Středa 22. května 2024 13:26
reklama
FTMO král
reklama
FTMO král
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO král

BREAKING: Americký cenový index PCE vzrostl více, než se čekalo!

28.04.2023 18:08  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Index cen PCE r/r: 4,2 % vs 4,1 % oček. a 5,0 % dříve

Index cen PCE m/m: 0,1 % vs. 0,1 % oček. a 0,3 % dříve

Jádrový index cen PCE y/y: 4,6 % vs 4,58 % oček. a 4,6 % dříve

Jádrový index cen PCE m/m: 0,3 % vs 0,3 % oček. a 0,3 % dříve

Data spotřebitelských výdajů v USA: 0 % vs -0,1 % oček. a 0,2 % dříve

Zveřejněná data ukázala v souhrnu vyšší než očekávaný cenový růst. Fed vidí vyšší inflaci, která by mu mohla znemožnit brzké uvolňování měnové politiky. Cenový index PCE je klíčovým ukazatelem pro americkou centrální banku.

Jádrový cenový index PCE klesá pomaleji, než se domníval konsenzus analytiků. Hlavním trendem zůstává stále pokles, nicméně momentum poklesu naznačuje, že cenové tlaky v ekonomice dále přežívají. Fed by tak mohl mít více práce s vhodným nastavením své měnové politiky. Zdroj: XTB

Prvotní reakce indexu US100 na nová data je smíšená. Zdroj: xStation5

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Americké zboží dlouhodobé spotřeby v souladu s očekáváním 📌
  Tovární objednávky bez dopravy: skutečnost 0,5 % m/m; předchozí 1,1 % m/m; Tovární zakázky: skutečnost 1,6 % m/m; odhad 1,6 % m/m; předchozí 1,2 % m/m; Výrobky dlouhodobé spotřeby bez obrany: skutečnost 2,3 % m/m; předchozí 2,3 % m/m; zboží dlouhodobé spotřeby bez dopravy: skutečnost 0,2 % m/m; předchozí 0,3 % m/m.
 • BREAKING: Americké žádosti o dávky v nezaměstnanosti neočekávaně spadly na 232 000!
  Počet Američanů žádajících o dávky v nezaměstnanosti poklesl na 232 000 ve srovnání s 243 000 zveřejněnými minulý týden. Dnešní data jsou pod očekávání trhu, který počitál s nárůstem 248 000 žádostí.
 • BREAKING: Americké žádosti o dávky v nezaměstnanosti rostou!
  Žádosti o dávky v nezaměstnanosti v USA překvapily nárůstem. V prvotní reakci US100 roste.
 • BREAKING: Americké žádosti o podporu překonaly očekávání! EURUSD posiluje
  EUR/USD v první reakci po amerických žádostech o podporu a čtení CPI rozšiřuje předchozí zisky.
 • BREAKING: Americké žiadosti o podporu boli nižšie ako sa očakávalo
  Americké ministerstvo práce pred chvíľou zverejnilo svoju týždennú správu o žiadostiach o podporu. Analytici očakávali 1375 tisíc žiadostí o podporu v týždni končiacom sa 4. júla. Tentokrát však čboli reálne dáta nižšie ako sa očakávalo na úrovni 1314 tisíc.
 • BREAKING: Americké žiadosti o podporu klesli pod 2 milióny
  Počet žiadostí o podporu v USA skončil na úrovni 1,877 milióna, čím sa celkové žiadosti od 21. marca zvýšili na takmer 43 miliónov, keď sa v USA začala pandémia koronavírusu. Dnešné výsledky boli mierne nad očakávaniami trhu (1,8 milióna) a poukázali na najnižšiu úroveň od začiatku krízy koronavírusu. Po tom, čo žiadosti o podporu zaznamenali nárast na 6,867 miliónov v týždni končiacom sa 28. marca žiadosti klesajú.
 • BREAKING: Americké žiadosti o podporu prekonali očakávania
  Počet Američanov, ktorí požiadali o podporu bol na úrovni 1.106 milióna v týždni končiacom sa 15. augusta, po 963 tis. v minulom týždni. Dnešné dáta prekonali očakávania trhu na úrovni 925 tisíc.
 • BREAKING: Americké žiadosti o podporu prekonali 1 milión, americké HDP v Q2 2020 kleslo o 31,7%
  Počet Američanov, ktorí požiadali o podporu v týždni končiacom sa 22. augusta bol na úrovni 1,006 milióna, po 1,1 milióne v predchádzajúcom týždni, čo od 21. marca, od kedy v USA začala pandémia koronavírusu, sa zvýšil celkový počet žiadostí nad 57,0 milióna. Dnešné dáta boli mierne nad očakávaniami trhu, ktoré boli na úrovni 1 milióna.
 • BREAKING: Americké žiadosti o podporu sú už tretí týždeň pod hladinou 800 tisíc
  Počet Američanov, ktorí požiadali o podporu v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom sa 31. októbra 0,751 milióna, v porovnaní s 0,758 milióna v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta vyšli nad očakávaniami trhu vo výške 0,732 milióna. Je to tretí týždeň po sebe s žiadosťami o podporu pod hladinou 800 tis., Dnešné dáta však stále zostávajú vysoko nad hladinou 665 000, ktoré boli zaznamenané na vrchole veľkej recesie v marci 2009.
 • BREAKING: Americké žiadosti o podporu zaznamenali výraznejší pokles ako sa očakávalo
  Počet Američanov, ktorí požiadali o podporu v nezamestnanosti, bol v týždni končiacom sa 28. novembra 0,712 milióna, v porovnaní s 0,778 milióna v predchádzajúcom týždni. Dnešné dáta nedosiahli očakávania trhu na úrovni 0,775 milióna. Ide o 7. týždeň po sebe s žiadosťami o podporu pod hladinou 800 000, aj keď zostávajú výrazne nad úrovňou pred pandémiou.
 • BREAKING: Americký dolár oslabil po Tweete prezidenta Donalda Trumpa
  Americký dolár stráca pôdu pod nohami po nedávnych slovách Donalda Trumpa. Americký prezident na svojom Twitteri napísal, že poveril svojich zamestnancov, aby pokračovali v práci na nariadení zameranom okrem iného na zníženie dane zo mzdy. EURUSD sa znovu odrazil od podpory na úrovni 1.1830. Z technického hľadiska zostáva vyššie uvedená úroveň 1,1830 kľúčovou podporou pre kupujúcich, pokiaľ je cena nad ňou, existuje šanca, že sa bude testovať úroveň rezistencie 1,1900.
 • BREAKING: Americký dolar oslabuje v reakci na neuspokojivé údaje ISM
  Skutečná hodnota: 46,0. Předpokládaný termín: 47.1. Předchozí: 46.9. Index zaplacené ceny. Aktuálně: 41.8. Předpověď: 54,0, Předchozí: 44,2.
 • BREAKING: Americký dolar po maloobchodních tržbách a údajích o PPI oslabuje
  Údaje o maloobchodních tržbách v USA za prosinec byly zveřejněny ve 14:30. Zpráva se ukázala být slabší, než se očekávalo a způsobila určité pohyby na trzích. Nejdůležitější zprávy:
 • BREAKING: Americký dolar po optimistických údajích o maloobchodních tržbách mírně posiluje
  Údaje o maloobchodních tržbách v USA za říjen byly zveřejněny ve 14:30. Zpráva se ukázala být lepší než , ale nezpůsobila žádné velké pohyby na trzích. Nejdůležitější zprávy:
 • BREAKING: Americký dolár po Powellovom prejave výrazne klesá
  Powell má dnes prejav na podujatí organizovanom Petersonovým inštitútom. Trhy dôrazne očakávali jeho vyhlásenie z dôvodu možných návrhov týkajúcich sa záporných úrokových mier. Powell jasne neuviedol možnosť ďalšieho zníženia sadzieb, ale predovšetkým uviedol, že je možné podniknúť ďalšie kroky na ochranu hospodárstva pred prípadnými problémami. Investorom to stačilo na výpredaj amerického dolára. Nárast zaznamenalo aj zlato, ale akciové indexy oslabujú.
 • BREAKING: Americký dolár posilňuje po pozitívnych údajoch o maloobchodných predajoch
  Údaje o maloobchodnom predaji v USA za október boli zverejnené o 14:30. Správa sa ukázala byť lepšia, než sa očakávalo a spôsobila určité pohyby na trhoch. Hlavné body správy:
 • BREAKING: Americký dolar posiluje po pozitivních údajích o maloobchodních tržbách
  Údaje o maloobchodních tržbách v USA za leden byly zveřejněny ve 14:30. Report dopadl lépe, než se očekávalo, a způsobil určité pohyby na trzích. Nejdůležitější zprávy:
 • BREAKING: Americký dolar po údajích o maloobchodních tržbách posiluje
  Zpráva ukázala, že inflace v červenci mírně poklesla, avšak stále zůstala vysoká. Tržby u maloobchodních prodejců bez prodejen vyskočily o 2,7 %, což bylo do jisté míry podpořeno akcí Amazon Prime Day 12. a 13. července. Zvýšení bylo taktéž zaznamenáno ve stavebních materiálech a zahradních potřeb (1,5 %), maloobchodníci s různými obchody rostli taktéž o 1,5 %. Na druhou stranu poklesly tržby čerpacích stanic o 1,8 %, zatímco index cen benzínu se snížil o 7,7 %. Pokles o 1,6 % byl zaznamenán taktéž v prodeji náhradních dílů na automobily. Tržby bez zahrnutí čerpacích stanic vzrostly o 0,2 %.
 • BREAKING: Americký dolár po údajoch o maloobchodných predajoch mierne posilnil
  Súčasne so zverejnením maloobchodných tržieb boli zverejnené aj týždenné údaje žiadostí o podporu v USA. Počet Američanov, ktorí žiadali o dávky v nezamestnanosti, bol v týždni, ktorý sa skončil 9. apríla, vo výške 185 tisíc, v porovnaní so 166 tisícami zaznamenanými v predchádzajúcom týždni. Dnešné údaje prekonali očakávania trhu vo výške 172 tisíc. Pokračujúce žiadosti o podporu, ktoré zaostávajú za počiatočnými žiadosťami o podporu o jeden týždeň, klesli na 1,475 milióna z 1,523 milióna v predchádzajúcom týždni, zatiaľ čo analytici očakávali 1,500 milióna.
 • BREAKING: Americký dolar výrazně oslabil
  V posledních dvou hodinách jsme svědky výrazného rostoucího pohybu na EUR/USD. To může být způsobeno změnou toku likvidity s koncem měsíce, kvartálu i roku. Pohyb je kromě své razance zajímavý také nízkým objemem, což by mohlo znamenat, že za ním nestojí žádné výrazné síly. Navíc výnosy z US dluhopisů rostou, což by mělo naopak americké měně pomáhat. Negativním faktorem je rekordní počet případů počtu koronaviru ve světě a v USA, což by mohlo znamenat strach ze zavedení určitých restrikcí v důležitých ekonomikách. Nárůst rizika na trzích by však měl USD spíše pomáhat.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Brokerjet
MIG Bank
NORD FX
reklama
Swissquote Bank