Support pri úrovni 1,152 opäť raz podržal EURUSD

07.08.2018 15:39  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

EURUSD bol v posledných dňoch pod tlakom. Okrem pokračujúceho optimizmu FEDu, ktorý bol potvrdený na jeho minulotýždňovom zasadnutí, k tomu prispeli aj slabšie čísla z Nemecka, ktoré opäť vytiahli na povrch obavy ohľadom spomalenie rastu ekonomiky eurozóny. Včera sklamali priemyselné objednávky, ktoré sa medzimesačne prepadli o 4% (čakal sa pokles o -0,3%), čo ich medziročnú zmenu poslalo do mínusu po prvý krát za dva roky. Dnes sa k nim pripojila a priemyselná výroba, ktorá klesla medzimesačne o 0,9% (čakal sa pokles o 0,5%).

Vývoj medziročnej zmeny priemyselnej výroby (žltá) a priemyselných objednávok (biela) v Nemecku

Pokles eura sa však zastavil. Opäť ho raz podporil support pri úrovni 1,152 na EURUSD, cez ktorý sa pár nedokáže dostať od konca mája. EURUSD sa od neho odrazil a dnes rastie. Aj napriek tomu to však na silnejší rast nevyzerá. Pokiaľ v piatok nesklame americká inflácia, tak pri slabších dátach z eurozóny je pravdepodobné, že tento support bude ešte otestovaný,

Vývoj EURUSD (H4)

Americkému doláru sa dnes nedarí ani na ďalších pároch. Dôvodom môže byť aj pozitívna nálada trhoch, ktorá poslala nahor rizikovejšie meny. Akciám sa dnes darí. Odštartovali to ráno čínske akcie, ktoré si pripísali 2,7%. Napätie ohľadom obchodných vojen teda z nejakého (mne neznámeho) dôvodu nateraz ustúpilo, čo pomohlo indexom po celom svete. Americký index S&P sa pomaly približuje k historickým maximám z januára.

Dnešný vývoj hlavných akciových indexov

Toto uvoľnenie napätia pomohlo aj austrálskemu doláru, ktorý je mimoriadne citlivý na obchodné vojny, pretože viac ako tretina exportov krajiny smeruje do Číny. Mierne pozitívny impulz mu dodalo aj zasadnutie centrálnej banky. V sprievodnom komentári sa toho síce veľa nezmenilo – ekonomika je na tom prevažne dobre, brzdou je však spotreba domácností, ktorá trpí nízkym rastom miezd a vysokým dlhom. Mohla mu však pomôcť zmienka o tom, že ochladzujúci sa trh s bývaním zatiaľ centrálna banka nepovažuje za problém. Dnešný rast poslal AUDUSD k hornej hranici klesajúceho trendového kanála. V najbližších dňoch sa rozhodne, či pár ostane v tomto kanáli, alebo či preváži silný support pri úrovni 0,733.

Vývoj AUDUSD

Zajtra sú v ekonomickom kalendári dôležitejšie udalosti len pre NZD – ráno o piatej budú zverejnené inflačné očakávania a večer o jedenástej bude zasadať centrálna banka. Volatilnejšia môže byť po zverejnení pravidelného týždňového reportu z USA aj ropa (16:30).

Klíčová slova: USA | Akcie | Ekonomika | Měny | Ropa | Support | Banky | NZD | ČEZ | Čínské akcie | EURUSD | AUDUSD | Index | Banka | Eura | Pokles eura | Trh | S&P |
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Super Streda: Fokus na FED a BoJ
  Rozhodnutia BoJ a FEDu (FOMC) môžu už túto stredu 21.9.2016 spustiť masívny pohyb kapitálu na finančnom trhu. Presun japonského QE na dlhodobé splatnosti japonského dlhopisového trhu a trvanie FOMC na potrebe navršovania sadzieb do konca roka, spustia cez výpredaj na dlhopisovom trhu lavínový efekt po celom finančnom trhu.
 • Supply Chain a kryptoměny – AMB 5. díl
  Ambrosus (AMB) je token dodavatelského řetězce, v němž využívá čipy a čipovou technologii RFID v procesech blockchain. Hlavním rozdílem je, že AMB sleduje atributy výrobku, jejich parametry a pohledávky dodavatele, á zaručuje jeho/jejich autentičnost (v praxi to znamená, že nahrazuje podstatnou část řízení rizik a kvalitativní i dokumentační procesy v rámci Supply Chain Managementu). Příkladem toho by bylo zajištění toho, aby štítek “Non GMO potravina” byl skutečně zaručen z farmy, kde výrobek vznikl až do chvíle dodání na stůl konečnému konzumentovi. AMB se nezaměřuje na maloobchodní nebo strojní transakce, ale místo toho se zaměřuje na potraviny a léčivé přípravky. To AMB umožňuje být ověřovatelem tvrzení, jako jsou certifikované organické látky nebo procentní podíly pro mléko s nízkým obsahem tuku.
 • Supply Chain a kryptoměny – ARY 7. díl
  ARY: Block Array   Tato mince je vhodná pro všechny, kdo akceptují vysoké riziko u mince s malou tržní kapitaliza...
 • Supply Chain a kryptoměny – IOTA 4. díl
  IOTA se specializovaná kryptoměna bez transakčních poplatků a bez tzv. „těžby“. Existence bez poplatků těžby je možná díky výpočetní síle potřebné k předložení transakce. Vzhledem k tomu, že pro každou transakci je potřebný výpočetní výkon, je IOTA ideální měnou pro stroje, které se používají prostřednictvím komunikačního protokolu pro internet věcí (IoT). Hlavním rozdílem mezi VEN a IOTA je IOTA zaměřená na transakce stroj-stroj. IOTA bude v budoucnu významnou kryptoměnou, resp. mohla by týt krokem, kdy můžete odstranit jednotlivé individuální objednávky a přenechat strojům umístění objednávky, když se materiály dostanou na nízkou úroveň, a chytré stroje, nebo domácí spotřebiče využijí kryptoměnu tak, aby pokryla náklady automaticky.
 • Supply Chain a kryptoměny – MOD 9. díl
  Modum (MOD) je aktuálně obchodován na úrovni 2,80 dolarů za minci s tržní kapitalizací ve výši 58 milionů dolarů, což Modum řadí mezi mince s kapitalizací nad nejmenšími v tomto seriálu, ale je samozřejmě značně pod úrovní gigantů s miliardovými objemy na trhu a výraznou penetrací trhu. MOD je systém dodavatelského řetězce, který integruje blokovou technologii, inteligentní smlouvy, senzorická zařízení do jediného řešení. Řešením MOD je integrace rozšířených dat napříč celým dodavatelským řetězcem. Specifické průmyslové odvětví má větší pravděpodobnost přijetí; farmaceutický průmysl a potravinářské výrobky jsou adepty na začlenění do bloku v krátkodobém horizontu. Je to proto, že manipulace s těmito produkty je nejvíce ohrožující život a existují různé standardy pro autentizaci po celém světě.
 • Supply Chain a kryptoměny – TRAC 6. díl
  TRAC se aktuálně obchoduje ve výši 0,20 USD za minci a tržní kapitál je 57 milionů dolarů a je malý ve srovnání s giganty s tržní kapitalizaci v multi-miliardách, nicméně i tyto mince na v jednu chvíli měly hodnotu na trhu „pouze“ 57 milionů dolarů. Hodnota TRAC dosáhla na konci ledna přibližně 0,50 USD a od té doby korigovala o více než 50 procent. Velmi pozitivním znamením byl poměr TRAC vůči ETH okolo 17 900 ETH hard cap. TRAC se prokazuje významným zájmem, když se jedná de facto o nováčka mezi kryptoměnami.
 • Supply Chain a kryptoměny – VEN 3. díl
  VeChain (VEN) má tržní kapitalizaci o čtyřista procent vyšší než WTC. VEN má cenu přibližně 4,2 dolarů za minci s tržní kapitalizací ve výši 2,1 miliardy dolarů. VEN je mnohem starší než WTC spuštěné v roce 2015. Společnost stojící za VEN je firma Blockchain-as-a-Service (BaaS) zaměřená na internet věcí (IoT). VEN se specializuje na ověřování dodavatelského řetězce společnosti. Koncept pomocí technologie bloků zaručuje autenticitu zboží. Systémy zajišťují kvalitu výrobků, ale v decentralizované celosvětové síti, která je schopna snížit náklady napříč různými odvětvími. Způsob, jakým je toto dosaženo, je pomocí inteligentních čipů sledujících produkty a jejich životní cyklus. Tato technologie má mnoho aplikací od zemědělských produktů po maloobchod.
 • Supply Chain a kryptoměny – WABI 8. díl
  Podobně jako ARY, WaBi je jedno z dětí v krypto světě. Jejich ICO bylo v prosinci uzavřeno, protože jejich mince byly nedávno etablovaný na směnném lístku (začaly se kotovat proti ostatním kryptoměnám a hlavním měnovým jednotkám). WaBi úspěšně dosáhl své emancipace a odpojil se od mateřské společnosti Walimai. Mateřská společnosti WaBi – Walimai – úspěšně působila v oblasti ověřování spotřebitelských produktů – uvedení WaBi na trh proběhlo v únoru 2018. WaBi je etablován v Singapuru kvůli čínským předpisům, zatímco mateřská společnost sídlí mimo Čínu. Čína je už dlouho citlivá na spotřebitelské produkty poté, co došlo ke spoustě skandálů týkajících se poškozeného a nesprávně označeného spotřebního zboží.
 • Supply Chain a kryptoměny – WTC 2. díl
  WTC: Waltonchain   Waltonchain (WTC) je v současnosti oceněn na 23,69 dolarů za minci a má tržní kapitál ve výši ...
 • Supply Chain a kryptoměny – 1. díl
  Cryptocurrencies a jejich „poslání“ uvnitř blockchain, jak se zdá, infiltrovaly většinu každodenního života. Jsme v po...
 • Supporty na AUDUSD a NZDUSD
  Keď niekto hľadá príležitosť pre technické obchodovanie na dlhších timeframoch, tak sa zaujímavé príležitosti vytváraj...
 • Supy sa už zbiehajú okolo Grécka
  Akciové trhy v US si včera opäť polepšili, nakoľko týždenné žiadosti o podporu v nezamestnanosti s...
 • Surová ropa: Mohlo by dojít k průlomu – prosím?
  Po jednom z největších odprodejů surové ropy za poslední dobu nyní ceny ropy WTI a Brent už dva měsíce zůstávají v mezích. Zatímco...
 • Súvahy centrálnych bánk sa rozchádzajú, Japonsko aj naďalej dominuje
  Dolárové vyjadrenie súvah troch najväčších centrálnych bánk (ECB, Fed, BoJ) sa tento rok stretlo a všetky tri súvahy mali rovnakú hodnotu. V najbližších mesiacoch by ale tieto súvahy mali nabrať odlišný smer.
 • Sú 2 % pre FED inflačným cieľom, alebo inflačným stropom?
  Americký ekonóm Brad DeLong (s ktorým sa priznám väčšinou nesúhlasím), upozornil na zaujímavú vec. A to, že pokiaľ FED...
 • Sváteční obchodování nepřináší větší změny eurodolaru ani koruně
  Euro zakončilo minulý týden proti dolaru ziskově. Vzhledem ke korekci ale nárůst kurzu nakonec nebyl tak výrazný. Dne...
 • Sváteční obchodování přineslo na trh EUR/USD stabilitu
  První pracovní den nového týdne nebyl z kurzového pohledu pro trh EUR/USD nijak zajímavý, kurz po celý včerejší...
 • Sváteční závěr týdne měnám přináší pouze stagnaci
  Včerejší data ze Spojených států odpoledne pomohla dolaru. Ten však stále dobrých zpráv z ekonomiky využívá relativně ...
 • Svätý grál riešenia krízy
  Posledné pohyby na trhu sú veľmi zaujímavé a možno ešte zaujímavejšie ako posledné prepady komodít. Vidí...
 • Svet AAA sa zmenšuje
  Včerajší deň bol znamení niekoľkých ...

Nejčtenější zprávy

 
reklama
NagaMarkets
 
Admiral Markets SE2

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD2.50 %
GBPGBP0.75 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.75 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Bře
23

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Dub
13

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Kvě
18

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
LYNX Cesta Tradera
reklama
LYNX Cesta Tradera
reklama
LYNX Cesta Tradera
reklama
CLEO.one