Neděle 19. září 2021 08:09
reklama
XTB VSA strategie 2
reklama
XTB VSA strategie 2
reklama
Dukascopy
reklama
ETX Capital

Ranní videokomentář: Euro dál odevzdává lednové zisky na páru s dolarem, akcie si své pozice stále drží

13.02.2017 07:40  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Minulý týden pomohl americkým akciovým indexům dostat se na nová historická maxima, zatímco Evropské trhy si své ceny více méně pouze podržely. Nálada na trzích zůstává ale i nadále velmi klidná, což dokazuje hlavně extrémně nízká úroveň implikované volatility. Rizika na trzích dál chybí a trhy zatím nemají jediný důvod nechat se vykolejit ze své aktuální rovnováhy. Nový týden přinese opět několik zajímavých dat a společně s nimi i potenciálně důležité komentáře šéfky Fedu Janet Yellenové. Dnešek ale bude bez klíčových dat a začátek týdne by se proto na většině finančních aktiv měl nést v klidu a na nízkých objemech.

Dnešní fundamenty:

 • 08:00 Index velkoobchodních cen v Německu (malý dopad)
 • 11:00 Ekonomické projekce Evropské komise (malý dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Dolar zůstává pod tlakem na většině měnových párů, dnes evropská inflace
  Včerejší seance dostala pod tlak opět hlavně americkou měnu a společně s ní i akciové indexy v Evropě i v USA. Trhy zdá se dál vstřebávají růst dluhopisových výnosů a svou roli možná na akciovém trhu sehrál také blížící se konec čtvrtletí. V každém případě se nám ale zatím nezdá, že by korekce na indexech měla silnější fundamentální základ a proto ji považujeme za spíše jen dočasnou. Stejné nemůžeme říci o situaci na dolaru. Ne že bychom od něj čekali silný sestupný trend, ale i navzdory stále docela dobrému fundamentu může mít prostor k dalšímu pádu ještě otevřený. Trh totiž mění názor na načasování růstu sazeb v ostatních zemích, zatím co výhled pro růst sazeb v USA zůstává stabilní.
 • Ranní videokomentář: Dolar zůstává silný na všech párech, trhy dále beze strachu
  Minulý týden byl především o americké měně, která dokázala zpevňovat na většině měnových párů. Pravděpodobnost prosincového růstu amerických sazeb se blíží 100 % a dolarový býci růst této pravděpodobnosti v minulých dnech náležitě vytěžili. Dolar je díky tomu silný, ale do nového týdne počítáme spíše s tím, že jeho růstový trend začne zvolňovat, jelikož je nyní prosincový růst sazeb zcela započten v ceně. Co se akciových trhů týká, ty i nadále zůstávají beze strachu, i když hlavní indexy jako DAX a S&P 500 zatím stále nebyly schopny prolomit resistence na úrovních horní hrany konsolidačního pásma, ve kterém se drží už několik měsíců. Nový týden by měl na trzích začít pozvolna, když nás ze zajímavých fundamentů čeká dnes pouze projev Maria Draghiho.
 • Ranní videokomentář: Dolar zůstává stabilní na většině měnových párů, trhy čekají na nový impuls
  Minulý týden na trhy velké změny nepřinesl. Akciové indexy pokračovaly v mírném růstu, zatímco na devizovém trhu si americký dolar na většině měnových párů svou cenu bez problémů podržel. Volatilita na trzích zůstává nízká a obchodníci jsou dál ochotni vstupovat i do rizikových pozic, když před sebou momentálně nevidí žádné větší zdroje nejistoty. Nic by se na tomto sentimentu nemělo změnit ani v průběhu tohoto týdne, který bude na důležité makro a nové fundamenty opět poměrně chudý. To by mělo i nadále nahrávat především obchodníkům preferujícím technickou analýzu.
 • Ranní videokomentář: Dominance dolaru na FX pokračuje, dnes pozor na projev Janet Yellen
  Americký dolar pokračuje v dominanci na většině měnových párů. Zatímco ale vůči euru nebo libře zpevňoval včera je mírně, výrazného růstu se dočkal na páru s komoditními měnami v čele s AUD a NZD. Fundament na dolaru zůstává silný zejména díky výhledu pro sazby, který může být ještě částečně vylepšen v průběhu dnešního odpoledne, kdy promluví několik představitelů americké centrální banky a mezi nimi i Janet Yellenová. Nálada na trzích jinak zůstává pozitivní a nic na tom nezaměnila ani včerejší mírná korekce v USA, kde se akciové indexy propadly o půl procenta.
 • Ranní videokomentář: Draghi včera zamával nejen s eurem, dnes opět pozor na centrální bankéře
  Včerejší seance přinesla projev šéfa Evropské centrální banky Draghiho, který trochu nečekaně rozvlnil euro, dluhopisové trhy a nepřímo také akcie. Přestože podle nás komentář Draghiho až tolik jestřábí nebyl a byl spíše vyvážený, obchodníci si jej vyložili jako signál blížícího se utahování měnové politiky a pustili se do nákupů evropské měny a výprodejů dluhopisů, který pomohl dostat výnosy v některých evropských zemích u desetiletých splatností dokonce o více než 10bp výše. Dnešek bude opět hlavně o centrálních bankéřích, když se v jedné panelové diskusi v Portugalsku potkají guvernéři Bank of England, Bank of Japan, Bank of Canada a také ECB.
 • Ranní videokomentář: Drahé kovy dál likvidují květnové ztráty, akciové trhy si své pozice drží
  Akciové trhy v Evropě i v USA včera pokračovaly v konsolidaci svých pozic, zatímco na devizovém trhu znovu ztrácel americký dolar. Nálada na většině finančních trhů zůstává stabilizovaná, VIX se drží v okolí 14 % a trhy i nadále vyčkávají hlavně na příští týden, který přinese zasedání Fedu. To však nebrání zajímavým pohybům, které sledujeme hlavně na komoditním trhu, kde v růstu pokračuje cena ropy, ke které se, díky nízkým sazbám a slabšímu dolaru, přidávají se solidními zisky také drahé kovy. Dnešek přinese opět jen sekundární data a společně s nimi i projevy centrálních bankéřů eurozóny a Kanady.
 • Ranní videokomentář: ECB euru pomohla zpět nad 1,16 EURUSD, dnes kanadská inflace
  Včerejší seance byla hlavně o zasedání Evropské centrální banky. Ta výrazně pomohla evropské měně, která se na páru s dolarem dostala až nad 1,16 EURUSD. Růst eura však nebyl doprovázen růstem dluhopisových výnosů a beze změny dokonce včerejší seanci uzavřely futures na úrokové sazby, takže silnější evropská měna podle nás nestojí na příliš pevných základech. V každém případě se ale přibližuje den, kdy by měla ECB oznámit, jak bude postupovat při ukončování kvantitativního uvolňování (QE). To by mělo skončit podle plánu už v prosinci letošního roku a jakým tempem bude ECB QE ukončovat, se možná dozvíme už na jejím příštím (zářijovém) zasedání. Dnešek bude na důležité fundamenty opět o něco chudší a za pozornost budou stát hlavně data z Kanady, která zveřejní výsledky inflace.
 • Ranní videokomentář: ECB nepřekvapila a dál vyčkává, dnes důležitá data z amerického trhu práce
  Včerejší zasedání ECB nakonec žádné větší změny v měnové politice ani v doprovodném komentáři banky nepřineslo a evrop...
 • Ranní videokomentář: EUR a GBP za sebou mají silný týden, dnes výsledky PMI/ISM
  Minulý týden přinesl výrazné změny na trh s dluhopisy, kde prudce rostly výnosy po komentářích šéfů ECB a Bank of England. Trh se začíná připravovat na růst sazeb v Evropě, což se podepsalo také na EUR a GBP, které výrazně zpevnily na páru s americkým dolarem a na evropských indexech, které se naopak dostaly po delší době pod prodejní tlak. Nový týden bude hlavně o makru, když bude zveřejněna série výsledků ISM/PMI z Evropy a z USA a v pátek nás pak čekají tradičně důležité statistiky z amerického trhu práce.
 • Ranní videokomentář: EURGBP se vrací na support z minulého týdne, většina ostatních měn své pozice drží
  Středeční seance pomohla akciovým indexům v USA navýšit své už tak vysoké pozice a dostat se na nové historické maximum, díky čemuž jen index SP500 roste už od začátku letošního roku o dalších 5 %. Nálada na trzích tedy zůstává optimistická, a to i navzdory mírnému růstu implikované volatility, která se v případě amerického VIXu vyhoupla zpět nad 12b. Na FX si většina měn své pozice drží, i když za sebou má docela příznivou seanci britská libra, které se dařilo především na páru s eurem. Dnes čekáme na několik spíše sekundárních fundamentů, z nichž nejzajímavějšími budou odpolední data z USA.
 • Ranní videokomentář: Euro dál pod 1,18 EURUSD, volatilita na trzích zůstává nízká
  Včerejší seance se nesla v trochu nervózním duchu díky komentářům Donalda Trumpa na adresu Severní Koreje. Trhy ale nakonec růst averze k riziku ustály a například v USA indexy zakončily středeční seanci téměř beze změny. Implikovaná volatilita tak zůstává nízká a čekání na fundament, který by zahájil výraznější korekci, stále pokračuje. Dnešek by z klidného průběhu tohoto týdne nijak vybočovat neměl a za pozornost budou stát snad jen dopolední statistiky z Británie a možná i odpolední projev Williama Dudleyho.
 • Ranní videokomentář: Eurodolar ztratil přes 200 pips, ECB neoznámila konec QE
  Včerejší seance přinesla zasedání Evropské centrální banky. Přestože se žádné velké překvapení nekonalo, euro zaznamenalo výrazné ztráty. ECB omezí po novém roce nákupy dluhopisů na 30 mld. euro až do září 2018. Ani poté se však konec QE nečeká. Pár EUR/USD prorazil vlajku a propadl do pátečního rána o více než 200 pip pod hladinu 1,1650. Opačný impuls dostaly evropské akcie, které navíc pozitivně zareagovaly na vývoj v Katalánsku. Místo vyhlášení nezávislosti by se mohly konat regionální volby. V pádu pokračoval australský dolar, který reagoval na politickou krizi v zemi. Nedařilo se ani britské libře a japonskému jenu, které válcovala americká měna. Dolaru pomohly spekulace, že holubice Janet Yellenová vypadla z užšího výběhu kandidátů na příštího guvernéra Fedu.
 • Ranní videokomentář: Euro drží pozice na 1,18 EURUSD, dnešek opět bez důležitého makra
  Máme za sebou klidný start do nového týdne, který na většinu finančních trhů příliš velkou volatilitu nepřinesl. Světové akcie si svou cenu podržely a bez větší změny zakončila seanci také většina měnových párů. Pod mírným tlakem byly pouze komoditní měny, které tak navázaly na negativní trend z minulého týdne. Pondělí bylo bez důležitých dat a podobně na tom bude také dnešní seance. Přestože dnes počítáme s o něco větší volatilitou, trhy by měly zůstat i dnes ve většině případů v klidu a bočním trendu.
 • Ranní videokomentář: Euro i akcie získávají pevnější půdu pod nohama, dnes evropská inflace a kanadské HDP
  Včerejší seance na trhy přinesla částečné zklidnění napětí kolem situace v Itálii, ke kterému pomohlo i úspěšné upsání nových italských dluhopisů, které se podařilo prodat bez větších problémů. Pád italských výnosů měl pozitivní dopad nejen na evropskou měnu, ale také na akcie a ostatní riziková aktiva, která tak začala likvidovat část ze ztrát, které nabraly během prvních dvou dnů tohoto týdne. Dnešek by tak mohl být opět spíše o fundamentech, i když Itálie samozřejmě zůstane důležitým tématem i nadále. Z makra jsme zvědaví hlavně na výsledky evropské inflace a na kanadské HDP. CAD včera dostal velkou vzpruhu od Bank of Canada a další dobré zprávy by mu odpoledne rozhodně mohly výrazně pomoci.
 • Ranní videokomentář: Euro je po zasedání ECB nejslabší od letošního března
  Včerejší seance přinesla zasedání ECB, která podle očekávání ponechala sazby beze změny a dala jasně najevo, že o dalším směřování měnové politiky hodlá rozhodovat až na příštím zasedání v prosinci. Komentář Maria Draghiho k inflaci, která zůstává a pravděpodobně i zůstane nízká, byl nakonec hlavním faktorem vedoucím k oslabení evropské měny, která se po prolomení červnového minima dostala až na nejnižší úrovně od poloviny letošního března. Dnešní seance již bude na data podstatně chudší a za pozornost budou stát pouze výsledky z Kanady.
 • Ranní videokomentář: Euro nakoply zprávy o možném konci nákupů dluhopisů, ropa Brent se dostala na měsíční minima
  Máme za sebou nevýraznou seanci, která zpravidla nenabídla velké změny cen finančních aktiv. Na akciových indexech převažoval pokles, ale DAX 30 i S&P 500 zakončily seanci lehce v plusu. Zajímavá byla situace na euru po zveřejnění informace o tom, že by se už na červnovém zasedání ECB mohlo rozhodnout o termínu ukončování nákupů dluhopisů zemí eurozóny. Včera se opět dařilo libře, která byla nejsilnější z měn G10. Pád na patnáctiměsíční minima má za sebou mexické peso po zveřejnění recipročních cel na americké produkty. A nedařilo se ani ropě, které od dalších poklesů pomohla až úroveň 50 denního klouzavého průměru a také spekulace na růst zásob v USA. Dnešní seance je opět bez výrazných makrodat.
 • Ranní videokomentář: Euro navyšuje své zisky na páru s dolarem, dnes pozor na BoC a Yellenovou
  Včerejší seance opět velké změny na akciové trhy nepřinesla, ale na forexu jsme se volatility přeci jen dočkali. Po komentáři Angely Merkelové a několika představitelů Fedu euro dokázalo navýšit své pozice na páru s dolarem, ke kterému se vyhouplo na dosah hranice 1,15 EURUSD. Dolar byl přitom pod tlakem i na ostatních měnových párech s výjimkou libry a novozélandského dolaru. Včerejší seance příliš fundamentů nepřinesla, ale dnešek už bude zcela o něčem jiném, když nás čekají důležité statistiky z britského trhu práce, zasedání Bank of Canada a hlavně odpolední projev Janet Yellenové, která bude mluvit o ekonomice a měnové police a jejíž vystoupení může ovlivnit situaci na dolaru na delší dobu dopředu.
 • Ranní videokomentář: Euro navzdory lepšímu makru dál pod 1,12 EURUSD. Dnes projev J. Yellen
  Včerejší seance přinesla další dobrá data z Německa (IFO), další špatná data z USA (nové objednávky) a komentář Maria Draghiho, který opět zadusil naděje eurových býků na to, že ECB začne konečně signalizovat přísnější měnovou politiku. Euro tak své nadějné zisky udržet nedokázalo a včerejší seanci na páru s dolarem uzavřelo znovu pod hranicí 1,12, kde se drželo také během dnešního rána. Dnes jsme velmi zvědaví hlavně na večerní projev Janet Yellenové v Londýně a na její komentář k ekonomické situaci. Mimo to by ale měla být i dnešní seance na většině trhů spíše klidná, což platí hlavně o akciových indexech, které se i dnes obchodují s naprosto minimálními rizikovými přirážkami.
 • Ranní videokomentář: Euro nejsilnější od poloviny roku 2015, evropské akcie naopak ztrácí
  Minulý týden se vydařil především evropské měně, která po zasedání ECB začala zpevňovat na většině měnových párů. Silnější euro však mělo negativní dopad na evropské akcie a zatímco americké indexy týden zakončily na historických maximech, například německý DAX se propadl na nejnižší úrovně od letošního dubna. Nový týden bude na trzích hlavně o makru a zasedání americké centrální banky, které nás čeká ve středu. Zajímavé pak bude také sledovat, zda si evropská měna své zisky dokáže udržet, protože na rozdíl od minulých týdnů tentokrát se silnějším eurem evropské výnosy nerostly a koncem týdne začaly dokonce výrazně klesat.
 • Ranní videokomentář: Euro po Jackson Hole zůstává nad 1,19 EURUSD, s dalším růstem to nebude mít jednoduché
  Minulý týden byl především o symposiu centrálních bankéřů v Jackson Hole, které ale příliš nových odpovědí na další vývoj měnové politiky nakonec nepřineslo. Diskuse se točila hlavně okolo finančních regulací a volného obchodu, ale i přesto jsme nakonec byli svědky na EURUSD poměrně výrazného pohybu, když se tento měnový pár v reakci na projev Janet Yellenové vyhoupl až nad hranici 1,19. Fundamentálně se však situace na EURUSD příliš nemění a jeho výrazný růst z konce minulého týdne podle nás nutně nemusí znamenat pokračování trendu z posledních několika měsíců. V novém týdnu se situace na trzích značně uklidňuje a VIX je zpět pod 12b. Trh se bude zaměřovat především na makro, kterému by měly dominovat hlavně páteční data z amerického trhu práce.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
ETX Capital