Pátek 19. duben 2024 18:53
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
FTMO král
reklama
FTMO férovost

Po krátkém nadechnutí se trhy noří níže. Netflix s ASML ale zvládly potěšit

20.07.2022 16:45  Autor: Patria  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Po včerejším nadechnutí se dnes trhy opět ponořily do lehkých záporů. Index DAX klesá o 0,5 %. Nejvíce klesá automobilový průmysl (-1,9 %) a bankovnictví (-1,6 %). Jediný sektor v lehkém zisku je Oil&Gas, ale pouze o kosmetických 0,1 %. V automobilovém sektoru vyčnívá Continental, který představil předběžné výsledky a pozitivně překvapil na úrovni tržeb.

Asi nejočekávanější zprávou dnešního dne na starém kontinentu byly výsledky společnosti ASML. Tento globálně technologicky nejvyspělejší výrobce strojů pro produkci polovodičů pozměnil účetní postupy, čímž se tržby účetně přesouvají do příštích období. Jde o to, že společnost zaúčtuje letos tržby ze 40 prodaných zařízení oproti původnímu předpokladu 55 zařízení. Inkriminovaných 15 se ale přesouvá do příštího roku. Tržní reakce tak nebyla nikterak velká a společnost se začala zvedat do aktuálního 2% zisku až po otevření US trhu.

Tím volně přecházíme do zámoří, kde se hlavní indexy obchodují kolem nuly, kromě technologického Nasdaqu. Tomu odpovídá i sektorová skladba, kde nejvíce rostou informační technologie (+0,9 %) a komunikace (+0,5 %). Naopak se nedaří utilitám (-0,9 %) a energiím (-0,8 %).

Po včerejších výsledcích dnes roste Netflix, který posiluje o 4 %, když se mu podařilo zastavit pokles počtu uživatelů oproti katastrofálnímu minulému kvartálu. Do budoucna očekává jejich růst, ovšem management v to doufá v souvislosti zavedením levnějšího předplatného s reklamou (a nižší marží).

 
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Pokračování slovních útoků prezidenta Trumpa na Americkou centrální banku (FED)
    „Zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech je odrazem síly a růstu americké ekonomiky. Šéf FEDu i americký prezident by měli spolu více mluvit osobně, určitě by dospěli ke shodě a ujištění, že oba za svými kroky vidí prospěch amerických firem i domácností,“ říká Senior Equity Trader BHS Kamil Bednář.
  • Pokračující boj s koronavirem se nelíbí akciím ani koruně
    V centru pozornosti finančních trhů je možnost, že se ještě tento týden podaří najít shodu mezi americkou vládou a oběma komorami Kongresu na velkém fiskálním balíku. K němu se včera přiklonil i prezident Trump. K dojednání toho údajně stále zbývá mnoho, ale aspoň celková částka by už neměla být jádrem sporu. Teď půjde o strukturu plánovaných výdajů a samozřejmě také o podporu republikánů v Senátu, kteří velký stimul nechtějí.
  • Pokračující desinflační trendy a silná koruna zatím nechávají centrální bankéře v klidu
    Středoevropské měny atakovaly v průběhu minulého týdne svá mnohaměsíční maxima. Maďarský forint okupoval...
  • Pokračující konflikt na Ukrajině omezuje akciovou rally, ale zvyšuje poptávku po dolarech
    Vojenský konflikt na Ukrajině nadále ovlivňuje globální trhy. Nejvýraznějším příkladem je reakce investorů na nejnovější údaje o americké ekonomice. Přestože zprávy o žádostech o podporu v nezaměstnanosti, podnikatelské aktivitě a průmyslových zakázkách předčily očekávání, trhy zůstaly medvědí.
  • Pokračující konsolidace za podpory Fedu. Americký maloobchod by měl být slušný
    Hlavní akciové trhy pokračují v nápravě po propadech během týdne. Evropské indexy si připisují zhruba půlprocentní zisky. Krom toho se daří také dluhopisům, jejichž výnosy klesají více v zámoří než v Evropě. Inflační očekávání přitom zůstávají zhruba stabilní. Eurodolar se při momentálním oživení zájmu o riziko posouvá výš na 1,2120. Roste zlato a ropa, zatímco cena mědi se sesouvá níž.
  • Pokračujícímu nakupování dolaru došel v Asii dech
    Během asijské seance včera zpočátku impulzivně posiloval dolar, k čemuž přispěly páteční údaje o počtu pracovních míst mimo zemědělství.
  • Pokračující pokles inflace, oživení v průmyslu i maloobchodě
    Čekáme, že maloobchodní tržby v březnu meziměsíčně vzrostly o 0,5 % (SA) po únorovém poklesu o 0,4 %. V průběhu roku by podle nás mělo docházet k postupnému oživení spotřebitelské poptávky, což by se mělo pozitivně odrazit i v maloobchodních tržbách. K výraznému oživení průmyslové výroby v březnu přispěla produkce automobilů, když podle nás meziměsíčně průmyslová produkce vzrostla o 2,2 %. Meziroční inflace vlivem vyšší srovnávací základny pravděpodobně nadále rychle zpomalovala. Odhadujeme, že klesla z březnových 15,0 % na 13,1 % v dubnu. Meziměsíčně podle nás klesly ceny pohonných hmot a energií. Zmírnit by se měla i dynamika cen potravin. Jádrová inflace by na druhou stranu měla zůstat vysoko.
  • Pokračující rozbroje na Blízkém východě dopadají na ropný trh
    Zklidnění ropného trhu z konce loňského roku definitivně končí, do hry se opět více vrací strach z vývoje na Blízkém východě, který může předznamenat výraznější cenový vývoj. Nálada na trhu s ropou v listopadu a prosinci byla převážně na „medvědí“ vlně, protože silná nabídka zemí mimo OPEC+ se srovnávala se zpomalující globální poptávkou po „černém zlatě“. Prodloužení omezení produkce z dílny OPEC+ pro 1Q 2024 stabilizaci trhu nepřineslo. Dno si pak cena ropy WTI (americká lehká ropa, která je definována místem dodání v obchodním bodě Cushing ve státě Oklahoma v USA) našla na úrovni kolem 68 USD za barel.
  • Pokračujúce grécke protesty
    Môže sa zdať, že trojka sa s gréckou vládou doho...
  • Pokraj globální "obchodní války"?
    FOMC? Co je s FOMC? Předtím, než stačil předseda Fedu Powel dokončit svou přes očekávání méně jestřábí tiskovou konferenci, se zprávy přesunuly. Samozřejmě, do středu zájme se dostal americký prezident Trump s tweetem, který možná zahájil "obchodní válku".
  • 📢Pokrok ve vyjednávání oslabuje USD!
    Trh se po komentářích ruských vyjednavačů v posledních minutách zjevně pohnul. Mírová jednání jsou podle Ruska konstruktivní a vstupují do „praktické“ fáze. Ruská strana také nevylučuje schůzku Putin-Zelensky. Ministr Šojgu navíc oznámil, že Rusko omezí vojenskou aktivitu u Kyjeva a Černigova, aby vytvořilo podmínky pro dialog. Ukrajina také naznačila, že vidí prostor pro rozhovory mezi Zelenským a Putinem.
  • Pokroky v přechodu Etherea na PoS
    Již dlouho se očekává přechod kryptoměny Ethereum (ETH) z mechanismu Proof of Work (PoW) na mechanismus Proof of Stake (PoS) a nyní se zdá být opět o něco bližší. Developeři hlásí další výrazný pokrok.
  • Pokud Británie utáhne kohoutky, libra může posílit
    Bank of England by měla pokračovat v utěsňování monetární politiky namísto neustálého odkládání zvýšení sazeb. Myslí si to Ian McCafferty, jeden z členů výboru banky pro měnovou politiku. Svůj názor zdůvodňuje tím, že růst mezd je dostatečný a světová ekonomika stále vykazuje vzestupnou tendenci (i přes to, že britská ekonomika zažívá nejpomalejší růst ze zemí G7).
  • Pokud bude trh s byty rok dva stagnovat, Central Group asi některé stavby odloží
    Pokud bude trh s byty stagnovat delší dobu, tak by i největší český rezidenční stavitel zvažoval odkládání nových projektů. Šéf developerské společnosti Central Group Dušan Kunovský ale doufá v to, že by se do dvou let mohly hypoteční sazby vrátit pod tři procenta, což by trh znovu nastartovalo. Zlevňování nových bytů kvůli rostoucím nákladům na stavbu neočekává. Kunovský to řekl na setkání Fórum Hospodářských novin a ČTK.
  • Pokud by Česko platilo eurem, inflace mohla vylétnout až ke 30 %. Estonsko je jedním z příkladů, že ECB inflaci podcenila více než ČNB
    Malý exkurs do nedávné historie: Jak bojovala Evropská centrální banka s inflací v Estonsku (horní polovina obrázku) a jak Česká národní banka s inflací v Česku (spodní polovina).
  • Pokud chce Česko mít euro před rokem 2030, musí vláda už teď propouštět, zvyšovat daně a nevymýšlet nové dávky jako 5000 korun na dítě
    Evropská centrální banka (ECB) bude muset už ve druhé polovině letošního roku razantně zvedat úrokové sazby. Ve své nové analýze tak praví experti Bank of America, druhé největší banky ve Spojených státech. Soudí, že ECB zvýší svoji základní úrokovou sazbu hned o 0,5 procentního bodu jak na svém červencovém, tak zářijovém zasedání.
  • Pokud chcete spekulovat na růst zlata, chvíli počkejte. Po malé korekci přijde růst
    Během posledních několika týdnů se od zlata odvrátili kupci. To zřejmě způsobilo nedávné selhání, když zlato nedokázalo prolomit silnou a důležitou hranici odporu ve výši 1800 dolarů za unci.
  • Pokud je Česko „nemocným mužem Evropy“, pak se ale nakazilo od Německa. Německo zdražuje energie Němcům i Čechům – Němci jsou ale bohatší a s energiemi jim nadále bude pomáhat vláda
    Česko je podle německého listu Die Welt „nemocným mužem Evropy“. Alespoň tedy z ekonomického hlediska. Jako jediný ze států EU se dosud makroekonomicky nezotavilo z pandemie. Právě Německo ale na tom není zase o tolik lépe a vlastně na nepříznivém stavu českého hospodářství nese zásadní podíl.
  • Pokud mají trhy zůstat optimistické, Trump musí zapomenout na své sliby
    Jádrem nejistoty týkající se politiky Donalda Trumpa je jeho postoj k mezinárodnímu obchodu a ochranářským opatřením. Během volební kampaně učinil několik poměrně šokujících slibů a pokud by je skutečně začal naplňovat, pravděpodobnost globální obchodní války by prudce vzrostla. Ve svém prvním povolebním videu Trump potvrdil, že Spojené státy vystoupí z TPP. Toto transpacifické partnerství přitom mělo představovat vrchol amerických snah o politické a ekonomické přesměrování směrem k Asii. Čína toho bezesporu využije k posílení své vlastní pozice v regionu. Pro Spojené státy to ale není ani tak krok zpět, jako nevyužitá šance.
  • Pokud nepůjdeme do schodku a nepodpoříme české firmy, skoupí je za hubičku Němci, Rusové, Číňané… Schodek ale zaplatí řadoví Češi, vyššími daněmi a zdražením zboží
    Otázka dne dnes zní, zda se máme se z koronakrize prodloužit, nebo proškrtat. Schodek půlbilionu korun by byl ještě před několika měsíci špatným sci-fi. Vždyť pro tři čtvrtiny republiky je už pouhé slovo „bilion“ astronomicky nepředstavitelné, asi jako dobývání cizích světů. Dnes však právě takový schodek budou projednávat poslanci.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI