Investice do stříbra: Nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2019

12.02.2019 12:48  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Stříbro je mezi investory tradičně velmi populární komoditou. Nyní, když turbulence na světových akciových trzích opět nabírají na síle, se investoři tradičně uchylují k drahým kovům jako k bezpečným přístavům v době nejistoty. Investice do stříbra určitě nepatří mezi minoritní typ investování.

Posledních pár měsíců bylo pro stříbro a jiné drahé kovy velmi příznivých. Po silném nárůstu hodnoty stříbra zpravidla následuje i posílení akcií společností, které se na těžbu stříbra soustředí.

V tomto článku s vámi probereme, zda je v současné době lukrativní investovat do stříbra a následně si představíme 5 velkých těžařských firem stříbra.

Investice do stříbra

V článku se dozvíte:

 1. Co je to stříbro a jaké má využití?
 2. Stříbro jako investice
 3. Je nárůst hodnoty stříbra udržitelný?
 4. Nejlepších 5 akcií těžařů stříbra roku 2019
 

Co je to stříbro a jaké má využití?

Stříbro je chemický prvek, který byl oddělen od olova na ostrovech v Egejském moři a Anatolii zhruba 4000-3500 let př.n.l. Zkratka stříbra je Ag (latinsky: argentum) a atomové číslo má 47. Stříbro se často vyskytuje v rudách spolu s jinými prvky jako jsou zinek a měď.

Stříbro je o něco tvrdší než zlato, ale stále se dá snadno zpracovat. Ze všech kovů je stříbro prvek s nejlepší elektrickou vodivostí a nejnižším přechodovým odporem. Také dobře vede teplo a má nejvyšší optický odraz. Přestože je stříbro velmi stabilní ve vodě a na čistém vzduchu, pokud je vystaven např. ozónu, nebo sirovodíku, reaguje změnou barvy. V případě kontaktu se sírou nebo jejími sloučeninami se na povrchu vytvoří černá vrstva sulfidu stříbrného, která však může být znovu vyčištěna.

Až do 20. století byly stříbrné mince vedle těch zlatých nejdůležitějším platebním prostředkem na Zemi. Existuje nejméně čtrnáct jazyků, ve kterých je slovo stříbro synonymem pro peníze.V dnešní době se stříbro využívá v celé řadě oborů – od bižuterie přes zdravotnictví až po elektroniku.

Investice do stříbra

Stříbro je některými investory označováno jako „mladší bratr zlata“. Označení vychází z velikosti trhu, který je ve stříbrném případě daleko menší než v tom zlatém. Cenové pohyby jsou u stříbra mnohem volatilnější. Stříbro stejně jako zlato tradičně slouží jako ochrana před inflací, měnovými riziky a nenadálým prudkým poklesem na akciových trzích.

Čtěte také >>Tipy na akcie těžařů zlata pro rok 2019

Mnoho investorů však záměrně stříbro a jiné drahé kovy ze svého portfolia vypouští, jelikož ve formě komodit nenabízí žádné přidané zisky ve formě dividendy. Profit (nebo ztráta) vycházejí čistě ze změny tržní ceny aktiva. Z fundamentální analýzy je navíc v případě drahých kovů často velmi obtížné dospět k relevantním závěrům.

Je nárůst hodnoty stříbra udržitelný?

Hodnota stříbra se v průběhu úvěrové krize v roce 2011 zvýšila na 50 USD za trojskou unci. V tomto období na trzích panovala obrovská nejistota, v důsledku které se investoři uchylovali k tradičním bezpečným aktivům. Od té doby však na stříbře vznikl dlouhodobý downtrend a jeho cena klesla až pod hranici 14 USD za trojskou unci, což je pokles o vice než 72 %. Od poloviny roku 2016 se však pokles zastavil a došlo k drobné korekci na hodnotu cca. 21 USD. Od té doby se trend pohyboval převážně do strany.

Dalším impulsem na stříbrném trendu byl konec loňského roku, kdy na trzích zavládla panika a cena stříbra opět ožila. Na hranici 14 USD se vytvořil dvojitý support, což je důležitý vzorec technické analýzy a symbolizuje velmi obtížně prolomitelnou bariéru na dané ceně. Medvědí trend tak pozbyl na síle a stříbrní býci se chopili kormidla. Dvojité dno je právě jeden ze vzorců, který signalizuje ukončení dlouhodobě klesajícího trendu. Je to známka, že investoři již dané aktivum razantně odmítají koupit za tuto či nižší cenu. Od začátku roku tak vzrostla cena stříbra o 14 %.

