Úterý 15. říjen 2019 16:14
reklama
Admiral Markets SE
reklama
Globtrex
reklama
XTB strategie

Fed a výsledková sezóna v hledáčku akciových investorů

29.07.2019 08:35  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Hlavní události

 • Dnes bez podstatných firemních zpráv.
 • Na počátku obchodování v Evropě by měly převažovat mírné prodejní tlaky.
 • Dnešní makroekonomický kalendář je prakticky prázdný. Jediným zajímavějším číslem bude dallaský předstihový ukazatel výrobní aktivity, který však trhy příliš neovlivní. Největší slovo v tomto týdnu budou mít středeční výsledky zasedání americké centrální banky. K měnové politice zasedne i Česká národní banka (čtvrtek).
 • Své výsledky hospodaření dnes reportuje například irská aerolinka Ryanair, francouzská farmaceutická společnost Sanofi nebo nizozemský pivovar Heineken. V tomto týdnu bude výsledková sezóna bohatá i na tuzemském trhu. Hospodářské výsledky představí všechny tři banky (Erste, Komerční banka, Moneta) a telekomunikační operátor O2 Czech Republic.
 • Société Générale snížila doporučení na Prodat pro britskou aerolinku EasyJet a pro německého výrobce motorů MTU.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy v minulém týdnu vylepšovaly svoje historická maxima. Páteční seanci pak na novém rekordu uzavřel jak S&P 500, tak i technologický Nasdaq. Indexy si polepšily o 0,7 %, respektive 1,1 %. Jedním z důvodů byly výsledky společnosti Alphabet, které překonaly očekávání, a jejíž akcie vystřelily o téměř 10 % vzhůru. Překvapivě silná data o růstu amerického HDP za druhý kvartál nijak nenabořila očekávání ohledně snižování sazeb americkou centrální bankou.

Akcie v asijsko-pacifickém regionu zahajují nový týden v červeném. Nejhůře se daří jihokorejským akciím, jejichž index Kospi v dnešním obchodování padá o 1,8 %. Tamní sentiment zhoršuje mix informací ohledně makroekonomické situace, obchodních vztahů s Japonskem nebo neuspokojivé výsledkové sezóně. Přes jedno procento padají i akcie obchodované v Hongkongu.

Zřejmě nejpodstatnější událostí tohoto týdne bude zasedání americké centrální banky. Od té trhy bez jakýchkoliv pochybností očekávají snížení úrokových sazeb o 25 bb. Výsledek by měl být znám ve středu večer. Měnové kohouty by se měly uvolnit i navzdory stále slušnému vývoji na americkém trhu práce, který by měla posléze potvrdit páteční data o tvorbě nových pracovních míst a míře nezaměstnanosti.

Svoji roli by měla sehrát i probíhající výsledková sezóna. Údaje o hospodaření představí Apple, Samsung Electronics nebo Huawei Technologies. Pozornost bude směřována i na automobilky jako General Motors, Fiat Chrysler Automobiles, BMW či Toyota Motor. Výsledky reportují i další velké firmy po celém světě.

Zdroj: Komerční banka

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Fed a kríza emerging markets
  O tom, že ekonomiky emerging markets môžu spustiť novú vlnu problémov nielen na finančných trhoch, ale aj v reálnej ekonomike, vieme...
 • Fed: Americká ekonomika v září mírně rostla, výhled do budoucna ale nejasný
  Americká ekonomika si v září udržela mírný růst, výhled do budoucnosti je však n...
 • Fed: Americké banky čekají letos růst kvality aktiv i přes dostupnější úvěry. Vláda zažaluje Standard&Poor?s
  Americké banky očekávají v průběhu roku 2013 růst kvality úvěrových aktiv přes fakt, že uvolnily podmínky poskytování ...
 • Fed ani data trhy příliš nerozhýbaly. Dolar i tak přehrává euro či jen
  Včerejší zápis z jednání Fedu podle očekávání nepřinesl nic, co by měnilo aktuální představy trhu o budoucí měnové politice. V září se dá počítat s dalším zvýšením sazeb, s čímž byl zápis naprosto v souladu. Nepřekvapí ani projevená obava bankéřů z důsledků dalšího průběhu obchodních válek.
 • Fed ani rostoucí výnosy dolaru nepomáhají. Blíží se trh práce
  Začátkem čtvrtečního obchodování zůstávají akcie v kurzu a hlavní evropské indexy míří strmě vzhůru. Navazují tak na Ameriku a Asii, kde si výrazné zisky připsalo zejména Tokio. Poptávka po dluhopisech už dál neroste a naopak na těchto trzích sledujeme pokles cen, respektive nárůst výnosů, a korekci včerejšího vývoje. Pozitivní tržní náladu pak dokresluje snížení cen drahých kovů.
 • Fed ani volby v USA trhy nepřekvapily. Cena ropy (WTI) klesla pod 60 USD.
  Tento týden byl opět nabitý makroekonomickými událostmi. Bank of Japan (BoJ) vydala svůj zápis (Minutes) ze svého posledního zasedání. V Americe proběhly volby do Kongresu. WTI klesla na více než šestileté minimum.
 • FED a projekcie úrokovej sadzby
  V piatkovom ošiali po silných d&aacu...
 • FED a reinvestovanie istín exspirujúcich cenných papierov vo svojom portfóliu
  FOMC to bude robiť tradične cez NY FED, ktorý by mal udržiavať veľkosť držby cenných papiero...
 • FED a trhy sa naďalej rozchádzajú ohľadom vývoja sadzieb. Tentokrát vyzerajú byť realistickejšie prognózy FEDu
  FED včera výrazne znížil očakávania budúceho vývoja úrokových sadzieb. Pre roky 2017 a 2018 o pol percentuálneho bodu, znamená to, že po novom očakáva, že v budúcom roku pôjdu nahor sadzby dvakrát, v ďalších dvoch rokoch trikrát, aby sa v roku 2020 dostali na tri percentá, čo je podľa FEDu nový dlhodobý priemer.
 • FED a voľby v Holandsku nebudú mať na trhy dlhodobejší vplyv. Pokojne môže prísť korekcia
  Včerajšok priniesol posun v očakávaniach – 1) ohľadom vývoja úrokových sadzieb v USA; 2) ohľadom výsledkov francúzskych volieb.
 • FED bol jastrabí, očakáva tri zvýšenia sadzieb v budúcom roku
  Dnešný FED bol jastrabí. Americká centrálna banka najnovšie predpokladá, že v budúcom roku pôjdu úrokové sadzby nahor trikrát. Trhový konsenzus hovoril o tom, že FED ponechá svoje projekcie pre budúcoročné zvýšenie úrokových sadzieb na dvoch. Pre rok 2018 hovorí mediánové očakávanie popredných členov FEDu o sadzbách medzi 2,0% a 2,25%, čo znamená ďalšie tri zvýšenia. Tu je porovnanie projekcií zo septembra a decembra (graf od @M_McDonough):
 • Fed bude pokračovat ve zvyšování sazeb i navzdory obchodní válce
  Americký Fed minulý týden podle očekávání zvýšil úrokové sazby o 0.25 % a sazba fed funds se tak dostala na 2.25 %. Bylo to v pořadí již osmé zvyšování sazeb od doby, kdy začala centrální banka zpřísňovat monetární politiku v roce 2015. Fed také ponechal i současný objem prodeje dluhopisů ze své rozvahy, známé jako quantitative tightening, přičemž měsíčně Fed prodá dluhopisy v objemu mezi 40 až 50 mld. USD. Toto bylo však očekávané a trh s tím již počítal.
 • Fed bude provádět repo operace minimálně do půlky října, dnes evropské PMI
  Závěr minulého týdne přispěl k mírné korekci na akciových indexech, a to navzdory informacím o tom, že americká centrální banka bude prostřednictvím repo operací dodávat na trhy likviditu minimálně do poloviny příštího měsíce. Reagovala tak na komplikace na mezibankovním trhu, které měly v minulém týdnu za následek dokonce růst efektivní sazby až nad pásmo, ve kterém se ji Fed snaží udržovat. Navzdory korekci, která na amerických indexech dosáhla přes půl procenta, ale ocenění rizikových aktiv zůstává stále vysoké a trhy jsou relativně klidné.
 • FED bude tisknout peníze, Evropa směřuje k bankovní unii
  Měnová politika a ekonomický výhled Fedu Americká centrální banka (Fed) včera oznámila, že po&sca...
 • FED bude v roku 2018 extrémne nečitateľný. Yellenová nechce po februári pokračovať ďalej, dôjde k takmer úplnej obmene
  Yellenová v nočných hodinách vyhlásila, že po vypršaní jej funkčného obdobia ako šéfky FEDu (od februára bude šéfom FEDu Powell), sa vzdá aj svojej funkcie v rade guvernérov. Tá je už vyprázdnená – chýbajú v nej traja členovia a Trump sa s menovaním nových neponáhľa. Personálne podvyživený FED za jeho vlády posilnil len Randal Quarles, ktorý sa v októbri stal šéfom pre bankovú reguláciu. Keďže Powell, ktorý má nahradiť Yellenovú už členov rady guvernérov je, tak sa po Yellenovej odchode počet prázdnych miest rozšíri na štyri. Do toho všetkého ohlásil viceprezident a šéf Newyorského FEDu Dudley, že plánuje predčasne ukončiť svoje pôsobenie vo FEDe v polovici budúceho roka.
 • Fed bude vyhlašovat sazby, překvapí Yellen trhy?
  Zatímco evropská ekonomika stále zápasí se zotavením, americká ekonomika vykazuje zjevné známky konjunktury. Data publikovaná v minulém týdnu skončila výrazně nad očekáváním a potvrdila tak sílu amerického spotřebitele. Nad očekáváním skončily maloobchodní tržby, které v květnu meziměsíčně vzrostly o 1,2 %, což je nejrychlejší tempo za více než pět let. Výrazně výše se posunul také index spotřebitelského sentimentu podle Michiganské Univerzity, který za červen vzrostl na 94,6 bodů vůči očekávaným 91,3 bodům.
 • Fed by mohol v stredu znížiť úrokové sadzby o 0,25 percentuálneho bodu
  Hlavným dôvodom spomalenia americkej ekonomiky sú obchodné vojny, predovšetkým však obchodná vojna medzi USA a Čínou. Americká ekonomika v súčasnosti ťaží z nízkej úrovne nezamestnanosti, ktorá zabezpečuje solídnu domácu spotrebu. Inými slovami, hospodársky rast v súčasnosti významne ovplyvňuje domáca spotreba, ale zahraničný obchod spomaľuje práve vďaka obchodným vojnám. Ďalším dôvodom je aj určitá neistota a strach z príchodu recesie, a teda firmy sa snažia obmedzovať investície. Kombinácia týchto faktorov stojí za spomaľovaním americkej ekonomiky.
 • FED Cuts QE3 Program By Another 10 Billion Dollars
  Yesterday, FED announced the decision on the reduction of the repayment of assets, by 10 billion dollars, to $65 billi...
 • Fed čeká na volby, dnes je na programu ČNB a Bank of England
  Americká centrální banka se v předvolební vřavě neodvážila učinit sebemenší překvapivý úkrok stranou a ponechala úrokové sazby beze změny, přičemž doprovodný komentář doznal jen kosmetických změn. Nejviditelnější, avšak rovněž očekávanou změnou je fakt, že pro zvýšení úroků zvedli ruku tentokrát jen dva členové FOMC, zatímco před tím to byli tři centrální bankéři.
 • Fed dál obrací kurs. Dolar a výnosy se po poklesu konsolidují, z akcií vyprchává úvodní nadšení
  V případě včerejšího Fedu si rovnou musíme přiznat, že jsme nečekali tak rychlý obrat pozice, kterou hájil ještě v půlce prosince. Lednové zasedání ale změnu kursu ukázalo poměrně jasně. Současný hospodářský růst (pro změny v politice jen málo relevantní) je podle Fedu solidní, zatímco dříve byl hodnocen jako silný. Výhled se podle předsedy Powella nezměnil, narostla ale rizika a kvůli nim Fed během měsíce v podstatě odpískal dvojí zvýšení sazeb a nově je ochoten případně i měnit tempo kvantitativního utahování.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets