Středa 08. únor 2023 19:03
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty

Týdenní analýza od společnosti Swissquote Research (2. - 8. října 2017)

02.10.2017 08:25  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Tento týden Australská rezervní banka uchovala sazby beze změny na úrovni 1,50% a zachovala svůj neutrální politický postoj. Rezervní banka Nového Zélandu také ponechala oficiální peněžní sazbu beze změny. V Evropě se Mario Draghi zmínil o tom, že Evropská centrální banka nemá pravomoc zakazovat nebo regulovat bitcoin, což cenu nejslavnější digitální měny posunulo nad 4000 dolarů. Ve Švýcarsku začal CHF vyrovnávat své ztráty a posílil tento týden z 1,16 CHF na 1,14 CHF za euro.

Celou analýzu najdete ZDE.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • 🔴Týden na trzích: Smíšené výsledky připravily trh na zasedání Fedu. Zkoriguje dolar masivní zisky?
  Nervozita na akciových trzích nepolevuje ani další týden, kdy reportovaly své výsledky technologičtí giganti jako Apple, Meta nebo Amazon. Výsledky nijak neohromily a vedle pokračující výsledkové sezóny bude tento týden zasedat americký Fed. Očekává se, že dojde ke zvýšení sazeb o 50 bazických bodů a cokoliv jiného bude pro trhy překvapením. S horšící se náladou na akciových trzích nezbývá investorům tedy nic jiného než hledat zisky někde jinde. Příležitosti k zamyšlení pro vás připravil ve videu analytik Štěpán Hájek.
 • Týden na trzích: Trhy pokračují v solidních ziscích! Praskne realitní bublina v Kanadě?
  Další týden na trzích přinesl dlouho očekávané výsledky technologických gigantů včetně Apple, Meta, Google nebo Amazon. Ačkoliv výsledky byly vesměs negativní a řada akcií dostala silný zásah, trhy se koncem týdne vzpamatovaly a navázaly na solidní zisky z předchozích seancí. Trhy opět začínají vyhlížet pivot centrálních bank a právě ta nejdůležitější, americký Fed, bude zasedat tuto středu. Ve videu jsem se také věnoval realitní bublině v Kanadě, která by mohla brzy prasknout.
 • Týden na trzích: Vydrží pozitivní nálada na akciích?
  Akciové trhy se v druhé polovině minulého týden vrátily zpět k růstu. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že jde pouze o technickou korekci ztrát, ale vše může změnit lepší zveřejnění americké inflace tento týden, což by pomohlo zvednout pozitivní náladu. Jinak trhy řeší především energetickou krizi v Evropě a ve Spojených státech se vše koncentruje kolem Fedu. Data z americké ekonomiky totiž dále přichází velmi pozitivní a nic nenasvědčuje rychlému otočení americké ekonomiky do hlubší recese.
 • Týden na trzích: Začínají být akcie předražené?
  Data inflace podpořila růst sebevědomí investorů, kteří přehlíží rizika ve světové ekonomice. Trh začíná být valuačně velmi vysoko, což potvrzuje solidní, ale nejhorší výsledková sezóna v USA od pandemie.
 • Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují
  Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
 • Týdenní analýza AUDUSD
  AUD/USD se nyní obchoduje pod 0,70. Trend zůstává medvědí. Náš cíl 0,70 byl překonán a cena pokračuje níže. Cena je nyní na úrovni klíčového horizontálního supportu, která v případě prolomení stlačí cenu ještě níže k našemu dalšímu cíli 0,66.
 • Týdenní analýza bitcoinu.
  Bitcoin prolomil nad krátkodobou rezistenci na úrovni 19 500 USD a opět se obchoduje nad cenovou hladinou 20 000 USD. Tento krátkodobý posun výše sám o sobě neznamená nic důležitého. Při pohledu na týdenní graf cena zůstává uvnitř týdenního klesajícího kanálu a pod jeho horní hranicí. Je nutné, aby cena prolomila nad rezistenci na hladině 22 800 USD a začala vytvářet vyšší maxima a vyšší minima, aby měli bitcoinoví býci šanci na větší pohyb výše k úrovni 30 000 USD. Zóna 22 800 – 23 500 USD je důležitou rezistencí, kterou býci potřebují prolomit, aby došlo ke změně krátkodobého trendu. Do té doby bude cena tíhnout k dalšímu poklesu.
 • Týdenní analýza bitcoinu.
  Bitcoin se obchoduje pod úrovní 25 000 USD. Trend zůstává medvědí. Cena nedávno prorazila pod významný Fibonacciho retracement na úrovni 28 350 USD. Bitcoin se obchoduje pod klíčovým retracementem 61,8 %, který byl předtím supportem a nyní je rezistencí. Bitcoin míří k nižším úrovním. Cena by podle očekávání měla pokračovat dolů k úrovni Fibonacciho retracementu 78,6 %. Teď, když je klíčová úroveň 61,8 % proražena, jsme stále v medvědím trendu a vyhlížíme, kdy cena dosáhne další Fibonacciho úrovně.
 • Týdenní analýza bitcoinu 1. dubna
  Bitcoin se obchoduje přibližně za 45 400 USD, předtím se dostal až na 48 200 USD. Cena zatím vrátila trochu víc než 38 % celého poklesu. Týdenní svícen bitcoinu není pro příští týden příliš pozitivní, jestliže cena zavře pod úrovní 46 600 USD.
 • Týdenní analýza ceny akcií Ford Motors za týden do 20. ledna 2023
  V předchozích příspěvcích na téma ceny akcií Ford jsme úspěšně předpověděli pokles k 11 dolarům po odmítnutí v oblasti rezistence 14,50 dolarů a také odraz k trendové linii na úrovni 13,50–13,80 dolarů. Cena opět vykazuje známky odmítnutí. Svíčka z minulého týdne byla kvůli dlouhému hornímu stínu medvědí. Cena byla odmítnuta i na rezistenci trendové linie a tento týden vytváří ve srovnání s předchozím týdnem nová nižší minima. Cenový vývoj naznačuje, že cena akcií Ford by měla pokračovat dolů k hlavnímu horizontálnímu supportu 11 dolarů. Dokud bude pod rezistencí modré klesající trendové linie, bude mít tendenci prorážet pod 11 dolarů a generovat tím nový medvědí signál.
 • Týdenní analýza páru EUR/USD.
  Pár EUR/USD se obchoduje kolem úrovně 0,9752, na začátku týdne se dostal až na úroveň 0,9876. Týdenní trend zůstává medvědí, protože cena je stále uvnitř týdenního klesajícího kanálu. Další týdenní svíčka s dlouhým horním stínem potvrzuje skutečnost, že trh stále ovládají medvědi. Týden se chystá zavřít poblíž spodní hranice týdenního rozpětí. Pokud na straně býků nedojde k něčemu mimořádnému a oni neposunou cenu nahoru, budeme tuto týdenní svíčku považovat za další známku slabosti. Na týdenní bázi zatím nic nenasvědčuje možnému obratu.
 • Týdenní analýza páru EUR/USD za týden končící 16. září 2022.
  Pár EUR/USD se vůči dolaru obchoduje pod paritou. Tento týden se býci pokusili prorazit nad rezistenci a dosáhnout úrovně 1,02, zisky ale neudrželi. Cena byla na úrovni 1,02 odmítnuta a zůstává uvězněna ve střednědobém medvědím kanálu. Rezistence horní hranice kanálu je na úrovni 1,0345. Support je na úrovni 0,9910–0,9945. Průraz pod tuto úroveň otevře cestu k úrovni 0,97. Nic nenasvědčuje obratu trendu. Medvědi mají trend stále plně pod kontrolou.
 • Týdenní analýza páru USD/JPY.
  Pár USD/JPY dosahuje nových týdenních maxim pro rok 2022 kolem úrovně 145,65. Krátkodobý trend zůstává býčí. Cena dosahuje nových maxim, ale index RSI nikoli. Toto je druhé vyšší maximum páru USD/JPY, které je následováno nižším maximem v RSI. Tato medvědí divergence je znakem oslabujícího rostoucího trendu. Medvědí divergence RSI je pro medvědy varováním. Není signálem obratu. Šance na obrat ceny se významně zvýšily. Pohyb pod hladinu 140 by mohl znamenat, že vrchol je uvnitř a pak bychom měli očekávat pullback alespoň k úrovni 131-133.
 • Týdenní analýza Swissquote Research (27.11.2017)
  Aktivita trhu se ochladila, jelikož Spojené státy slaví Den díkůvzdání, což ale nezastavilo investory s akciemi a kryptoměnami. Podle MSCI index dosáhl nového maxima a bitcoin bezpečně uzavřel nad 8000 dolary. Holubičí Fed, smíšené hospodářské výsledky a nejistota kolem daňové reformy zatěžují USD. Německá politická krize nedokázala poškodit důvěru investorů, jelikož domácí ekonomické údaje nadále překvapovaly posilováním. V Japonsku přispěly spekulace o ukončení politiky k posílení jenu.
 • Týdenní analýza Swissquote Research (4.12.2017)
  Nyní, když bitcoin během roku posílil přibližně 1300%, o tom lidé nemohou přestat mluvit. John McAfee, zakladatel společnosti McAfee a investor do bitcoinu, říká, že tato kryptoměna bude pokračovat v růstu a ze současných 10 000 USD se za několik let dostane na stovky tisíc. McAfee předpověděl růst bitcoinu už v roce 2017, ještě dřív, než k tomu došlo. Na druhou stranu Jamie Dimon z JP Morgan Chase, největší americké banky, 13. října řekl, že nákup bitcoinu je "hloupost". Od té doby se jeho cena téměř zdvojnásobila. V USA jsou investoři zklamáni daňovou reformou a nejnovějšími ekonomickými ukazateli. Změna daní čelí potížím v senátu. Dokonce i s malou většinou své strany v horní komoře se prezident Trump musí snažit získat dostatek hlasů. Tento týden došlo k revizi růstu HDP ve třetím čtvrtletí směrem nahoru, ale také k revizi osobní spotřeby směrem dolů. Oblíbená inflační měřítka Federálního rezervního systému, hlavní osobní spotřeba, zůstala v říjnu stabilní na úrovni 1,4 %.
 • Týdenní analýza zlata.
  Týdenní trend na zlatě zůstává medvědí. Cena zůstává od březnového dosažení vrcholu uvězněna v klesajícím kanálu. Tento týden se posunula až k 1 667 USD, ale v závěru týdne vidíme zlato poblíž týdenních minim. Týdenní svíčka zlata se chystá zavřít na nových týdenních minimech. Z intradenního hlediska se cena obchoduje ještě níž, ale nejsme daleko ani od průrazu intradenního minima. Dokud cena bude pod 1 700 USD, zůstaneme v krátkodobém medvědím trendu. Zlato může dál klesat k úrovni 1 500 USD, dokud bude zůstávat uvnitř medvědího kanálu.
 • Týdenní analýza zlata za týden končící 16. září 2022.
  Nová týdenní minima zlata. Cena na týdenní úrovni dál vytváří nižší minima a nižší maxima. Prorazila pod minima z let 2022 a 2021. Zůstává pod tlakem, protože vidíme, že úrovně supportu jsou proraženy. Dvojitý vrchol na ceně 2 070 USD spolu s průrazem pod cenu 1 680 USD je střednědobým medvědím signálem, který naznačuje, že bychom měli očekávat další pokles. Vrchol tohoto týdne je pro krátkodobý trend klíčovou rezistencí.
 • Týdenní CYRRUS analytik report
  Klíčovou sledovanou veličinou na finančním trhu zůstávají obchodní války mezi USA a Čínou respektive zbytkem světa. Určitou úlevou je odklad rozhodnutí o zavedení cel na dovoz automobilů o šest měsíců, nicméně i zde zůstává nejistota a riziko omezení jejich dovozu v blízké budoucnosti.
 • Týdenní CYRRUS analytik report
  Hlavní kurzotvornou zprávou pro nejbližší dny pravděpodobně zůstane téma zvyšování cel a zavádění cel nových ve sporu mezi USA a Čínou.
 • Týdenní FOREX zpráva Alpari FS
  Minulý týden euro, libra a dolar utrpěly několik těžkých ran ve srovnání se svými hlavními protějšky.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank