Středa 27. říjen 2021 06:01
reklama
Purple konference
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Pozitivní vývoj pokračuje. Fed trhy nezaskočil, slabá data nevadí

23.09.2021 11:17  Autor: Patria  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Zářijové zasedání Fedu máme za sebou a žádné zásadní překvapení, které by trhy mělo vystrašit, se nekonalo. Lehce jestřábí signály sice zazněly, ale spolu s nimi také předpokládaná podmíněnost příštích kroků zejména situací na trhu práce. Pevný termín tedy nemáme, ale je možné, že měsíční nákupy v rámci QE se začnou zmenšovat už na příštím, listopadovém zasedání. Úplně by pak mohly přestat v polovině příštího roku.

V rámci nové prognózy se posunul nahoru inflační výhled, Fed může být v zásadě spokojen s vytažením průměru inflace na cíl (v nejbližších letech se má inflace stále držet nad ním). Ruku v ruce s tím jde předpoklad o něco rychlejšího vzestupu úrokových sazeb. Přibylo hlasů pro zvýšení už příští rok - měnový výbor je rozdělen na půl - a mediánová trajektorie je celkově výš. Můžeme však jen zopakovat, že tyto informace byly komunikovány v podmíněném stylu, o QE zatím rozhodnuto nebylo a Fed zůstává připraven své plány upravovat v případě potřeby. 

Finanční trhy přijaly poselství z centrální banky bez velké nervozity. Během konference jsme sice viděli výkyvy na dolaru nebo amerických dluhopisech, ale následně se trhy vracejí. Eurodolar se nachází na 1,1725 a výnosy dluhopisů jsou zpět na úrovních ze včerejšího odpoledne, když nahradily večerní pokles. Akciím Fed nijak nezkazil růstovou náladu a pozitivní vývoj se přenáší i do dnešního obchodování. 

Indexy DAX , AEX či CAC 40 rostou zhruba o procento, zatímco FTSE 100 registruje asi poloviční růst. Investoři se nenechali vyvést z míry slabšími indexy nákupních manažerů z Francie, Německa, eurozóny ani Británie. Do průzkumů mezi firmami se může nově promítat problém s drahými energiemi, ale samotná úroveň indexů zůstává slušně vysoko. Během dne nás ještě čeká zasedání BoE nebo týdenní žádosti o dávky v nezaměstnanosti z USA. Trh práce se zřejmě bude po Fedu sledovat o něco víc, u této statistiky by ale bylo třeba výraznějšího překvapení, aby měla na trhy vliv. 

Koruna pokračuje v posilování, jemuž stále napomáhá příznivé klima na hlavních trzích. Přibývající indicie o zvýšení sazeb ČNB rovnou o 50 bodů na zářijovém jednání už pouze trh ujišťují v názoru a nepřinášejí žádné novinky. Přesto měnovou politiku dál považujeme za zdroj, ze kterého by koruna výhledově měla čerpat sílu.

Přehled kurzů nejdůležitějších měn dnes v 11:16 SEČ:
Střední Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CZK/EUR25.3316-0.303725.417425.3197
CZK/USD21.5910-0.635121.747021.5845
HUF/EUR355.35400.0560356.0800354.5200
PLN/EUR4.60251.07914.63274.5991
Asiekurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
CNY/EUR7.57230.20627.58317.5669
JPY/EUR129.04000.5102129.0638128.5060
JPY/USD109.99700.1799110.0130109.7690
USA, Evropakurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
GBP/EUR0.8582-1.23160.85910.8576
CHF/EUR1.08410.11541.08491.0821
NOK/EUR10.0756-0.593010.146710.0661
SEK/EUR10.1402-0.216010.172010.1267
USD/EUR1.17310.33011.17331.1683
Ostatníkurzzměna (%)*denní maximumdenní minimum
AUD/USD1.3731-0.61791.38471.3721
CAD/USD1.2661-0.87991.27971.2650
* vůči závěru evropského obchodování z předchozího dne

Pozn. Aktuální kurzy měn najdete v sekci Měny&Sazby - Online - Měny

 

 
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Pozitivní statistika z trhu práce podpořila trhy.
  Poslední den prvního obchodního týdne měsíce, jako vždy, byl poznamenán publikaci jedné z nejdůležitějších makroekono...
 • Pozitivní statistika z trhu práce podpořila trhy.
  Poslední den prvního obchodního týdne měsíce, jako vždy, byl poznamenán publikaci jedné z nejdůležitějších makroekono...
 • Pozitivní statistiky jsou inspiraci pro investoři.
  V piatok, 06. decembra, boli publikované štatistické údaje z USA a množstvo amerických makroekonomických indikátorov. Aj napriek významu každého z nich sa najväčšiemu záujmu tešili výsledky podrobnej inšpekcie národného pracovného trhu, keďže ide o prioritu súčasnej situácie a takisto aj budúcej perspektívy americkej ekonomiky. Ústredná pozornosť bola venovaná zamestnanosti v nepoľnohospodárskom sektore.
 • Pozitivní tržní vývoj se přenáší i do Evropy, korunu však před ČNB neinspiruje
  Solidní den na Wall Street inspiroval k růstu Asii a poté také Evropu. Akciové indexy si zde připisují v úvodu kolem 1,5 procenta. Značně se zlepšila také situace na trhu s dluhopisy periferie eurozóny. Zatímco včera táhla Itálie výnosy vzhůru, dnes sledujeme opačný vývoj. Při větší poptávce po riziku se pak spíše prodávají bezpečné jádrové dluhopisy, zejména na delším konci.
 • Pozitivní úvod pro akcie při dozvuku včerejších zpráv. Eurodolar hájí pozice
  Na hlavních evropských akciových trzích dopoledne sledujeme mírný nárůst v návaznosti na včerejšek. Výš jsou také americké futures. Do hry se nezapojují nová témata, spíše tak vidíme dozvuky plného schválení vakcíny od Pfizer/Biontech v USA, přičemž se nevracejí obavy z nových zpráv, jimiž může přispět tento týden Fed.
 • Pozitivní vlna odeznívá. Co dnes trhům přinese Fed?
  Během včerejška přinesly na trhy euforii silné náznaky uvolnění měnové politiky v eurozóně a později i slibná prohlášení o jednání Čína - USA. Dnes ráno sledujeme lehkou korekci včerejšího vývoje a přesměrování pozornosti zpět ke klíčovému bodu programu - zasedání Fedu.
 • Pozitivní výsledek kanadského trhu práce
  Kanada zaznamenala jedenáctý postupný nárůst počtu pracovních míst, neboť v říjnu vrostl počet nově vytvořených míst o...
 • Pozitivní vývoj na trzích přerušen, euro lehce koriguje své zisky
  Eurodolar dnes lehce koriguje výrazné zisky z druhé poloviny minulého týdne. Kurz se pohybuje na 1,2780. ...
 • Pozitivní vývoj na trzích převládl a inspiroval k posílení i korunu
  Euro své dopolední zisky udrželo a vůči dolaru se nyní pohybuje kolem 1,3800. P...
 • Pozitivní vývoj na trzích převládl, v čele kráčí italská aktiva
  Nevýrazný začátek dnešního obchodování se během dne překlopil v pozitivní vývoj jak na akciích, tak většinou i dluhopisech. Stoxx Euro 600 si připisuje 0,6 procenta, americký S&P500 pak roste zhruba polovičním tempem. Výnosy dluhopisů klesají více v USA než v jádru eurozóny, ovšem dluhopisům na periferii se dnes velmi slušně daří díky Itálii.
 • Pozitivní vývoj pokračuje, navzdory výsledkům a nákaze
  Dnešní komentář o dění na finančních trzích začněme čerstvou informací z WHO, respektive čínské Národní zdravotní komise. Celkový počet nakažených koronavirem podle ní stoupl na 24,5 tisíc, tedy oproti včerejšku zhruba o 4 tisíce. Ačkoli to tedy v minulých dnech vypadalo už na zhruba konstantní tempo nárůstu, dnešní zpráva vypovídá o zrychlení (absolutně i relativně), což není úplně dobré... Už z tohoto titulu by včerejší tržní optimismus mohl dnes být aspoň korigován.
 • Pozitivní vývoj pokračuje v Americe, euro však své dnešní zisky skoro vrátilo
  Amerika odpoledne navázala na silně pozitivní vývoj v Evropě. Hlavním akciovým indexům se stále velmi dobře daří a v čele se drží italský trh. Také mezi dluhopisy ty italské rostou nejrychleji na ceně, přičemž se kupuje celá periferie. Tzv. bezpečným dluhopisům se naopak nedaří a optimisticky naladění investoři se z nich stahují. Zlato je za dnešek zhruba na svém.
 • Pozitivní vývoj ve světě, koruna může těžit z výhledu sazeb
  Hlavní akciové trhy přes den navýšily své zisky, dluhopisy se dostaly znovu pod tlak a dolar postoupil kupředu. Podporou příznivé nálady zůstávají firemní výsledky, ačkoli ne všechny se samozřejmě povedly. Za důležitý zdroj růstu považujeme návrat optimismu kolem vakcíny a oživení hlavně v USA a Británii.
 • Pozitivní začátek pro akcie, zatímco euro pouze drží pozice
  Úvod týdne se na evropských finančních trzích nese v pozitivním duchu. Potěšila data z Asie, kde japonská průmyslová výroba výrazně zrychlila a překonala očekávání, a slušné byly i indexy nákupních manažerů z čínské ekonomiky. Vedle toho se příznivě projevuje nárůst cen ropy. Předpokládáme ovšem, že se také zapojila tendence chytit se Ameriky, za kterou evropské trhy poslední dobou zaostávají.
 • Pozitivní začátek týdne a stále stejné téma. Nová data nepřekvapila
  Pondělí začalo na hlavních trzích v příznivé atmosféře zvýšených nadějí na obchodní dohodu mezi Čínou a USA. Stále jde o téma, které je pro pohyb trhů zásadní, zvláště při absenci jiných událostí, které by dokázaly jeho roli převzít. V posledních pár týdnech už nejde o jednostranný optimismus a zprávy s trhy spíše houpají nahoru a dolů.
 • Pozitivní začátek týdne díky důvěře v hospodářskopolitickou podporu
  Evropské trhy vstupují do nového týdne pozitivně a vypadá to, že hlavně díky hospodářské politice. Ta se také podle nás udrží jako jedno z klíčových témat týdne. Amerika se do hry nezapojí kvůli svátku, což bude klasicky tlumit aktivitu během odpoledních hodin.
 • Pozitivní začátek týdne. Obavy ustupují, data se zlepšují
  Německý index Ifo potvrdil, že květen znamená pro hlavní ekonomiky začátek vynořování se z nejhoršího. Index sledující aktivitu v podnikatelském sektoru se zlepšil oproti předchozímu měsíci a navíc lehce překonal očekávání. Další důležitá data se už dnes nečekají.
 • Pozitivní začátek týdne při dozvucích Fedu
  Během pondělního dopoledne sledujeme ještě dozvuky příznivého vlivu, který mělo v pátek na trhy vystoupení šéfa Fedu. Hlavní akciové trhy v Evropě se nacházejí lehce v plusu, zhruba o 0,1 až 0,3 pct. Dluhopisové výnosy směřují ještě mírně dolů v případě zámořských papírů, zatímco u těch evropských sledujeme většinou minimální změny. Eurodolar drží pozice u 1,1800, kam se vyšplhal v pátek.
 • Pozitivní závěr týdne? Investoři se vracejí do akcií, ale dluhopisů ani zlata se nezbavují
  Asie zavelela k obratu, Evropa následuje. Už včerejší konec akciového obchodování v USA byl ve znamení vyššího objemu svědčícího o obnoveném zájmu kupců. Dnešek pak ukazuje, že pokles cen aspoň krátkodobě nalákal investory. Další možností pak je zavírání krátkých pozic před víkendem, což by ovšem pro akcie byla pouze dočasná výhra.
 • Pozitivní závěr týdne s čínským přispěním
  Pro řadu trhů byl závěr týdne ve znamení obratu po včerejšku. Určitě to platí pro evropské akcie, které se dnes zvedají o jedno až dvě procenta. DAX je +1,5 pct, CAC 40 +2 pct a FTSE 100 přidává procento.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy