Sobota 20. července 2024 14:33
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO král

Ethereum zpět nad 3 500 USD!

19.06.2024 12:51  Autor: Virarosi  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

ETH mírně poskočilo a opět překonalo hranici 3 500 USD v minutách poté, co společnost Consensys oznámila, že SEC upustila od šetření Etherea.

Ether se vrátil nad 3 500 USD, když zaznamenal mírný cenový nárůst poté, co společnost Consensys uvedla, že Komise pro cenné papíry Spojených států ukončuje vyšetřování toho, zda je ETH cenným papírem.

ETH se obchodovalo za 3 493 USD až do okamžiku, kdy společnost 19. června na X zveřejnila, že SEC své vyšetřování ukončí – což je podle kryptokomentátorů pro tento sektor obrovská událost.

„Oddělení SEC pro vymáhání práva nám oznámilo, že uzavírá vyšetřování Etherea 2.0,“ napsala společnost Consensys.

Během 20 minut Ether vyskočil o zhruba 1,4 % na 3 541 USD – podle údajů CoinMarketCap tak překonal kritickou a ostře sledovanou úroveň 3 500 USD. V době psaní se obchoduje za 3 529 USD.

Hladina 3 500 USD byla pro obchodníky klíčová, protože Ether se často pohyboval nad a pod touto hranicí. Za posledních 30 dní byla klíčovou úrovní supportu.

Mírný skok na příspěvku společnosti Consensys ukazuje na zvýšenou důvěru investorů, což potenciálně zmírňuje nedávné obavy ohledně možného porušení zákona o cenných papírech, včetně převodů ETH v síti v případě, že by se SEC rozhodla podniknout kroky.

„Znamená to, že SEC nevznese obvinění, že prodej ETH je transakcí s cennými papíry,“ dodal Consenys, což přimělo řadu kryptokomentátorů k oslavě této zprávy.

„Obrovská výhra pro Ethereum,“ napsal Tom Shaughnessy, zakládající partner Delphi Ventures.

„Významné odemčení pro ekosystém Ethereum při vstupu do nového regulačního režimu pro krypto,“ dodal prezident CoinFund Christopher Perkins.

ETH velryby projevily v návaznosti na oznámení důvěru, přičemž firma Lookonchain zabývající se analýzou blockchainu oznámila, že jedna velryba nakoupila 5 603 ETH v hodnotě přibližně 19,6 milionu dolarů.

Přichází to jen něco málo přes měsíc poté, co SEC schválila spotové Ether fondy obchodované na burze (ETF) ve Spojených státech.

Roste jistota, že postupuje i poslední fáze před obchodováním – schválení registračních prohlášení žadatelů na formuláři S-1.

Předseda SEC Gary Gensler očekává, že komise schválí podání někdy v průběhu letošního léta.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • ETHEREUM vyskočilo na nejvyšší úroveň od března
  V druhé polovině pondělního obchodování lze na trhu s kryptoměnami zaznamenat zřetelné zlepšení. Ačkoli se neobjevily žádné zprávy, které by toto zlepšení vysvětlovaly, stojí za zmínku, že začíná přibližně v době, kdy obvykle probíhá obchodování na amerických trzích. To naznačuje, že zvýšený zájem o kryptoměny dnes odpoledne může pocházet od amerických obchodníků, kteří nemohou obchodovat na burze kvůli tomu, že Wall Street je zavřená kvůli svátku Memorial Day. K dnešní rallye pravděpodobně přispělo i schválení ETF na ethereum komisí SEC minulý týden. Obchodníci by však měli mít na paměti, že Bitcoin po schválení ETF také posílil, ale skutečné zahájení obchodování s Bitcoin ETF znamenalo vrchol a následoval 20% propad.
 • Ethereum vytváří nová maxima
  Ethereum zažívá od konce října silnou rally, která v pondělí vyhnala cenu na nové 18měsíční maximum 2 274. Zdá se však, že rostoucí trend ztrácí na síle, přičemž RSI i stochastický index se dotýkají překoupených oblastí. Pokud by se rally rozšířila, mohla by cena zpočátku otestovat support z února 2022 na úrovni 2 300, který by nyní mohl sloužit jako rezistence. Po zdolání této barikády by býci mohli zaútočit na dno z března 2022 na úrovni 2 445. Pokud ani tato barikáda neuspěje, až do překážky z března 2022 na úrovni 3 050 se žádná výrazná rezistence nenachází.
 • Ethereum vytvořil klesající pullback
  Ethereum zažívá od konce října silnou rally, která 9. prosince vyhnala cenu na nové 19měsíční maximum 2 403. Ačkoli po posledním maximu následoval mírný pokles, zdá se, že cena je připravena na zotavení, protože RSI i stochastický index naznačují posílení pozitivní hybnosti. Pokud se odraz rozšíří a cena zaútočí na nová maxima, mohla by se počáteční rezistence nacházet na dně z března 2022 na úrovni 2 445. Pokud tato barikáda selže, výraznější rezistence se nachází až na úrovni 2 820, která v první polovině roku 2023 působila jako support i rezistence.
 • Ethereum vytvořil trojúhelníkovou formaci
  Ethereum na čtyřhodinovém grafu od svého vrcholu na úrovni 2 136 z listopadu vytvářel strukturu nižších maxim. Včera se však ceně podařilo porušit klesající trendovou linii, která spojuje její nedávná maxima, ale zdá se, že býci prozatím nedokážou silnou rezistenci na úrovni 2 092 získat zpět.
 • Ethereum vzrostlo o pětinu a jede na rekord
  V posledních týdnech se do popředí zájmu v kryptosvětě dostává ethereum. Minulý týden americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) schválila systém 19b-4, který umožňuje americkým burzám kótovat ethereum spot ETF, tedy podobný krok, jaký jsme již zažili u bitcoinu, říká ředitel české společnosti Bit.plus Martin Stránský.
 • Ethereum vzrostlo o více než 10 %, ale...
  Většina kryptoměn dnes zažívá působivý růst. Ethereum vzrostlo o více než 10 % a dostalo se až na hladinu 2 976 USD, kdežto minulý týden se obchodovalo za pouhých 2 300 USD. Býci ale stále nejsou mimo nebezpečí.
 • Ethereum zaútočil na čerstvé dvouměsíční maximum
  Ethereum rostl poté, co v polovině května dosáhl 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA), k čemuž přispělo i regulatorní schválení spotových ETF na Ethereum v USA. Ačkoli cena zaznamenala čerstvé dvouměsíční maximum 3 974, v posledních několika seancích se pohybovala v rozmezí kvůli blížícím se překoupeným podmínkám. Pokud by cena obrátila směrem dolů, okamžitý support by se mohl nacházet na úrovni 3700, což je oblast, která v roce 2024 působila jako support i rezistence.
 • Ethereum zaznamenal silný pullback z vrcholu
  Ethereum ze 4 090 z roku 2024 klesl až na 3 060. Tento týden cena zaznamenala čerstvé jednoměsíční maximum na úrovni 3 410, než se obrátila směrem dolů a našla pevnou podporu na 50denním jednoduchém klouzavém průměru (SMA). Pokud by se Ethereum od 50denního SMA odrazilo a vyrazilo vzhůru, mohlo by okamžitou rezistenci nalézt na jednoměsíčním maximu na úrovni 3 730 bodů.
 • Ethereum zažívá prudký vzestupný trend
  Ethereum se nachází v prudkém vzestupném trendu a dosahuje několikaměsíčních maxim. Obchodníci by však neměli vyloučit blížící se korekci směrem dolů, protože krátkodobé oscilátory signalizují extrémně překoupené podmínky. Pokud by býčí tlaky přetrvaly, mohla by se cena vrátit k nedávnému 26měsíčnímu vrcholu na úrovni 3 902 bodů.
 • 🪙Ethereum získává tento týden více než 20 %
  Cena Etherea od začátku tohoto týdne vzrostla o více než 20 % a překonala hranici 3800 USD poté, co americká Komise pro cenné papíry (SEC) tento týden oznámila možné schválení Ethereum spotových fondů (ETF). Nejdříve by ke schválení mohlo dojít 23. července, zatímco kontrakt Polymarket naznačuje 55% pravděpodobnost schválení do 31. května.
 • Ethereum zůstává v býčím trendu
  Ethereum se obchoduje nad úrovní 2 000 USD a atakuje cenovou úroveň 2 034 USD, kde se nachází cíl Fibonacciho extenze 100 %. Nedávno jsme viděli průraz nad klíčovou krátkodobou rezistenci na ceně 1 825 – 1 855 USD. Od té doby cena stále vytváří vyšší maxima a vyšší minima. Z předchozí rezistence je teď support. Zpětné otestování ceny 1 850 – 30 USD je možné, ale zatím jsme nezaznamenali žádný signál k obratu. Cena má potenciál růstu, RSI zatím nedosáhl překoupených úrovní.
 • Ethereum 2.0 má byť spustený 1. decembra
  Dlho očakávaná aktualizácia protokolu Ethereum, známa tiež ako Serenity, bude oficiálne uvedená na trh 1. decembra. Nová aktualizácia zmení sieť na mechanizmus konsenzu proof-of-stake a nahradí súčasný model proof-of-work.
 • Ether padá, ale bitcoin zůstává stabilní
  Začátkem minulého týdne se cena bitcoinu vyšplhala nad 28 000 amerických dolarů, ale rychle se propadla až na úroveň kolem 27 000 dolarů, než se znovu vyhoupla na úroveň, kde se nyní obchoduje kolem 27 600 dolarů.
 • Ether překonává bitcoin uprostřed rostoucích očekávání ohledně software upgradu
  Ether opět překonal ostatní tokeny, a dokonce překonal svého známějšího konkurenta bitcoin. To vše díky optimismu mezi těžaři kryptoměn ohledně dlouho očekávané aktualizace. Software slibuje snížení uhlíkové stopy nejpoužívanějšího blockchainu na světě. To však nejsou všechny výhody, které vývojáři slibovali.
 • Ether, XRP, Cardano vzrostly o více než 10 %, Fed zdvojnásobil inflaci díky zvýšení sazby o 75 bodů
  Po dvoudenním zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC) ve dnech 26. až 27. července americký Fed oznámil zvýšení úrokové sazby o 0,75 %, čímž se cílové rozpětí pro sazbu federálních fondů dostalo na 2,25 až 2,50 %.
 • ETH/EUR
  Cenový vývoj se zhoršuje ve vzorci “Symetrický trojúhelník” a je zde prostor pro testování “Triangle Base” a 78,2% Fib na úrovni 382.
 • ETH/EUR
  ETHEUR na denním grafu formuje klesající klínový pattern (falling webe). Trend osciluje mezi klesajícím klínem, kde bý...
 • ETH/EUR
  ETH/EUR odmítnutí na vrcholu (intraday) úrovni 352,34, klesá v současné době na úrveň 324. Pár prolomil nad 5-DMA, která je nyní okamžitou podporou na 316 úrovních. Na horní straně je tuhý odpor na 20-DMA okolo 354, průlom může táhnout paritu dále vzhůru.
 • ETH překonává BTC z hlediska tempa růstu
  Ethereum v úterý prudce vzrostlo nad 3 000 USD. Mince za posledních 24 hodin vzrostla o 3 % a za poslední týden přidala 16 %. V době psaní tohoto článku se altcoin obchodoval za 3 009,76 USD.
 • 📉ETH táhne trhy dolů
  Nálada na trhu se odpoledne změnila po souboru smíšených makroekonomických dat z USA. Tlak na sestup je navíc živen Ethereem, které bylo i přes úspěšné sloučení a přechod na protokol Proof of Stake vyprodáno v souladu s nepsaným principem mezi investory zvaným „sell the news“. Také komentáře ukrajinské vlády zatížily náladu na trhu. Úředníci uvedli, že pokračování rychlé protiofenzívy může být obtížné kvůli opevnění ruských sil ve východní části země.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex