Pátek 29. květen 2020 08:19
reklama
Bossa live trading
reklama
Admiral spread new
reklama
RoboMarkets copyfx

Evropské indexy v červených číslech, BoE na své politice nic nemění

10.09.2015 16:49  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Po včerejším mizerném close v USA se dnes Evropa propadá do červených čísel a likviduje část zisků ze začátku týdne. Evropa přitom navázala nejen na včerejší pád indexů v USA, ale reaguje také na výprodej v Asii, kde ráno ztrácely téměř všechny burzy v čele s hongkongskou (-2,6 %). Z fundamentů zatím žádný nebyl natolik silný, aby jakkoli ovlivnil celkovou míru latentní nervozity, která na trzích přetrvává již od minulého měsíce, kdy se světové burzy dostaly pod silný tlak.

Untitled

Dnešní fundamenty: Čína zveřejnila výsledky CPI, které rostlo meziročně z 1,8 % na 2 %. Index cen výrobců (PPI), ale dál klesá, když se meziročně propadal o 5,9 %, Australské výsledky z trhu práce příjemně překvapily. Tamní ekonomika vytvořila v srpnu 17,4 tis. nových pracovních míst, což bylo třikrát více, než s čím počítal konsenzus. Míra nezaměstnanosti zůstala podle očekávání beze změny na 6,2 %, Francouzská průmyslová produkce klesala v červenci o 0,8 % proti konsenzu +0,3 %, Bank of England podle očekávání ponechala sazby na 0,5 %. Ve prospěch tohoto rozhodnutí zvedlo ruku 8 z 9 členů MPC. V doprovodném komentáři pak banka uvedla, že současné turbulence na trzích a zpomalení Číny nepovažuje za dostatečně silný důvod k výraznější změně výhledu, i když se rizika mírně zvýšila, Počty nových žadatelů o podporu v USA klesly minulý týden podle očekávání na 275 tis. a drží se tak na dosah úrovní z roku 2000, Nejdůležitější zprávou je dnes samozřejmě zasedání BoE, která se dění na trzích z posledních týdnů nezalekla a drží linii, podle které od ní trh očekává zvyšování sazeb již někdy v polovině příštího roku. Reakce libry na dnešní zasedání se hodně podobala včerejší reakci kanadského dolaru. Libra nejprve zpevnila, o své zisky ale rychle přišla, když se ve výsledku fundament nijak nezměnil.

Untitled2

Za pozornost dnes stojí také japonský jen, který ráno krátce ztratil téměř 100 bodů poté, co jeden z předních politiků japonské vládní strany (LDP) uvedl, že by měla BoJ navýšit nákupy dluhopisů, a to pokud možno již na svém říjnovém zasedání. Reakce na JPY sice byla jen krátkodobá, podobná vyjádření však nesmíme brát na lehkou váhu, jelikož je to právě japonská vláda a nikoliv Bank of Japan, kde se skutečně rozhoduje o měnové politice.

Untitled1

Dnešek přinese ještě v 16:30 a v 17:00 výsledky amerických zásob zemního plynu a ropy. Indexy v USA zahájily obchodování poblíž včerejšího close. Trhy zatím zůstávají nervózní a i od americké seance lze proto očekávat zvýšenou volatilitu.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Evropské indexy navyšují svá maxima, JPY mezitím dál slábne
  Po včerejší klidné seanci se dnes na trhy vracejí objemy, i když aktivita obchodníků zatím zůstává relativně mírná. Pozitivní sentiment se však z trhů nevytrácí a evropské indexy vstoupily do nového týdne kompletně v zelených číslech. Zisky se sice pohybují jen v okolí několika desetin procenta, indexy jsou však na svých historických maximech a nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se od těchto úrovní měly v brzké době výrazněji odchylovat, když úroveň implikované volatility dál signalizuje, že jsou obchodníci téměř beze strachu.
 • Evropské indexy otočily do plusu; VW -6 %, HSBC po výsledcích -4 %
  Evropské akciové trhy po krátkém úvodním poklesu zamířily do zelených čísel, když podporou byly pozitivní zprávy z Něm...
 • Evropské indexy pokračují v konsolidaci, komoditní měny naopak konečně zpevňují
  Finanční trhy jsou dnes opět bez významných fundamentů a obchodovávání na trzích tomu zatím jednoznačně odpovídá. Jediná zajímavější událost dnešní seance přišla z Nizozemska, kde si tamní parlament pozval šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho. Ten mluvil o měnové politice a vyslal další jasný signál, že i když banka vnímá zlepšující se ekonomickou situaci v eurozóně, její práce na podpoře evropské ekonomiky zatím není u konce. Čas na signalizaci utahování měnové politiky zatím tedy nenastal a euroví býci si na jestřábí signál pravděpodobně budou muset ještě nějakou dobu počkat. Projev Draghiho se jinak nesl v podobném duchu jako na nedávné tiskové konferenci ECB, takže jsme se výraznější reakce na evropské měně zatím nedočkali a euro zůstává mírně pod hranicí 1,09 EURUSD pod kterou se propadlo v průběhu včerejší obchodní seance.
 • Evropské indexy pokračují v konsolidaci zisků, zasedání ČNB zastřáslo s korunou
  Akciové trhy dnes pokračují ve stagnaci a své včerejší pozice si pouze udržují. Konsolidace přitom probíhá na nízkých objemech, které jsou například v Evropě až třetinu pod dlouhodobým průměrem. Klid na trzích má na svědomí absence důležitých fundamentů, kterých tento týden zatím přinesl je málo, takže obchodníci nemají příliš důvodů vykolejit akciové trhy ze současné rovnováhy. Německý DAX po včerejší úspěšné seanci zůstává i nadále nad hranicí 12 200 bodů a svou včerejší cenu si udržují také ostatní indexy.
 • Evropské indexy pokračují v nesmělém růstu, ropě pomáhají spekulace na prodloužení platnosti těžebních kvót
  Černý pátek dnes zdá se není jen o nákupech vánočních dárků ve slevě. Nákupy pokračují také na akciových trzích, i když na těch zatím rozhodně žádné slevy nenajdeme. Evropské ale pokračují v likvidaci ztrát z minulého týdne a vše zatím nasvědčuje tomu, že za sebou budou mít tentokrát úspěšný týden, během kterého by si v některých případech mohly připsat růst o více než procento. Ještě lépe jsou na tom přitom indexy v USA, které tento týden táhne vzhůru hlavně technologický sekto, díky kterému NASDAQ vystoupal za posledních pět obchodních seancí o necelých 2,5 %. Rizikové přirážky i implikovaná volatilita jsou tedy znovu na samotném dně a na trzích panuje klid a nízké objemy, které přiživuje také včerejší svátek a dnešní zkrácené obchodování v USA.
 • Evropské indexy rostou o 2 %
  Středa zatím přináší pokračování růstu na evropských akciových indexech. Už čtvrtým dnem probíhá silná rally na trzích přes obavy z napětí v Hongkongu. Indexy DE30, FRA40 i EU50 rostou o téměř 2 %. Německý DE30 už přidává z březnových minim výrazných 46 %. Potenciálně významnou rezistenci na DE30 vidíme na úrovni 11 830 bodů. Jedná se o lokální minimum z října 2019.
 • Evropské indexy se překlopily do negativního teritoria, eurodolar na nových minimech
  Akcie v Evropě začaly seanci na pozitivní vlně díky příslibu masivního stimulu Evropské centrální banky. Optimismus se však z trhů postupně vytrácí. Německé, britské, francouzské i nizozemské indexy se po poledni obchodují pod včerejšími uzavíracími hodnotami. Pár EURUSD pokračuje v poklesu. Aktuálně se obchoduje na nejnižší úrovni od roku 2017.
 • Evropské indexy se vracejí do zelených čísel. TRY po zasedání centrální banky pod silným tlakem
  Po několikadenní stagnaci a opatrném vyčkávání se dnes akciové indexy opět dostávají výrazněji do zelených čísel. Přestože je i dnešní seance na důležité fundamenty spíše chudší, na trhy se vrátily objemy, které jsou v Evropě někde téměř až polovinu nad dlouhodobým průměrem. Například německý DAX přitom roste o více než procento a vrací se zpět nad hranici 12 700 euro. Již delší dobu nízká úroveň rizikových přirážek se tak na ocenění rizikových aktiv začíná znovu projevovat a žene ceny akcií vzhůru. Daří se přitom také futures na indexy v USA, které krátce před otevřením amerických burz rostly o téměř půl procentního bodu.
 • Evropské indexy se vrací do zelených čísel, daří se také dolaru
  Po překvapivém pátečním výplachu se dnes situace na evropských akciových trzích stabilizuje. Většině indexů se daří a ...
 • Evropské indexy se vrací tam, kde týden začaly. Zlato v týdnu naopak zdolalo zajímavý support
  Po včerejší nevýrazné seanci se dnes evropské indexy opět dostávají pod prodejní tlak. Obchodování sice probíhá na prů...
 • Evropské indexy v úterý prudce rostou
  Evropské akciové indexy si v průběhu úterní seance připisují výrazné intradenní zisky. Vzhůru jim pomáhají spekulace na uvolňování měnové politiky, a to jen dva dny před zasedáním ECB. Nejlepší výkony předvádí automobilový sektor. Zároveň DE30 roste nejvíce z hlavních akciových trhů (+1,5 %). Následuje jej SPA35 (+1,3 %) a EU50 (+1,2 %).
 • Evropské indexy zahájily mírnou korekci, dolar si své pozice naopak drží
  Na makro velmi chudý týden pokračuje. Přestože je ale čtvrteční seance opět bez důležitých fundamentů, volatilita a objemy jsou dnes na trzích přeci jen v porovnání s první polovinou týdne o poznání vyšší. Na evropských burzách jsou objemy v některých případech (DAX) dokonce až dvojnásobné, což má na svědomí pravděpodobně hlavně lehká nervozita a prodejní tlak, který například v Německu poslal DAX dolů o více než procento.
 • Evropské indexy znovu hluboko v červených číslech, zlato je na ročním maximu
  Mimořádně špatný týden, měsíc a vlastně celý začátek roku pokračuje. Po včerejší spíše technické korekci  se na finanč...
 • Evropské indexy znovu mírně rostou, Mayová dá dohromady těsnou většinu se Severními Iry
  Dnešek je na finančních trzích samozřejmě hlavně o britských volbách a navzdory průšvihu, na který to rána pro Mayovou vypadalo se nakonec situace po sečtení posledních hlasů docela zajímavě zamotává. Mayová odpoledne nejenže neoznámila rezignaci, ale díky pár těsným výsledkům v jednotlivých okrscích nakonec získala 318 křesel, což dohromady s 10 křesly Severních Irů dává dohromady většinu 328 hlasů (minimálně většina je 326). Mayová tak bude schopna vytvořit sice komplikovanou, ale možná docela funkční menšinovou vládu, jejíž mandát bude ale ve vyjednáváních s EU oslaben. Situace na libře je tak dnes stále relativně stabilní, když na páru s americkým dolarem ztrácí okolo 250 pipů.
 • Evropské indexy znovu rostou, na CME se začalo obchodovat s bitcoinovými futures
  Začátek týdne se zatím na finančních trzích nese v poměrně optimistickém duchu. Akciové indexy zahájily obchodování mírným růstem a například německý DAX přidává více než procento a půl a znovu se vyhoupl nad hranici 13 300 euro. V Zelených číslech se pak drží také futures na americké indexy, které přidávají kolem půl procenta. Tématem pondělní seance je při absenci dat hlavně politika v USA, kde bude tento týden pokračovat proces schvalování a finálního ladění americké daňové reformy. Trh čeká také na projev Donalda Trumpa, který bude mluvit o obchodních vztazích s Čínou.
 • Evropské indexy znovu v červených číslech, EUR přesto navazuje na růst z minulého týdne
  Nový týden začal na finančních trzích docela nervózně. Evropské akciové indexy ztrácejí více než procento a výprodej s...
 • Evropské indexy znovu v zelených číslech, dolaru pomáhá domácí makro
  Nervozita ze začátku týdne je i nadále na ústupu. Po středečním zklidnění dnes nálada na trzích zůstává opět opatrně optimistická, když pokračuje pád dluhopisových výnosů v Evropě a napětí kolem situace v Itálii tak i nadále ustupuje. Ani tentokrát ale k žádné zásadní změně fundamentu nedošlo a zatímco včera trhy dokázaly zklidnit zprávy o úspěšném úpisu nových italských emisí, dnes zaujaly výsledky italských průzkumů veřejného mínění, podle kterých si většina Italů přeje zůstat i nadále v eurozóně.
 • Evropské indexy zpátky v červených číslech, trhy se bojí slábnoucího juanu
  Po včerejší přestávce se dnes akciové indexy v Evropě propadají opět do červených čísel. Na trhy se tedy vrací nervozi...
 • Evropské indexy zpátky v zelených číslech, dolar silnější na všech párech
  Evropské indexy dnes pohodlně likvidují včerejší ztráty a s nimi i část pondělního výprodeje. Řecko samozřejmě zůstává...
 • Evropské indexy zpět v zelených číslech, ropa naopak pokračuje v korekci dřívějších zisků
  Ani páteční seance zatím z klidného režimu tohoto týdne nijak nevybočuje. Nálada na trzích zůstává opatrně optimistická, a to bez ohledu na rizika dočasné vládní uzavírky, která hrozí v případě, že dnes demokraté v Senátu skutečně zablokují rozpočtové provizorium, které bylo včera schváleno republikány ve Sněmovně reprezentantů. Úderem půlnoci by se tak americká vláda ocitla bez legislativně schválených finančních prostředků a některé z vládních agentur by příští týden nemusely vůbec otevřít. Dopad politikaření na reálnou ekonomiku však pravděpodobně nebude nijak závažný, což si obchodníci zdá se dobře uvědomují. V Evropě proto dnes indexy navzdory tomu mírně rostou a stabilní je situace také na futures trzích v USA.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral spread new