Středa 28. červenec 2021 00:49
reklama
Swissquote Krypto
reklama
Swissquote Bank
reklama
Capital.com euro

S virtuálními měnami lze pohodlně obchodovat už i v České republice!

27.05.2014 18:36  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Tisková zpráva: Po téměř půl roce příprav, zahájí 28. května 2014 v Praze svou činnost klientské centrum společnosti World BTC business, které umožní všem zájemcům o obchodování s virtuálními měnami pohodlný nákup a prodej Bitcoinů prostřednictvím samoobslužného automatu nebo obchodování s Bitcoiny a Litecoiny s využitím asistenční služby WBTCB.

(Evropská společnost World BTC business, SE - zkratka WBTCB - se základním jmění 120 000 EUR převzala od sesterské společnosti Marlyle s.r.o. provozování Robocoinů, bude se věnovat podnikatelským aktivitám v oblasti virtuálních měn. V České republice zajišťuje poskytování služeb a provoz klientského centra WBTCB dceřiná společnost wBTCb.cz, s.r.o.)

První službu, kterou společnost uvádí do života je spuštění prvního obousměrného „bitcoinomatu“ vyrobeného společností RoboCoin Technologies LLC, který umožní klientům Bitcoiny nejen nakupovat, ale také prodávat. Jde tak fakticky o plnohodnotnou alternativu k nákupu i prodeji Bitcoinů, které šlo doposud realizovat pouze elektronicky prostřednictvím bitcoinových burz. Nespornou výhodou je, že zde dochází k realizaci transakce v řádu minut a finanční prostředky za prodej inkasuje klient téměř okamžitě a nemusí několik dní čekat, než jsou připsány na účet.

Automat na prodej a nákup Bitcoinů je umístěn ve specializovaném klientském centru v Praze na Smíchově v nově rekonstruovaných prostorách Arbesovy rezidence, roh Arbesova nám. a ulice Elišky Peškové.

(Arbesova rezidence je bytový projekt společnosti Hampshire Arbesovo náměstí, s.r.o., patřící do skupiny HAMPSHIRE GROUP. Výhradním prodejcem je společnost CBRE.)


Zde bude moci klient uskutečnit transakci pohodlně a nerušeně, v případě zájmu mu bude k dispozici odborný personál, který poradí jak postupovat. Otevírací doba je pondělí až pátek od 10.00 do 19.00. Limit pro jednorázový obchod na bitcoinovém automatu je 25 000 Kč nebo ekvivalent v Bitcoinech a není k němu nutná žádná osobní identifikace klienta. Pokud bude mít klient zájem realizovat nákup nebo prodej Bitcoinů prostřednictvím bitcoinového automatu nad limit 25 000 Kč můžete se objednat prostřednictvím telefonu u našich asistentů. Každý pracovní den bude od 18.00 do 19.00 vyhrazen čas pro předem ohlášené klienty. Podmínkou realizace obchodu nad stanovený limit je identifikace klienta a konkrétní obchodní transakce tak, aby byly splněny požadavky legislativy z pohledu opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a boje proti terorismu. Z tohoto důvodu je také stanoven maximální limit hotovostní transakce na částku 350 000 Kč.

Společnost nabídne zájemcům o obchodování s virtuálními měnami nejen využití bitcoinového automatu, ale na základě pověření klienta je připravena realizovat jeho požadavky na nákup a prodej bitcoinů na zahraničních burzách. Vedle Bitcoinu bude prostřednictvím společnosti WBTCB možné již od počátku obchodovat i s další slibně se rozvíjející virtuální měnou - Litecoinem. Proto klientům, kteří budou mít zájem obchodovat s virtuálními měnami častěji nebo místo návštěvy klientského centra zadávat pokyny prostřednictvím telefonu, umožní společnost WBTCB uzavřít rámcovou smlouvu, na základě které bude možné obchodovat s virtuálními měnami (Bitcoinem a Litecoinem) z domova nebo z kanceláře, prostřednictvím asistenční služby WBTCB.

Společnost WBTCB chce být v České republice i jedním u hlavních propagátorů virtuálních měn. Pravidelně budeme jak pro naše klienty tak veřejnost připravovat workshopy a semináře, na kterých budou seznamováni s novinkami v oblasti virtuálních měn. Chceme tak přispět k popularizaci tohoto moderního fenoménu a jeho rozšíření mezi běžné uživatele, obchodníky a investory. Při realizaci odborných akcí spolupracujeme s Vysokou školou manažerské informatiky ekonomiky a práva, a.s.

Registrovaným klientům jsou naši pracovníci připraveni poskytnout, v rámci poradenských služeb klientského centra, asistenci při zajištění technické infrastruktury nezbytné pro nakládání s Bitcoiny nebo Litecoiny (vytvoření peněženky, technické požadavky na hardware a software, atd.).

Na podzim letošního roku pak zprovozníme elektronický informačním systému, který umožní registrovaným klientům obchodovat prostřednictvím společnosti WBTCB s virtuálními měnami ze svého počítače. Naším cílem je vytvoření univerzální služby, která klientům v rámci jednoho klientského účtu umožní uživatelsky komfortní nákupy i prodeje virtuálních měn, bezpečné uložení a rychlou směnu virtuální měny na koruny, eura nebo dolary.

Malou radostí, kterou chceme udělat sobě i našim klientům, je, že součástí klientského centra je i Galerie WBTCB s výstavu uměleckých děl, které jejich autoři nabídli k prodeji za Bitcoiny. Prvním umělcem, který otevírá naši galerii, je akademická malířka Pavla Kroupová. Autoři a jejich díla se budou obměňovat v cca dvou měsíčních cyklech.

V Praze dne 27. 5. 2014

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Svět se víc a víc bojí delta mutace covidu, růst cen pohonných hmot v ČR proto poprvé od začátku roku může zastavit. Naftu mají levnější než v ČR v celé EU pouze v Rumunsku a v Bulharsku
  Růst cen pohonných hmot v ČR brzdí. Cena benzínu i nafty přitom stoupá prakticky nepřetržitě od začátku letošního roku. Litr benzínu za tu dobu zdražil z necelých 28 korun na nynějších 33,70. Nafta zdražila z necelých 27,50 koruny za litr na zhruba 31,60.
 • Světu hrozí citelná inflace i nová studená válka. Bohatí lidé proto ve velkém investují do fyzického zlata
  Cena zlata letos stoupá na svůj třetí vrchol od roku 1971, kdy byl opuštěn takzvaný brettonwoodský systém směnných kursů a s ním i navázání amerického dolaru právě na zlato. První z vrcholů nastal v roce 1980, druhý pak před devíti lety.
 • Svět v roce 2029
  Benjamin Moshinsky, Bob Chen a Mark J. Hamilton z Fidelity International sesbírali a vytřídili informace z řady odborných analýz a v kostce shrnují, jak bude vypadat svět za 10 let. Analytici z Fidelity International na základě těchto informací vysvětlují, jak se bude v budoucnu měnit investování.
 • Svet v roku 2007 a teraz
  Aj napriek zlému prijatiu niektorých korporátnych výsledkov veľkých firiem zaznamenal včera hlavné akciové indexy rast. Dôvodom optimizmu...
 • Svět vyvedený z rovnováhy
  Koronavirus COVID-19 je katalyzátorem, který odhaluje křehkost našeho finančního systému a globální ekonomiky. Globální býčí trh let 2009 až 2020, trvající nejdéle v celé historii, právě zhynul na koronavirus.
 • Svet zaplavený peniazmi
  Máme tri týždne po tom, ako sa Briti rozhodli vystúpiť z Európskej únie. Udalosť, ktorú takmer nikto nečakal, začala silnou panikou. Tá ale skončila tak rýchlo, ako začala. Ozvena paniky chvíľu otriasala európskymi bankovými domami, no zdá sa, že už aj tá stihla ustať. Americké akciové trhy sa obchodujú na nových historických maximách. Ako je to možné?
 • Svet 20XX. Globálne otepľovanie
  Efekt klimatických zmien svet začína postupne pociťovať. Doteraz sa diskusia sústreďovala hlavne na to, či dochádza k samotnému globálnemu...
 • Svet 20XX. Rast príjmov blízko nuly
  V doterajších dvoch článkoch série Svet 20XX sme hovorili o ekonomickom raste v budúcnosti v pozitívnom svetle, no podľa ekonóma...
 • Svet 20XX. UBS: Technológie zvýšia HDP
  Čaká nás nová doba ekonomického temna alebo sú pred nami lepšie zajtraj&scar...
 • Svíčkové formace: obchodování podle cenového grafu
  V předchozích dílech o technické analýze jsme se věnovali indikátorům, nyní na čase si od nich trochu odpočinout a podívat se na určitou jejich protiváhu. Tím je tzv. price action (neboli cenová akce), která v grafu vytváří určité svíčkové formace. Naše pozornost se tedy přesune přímo na cenový graf. Popíšeme si základní svíčkové formace včetně příkladů v realných grafech.
 • Svižná jízda akcií ve světě pokračuje, Prahu drží zpět Avast
  Pondělek je pro akcie i nadále skvělý. Hlavní indexy si připisují výrazné zisky, když americký S&P 500 přidává 1,7 procenta a v Evropě je mírně před ostatními Milán s 2,5 procenta k dobru.
 • S výjimkou Avastu se investoři na pražském parketu akcií zbavovali
  Evropské akcie po včerejším mírném růstu opětovně zamířily do hlubin. Index Stoxx 600 v závěru obchodování umazává 1,2 %, když v červeném se nacházejí všechny hlavní sektory. Nejhůře se daří informačním technologiím (-2,2 %) a prodejcům zbytného spotřebního zboží (-1,6 %). Relativně nejlépe, přesto ve ztrátách, končí čtvrteční seanci utility (-0,4 %). Důvodem obnovených výprodejů bylo včerejší zasedání americké centrální banky, které poslalo dolů akcie napříč celým světem. Americký index S&P 500 na úvod dne oslabuje o čtvrt procenta.
 • Swan (austrálsky minister financií)
  "Silný USD je výsledkom silnej austrálskej ekonomiky"... "je to zároveň výsledkom ...
 • Swap začne v auguste
  Podľa gréckeho viceministra financií začne...
 • Swingové obchodování
  Swingové obchodování 2018 - střednědobý obchodní styl, který můžete provozovat při práci. Přečtěte si náš článek a zjistěte, co je swingové obchodování. Připravili jsme pro Vás praktický příklad swingového obchodování.
 • Swingové obchodování: Objevte kouzlo této oblíbené investiční strategie!
  Zajímáte se o investování na burze? Chtěli byste obchodovat na finančním trhu, ale nechcete trávit celý den před cenovými grafy? Dlouhodobé investování vám také není blízké? Naštěstí existuje i obchodní styl, který vám umožňuje aktivní obchodování, přičemž budete mít stále dostatek času na svou práci, koníčky a rodinu. Poznejte s námi swingové obchodování. Seznamte se s tímto obchodním stylem a poznejte specifika swingových obchodů.
 • Swingové obchodování: Vzrušující investiční strategie
  Swingový trading je založený na obchodování delších pohybů, než nabízí jen intradenní trh, zároveň ale kratších, než na které spekuluje dlouhodobý investor. Swingový trader drží pozice řádově několik dní, či týdnů vstupuje-li na intradenním timeframe. Vstupuje-li na timeframu vyšším, kupř. denním, drží pozice týdny či měsíce.
 • Swissquote: Draghi nedokáže zkrotit spekulaci s reflací
  V letním horku zůstává přijetí rizika hlavním hnacím motorem a EM FX a akcie vykazují solidní zisky. Nejvýznamnější událostí minulého týdne bylo červencové zasedání ECB. Draghiho snaha o snížení očekávání selhala, protože investoři očekávají, že další krok ECB bude směrem k "normalizaci". Výsledkem bylo výrazně silnější euro.
 • Swissquote: Období letního klidu zasáhlo finanční trhy
  Objemy jsou nízké, akciové indexy a měny se nehýbou, není pochyb o tom, že tu je léto. Americký dolar prodloužil minulý týden ztráty poté, co předsedkyně Fedu vyjádřila nejistotu ohledně dopadů zpřísnění na inflaci a zveřejněných slabých hospodářských výsledků.
 • Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 10.10.2017
  Denní technická analýza od brokerské společnosti Swissquote (oddělení Swissquote Research) pro dnešní obchodní den.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy