Sobota 28. leden 2023 13:37
reklama
ProTradery Purple - vyhled
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Instaforex krypto

Vánoční rallye Geralta z Rivie

01.12.2022 17:59  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Jednou ze společností, která může být v prosinci pro investory obzvláště zajímavá, je CD Projekt, a to především díky zlepšujícímu se hodnocení Cyberpunku a premiéře Zaklínače 3 pro next-gen konzole, která se uskuteční 14. prosince. Také seriál Zaklínač - Blood Pedigree od Netflixu, který vyjde na Štědrý den, může mít na prodeje podobný vliv jako Edgerunners na Cyberpunk. To vše dává investorům naději, že letos Geralt povede rallye na varšavské burze a konečně porazí démona špatného sentimentu, který CD Projekt obklopuje už téměř dva roky.

Světla na konci tunelu, která (pravděpodobně) nejsou očima Strigojů

Sentiment kolem CD Projektu je jako Roach (slavný kůň hlavní postavy zaklínačského univerza), tedy velmi proměnlivý a nepředvídatelný. Kolem 8. září se však objevilo světlo na konci tunelu.

Jednak zlepšující se sledovanost Cyberpunku na PC a nárůst počtu hráčů poháněný premiérou seriálu "Edgerunners" od Netflixu, tematicky zasazeného do kyberpunkového univerza, který měl premiéru 13. září 2022.

Za druhé může prodeje Zaklínače 3 podpořit premiéra seriálu Zaklínač - Bloodline, který bude na Netflixu k dispozici 25. prosince.

Za třetí, vydání Zaklínače 3 na konzole nové generace obohacené o obsah inspirovaný seriálem Zaklínač od Netflixu, které se uskuteční 14. prosince 2022.

Základy úspěchu

V pondělí po uzavření trhu zveřejnila společnost CD Projekt své výsledky za 3. čtvrtletí roku 22, které se ukázaly být ve srovnání s předchozími lety rekordní.

 • Čistý zisk společnosti CD Projekt dosáhl 98,7 milionu PLN, což je výrazně nad očekávanými 95,5 milionu PLN. Kč, což představuje meziroční nárůst o více než 500 %.
 • Výnosy dosáhly 245,5 milionu PLN oproti očekávaným 250,4 milionu PLN. To je meziroční nárůst o 70 %.
 • EBIT dosáhl 97,1 milionu PLN oproti očekávaným 102,7 milionu PLN. To představuje meziroční nárůst o 521,2 %.
 • EBITDA vzrostla na 148,8 milionu PLN a překonala tržní odhady ve výši 136,3 milionu PLN. To představuje meziroční nárůst o 247 %.

Optimistické výsledky ve srovnání s předchozím rokem a značná dynamika v procentním vyjádření byly způsobeny především vyššími prodeji Cyberpunku a nízkým základním efektem.

Budoucí potenciál

Za zmínku stojí ambiciózní produktová strategie společnosti, která vzbudila naději v srdcích fanoušků tím, že jasně naznačila, že se plánuje další vývoj IP Cyberpunk, mnohostranná monetizace zaklínačského univerza a výroba nové AAA hry založené na zcela nové IP.

Strategie pro příští roky předpokládá, že společnost bude vydávat:

 • Velké rozšíření Cyberpunku 2077 s názvem "The Phantom of Freedom", plánované na rok 2023. Pracuje na něm tým více než 350 lidí, projekt je v závěrečné fázi výroby.
 • Project Orion - to je kódové označení další hry ze série Cyberpunk. Vyvíjet ji bude nové studio CD PROJEKT RED North America.
 • Project Polaris, který bude úvodem do nové zaklínačské ságy. Skládá se ze tří her, které CD PROJEKT RED plánuje vydat během šestiletého cyklu, počítaného od vydání Polarisu.
 • Projekt Syrius, který se bude odehrávat v zaklínačském univerzu, ale od předchozí produkce se bude lišit tím, že je zaměřen na mnohem širší publikum. Syrius nabídne hraní pro jednoho i více hráčů. Projekt bude mít na starosti bostonské studio The Molasses Flood.
 • Projekt Canis Majoris, další hra ze světa Zaklínače - půjde o plnohodnotnou produkci vyvíjenou externím studiem vedeným zkušenými vývojáři spojenými s tímto univerzem již v minulosti. Podle zprávy z oficiálního účtu Zaklínače na Twitteru by se mohlo jednat o remake prvního dílu Zaklínače, tentokrát vyvíjený na Unreal Engine 5.
 • Projekt Hadar - zcela nová, originální IP, na které se začalo koncepčně pracovat v roce 2021.

Lžíce dehtu v sudu vánočního pudinku

Důležitým rizikovým faktorem jsou znovu probuzená očekávání vůči rozšířením Cyberpunku a pochybnosti některých komentátorů o smyslu dalšího vývoje série Cyberpunk, zejména vydání druhého dílu hry, zatímco první díl se setkal s velmi negativním přijetím ze strany hráčů i investorů. Mnozí investoři se obávají, že vydání dobré hry nemusí stačit k tomu, aby se cena akcií vrátila na svá maxima.

Zdá se, že CD Projektu nezbývá než držet palce a doufat, že se z neúspěchu Cyberpunku poučil a v budoucnu toto ambiciózní studio dosáhne ještě většího úspěchu, než jaký zaznamenalo se Zaklínačem 3.

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • V americké loterii Powerball padl rekordní jackpot, výhra činí 2,04 miliardy USD
  V americké loterii Powerball padl rekordní jackpot. Výherce, který si vsadil v Kalifornii, získá 2,04 miliardy USD, tedy zhruba 49,6 miliardy korun. Losování se mělo uskutečnit již v pondělí, muselo však být odloženo na úterní ráno místního času kvůli problémům se zpracováním prodeje, uvedla agentura AP.
 • VanEck říká, že cena bitcoinu vzroste ve druhé polovině roku 2023 na 30 000 USD
  Manažer fondu VanEck předpověděl, že by cena Bitcoinu mohla ve druhé polovině roku 2023 vyrůst na 30 000 dolarů poté, co klesla na minimum poblíž hranice 10 000 – 12 000 dolarů.
 • Vanilka – Poslední dva roky ve znamení růstu
  V posledních dvou letech se výrazně zvýšila cena vanilky. Za kilogram se nyní platí kolem 600 USD (13.000 Kč), stojí tak více než stříbro. Hlavním důvodem je kromě vysoké poptávky i cyklon Ava, který v březnu poškodil mnoho vanilkových plantáží na Madagaskaru. Vanilka je tak po šafránu druhým nejdražším kořením vůbec.
 • Vánoce budou nejdražší v historii a zároveň nejchudší za poslední léta, lidé totiž před dárky budou muset upřednostnit platbu za plyn či elektřinu. Vyplatí se pod stromeček nakupovat už nyní
  Evropu čeká zima, jakou nepamatuje. Kreml podle všeho vyžije silné závislosti, kterou si na jeho plynu vypěstovalo v prvé řadě Německo, a celý starý kontinent „skřípne“. Znamená to, že vysoké ceny nejen plynu, ale také elektřiny pro domácnosti přetrvají, ba se dále zvýší. Řadě domácností také v druhé polovině roku doběhne fixace mnohem levnějších cen energií, či je konec fixačního období čeká hned zkraje příštího roku.
 • Vánoce podpořily maloobchodní prodeje v USA
  Maloobchodní tržby si polepšily Americké maloobchodní tržby rostly v prosinci více, než se očekávalo. Am...
 • Vánoce podpořily zaměstnanost v Evropě
  Německo - Německá nezaměstnanost rostla v prosinci významně méně, než předpokládaly odhady odborníků. Nezaměstna...
 • Vánoce přicházejí dříve! Obchodování se slevou ze spreadu
  Sleva ze spreadu může být pro obchodníky velice zajímavá a hlavně přínosná. Náznak něčeho, co mohou obchodníci získat zdarma může způsobit, že prsty "vesele klikají" a spouštějí nové obchody. Sleva ze spreadu představuje skvělou příležitost pro každého obchodníka. Aby byla Vaše cesta bezpečnější, může obchodník využít několik užitečných taktik a osvědčených postupů ke zlepšení jejich úspěšnosti díky slevě ze spreadu - tento článek je popisuje.
 • Vánoční investiční soutěž o zájezd za 20000 Kč a finanční vklady na reálné účty
  Vyzkoušejte si obchodování s virtuálním kapitálem v nové vánoční investiční soutěži od HighSky Brokers a hrajte o zájezd za 20000 Kč a peněžní vklady v hodnotě 10000 Kč na reálný účet. Každý soutěžní týden má svého vítěze.
 • Vánoční povzbuzování z obou stran Atlantiku
  Ve vánoční přestávce se z obou stran Atlantiku objevily dobré zprávy pro finanční trhy. Zaprvé, 24. prosince, po měsících vyjednávání a spekulací, bylo dosaženo dohody mezi Londýnem a Bruselem ohledně jejich budoucích obchodních vztahů, jakmile Británie na konci roku ukončí přechodné období.
 • "Vánoční rally" - Buď anebo?!
  A už je tady prosinec, poslední měsíc roku 2013. Tento týden je první pracovní týden tohoto měsíce a to znamená, že tr...
 • Vánoční rally se s největší pravděpodobností uskuteční
  Jestliže se dříve na trzích věřilo, že iniciátorem zvyšování úrokových sazeb se mezi světovými centrálními bankami stane Fed, vedení se nečekaně ujala Bank of England, která se obává silného růstu inflace a v důsledku toho i jejího negativního dopadu na britskou ekonomiku.
 • Vánoční rohlíčky upečené doma jsou letos o 34 % dražší než loni. Pořád ale vyjdou levněji než při nákupu v obchodě nebo u cukráře
  S blížícími se Vánocemi je stále zřejmější, že půjde o nejdražší svátky historie. Pro řadu domácností ovšem budou také nejchudší za uplynulou řadu let. To proto, že přednost před útratami za dárky i cukroví dostanou platby za nezbytné věci typu energií, bydlení nebo základních potravin.
 • Vánoční soutěž BidAskBit
  Jistě jste již zaregistrovali, že na BidAskBit probíhá vánoční soutěž, ve které mohou účastníci vyhrát zajímavé ceny. Pokud jste se však ještě nezúčastnili, máte poslední možnost. Soutěž probíhá jen do 22.prosince!!
 • Vánoční soutěž s BidAskBit
  Jistě jste již zaregistrovali, že na BidAskBit probíhá vánoční soutěž ve které mohou účastníci vyhrát zajímavé ceny. Pokud jste se však ještě nezúčastnili, máte poslední možnost. Soutěž probíhá jen do 22.prosince!!
 • Vánoční soutěž s BidAskBit – vyhrajte 100 000 Kč v BTC
  Vánoce jsou časem lásky, pohody ale také mnoha soutěží, ve kterých můžete často vyhrát opravdu zajímavé ceny. Nádherné ceny tak můžete vyhrát pro sebe nebo podarovat své blízké. Naše soutěž je však trochu jiná.
 • Vánoční týden technicky: Česká koruna na páru s eurem výrazně oslabila
  Koruna od konce listopadu ztratila sílu a oslabila nejvíce od letošního května. Od svých maxim dokázala ztratit více jak 1,5 % a aktuálně by se mohla zastavit o rezistentní úrovně. Kurz eurodolaru naopak přešlapuje na místě a kráčí stranou. Libra dosahuje na hrot trojúhelníkové formace.
 • Van Rompuy (prezident EU)
  "aktuálne prerokovávané ...
 • Varianta koronaviru omikron sužuje trhy
  Za prvé, v Jihoafrické republice a v Botswaně byla zaznamenána další varianta covidu-19. Vlády ve světě proto zakázaly cestujícím z Jihoafrické republiky a sousedních zemí vstup na své území. Za druhé, objevují se už zprávy, že současné vakcíny, které svět proti koronaviru má, jsou proti tomuto novému kmeni bezmocné.
 • V Arizoně se snaží legalizovat bitcoin jako platidlo
  Arizonská senátorka navrhla zákon, který by z bitcoinu učinil legální platidlo. Pokud zákon projde, bude možné bitcoin používat jako hotovost k placení nákupů, účtů a daní.
 • Varování pro Čínu a negativní náznaky před ISM. Akciím se přesto daří
  Poradce Bílého domu Peter Navarro dnes označil zprávy o možném delistingu čínských firem jako klamné a finanční trhy si tak mohly oddechnout od další hrozby. Jak jsme ovšem psali dopoledne, na trzích kolem této potenciálně výbušné novinky nevyrostla žádná panika, v zásadě tak až na několik izolovaných jmen nebylo moc co napravovat.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex