Ranní videokomentář: Volatilita dál klesá, dolar mezitím znovu slabší na většině měnových párů

15.02.2018 07:42  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

I včera se dokázaly akciové indexy dostat do zelených čísel a i včera pokračoval ústup averze k riziku, který nejlépe demonstroval pád implikované volatility zpět pod hranici 20b. Nálada na trzích se tak dál pozvolna zlepšuje, na což doplácí hlavně americký dolar, který znovu oslaboval na všech hlavních měnových párech. Dolaru přitom nepomohly ani lepší výsledky inflace, která v jádrové podobě zůstala na 1,8 %. Dnes čekáme hlavně na americké makro, i když dopad na FX bude mít i nadále (prostřednictvím dolaru) zejména dění na akciovém trhu.

Dnešní fundamenty:

 • 14:30 Tempo růstu PPI v USA (malý dopad)
 • 14:30 NY Fed index (malý dopad)
 • 14:30 Philly Fed index (malý dopad)
 • 15:15 Americká průmyslová produkce (střední dopad)
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Týdenní přehled
  Finanční trhy za sebou mají nervózní týden, který dostal hlavně akciové indexy pod prodejní tlak. Nálada na trzích se ale koncem týdne částečně stabilizovala a nervozita zdá se klesá i během dnešního rána, když začaly z Británie přicházet zprávy o tom, že zastánci setrvání země v EU získávají opět mírně navrch. Téma tohoto týdne je jasné a je jím britské referendum, které se koná ve čtvrtek. Do té doby by na trzích měla panovat i nadále spíše nervozita, když obchodníci nebudou chtít vstupovat do větších pozic před zveřejněním jeho výsledků.
 • Ranní videokomentář: USD a JPY opět silnější na většině měnových párů, trhy zůstávají nervózní
  I včerejší seance se nesla v nervózním duchu, i když její závěr už byl klidnější a i dnešní ráno signalizuje, že by snad napětí kolem obchodní války mezi USA a Čínou mohlo začít ustupovat. Konflikt však není vyřešen a je proto pravděpodobné, že se toto téma na trhy dříve či později začne vracet. Na devizovém trhu se tak znovu dařilo hlavně bezpečným přístavům v čele s JPY a USD a pod tlakem naopak byly akcie na většině světových burzách. Dnešek přinese důležité hlasování v britském parlamentu (viz video) a také zajímavý diskusní panel ECB, na kterém se sejdou hned čtyři šéfové významných centrálních bank.
 • Ranní videokomentář: USD konečně získává pevnější půdu pod nohama, dnes kanadská inflace
  Včerejší seance přinesla konečně korekci na některé dolarové páry v čele s EURUSD. Dolar dokázal část svých ztrát ze začátku týdne zlikvidovat, což se výrazně podepsalo také na ceně drahých kovů, které se dostaly pod prodejní tlak. Situace se začala zklidňovat také na akciových trzích, takže se zdá že by mohla být korekce z minulých dnů opět spíše jen jednorázovou záležitostí. Dnešek mnoho důležitých fundamentů nepřinese a zvědaví budeme pouze na čísla z Kanady, která mají potenciál značně rozpohybovat kanadský dolar.
 • Ranní videokomentář: USD opět nejslabší měnou, Brent prorazil hladinu 51 dolarů za barel
  Čtvrteční seance přinesla další uklidnění na finanční trhy. Mírně rostla Wall Street a evropské indexy přerušily poklesy. Akciím se dařilo na pozadí klesajícího amerického dolaru. Ten dokázala nejvíce zužitkovat libra. Pár GBP/USD se vyšvihl nad hladinu 1,3150. Naopak japonský jen své zisky nenavýšil. Pár USD/CAD rostl už devátou seanci v řadě – nejdéle od roku 2011. Hlavním důvodem je excelentní růst cen ropy, který pokračoval i včera.
 • Ranní videokomentář: USD silnější na většině FX párů, středeční ztráty ale zatím zcela nesmazal
  Včerejší seance na akciové trhy větší změny nepřinesla a za pozornost tak stál hlavně trh s měnami, kde se podařilo americké měně likvidovat část ztrát, které nabrala po středečním zasedání americké centrální banky. Dolar ale zůstává slabý a dolaroví býci stále marně čekají na impuls, který by jim dal opět důvod k o něco větší aktivitě. Dnešek přinese z USA hlavně čtvrtletní výsledky HDP, který by v případě větší pozitivní odchylky jako alespoň dočasný důvod k dalším nákupům americké měny posloužit mohl.
 • Ranní videokomentář: Většina měn dál zůstává v bočním trendu, dnes americké nové objednávky
  Ani minulý týden na finanční trhy žádné větší změny nepřinesl. Akciové indexy si navzdory nervózní páteční seanci své ceny nakonec podržely a podobné platilo také pro většinu světových měn. Americké desetileté výnosy se v minulém týdnu propadly zpět na dosah 2,3 % a v tomto týdnu bude zajímavé sledovat, jestli se dokážou od této úrovně znovu odrazit. Pokud by nedokázaly, dolar to může mít do dalších dnů složité, protože to byly právě vysoké výnosy a očekávání rychlého růstu úrokových sazeb v USA, které mu v únoru pomohly korigovat značnou část ztrát, které nabral na páru s eurem začátkem letošního roku.
 • Ranní videokomentář: Většina měn si své pozice drží, dnes německý IFO
  Včerejší seance probíhala na většině finančních aktiv v klidu a na nízkých objemech, a to nejen kvůli absenci významných dat, ale hlavně kvůli uzavřeným trhům v USA. Ze zajímavého makra jsme se dočkali jen výsledků evropského PMI, který potvrdil velmi dobrou kondici evropské ekonomiky. Euro si tak své zisky na páru s dolarem dokázalo podržet a dál balancuje na dosah supportu na úrovni listopadového maxima. Dnešek bude na data opět chudý a zajímat nás budou pouze výsledky německého indexu IFO.
 • Ranní videokomentář: VIX na dosah 14b., dnes evropské HDP a projev Carneyho
  Začátek týdne proběhl na trzích v relativním klidu, když obchodníci spíše jen vyčkávali na důležitější fundamenty, které nás čekají až v polovině týdne. Indexy tak mírně korigovaly vysoké zisky z minulých dnů, zatímco si naopak korekcí nedávných ztrát procházel na většině měnových párů dolar. Jeho zpevnění dostalo pod tlak hlavně komodity v čele s drahými kovy a ropou, které ztrácejí také v průběhu dnešního rána. Úterní seance bude na data o něco bohatší, když přinese například výsledky evropského HDP, nebo americké spotřebitelské důvěry. Počítáme proto s o něco aktivnějším obchodováním, i když dál platí, že bude větší část trhu spíše čekat na středeční projev Donalda Trumpa a zasedání Fedu.
 • Ranní videokomentář: VIX začíná znovu klesat, dnes kanadské maloobchodní prodeje
  Včerejší seance se na většině finančních trhů nesla v poklidném duchu, k čemuž přispěla i absence nových fundamentů a chudý makroekonomický kalendář. Po nervózním konci minulého týdne se tak nálada na trzích začíná znovu zlepšovat, což bylo patrné hlavně z vývoje VIX indexu, který se vrátil na dosah 13b. Pod tlakem byl včera americký dolar, který se dostal nad 1,18 EURUSD, zatímco ostatní měny si své pozice včera bez větších problémů podržely. Dnešek bude na data opět spíše chudší a za pozornost budou stát jen čísla z Kanady, která nabídne výsledky maloobchodních prodejů.
 • Ranní videokomentář: VIX zpět nad 20b., korekce na trzích zatím pokračuje
  Akciové trhy včera pokračovaly v korekci a dostaly se znovu do červených čísel jak v Evropě, tak později v USA. Nálada na trzích zůstává před středečním zasedáním Fedu nervózní, což dokazuje také hodnota implikované volatility na S&P500 (VIX), která se vyhoupla poprvé od letošního února nad hranici 20 %. I přes zvýšenou volatilitu se ale podle nás fundament na trzích nemění a korekce má stále především technické parametry. Dnešek přinese ze zajímavých dat hlavně výsledky britské inflace a v odpoledních hodinách také americké maloobchodní prodeje.
 • Ranní videokomentář: Volatilita na většině aktiv včera prudce klesla, trhy jsou znovu beze strachu
  Včerejší seance přinesla na finanční trhy velkou úlevu z výsledku francouzských voleb, a to bez ohledu na to, že nás stále čeká ještě druhé kolo. Trhy mají o jeho výsledku zdá se jasno, díky čemuž se evropské indexy dostaly na úroveň historického maxima a implikovaná volatilita na euru a akciových indexech klesla na samotné dno. Dnešek by se na trzích měl nést opět v optimistickém duchu a bude zajímavé sledovat, zda evropské indexy využijí včerejšího růstu jako příležitosti k zahájení nového růstového trendu. Co se nových fundamentů týká, za pozornost budou stát pouze data z USA.
 • Ranní videokomentář: Volatilita (VIX) zpět pod 14b. Akcie dál pozvolna rostou
  Včerejší obchodní seance byla bez významných fundamentů a obchodování na většině trhů probíhalo v klidu a dobré náladě...
 • Ranní videokomentář: Výhled Fedu pro růst sazeb zůstává dál ambiciózní. Inflace ale může být proti
  Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky, která podle očekávání zvýšila úrokové sazby a která opět signalizovala až trojnásobné zvýšení sazeb do konce roku 2018. Fed tak ohledně výhledu pro sazby zůstává optimistický, a to i navzdory překvapivě slabé inflaci, která se včera v jádrové podobě dostala na pouhých 1,7 % y/y. Nízká inflace je rozhodně skvrnou na včerejší seanci na dolarových párech a přestože Fed zůstává ve výhledu pozitivní, fundament na dolaru se po včerejšku podle nás zdaleka nezlepšil o tolik, o kolik se zlepšit bez slabší inflace mohl.
 • Ranní videokomentář: Výnosy v Evropě i v USA znovu rostou, dnes zasedá Fed
  Včerejší seance přinesla velké změny hlavně na trh s dluhopisy, když jen v Německu rostly desetileté výnosy o šest a v USA dokonce téměř o deset bazických bodů. Dopad vyšších výnosů se ale nakonec na devizovém trhu až tak neprojevil a například EURUSD včerejší seanci uzavřel téměř beze změny. Větších pohybů jsme se nakonec dočkali na AUD, který dnes ráno dostaly pod tlak výsledky inflace, nebo na ropě, která se v případě severomořského brentu znovu vyhoupla přes hranici 50 dolarů za barel. Dnešek bude hlavně o Fedu, který ve 20 hod. zveřejní svůj verdikt o sazbách a doprovodný komentář k tomuto rozhodnutí.
 • Ranní videokomentář: Výprodej na drahých kovech zatím pokračuje, dolar zůstává silný
  Včerejší seance přinesla dobré zprávy z Německa, kde se podařilo najít dohodu mezi CDU a CSU nad tématem uprchlické kr...
 • Ranní videokomentář: Vzestup rizika pomohl zlatu a nepřál akciím, AUD v klidu po zasedání centrální banky
  Nový týden začal nárůstem rizikové averze. Nedařilo se akciovým indexům v Evropě ani na Wall Street. Jednou z mála výjimek tvořili producenti zlata, jejichž akcie rostly už posedmé v řadě. Reagovaly pozitivně na dobré výkony komodity v posledních seancích. Ráno zasedala australská centrální banka RBA, která ponechala sazby beze změny na 1,5 % a přišla s pozitivním komentářem ekonomické situace. Reakce na AUD/USD byla ovšem vlažná. Forex je na počátku týdne pod nadvládou měn bezpečných přístavů. Nejvíce se daří japonskému jenu, který na USD/JPY prolomil hladinu 112. Americký dolar se na páru s eurem obchoduje zpět pod 1,07. Divergence mezi úrokovými sazbami a vývojem USD napovídá, že další slábnutí americké měny nemá pevný fundamentální základ.
 • Ranní videokomentář: Yellenová pomohla dolaru, šance na růst sazeb v USA rostou
  Páteční seance přinesla velmi očekávané vystoupení Janet Yellenové na konferenci v Jackson Hole. Její projev byl tradičně vyvážený, takže si z něj něco mohli vzít jak dolaroví býci tak medvědi. V konečném důsledku ale Yellenová podle očekávání otevřela dvířka dřívějšímu zvyšování sazeb, což pomohl dolaru zpevnit na všech hlavních měnových párech. Nový týden začne pozvolna a důležitá data budou přicházet opět až v jeho druhé polovině, kdy se obchodníci dočkají velmi důležitých výsledků z amerického trhu práce.
 • Ranní videokomentář: Yellenová pomohla dolaru, zlato zpět na 1 200 USD
  Konec minulého týdne přinesl velmi očekávané vystoupení Janet Yellenové, podle které se blíží termín zvýšení úrokových...
 • Ranní videokomentář: Yellenová sentiment na EURUSD nezměnila, CAD naopak silnější po zasedání BOC
  Včerejší seance byla hlavně o projevu Janet Yellenové, která ale nakonec více méně pouze zopakovala doprovodný komentář z dřívějšího zasedání americké centrální banky, takže situaci na americkém dolaru výrazněji nezměnila. Zaujaly přitom hlavně její slova o nejistotě inflačního výhledu a toho, kdy inflace začne reagovat na větší kapacitní využití americké ekonomiky. Mnohem zajímavější reakce jsme se tedy včera dočkali na kanadském dolaru, který reagoval na zvýšení kanadských úrokových sazeb a pozitivní komentář na adresu kanadské ekonomiky, díky kterému se vyhoupl až na nejsilnější úrovně od poloviny roku 2016. I dnes bude Yellenová mluvit před americkými politiky (tentokrát před senátním výborem), ale žádné dodatečné informace by již na dnešním slyšení zaznít neměly.
 • Ranní videokomentář: Yellenová zůstává na seznamu kandidátů na šéfa Fedu, USD mírně ztrácí
  Včerejší seance se na trzích nesla v klidném duchu a velkých změn jsme se na akciích ani na forexu nedočkali. V Německu byl totiž svátek a makrokalendář tentokrát žádné zajímavé makro z Evropy ani z USA nepřinesl. Dnešek by měl být ale podstatně zajímavější. Už ráno začal slábnou americký dolar poté, co se objevily zprávy, že je na seznamu kandidátů na šéfa Fedu stále také Janet Yellenová. Dopoledne pak přinese výsledky PMI pro sektor služeb v Evropě a v Británii a odpoledne čekáme ještě podobný indikátor (ISM) ze Spojených států. Pozor ale také na večerní seanci, která přinese projevy Maria Draghiho a Janet Yellenové.

Nejčtenější zprávy

 
reklama
Directa
 
LYNX Cesta Tradera

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD2.50 %
GBPGBP0.75 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.75 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

úno
23

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

Bře
23

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Dub
13

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Kvě
18

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
Bernstein Bank - seminar
reklama
Bossa mentoring
reklama
Bossa mentoring
reklama
LYNX Cesta Tradera