Nejlepších 5 akcií těžařů stříbra na rok 2019

Ruku v ruce vysokou volatilitou ceny stříbra jdou velké pohyby ceny akcií těžařů stříbra. Pokud předpokládáme, že nastolený uptrend na ceně stříbra bude pokračovat, investice do akcií těžařů stříbra mohou být velmi zajímavé. Níže rozebereme pět slibných akcií těžařů stříbra, u kterých lze očekávat zajímavé zhodnocení v následujícím roce.

5. Fresnillo (FRES)

Mexická společnost Fresnillo (FRES) je největším světovým těžařem stříbra a druhým největším těžařem zlata na světě. Vlastní řadu stříbrných a zlatých dolu po celém Mexiku. Vedení společností sídlí v Mexiko City, ale registrovaná je na burze ve Spojeném království (burza LSE). Přestože společnost stabilně končí v černých číslech, hodnota akcií se v poslední době značně propadla.

Momentální poměr cena / zisk je 21. Fresnillo, jakožto největší světový těžař stříbra, bude z nastoleného uptrendu značně profitovat. Akcie se obchodují v GBP.

Akcie Fresnillo (FRES) - graf

4. Pan American Silver (PAAS)

Kanadská těžební společnost Pan American Silver (PAAS) působí hlavně v Mexiku a Peru. V těchto dvou státech se nacházejí největší stříbrná ložiska na světě. S tržní hodnotou 2,2 miliardy USD a produkcí více než 25 milionů uncí stříbra je Pan American Silver šestým největším těžařem stříbra na světě. Od roku 2016 se společnost dostala do černých čísel a její obrat se v posledních letech průběžně zvyšuje. Poměr cena / zisk je momentálně 28.

Akcie společnosti jsou poměrně drahé. Nárůst ceny stříbra by ovšem měl tento poměr značně snížit. Analytici očekávají, že v nadcházejících letech bude společnost vykazovat silné růstové hodnoty. V roce 2018 dosáhla společnost obratu 837 milionů USD a do roku 2020 se počítá, že se tato hodnota zdvojnásobí. Společnost je zapsaná na americké burze NASDAQ a tudíž se akcie obchodují v USD.

Akcie Pan American Silver (PAAS) - graf

LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.

3. Goldcorp (GG)

Kanadská společnost Goldcorp (GG) je jedním z největších a nejrychleji rostoucích těžařů stříbra na světě. Celá řada kanadských ekonomických serverů a časopisů opakovaně označila Goldcorp jako nejlepší společnost / zaměstnavatele. Na druhou stranu často čelí mediálním útokům ekologických aktivistů za svůj bezohledný přístup k životnímu prostředí.

Goldcorp tradičně dosahovala obrovských zisků. Například čistý zisk v roce 2011 činil 1 714 milionů USD. V loňském roce se společnost dostala do ztráty způsobené obrovskými investicemi do výzkumu a inovací, které však v budoucnosti značně sníží náklady společnosti. V roce 2019 společnost očekává výrazné zvýšení produkce. Ve druhé polovině letošního roku společnost avizovala otevření nových stříbrných dolů. Jen od počátku roku se cena akcií zvýšila o 10 %. Společnost je zapsaná na burze NYSE a její akcie se obchodují se v USD.

Akcie Goldcorp (GG) - graf

2. First Majestic Silver Corp (AG)

Mexická společnost First Majestic Silver Corp (AG) v loňském roce otevřela svůj šestý důl San Dimas, čímž se vymanila z dlouhodobé stagnace svých aktivit. V nejbližších letech navíc společnost plánuje otevřít další 3 stříbrné doly. V roce 2019 plánuje vytěžit 14,2 až 15,8 milionů trojských uncí stříbra. Společnost je v zásadě velmi drahá, ale z dlouhodobého hlediska můžou být akcie této společnosti velmi zajímavé.

Je to stále malý těžař, který má však obrovský potenciál růstu. Zvlášť, když vezmeme v potaz , že ještě v roce 2016 se akcie obchodovala za 19 USD a nyní za ni zaplatíme méně než 6 USD. Společnost je zapsaná na NYSE a je obchodovaná v USD.

Akcie First Majestic Silver Corp (AG) - graf

1. Hochschild Mining (HOC)

Hochschild Mining je přední britský výrobce zlata s více než 50letou historií v Americe. V současné době provozuje čtyři podzemní doly, tři na jihu Peru a jeden na jihu Argentiny. V posledních několika letech společnost velmi posílila svoji produkci a zároveň značně snížila své náklady. Hochschild Mining investuje obrovské částky do inovace a výzkumu. Nedávno například společnost získala 10% podíl v kanadském startupu Goldspot, který vyvíjí technologii „machine learning“ pro shromažďování geologických dat a tvorbě prediktivních modelů.

Nová technologie zajišťuje vyšší efektivitu ve všech činnostech společnosti Hochschild Mining. Plná implementace nových technologií ve všech dolech společnosti Hochschild Mining se předpokládá v průběhu letošního roku. Podle předpokladu nové technologie společnosti zvýší produktivitu a bezpečnost zaměstnanců a značně urychlí alokaci nových ložisek drahých kovů.

Akcie Hochschild Mining (HOC) - graf

Je investice do stříbra ve formě akcií výhodnější než do komodity jako takové?

Jak jsme již zmínili, stříbro tradičně může sloužit mnoha investorům pro hedging v době nejistoty na trhu. Na druhou stranu, investování do stříbra jako komodity je zpravidla velmi nepředvídatelné. Jak jsme si ukázali výše, akcie těžařských společností jsou vhodnou alternativou s velmi lukrativním potenciálním zhodnocením. Navíc zde máte příjemný benefit v podobě dividend.

Investujte do stříbra s LYNX

Nakupujte či prodávajte akcie těžařů stříbra na více než 100 burzách po celém světě s kompletní nabídkou všech amerických, německých a dalších akcií s extrémně nízkými poplatky bez skrytých nákladů. Nákup akcií za extrémně nízké poplatky již od od $5.

Objevte více o investování do akcií s LYNX
Investice do stříbra

The post Investice do stříbra: Nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2019 appeared first on LYNX Czech Republic.

Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Investice do biotech akcií: 7 nejlepších biotechnologických akcií
  Akcie sektoru biotech jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy v blízké budoucnosti lákají mnoho investorů. Populární u investorů LYNX jsou zejména akcie Biogen a Galapagos.
 • Investice do Bitcoinu: bitcoinové akcie vzrostly o více než 1000 %
  Bitcoinová horečka pokračuje i přesto, že Bitcoin prošel v posledním měsíci výraznou korekcí. Od doby, kdy americká derivátová burza CME spustila obchodování s futures na Bitcoin, se cena nejpopoluárnější kryptoměny výrazně propadla.
 • Investice do kobaltu – 100% zhodnocení během jednoho roku
  Kobalt je relativně neznámý kov. Kov o němž jako investoři neslýcháme příliš často. Přesto se cena kobaltu v posledních pár letech vyšplhala na dvojnásobek ceny. Investice do kobaltu je proto stále více zajímavější volbou jak diverzifikovat své portfolio.
 • Investice do konopí – 3 nejlepší marihuanové akcie 2019
  Akcie marihuany patří od poloviny roku 2017 na burze mezi absolutní fenomény. Není divu, protože ve stále více regionech světa je konopí legalizováno, stále více států USA marihuanu postupně legalizuje. V Evropě řada států zlegalizovala marihuanu pro lékařské účely.
 • Investice do lithia – 3 nejlepší lithiové akcie pro rok 2019
  Lithium je kov hojně využívaný pro výrobu baterií. Používá se při výrobě elektromobilů, chytrých telefonů, tabletů a další populární spotřební elektroniky.
 • Investice do lithia – 5 nejlepších lithiových akcií pro rok 2018
  Lithium je kov hojně využívaný pro výrobu baterií. Používá se při výrobě elektromobilů, chytrých telefonů, tabletů a další populární spotřební elektroniky.
 • Investice do marihuany? Je to možné s tímto ETF
  I tak liberální země jako je Nizozemsko se zdá být trochu ve stínu za Severní Amerikou, pokud jde o pěstování a především obchodování s marihuanou. Produkce trávy se v Severní Americe stává stále více populární, pěstuje se čím dál tím víc, častěji a na více místech. Především pokud jde o konopí pro lékařské účely, pak je Severní Amerika vyloženým rájem.
 • Investice do palladia – 3 nejlepší palladiové akcie roku 2019
  Od našeho prvního doporučení ze začátku února 2018 se naše palladiové tipy vyvíjely perfektně. Maximální zhodnocení na jednotlivých titulech dosáhlo u Nikl Norilsk + 12%, Anglo American Platinum + 64% a North American Palladium + 78%. Z dlouhodobého hlediska všechny tři akcie slibují další potenciál pro růst.
 • Investice do půjček: Zde jsou aktuální žádosti půjček, do kterých můžete investovat s prům. výnosem 12,63 % p.a.
  Chytrý technologický nápad může znamenat doslova výhru nejen pro samotného tvůrce, ale i obyčejné uživatele. I u nás existují platformy, prostřednictvím kterých můžete půjčovat své peníze reálným lidem a získávat výnos až několik desítek procent ročně nebo naopak – půjčovat si přímo od lidí. Jedná se o tzv. P2P (peer-to-peer) půjčování peněz, které je ve světě zcela běžné (největší zahraniční společností je Lending Club, který je veden na americké burze).
 • Investice do realit ovlivňují i podmínky hypoték. Propad trhu s hypotékami zatím nenastal.
  Avizovaný propad na hypotéčním trhu zatím nebyl zaznamenán. Objem půjček na bydlení v roce 2018 byl dokonce rekordní a...
 • Investice do uhlí, Křetínský investuje miliardu, uhlí se rekordně dařilo
  Letošní rok byl pro uhlí velmi dobrý. Ve střední Evropě ale bude po ukončení těžby v OKD uhlí znatelně v budoucnu chybět, proto do něj Daniel Křetínský investuje celou miliardu.
 • Investice do vládních dluhopisů zůstávají podle Fidelity International zajímavé kvůli rostoucí inflaci
  Rostoucí inflační očekávání a obavy ohledně financování zvětšujícího se deficitu USA tlačily v dubnu výnosy amerických vládních dluhopisů vzhůru. Pohyby amerického dluhu se promítly i do dalších trhů s dluhopisy a poslaly výš německé a britské. Analytici Fidelity International očekávají, že ekonomická situace bude i nadále nahrávat tomuto trendu. Pomůže tomu i rostoucí inflace.
 • Investice do vodíku – Nejlepší vodíkové akcie
  Už nějakou dobu se vodík využívá v mnoha průmyslových odvětvích, avšak od doby, co se stal novým potenciálním palivem pro automobily, může dojít k výbušnému růstu jeho poptávky. Vodíkové akcie jako investiční příležitost se stává stále zajímavější.
 • Investice do vodíku – Nejlepší vodíkové akcie
  Už nějakou dobu se vodík využívá v mnoha průmyslových odvětvích, avšak od doby, co se stal novým potenciálním...
 • Investice do zlata nebo do zlatých těžařů?
  Čas od času dostanu otázku na zlato. Jestli je to dobrá investice, kdy investovat do fyzického zlata, kdy do papírového a podobně. Včera se mě ale jeden z našich čtenářů zeptal, co je podle mého názoru lepší. Zda investice do zlata, nebo do zlatých těžařů. Napadlo, mě že bych to mohl trochu rozebrat i tady na xPulsu.
 • Investice do zlata: Praktický průvodce & 5 důvodů proč si vybrat zlato
  Možná držíte nějaké akcie a nyní, když došlo k sérii propadů, uvažujete o širší diverzifikaci a dalším zajištění. Jedním ze způsobů, jak své portfolio diverzifikovat, je investice do zlata, protože zlato má zpravidla negativní korelaci k akciovým trhům.
 • Investice do zlata prudce rostou kvůli obavám z inflace
  Množství investic do zlata prostřednictvím instrumentů ETF a ETP pokračuje v prudkém růstu.
 • Investice do zlata v roce 2019
  Cena zlata se v minulém roce v dolarovém vyjádření nezměnila. Letos by podle Světové rady pro zlato – WGC, mělo zlato mít lepší zhodnocení zejména z následujících důvodů.
 • Investice: vloni motor, letos brzda
  Posledních několik vydání našeho čtvrtletníku Ekonomické výhledy se neslo ve znamení titulů Chuť utrácet domácnosti neopustí, 2016: třetí rok bez inflace či před rokem publikovaný Růst mezd: později, ale přece. S odstupem času můžeme konstatovat, že se na těchto závěrech v zásadě nic nemění. Ekonomický růst je natolik robustní, že rekordní zaměstnanost se dále zvyšuje a trh práce začíná narážet na své limity. Výsledkem je stále větší tlak na růst nominálních mezd. Ten letos bude atakovat čtyřprocentní růst. Vyplňuje se i nízkoinflační scénář, což znamená i vysoký růst reálných mezd.
 • Investice v Patrii nově součástí portálu ČSOB Investice
  Jedním z jasných trendů moderního světa financí je mít přístup ke svému investovanému a uloženému majetku i možnost obchodovat na finančních trzích rychle, přehledně, jednoduše, odkudkoliv a ideálně prostřednictvím jediného portálu. Z tohoto důvodu obchodník s cennými papíry Patria Finance připravil pro své klienty a zároveň klienty ČSOB možnost detailního přehledu nad svými investicemi prostřednictvím portálu ČSOB Investice.

Nejčtenější zprávy

 
reklama
CLEO.one
 
LYNX exekuce

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD2.50 %
GBPGBP0.75 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.75 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Dub
13

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Kvě
18

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Zář
14

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
28

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
CLEO.one
reklama
Bossa mentoring
reklama
3cAnalysis
reklama
CLEO.one