Neděle 19. května 2024 04:31
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new

Genesis Capital připravuje nový private equity fond s cílovou velikostí 250 milionů eur

14.05.2024 14:43  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Genesis Capital, jedna z nejvýznamnějších skupin v oblasti private equity ve střední Evropě, zahajuje přípravu již sedmého fondu. Genesis Private Equity Fund V (GPEF V) naváže na předchozí úspěšné fondy skupiny a zaměří se na investice v segmentu malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. S cílovou velikostí 250 milionů eur má GPEF V ambici se zařadit mezi největší private equity fondy ve střední Evropě. Vznik fondu se plánuje na první polovinu roku 2025.

Ondřej Vičar, řídící partner Genesis Capital Equity, představuje strategický záměr nově připravovaného fondu: „Fond GPEF V bude pokračovat v osvědčené strategii předchozích fondů, a to jak oborově, tak geograficky i situačně. Fond bude cílit na zavedené společnosti s významným potenciálem růstu, zejména v případech, kdy zakladatelé hledají nástupce nebo potřebují finanční podporu pro další rozvoj, inovace či expanzi na mezinárodní trhy. Současně budeme aktivní i v případech, kdy nadnárodní společnosti restrukturalizují své aktivity a opouštějí okrajové trhy či prodávají svá aktiva."  

Radan Hanzl, partner Genesis Capital Equity dále dodává: „V rámci naší strategie se fond GPEF V bude i nadále zaměřovat na čtyři odvětví, která považujeme za stabilní a současně perspektivní pro další rozvoj. Mezi tato odvětví patří B2B služby, lehká a střední specializovaná výroba, IT služby a technologický outsourcing, specializovaný maloobchod a služby pro spotřebitele. Zaměření na více odvětví umožní fondu GPEF V zajistit diverzifikaci svých investic a tím dosahovat optimální profil očekávaného výnosu a rizika pro jeho investory.“

„S novým fondem chceme navázat na úspěšné investice a atraktivní výsledky, kterých jsme dosáhli v našich předchozích fondech. Za svoji pětadvacetiletou historii se Genesis Capital stal nejaktivnější společností v oblasti private equity v České republice a jsem rád, že s dalším rozvojem se nyní posouvá mezi nejvýznamnější firmy v oboru také v rámci širšího středoevropského regionu,“ doplňuje Ondřej Vičar a vyjadřuje nejen důvěru v dosavadní úspěchy Genesis Capital, ale také odhodlání dále rozšiřovat aktivity v oblasti rozvojového kapitálu ve střední Evropě.

Nový fond cílí na firmy s odpovědným přístupem

Součástí investiční kultury Genesis Capital je také společensky zodpovědný přístup k investování. „Chceme investovat do zdravých, transparentně řízených společností, které podnikají eticky a v souladu se zásadami ochrany životního prostředí, pracovních podmínek a pozitivního vlivu na společnost. Tyto kompetence u nich chceme nadále rozvíjet, jelikož věříme, že z podpory zodpovědného přístupu k podnikání mají prospěch nejen naši investoři, ale všechny subjekty, osoby a komunity, které s námi jakkoliv spolupracují,“ dodává Ondřej Vičar.  

Fond GPEF V bude, stejně jako předchozí fondy Genesis, investovat primárně v České republice, a selektivně také v okolních zemích – na Slovensku, v Polsku, Rakousku a Maďarsku. Investory fondu budou opět především mezinárodní a lokální instituce a investiční společnosti.

"Zahájení přípravy nového fondu v současné době a jeho navrhovaná velikost jsou podpořeny několika faktory. Těmi jsou velmi dobrá výkonnost fondu GPEF III (z roku 2015), vysoké investiční tempo a dobrý výhled fondu GPEF IV, a především rostoucí množství atraktivních a stále větších investičních příležitostí, na které jsme prostřednictvím našeho průběžně posilujícího investičního týmu schopni reagovat," uzavírá Tatiana Balkovicová, Senior Investment Director ve společnosti Genesis Capital Equity.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Generální revize společnosti Alibaba: Co je třeba vědět
  Společnost Alibaba se tento týden dostala na titulní stránky finančních zpráv, protože její generální ředitel Daniel Zhang oznámil zásadní reorganizaci podniku. Toto rozhodnutí překvapilo analytiky trhu, a to pouhý den poté, co zakladatel Alibaby Jack Ma poprvé za posledních 12 měsíců veřejně vystoupil na čínské půdě.
 • Generální ředitel eBay sdělil, že zvažuje přidání kryptoplateb
  Společnost eBay zvažuje přidání kryptoměn do seznamu platebních možností. V interview pro The Street generální ředitel eBay, Jamie Iannone, že i přesto, že společnost aktuálně platby v kryptoměnách nepřijímá, zkoumají sektor kryptoplateb a brzy by to mohli oznámit na příštím setkání investorů 10.
 • Generální ředitel JPMorgan očekává až sedm zvýšení sazeb v roce 2022
  Hlavní americké akciové indexy pokračují v obchodování v rámci nového korekčního kola, přičemž se pohybují poblíž svých historických maxim. Stále se tedy nedá říci, že by se akciové indexy obchodovaly pod tlakem. Fundamentální prostředí se pro riziková aktiva každým dnem zhoršuje, takže se očekává, že akciový trh vstoupí do silné korekce, a ne do korekce 1 – 2 %. Je však třeba poznamenat, že všechny tlakové faktory lze považovat za možné.
 • Generální ředitel společnosti Celsius prohlásil, že Bitcoin a Ethereum letos dosáhnout nových maxim
  Euro a britská libra se zhroutily vůči americkému dolaru poté, co předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell plně podpořil zvýšení úrokových sazeb o půl bodu a přiklonil se k dalšímu agresivnímu zpřísňování měnové politiky s cílem omezit inflaci.
 • Generální ředitel společnosti Meta Zuckerberg může podle nepotvrzených zdrojů odstoupit příští rok
  Agentura Leak oznámila, že Mark Zuckerberg by mohl příští rok odstoupit z funkce generálního ředitele společnosti Meta, uvedl neoficiální zdroj. Podle článku čelil Zuckerberg tlaku kvůli rostoucím výdajům projektu Metaverse.
 • Generální ředitel společnosti Ripple bude na dubajském summitu hovořit o kryptoměnách
  CEO společnosti Ripple, Brad Garlinghouse se na blížícím se dubajském Fintech Summitu připravuje na diskusi o hlavních problémech v oblasti využití kryptoměn a regulace.
 • Generál Pavel má po včerejšku podle sázkových kanceláři rekordní, skoro 90procentní pravděpodobnost, že se stane prezidentem. Ekonomiku ale moc neovlivní
  Petr Pavel dnes podle tuzemských sázkových kanceláří upevnil své šance na celkové vítězství v prezidentské volbě. Naopak Andrej Babiš si po včerejšku významně pohoršuje.
 • Genesis Capital investuje do společnosti PFX a spojuje tak síly s jejími zakladateli s cílem vytvořit přední inovativní postprodukční studio ve střední Evropě
  Společnost PFX se sídlem v Praze je spolehlivým a inovativním poskytovatelem kreativních řešení pro různé mediální platformy. S mezinárodním týmem 160 zkušených profesionálů a čtyřmi moderními pobočkami se PFX řadí mezi přední společnosti nabízející vizuální efekty, animace, reklamní kampaně a služby postprodukce. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond společnosti Genesis Capital, se spojil se zakladateli a získal ve společnosti významný podíl. Obě strany jsou odhodlány posunout hranice kreativity a inovace v dynamickém světě médií a zábavy, a rozvíjet nové možnosti pro klienty hledající kvalitní kreativní řešení. Společným cílem je kombinací organického rozvoje a akvizic vytvořit předního hráče ve střední a východní Evropě.
 • Genesis Capital posilují Petr Müller a Michal Mikeš
  Do Genesis Capital, jedné z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě, přichází Petr Müller, doposud advokát mezinárodní právní kanceláře Dentons a Michal Mikeš, který donedávna působil jako senior investment associate v KKCG. Petr nastupuje na pozici Legal Counsel, aby doplnil právní tým Genesis Capital. Michal se stává novým Investment managerem private equity fondů Genesis Capital.
 • Genesis Capital prodává společnost QUINTA-ANALYTICA skupině BBA Capital Partners
  Quinta-Analytica, významný český poskytovatel výzkumných a regulačních služeb pro farmaceutický, biotechnologický průmysl a generická léčiva, mění vlastníka. Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) ze skupiny Genesis Capital, prodává svůj 85,9% podíl společnosti LVA Holding GmbH z portfolia BBA Capital Partners (BBA).
 • Genesis Capital spustila nový fond rozvojového kapitálu GPEF IV, v počáteční velikosti 101 milionů eur
  Genesis Capital, jedna z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě, spustila nový fond. Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) je již šestým private equity fondem Genesis Capital za dobu dosavadní více než dvacetileté existence společnosti. Podobně jako jeho předchůdci se i GPEF IV zaměří na investice do předních společností s atraktivním růstovým potenciálem sídlících v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. V okamžiku svého vzniku má GPEF IV k dispozici 101 milionů eur (přibližně 2,6 miliardy korun) a dosažení své maximální cílové velikosti 150 milionů eur (3,9 miliardy korun) předpokládá již do konce letošního roku.
 • Genesis Capital uzavřel dohodu o koupi majoritního podílu ve společnosti GAF, českém výrobci specializovaných výrobků z kovu
  Společnost GAF patří k významným hráčům v kovovýrobě se zaměřením na komplexní zakázkové zpracování oceli, nerezu a hliníku. Výrobky společnosti se vyznačují vysokou kvalitou a přesností, zpravidla podléhají přísným certifikacím a mají na trhu široké uplatnění například v potravinářství, zdravotnictví, textilním průmyslu či drážní dopravě.
 • Genesis Growth získává majoritní podíl ve společnosti Carussel, evropském poskytovateli digitálních řešení pro automobilový průmysl
  Genesis Growth Equity Fund I (GGEF I), fond rozvojového kapitálu specializující se na investice do malých a středních společností v regionu střední a východní Evropy s významným růstovým potenciálem, úspěšně dokončil akvizici majoritního podílu ve společnosti Carussel. Spoluinvestory v transakci jsou zakladatel společnosti, Mario Della Donna, a její současný generální ředitel, András Müller.
 • Geopolitická nejistota podpoří ceny drahých kovů
  Podle přehledu komodit Světové banky ovlivnila geopolitická nestabilita jako obvykle trh se zlatem. Poptávka po bezpečných aktivech může vést k ještě vyšším cenám, protože jakákoli potenciální eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem vytvoří další chaos na Blízkém východě.
 • Geopolitická nejistota zvýšila cenu ropy a zlata
  Po rozhodnutí prezidenta Trumpa uvalit cla ve výši až 50 mld. USD na čínské zboží se situace na geopolitickém hřišti výrazně zhoršila. Čína okamžitě reagovala tím, že se zaměřila na americké vývozy v hodnotě 3 mld. USD a přemýšlí o dalších odvetných opatřeních.
 • Geopolitická rizika doléhají na pár EUR/USD
  Trhy jsou stále volatilní. Po úterním výprodeji vyvolaném geopolitickými faktory se sentiment výrazně zlepšil a ochota riskovat vzrostla. Bylo oznámeno, že Moskva a Washington budou usilovat o diplomatické řešení konfliktu.
 • Geopolitická rizika zastínila pozitivní vývoj v makroekonomice
  Uplynulý týden se nesl ve znamení geopolitických rizik, která téměř zastínila makrodata a reportování výsledků, byť by...
 • Geopolitická situace
  Rusko-USA-Severní Korea: Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že věří, že Spojené státy neudeří na Severní Koreu jako v případě Iráku, neboť určitě vědí, že Severní Korea vlastní jadernou zbraň a útok by znamenal devastaci stovek tisíc lidí v Jižní Koreji, Japonsku spolu s Čínou a Ruskem. Lavrov zdůraznil, že v případě Iráku USA věděly, že nemá žádné zbraně.
 • Geopolitická situace
  Zde je několik klíčových událostí,   • Rusko-německý plynovod: Budoucnost plynovodu Nordstream 2 vypadá ponuře, p...
 • Geopolitická situace náladě v US nepřidává
  Pod tíhou ukrajinsko-ruské tenze se v zámoří v pátek obchodovalo smíšeně. Hodinu před závěrem obchodní seance však došlo k mírnému zlepšení nálady, když investoři využili druhý den poklesu k nákupům. V pátek pokračovala výsledková sezona, která především investorům technologického sektoru přidala několik vrásek navíc. Akcie sázkové společnosti Draftkings (-20 %) se propadly nejvíce od roku 2020. Stejně tak i streamovací společnost Roku odepisovala více jak 25 %. General Electric varovalo, že kombinace problému s dodavatelskými řetězci, nedostatek pracovní síly a nárůst cen vstupů může negativně ovlivnit obchod minimálně do druhé poloviny roku. Wall street závěr: Dow Jones -0,7 %; S&P -0,7 %; Nasdaq - 1,2 %.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster