Neděle 26. červen 2022 01:52
reklama
Purple broker v ziskovosti
reklama
Purple broker v ziskovosti
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Coinfy

DE30 testuje lokální maxima poblíž 13,200 bodů

20.06.2022 10:39  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk
 • Evropské akciové trhy se obchodují výše
 • DE30 testuje nedávné lokální maximum blízko 13 200 bodů
 • Airbus pozitivní díky oživení poptávky po širokotrupých letounech

Akciové trhy v Evropě se během první obchodní seance nového týdne obchodují výše. Očekává se, že obchodování během dne a zejména odpoledne bude utlumené, protože obchodníci ze Spojených států jsou dnes pryč kvůli státnímu svátku. Ekonomický kalendář je prázdný, proto může být i seance klidná. Jediné, co dnes stojí za zmínku, jsou projevy prezidentky ECB Lagardeové v Evropském parlamentu (15:00 17:00) a také projev Bullarda za Fed (17:45).

Zdroj: xStation5

Pohyb níže na trhu DE30 byl zastaven při 78,6% retracementu, alespoň prozatím. Oblast 13 000 bodů poskytla support, ale protože globální ekonomický výhled zůstává sporný, nelze vyloučit, že se pokles může obnovit. V takovém scénáři bude výše zmíněná oblast 13 000 bodů klíčová, protože prolomení níže by připravilo cestu pro test minim z počátku března v zóně 12 500 bodů. Na druhou stranu, pokud býci vydrží a podaří se jim vytlačit index nad úroveň swingu 13 200 bodů, může se pozornost kupujících přesunout směrem k zóně rezistnece 13 400 bodů, která se vyznačuje 61,8% retracementem a horní hranicí geometrie trhu.

Korporání zprávy

Christian Scherer, obchodní ředitel společnosti Airbus (AIR.DE), uvedl, že společnost začíná vidět známky oživení poptávky po širokotrupých letounech. V dalších vyjádrření Guillaume Faury, generální ředitel Airbusu, řekl, že evropský výrobce letadel jedná s Qatar Airways o vyřešení právního sporu, který vedl ke zrušení katarských objednávek ze strany Airbusu.

Podle zprávy agentury Reuters Air India jedná s Airbusem a Boeingem o možném nákupu 300 letadel. Společnost zvažuje objednání letadel Airbus nebo Boeing nebo kombinaci dvou.

Bayer (BAYN.DE) vyhrál čtvrtý právní proces Roundup ve Spojených státech. Soud v Oregonu rozhodl, že Roundup, přípravek na hubení plevele vyráběný společností Monsanto, který získal Bayer, nebyl příčinou rakoviny žalobce.

Akce analytiků

 • Varta (VAR1.DE) ohodnocen"buy" od Goldman Sachs. Price target set at €102.00

Airbus (AIR.DE) se dnes obchoduje mírně výše. Pozitivní komentáře od vedení společnosti a také článek agentury Reuters o potenciální masivní objednávce od Air India dnes, poskytují palivo pro růst. Akcie zastavily nedávný pokles na 38,2% retracementu po pandemickém oživení. Zdroj: xStation5

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • ❗ DE30 sa sťahuje z postpandemických maxím 📉
  Globálne akciové trhy včera zaznamenali pokles. DE30 dokázal otestovať postpandemické maximá na začiatku európskeho obchodovania, neskôr sa však boli zisky vymazané. Na grafe sa vytvorila medvedia sviečka s dlhým horným knôtom. Ide iba o krátku korekciu alebo uvidíme podobnú korekciu ako sme videli v septembri? Dnes sa uskutočnia dve dôležité udalosti pre európske trhy - samit EÚ o rozpočte a zasadnutie ECB - ktoré môžu ponúknuť býkom, ale aj medveďovi viac paliva.
 • 📈 DE30 sa zotavil z falošného prelomenia
  Index DE30, ako aj ďalšie európske indexy, si na začiatku nového týždňa užívajú silné zisky. Ázijské a európske obchodné hodiny boli z hľadiska údajov dosť slabé a zdá sa, že tento rast môže mať technické pozadie. Keď sa pozrieme na graf DE30 vidíme, že index sa zotavuje po ďalšom falošnom prelomení (oranžové kruhy). Index sa minulý týždeň dostal pod dolnú hranicu nedávneho obchodného rozsahu, ale medvede tento pohyb neudržali. Na dennom grafe sa vytvorila obratová formácia a DE30 začal znovu získavať pôdu pod nohami. Index sa teraz obchoduje pod hladinou 15 800 bodov. Je dôležité poznamenať, že po predchádzajúcom falošnom prelomení nasledoval posun k novým historickým maximám.
 • DE30 se blíží historickému maximu 🔝🔝
  Obchodování v Evropě je dnes omezené. Několik trhů včetně Německa a Francie dnes slaví státní svátek. Přestože standardní seance dnes neotevřely, tak futures trhy se obchodují. DE30 využívá této příležitosti a roste ruku v ruce s eurem a také cenami německých bondů (výnosy klesají). DE30 testuje důležitou zónu rezistence definovanou 2 předchozími vrcholy, kde se zároveň nachází historicky nejvyšší hodnota z 16. dubna na úrovni 15 525 bodů. Z grafu je zřetelné, že k jejímu dosažení už chybí pouze několik bodů. Dnešní růst na rekord je tak reálný. Nicméně dosažení vrcholu může sloužit také k výběru zisků. Nejbližší supporty leží na úrovni 15 300 a 15 100 bodů.
 • 🚀DE30 se blíží historickému maximu!
  Evropským indexům se podařilo vymanit z počátečních ztrát a během odpoledních hodin začaly růst. Německý akciový index DAX (DE30) přidává 0,5 % a testuje červnová maxima.
 • DE30 se propadl pod 13000 kvůli geopolitickým rizikům
  Přes dobré výsledky ranního makra z Německa nezačal týden na DE30 zrovna pozitivně. Krátce po otevření klesal index o 1,6 %. Podobně jako v pátek je hlavním viníkem situace na Blízkém východě. Víkendová eskalace napětí přinesla další nárůst rizikového sentimentu. Iránský prezident Rouhání řekl, že se dále nebude řídit jadernou dohodou. Vztahy mezi Íránem a Západem jsou tak na bodu mrazu.
 • DE30 se vzpamatoval z nočního poklesu
  DE30 se dnes dopoledne vzpamatovával z nočního poklesu. Nicméně při pohledu na nízký časový rámec (M5) je zřetelné, že index dosáhl na rezistenci definovanou 1:1 strukturou Overbalance. Pokud se prodejcům podaří zastavit v této oblasti rostoucí pohyb, tak index může atakovat denní minima. Na druhou stranu v případě průrazu vzhůru by se mohl index chystat na útok na úroveň 14 000 bodů.
 • DE30: Stěžejní je nyní úroveň spodní limity vlajkové formace
  DE30 klesá na nejnižší úroveň od 16. března na 14 475 bodů po ranním odrazu od úrovně 14 600 bodů. Dalším cílem medvědů může být low z minulého týdne a průraz z 8. března.
 • DE30: Technická analýza
  Index DAX se nacházel v uptrendu podstatnou část doby za posledních 8 let. To je dobře vidět díky převažujícímu pohybu cen nad 200týdenním SMA. Jediným delším obdobím, kdy se ceny nacházely pod touto úrovní, byl přelom loňského a letošního roku. Nyní se ceny opět dostaly pod tuto úroveň a růstový trend je tak opět v ohrožení. Stojí také za povšimnutí, že SMA se postupně narovnává a pokud začne směřovat na nižší úrovně, tak se bude jednat o další signál obratu dlouhodobého trendu.
 • DE30 testuje klíčovou rezistenci na 13300 bodech
  Středeční obchodování na německém DAXu začíná aktivně s býky u kormidla. Kupující opět zkoušejí překonat úroveň 13 300 bodů. Přes pokračování rally na Wall Street je DE30 "uvězněn" v relativně úzkém pásmu 13 100 - 13 300 bodů. Byli jsme už svědky jednoho neúspěšného průrazu a několika testů horní limity tohoto pásma. Jeden se udál včera a nakonec skončil odrazem na nižší úrovně. Z technického pohledu zvýšený počet opakovaných neúspěšných pokusů by mohl vyústit k výraznější korekci. Hlavní supporty, na které by se obchodníci měli zaměřit, jsou úrovně 13 100 a 13 040 bodů.
 • DE3️⃣0️⃣ testuje kľúčovú úroveň podpory
  Trhy začali tento týždeň v pozitívnych náladách po tom, čo bol Fed minulý piatok povzbudený slabšími NFP dátami. Vzostupná dynamika sa odvtedy vytratila, pretože investori si nie sú istí, ako môže rastúca inflácia skomplikovať ekonomické prostredie. Zatiaľ čo kľúčové údaje budú zverejnené zajtra (US CPI, 14:30), DE30 už testuje kľúčovú úroveň 15100 - výstrih formácie hlavy a ramien. Index minulý týždeň prekonal túto podporu, avšak vygeneroval len falošné signály. Zlom pod spomínanú úroveň by mohol viesť k poklesu k spodnej hranici kanála.
 • DE30 testuje najvyššie úrovne od januára 2018
  Nemecký index DE30 zaznamenal na začiatku dnešného obchodovania prudký nárast a dostal sa na najvyššiu úroveň v roku 2019. Zatiaľ čo americké indexy v posledných dňoch rástli, DE30 konsolidoval v tesnom rozmedzí 13100 - 13300, ale teraz bola táto horná hranica porušená. Kľúčový odpor sa nachádza na hladine 13 400, historicky najvyššia úroveň od januára 2018. DE30 zaznamenal tento rok nárast o 27%.
 • 📉DE30 testuje support na 13 800 bodech
  Německý DAX (DE30) dnes klesá o 1,3 % po negativní asijské seanci, kde ztráty vedly indexy v Číně. DAX patří mezi nejvíce ztrátové evropské indexy po prvních pár desítkách minut standardní obchodní seance. Index padl pod minima z 10. února a obchoduje se na nejnižší úrovni od 2. února. Aktuálně testuje support na 13 800 bodech. Lehce pod touto hladinou se nachází 50 období klouzavý průměr. V případě, že DE30 zakončí dnešní seanci na současných úrovních, tak se na grafu objeví formace medvědího pohlcení. Naopak závěr nad 38,2 % retracementem v blízkosti 13 850 bodů by naznačil, že býci zůstávají ve hře.
 • 📈 DE30 testuje úroveň 13 000 bodů 🔼
  Evropské akciové trhy otevřely po víkendu na pozitivní vlně. Očekává se, že jednání o americkém stimulu a o Brexitu budou pokračovat. Index DE30 povyskočil s počátkem seance a otestoval úroveň 13 000 bodů. Většina indexů ze západní Evropy se obchoduje se ziskem okolo 1 %.
 • 📈 DE30 testuje úroveň 14 000 bodů
  Evropské trhy začaly dnešní seanci růstem po dosažení rekordních úrovní na Wall Street. Německý DAX na začátku evropské seance výrazně vzrostl. Vyskočil až k úrovni 14 000 bodů. Dobrá nálada je však k vidění napříč celým kontinentem. Odpoledne bude zveřejněno rozhodnutí o sazbách ECB (13:45) a ve 14:30 začíná pravidelná tisková konference guvernérky Lagardové. Nečekáme však žádnou výraznou změnu v nastavení měnové politiky. Reakce na zasedání by tedy nemusela být na finančních trzích výrazná.
 • DE30: Udrží sa podpora na hladine 15 200 bodov?
  DE30 stráca vo štvrtok 0,47%, čo poukazuje na ďalšie známky slabosti po tom, čo sa pred dvoma týždňami nedokázal vymaniť z rastúcej klinovej formácie (medvedí vzor) a tento týždeň prelomil dolnú hranicu stúpajúceho trendového kanála.
 • DE30, US100, US500 - ako hlboko môže táto korekcia zájsť?
  Na akciových trhoch bolo za posledných pár dní možné pozorovať mierne hlbšiu korekciu smerom nadol. Nemecký index mal problém s prelomením nad hladinu 14 150 bodov a pohyb smerom nahor bol zastavený. Pri pohľade na denný časový rámec vidíme, že hlavný sentiment zostáva rastový. Ak sa však pohyb smerom nadol prehĺbi, prvú podporu, ktorú je potrebné sledovať, možno nájsť v oblasti 13 400 bodov, kde sa nachádzajú predchádzajúce cenové reakcie a 23,6% Fibonacciho retracement. Ak by sa DE30 dostal pod spomínanú hladinu, cesta k ďalšej podpore na úrovni 13 050 bodov zostane otvorená.
 • ↗ DE30 ve středu roste 💪
  Včera jsme byli svědky hlubokého poklesu na Wall Street. Index US100 už ztratil ze svých maxim více než 10 %, ale evropské trhy vypadají odolněji. DE30 dnes přidává více než 1 %, přestože předchozí asijská seance byla slabá. K postkoronavirovým maximům chybí německému indexu necelá 3 % růstu.
 • 🔽 DE30 vymazal ranné zisky
  Indexu DE30 sa minulý týždeň darilo veľmi dobre napriek zvýšenej volatilite na Wall Street a jastrabému rozhodnutiu ECB. Index začal aj tento týždeň pozitívne, ale kupujúci nedokázali udržať túto pozitívnu dynamiku a značná časť počiatočných ziskov bola teraz vymazaná. Prečo je to dôležité? DE30 sa stále obchoduje v rámci formácie trojuholníka, čo znamená ďalší neúspešný pokus o prelomenie smerom nahor. Trendová línia zatiaľ udržiavala býčí trh nažive, ale prípadný zlom nižšie by mohol pripraviť cestu k hlbšej korekcii.
 • 📉DE30 vymazal ranní zisky
  Dnešní seance začala na pozitivní vlně, nicméně odpoledne se situace výrazně zhoršila. Pokles na indexu DE30 může být do určité míry důsledkem komentáře Holzmanna z ECB, který řekl, že banka zvažuje snížení objemu pandemického záchranného programu. Nicméně poklesy jsou k vidění také na futures na americké indexy, což zároveň ukazuje na zhoršení globálního sentimentu.
 • 🔽🔽DE30 vymazal ranní ztráty
  Pozitivní odraz na evropských akciích se rychle rozplynul. Blue chips indexy z Evropy začaly dnešní seanci býčím cenovým gapem. Nicméně dobrá nálada brzy vyprchala a indexy brzy začaly prohlubovat denní minima. Příliš nepomohly ani dobré výsledky PMI indexů z Evropy, kde pozitivně překvapila hlavně data z Německa.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXCM
Saxo Bank
MIG Bank
reklama
InstaMarkets