KeyStock
eTrader
Forex Yard
reklama
Instaforex ebook