Pondělí 24. únor 2020 15:06
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Purple Trading scaner
reklama
XTB live trading

Supply Chain a kryptoměny – WTC 2. díl

11.02.2018 18:09  Autor: Globtrex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

WTC: Waltonchain
 
Waltonchain (WTC) je v současnosti oceněn na 23,69 dolarů za minci a má tržní kapitál ve výši 589 milionů dolarů. WTC vychází z konceptu hodnoty internetu věcí. Tento nový obchodní ekosystém bude “založen“ na organické integraci bloku a internetu věcí. Podle waltconchain.org je cílem vytvořit “skutečný, věrohodný a vysledovatelný obchodní model s úplně sdílenými daty a transparentními informacemi v závislosti na kombinaci technologie RFID a technologie Walton.” WTC vytvořila čtyřfázový plán rozvoje zavést blokový řetězec v řízení dodavatelského řetězce (Supply Chain Management).
Fáze 1.0 tohoto čtyřdílného projektu vyvíjí RFID čipy s využitím bloků a testuje tento čip v pilotních projektech, které již byly schváleny. Je to vždy kladné znamení, když mince již mají partnerství. Fáze 1.0 se provádí pomocí Tries, SMEN a Kaltendin. Čip bude zpočátku integrován do módních řád (fashion lines), ale jejich případným cílem je integrace funkce ochrany duševního vlastnictví zákazníka za účelem řešení problémů spojených s logistikou, obchody a náhradními díly. Vývojáři mluví velmi obecně o fázi 1.0 jako whitepaperu, ale pozitivní je, že již existují partnerství s asijskými výrobci oděvů.
Fáze 2.0 – čip RFID je připraven k hromadné výrobě a použití v maloobchodním a logistickém sektoru. Platební, převodní a odměnový systém prostřednictvím systému Waltonchain by již měl tuto fázi implantovat. Dva hlavní sektory, na které se WTC zaměřuje, jsou maloobchod a logistika. Zaměření v maloobchodě je na schopnost využívat systém při zpracování plateb, hodnocení produktu a ověřování pravosti. Pokud jde o logistiku, je třeba shromažďovat informace o celé trase zboží. Společnost WTC má v úmyslu vytvořit způsob, jak chránit produkty proti padělkům, aby zajistila spolehlivé a dostupné informace pro spotřebitele jakéhokoli produktu.
 
Fáze 3.0 – výrobní průmysl je zapojen a musí být umožněny individualizované procesy objednávání. Většina fáze 3 se opakuje v bodech z fáze 1 a 2. Fáze 4.0 představuje vývoj dalších čipů RFID pro shromažďování informací. Tyto čipy zahrnují biometrické čipy, čipy s proměnnými provozními frekvencemi a “různé senzorové čipy”. Cílem fáze 4 je vytvořit bezpečné a spolehlivé prostředky digitalizace a vytváření sítí lidských životů na blokové řadě.
 
WTC je jednou z největších tržních mincí v sektoru dodavatelského řetězce a dělá mnoho věcí velmi dobře. Pro čínský tým udržují velké kontakty s investory z anglicky mluvících zemí. WTC se aktivně obchoduje a jejich developerský tým pokračuje v práci na jejich bloku a systémech. Z technologického hlediska je WTC méně revoluční, než by se dalo očekávat, protože technologie RFID již existuje a musí se významně zlepšit před tím, než bloková řada bude mít významné výhody oproti současným metodám sledování RFID. Budoucnost je pro WTC jasná, jedinou obavou je, že legislativa negativně ovlivňuje obchodní funkce pro mince z Číny a jejich 500 milionů dolarů plus tržní kapitál. Předpokládaná mediánová hodnota mince se pohybuje okolo $45.
 
Graf 1.: WTC/USD

WTC

Klíčová slova: Kapitál | USD | Graf | Management | Kryptoměny |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Supernova likvidity
  Akciové indexy v US včera zaznamenali mierny rast. Obchodná aktivita bola minimálna a to aj napriek tomu, že obchodníci mohli reagovať na viac...
 • Superrozpolcený Fed drží naděje na růst sazeb v tomto roce?
  Zdá se, že americký Fed už dlouho nebyl tak názorově rozpolcený. Podle zápisu z posledního zasedání v něm existují alespoň tři různé názorové skupiny. První si myslí, že s dalším růstem sazeb je lepší počkat na silnější výkon ekonomiky a inflační tlaky. Bojí se, že vyšší sazby v tuto chvíli ohrozí relativně slabou investiční aktivitu. Druhá je naopak přesvědčená o tom, že pravý okamžik na zvyšování sazeb již nastal - nezaměstnanost poklesla pod svoji přirozenou míru, inflace tedy může překvapit rychlejším nástupem a pro ekonomiku je proto lepší sazby začít zvyšovat hned a postupně. Zvlášť když se ukazuje, že americký výhled se po brexitu nijak zásadně nemění. A třetí skupina je někde mezi tím. Věří, že čas na růst sazeb může v nejbližší době dozrát, ale takticky chce raději počkat na další silnější čísla.
 • Super Streda: Fokus na FED a BoJ
  Rozhodnutia BoJ a FEDu (FOMC) môžu už túto stredu 21.9.2016 spustiť masívny pohyb kapitálu na finančnom trhu. Presun japonského QE na dlhodobé splatnosti japonského dlhopisového trhu a trvanie FOMC na potrebe navršovania sadzieb do konca roka, spustia cez výpredaj na dlhopisovom trhu lavínový efekt po celom finančnom trhu.
 • Supply Chain a kryptoměny – AMB 5. díl
  Ambrosus (AMB) je token dodavatelského řetězce, v němž využívá čipy a čipovou technologii RFID v procesech blockchain. Hlavním rozdílem je, že AMB sleduje atributy výrobku, jejich parametry a pohledávky dodavatele, á zaručuje jeho/jejich autentičnost (v praxi to znamená, že nahrazuje podstatnou část řízení rizik a kvalitativní i dokumentační procesy v rámci Supply Chain Managementu). Příkladem toho by bylo zajištění toho, aby štítek “Non GMO potravina” byl skutečně zaručen z farmy, kde výrobek vznikl až do chvíle dodání na stůl konečnému konzumentovi. AMB se nezaměřuje na maloobchodní nebo strojní transakce, ale místo toho se zaměřuje na potraviny a léčivé přípravky. To AMB umožňuje být ověřovatelem tvrzení, jako jsou certifikované organické látky nebo procentní podíly pro mléko s nízkým obsahem tuku.
 • Supply Chain a kryptoměny – ARY 7. díl
  ARY: Block Array   Tato mince je vhodná pro všechny, kdo akceptují vysoké riziko u mince s malou tržní kapitaliza...
 • Supply Chain a kryptoměny – IOTA 4. díl
  IOTA se specializovaná kryptoměna bez transakčních poplatků a bez tzv. „těžby“. Existence bez poplatků těžby je možná díky výpočetní síle potřebné k předložení transakce. Vzhledem k tomu, že pro každou transakci je potřebný výpočetní výkon, je IOTA ideální měnou pro stroje, které se používají prostřednictvím komunikačního protokolu pro internet věcí (IoT). Hlavním rozdílem mezi VEN a IOTA je IOTA zaměřená na transakce stroj-stroj. IOTA bude v budoucnu významnou kryptoměnou, resp. mohla by týt krokem, kdy můžete odstranit jednotlivé individuální objednávky a přenechat strojům umístění objednávky, když se materiály dostanou na nízkou úroveň, a chytré stroje, nebo domácí spotřebiče využijí kryptoměnu tak, aby pokryla náklady automaticky.
 • Supply Chain a kryptoměny – MOD 9. díl
  Modum (MOD) je aktuálně obchodován na úrovni 2,80 dolarů za minci s tržní kapitalizací ve výši 58 milionů dolarů, což Modum řadí mezi mince s kapitalizací nad nejmenšími v tomto seriálu, ale je samozřejmě značně pod úrovní gigantů s miliardovými objemy na trhu a výraznou penetrací trhu. MOD je systém dodavatelského řetězce, který integruje blokovou technologii, inteligentní smlouvy, senzorická zařízení do jediného řešení. Řešením MOD je integrace rozšířených dat napříč celým dodavatelským řetězcem. Specifické průmyslové odvětví má větší pravděpodobnost přijetí; farmaceutický průmysl a potravinářské výrobky jsou adepty na začlenění do bloku v krátkodobém horizontu. Je to proto, že manipulace s těmito produkty je nejvíce ohrožující život a existují různé standardy pro autentizaci po celém světě.
 • Supply Chain a kryptoměny – TRAC 6. díl
  TRAC se aktuálně obchoduje ve výši 0,20 USD za minci a tržní kapitál je 57 milionů dolarů a je malý ve srovnání s giganty s tržní kapitalizaci v multi-miliardách, nicméně i tyto mince na v jednu chvíli měly hodnotu na trhu „pouze“ 57 milionů dolarů. Hodnota TRAC dosáhla na konci ledna přibližně 0,50 USD a od té doby korigovala o více než 50 procent. Velmi pozitivním znamením byl poměr TRAC vůči ETH okolo 17 900 ETH hard cap. TRAC se prokazuje významným zájmem, když se jedná de facto o nováčka mezi kryptoměnami.
 • Supply Chain a kryptoměny – VEN 3. díl
  VeChain (VEN) má tržní kapitalizaci o čtyřista procent vyšší než WTC. VEN má cenu přibližně 4,2 dolarů za minci s tržní kapitalizací ve výši 2,1 miliardy dolarů. VEN je mnohem starší než WTC spuštěné v roce 2015. Společnost stojící za VEN je firma Blockchain-as-a-Service (BaaS) zaměřená na internet věcí (IoT). VEN se specializuje na ověřování dodavatelského řetězce společnosti. Koncept pomocí technologie bloků zaručuje autenticitu zboží. Systémy zajišťují kvalitu výrobků, ale v decentralizované celosvětové síti, která je schopna snížit náklady napříč různými odvětvími. Způsob, jakým je toto dosaženo, je pomocí inteligentních čipů sledujících produkty a jejich životní cyklus. Tato technologie má mnoho aplikací od zemědělských produktů po maloobchod.
 • Supply Chain a kryptoměny – WABI 8. díl
  Podobně jako ARY, WaBi je jedno z dětí v krypto světě. Jejich ICO bylo v prosinci uzavřeno, protože jejich mince byly nedávno etablovaný na směnném lístku (začaly se kotovat proti ostatním kryptoměnám a hlavním měnovým jednotkám). WaBi úspěšně dosáhl své emancipace a odpojil se od mateřské společnosti Walimai. Mateřská společnosti WaBi – Walimai – úspěšně působila v oblasti ověřování spotřebitelských produktů – uvedení WaBi na trh proběhlo v únoru 2018. WaBi je etablován v Singapuru kvůli čínským předpisům, zatímco mateřská společnost sídlí mimo Čínu. Čína je už dlouho citlivá na spotřebitelské produkty poté, co došlo ke spoustě skandálů týkajících se poškozeného a nesprávně označeného spotřebního zboží.
 • Supply Chain a kryptoměny – 1. díl
  Cryptocurrencies a jejich „poslání“ uvnitř blockchain, jak se zdá, infiltrovaly většinu každodenního života. Jsme v po...
 • Support pri úrovni 1,152 opäť raz podržal EURUSD
  EURUSD bol v posledných dňoch pod tlakom. Okrem pokračujúceho optimizmu FEDu, ktorý bol potvrdený na jeho minulotýždňovom zasadnutí, k tomu prispeli aj slabšie čísla z Nemecka, ktoré opäť vytiahli na povrch obavy ohľadom spomalenie rastu ekonomiky eurozóny. Včera sklamali priemyselné objednávky, ktoré sa medzimesačne prepadli o 4% (čakal sa pokles o -0,3%), čo ich medziročnú zmenu poslalo do mínusu po prvý krát za dva roky. Dnes sa k nim pripojila a priemyselná výroba, ktorá klesla medzimesačne o 0,9% (čakal sa pokles o 0,5%).
 • Supporty na AUDUSD a NZDUSD
  Keď niekto hľadá príležitosť pre technické obchodovanie na dlhších timeframoch, tak sa zaujímavé príležitosti vytváraj...
 • Supy sa už zbiehajú okolo Grécka
  Akciové trhy v US si včera opäť polepšili, nakoľko týždenné žiadosti o podporu v nezamestnanosti s...
 • Surová ropa: Mohlo by dojít k průlomu – prosím?
  Po jednom z největších odprodejů surové ropy za poslední dobu nyní ceny ropy WTI a Brent už dva měsíce zůstávají v mezích. Zatímco...
 • Súvahy centrálnych bánk sa rozchádzajú, Japonsko aj naďalej dominuje
  Dolárové vyjadrenie súvah troch najväčších centrálnych bánk (ECB, Fed, BoJ) sa tento rok stretlo a všetky tri súvahy mali rovnakú hodnotu. V najbližších mesiacoch by ale tieto súvahy mali nabrať odlišný smer.
 • Sú 2 % pre FED inflačným cieľom, alebo inflačným stropom?
  Americký ekonóm Brad DeLong (s ktorým sa priznám väčšinou nesúhlasím), upozornil na zaujímavú vec. A to, že pokiaľ FED...
 • Svatební agentura
  Připravujete svoji svatbu a snažíte se vše dělat tak, aby přípravy byly co nejvíce bezpracné a bezstarostné? Jak je to...
 • Sváteční obchodování nepřináší větší změny eurodolaru ani koruně
  Euro zakončilo minulý týden proti dolaru ziskově. Vzhledem ke korekci ale nárůst kurzu nakonec nebyl tak výrazný. Dne...
 • Sváteční obchodování přineslo na trh EUR/USD stabilitu
  První pracovní den nového týdne nebyl z kurzového pohledu pro trh EUR/USD nijak zajímavý, kurz po celý včerejší...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets Affil