Pátek 24. května 2024 00:08
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
InstaForex ETF

GBP prohlubuje pokles po komentářích člena BoE Pilla

14.05.2024 10:39  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

GBP dnes v 8:00 mírně posílila po zveřejnění neuspokojivé zprávy o zaměstnanosti ve Spojeném království za březen. Tyto zisky se však ukázaly jako krátkodobé a GBPUSD svůj náskok rychle smazal. Pár pokračoval v pohybu směrem dolů, přičemž pohyb směrem dolů se zrychlil po komentáři hlavního ekonoma BoE Huwa Pilla. Níže uvádíme klíčové titulky z Pillova projevu:

 • Dosahujeme pokroku v návratu CPI k cíli.
 • Stále je třeba zapracovat na setrvalosti inflace.
 • Stále je třeba pracovat na zajištění inflace na úrovni 2% cíle.
 • Záporný příspěvek energií brzy zmizí.
 • Zaměřujeme se na trh práce, růst mezd a ceny služeb.
 • Trh práce se uvolňuje, ale stále je historicky napjatý.
 • Údaje o růstu mezd odpovídají mírnému poklesu v 1. čtvrtletí.
 • Tempo růstu mezd zůstává poměrně vysoko nad úrovní, která by byla konzistentní pro udržitelné plnění 2% inflačního cíle.
 • V oblasti mezd máme před sebou ještě kus cesty.
 • Zdá se, že inflace ve službách dosáhla svého vrcholu.
 • Trvalá inflace je omezena a klesá, trvalá inflace je na úrovních, které znamenají, že je třeba ujít ještě určitou cestu.
 • Musíme zachovat restriktivní postoj měnové politiky, který bude nadále působit proti setrvalosti domácí inflace.
 • S tím, jak se snižuje perzistence, je potřeba méně restrikcí.
 • Můžeme snížit sazby a přitom ponechat restriktivní postoj.
 • Není nerozumné se domnívat, že v průběhu léta uvidíme dostatek důvěry, abychom mohli uvažovat o snížení sazeb.

Zatímco Pillovy komentáře byly zpočátku mírně holubičí, náznak, že není nerozumné věřit, že BoE během léta získá dostatečnou důvěru ke snížení sazeb, je mírně jestřábí. Peněžní trhy oceňují více než 60 % pravděpodobnost, že Bank of England přinese první snížení sazeb na červnovém zasedání. Pill navíc uvedl, že je potřeba zachovat restriktivní postoj politiky. Tyto komentáře naznačují, že na snížení sazeb může být v červnu příliš brzy. Nicméně přiznání blížícího se snížení ze strany hlavních ekonomů BoE se zdá být dostatečné k tomu, aby trhy reagovaly holubičím způsobem.

GBPUSD prohloubil pokles po komentáři BoE Pill. Pár se propadl pod 200hodinový klouzavý průměr (fialová linie) a smazal veškeré včerejší zisky. Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • GBP klesá po zveřejnění údajů o mzdách ve Velké Británii
  Dnes v 8:00 byly zveřejněny údaje o zaměstnanosti ve Spojeném království. Britský statistický úřad však musel některé údaje odložit na příští týden kvůli klesajícímu počtu odpovědí na průzkum. V důsledku toho byly dnes zveřejněny pouze údaje o růstu mezd za srpen.
 • ⬇️ GBP klesá před rozhodnutím BoE o sazbách
  Bank of England je další významnou centrální bankou, která tento měsíc oznámí rozhodnutí o sazbách, po rozhodnutí Fedu a ECB z minulého týdne. Očekává se, že Bank of England zvýší sazbu o 25 základních bodů. Jednalo by se o druhé zvýšení sazeb v řadě. Je však nepravděpodobné, že se bude jednat o poslední zvýšení v současném cyklu vzhledem k pomalému poklesu inflace s celkovým CPI v březnu nad 10 %. Kromě samotného rozhodnutí dnes BoE zveřejní také zápis ze zasedání a aktualizuje makroekonomické projekce. Peněžní trhy aktuálně oceňují jedno nebo možná 2 další zvýšení o 25 bazických bodů po tom dnešním. Pokud budou inflační prognózy revidovány výše, očekávání vrcholu sazeb se mohou přiblížit k 5 %, což by mohlo poskytnout podporu pro britskou libru. Na druhou stranu je rozptyl výnosů mezi Spojeným královstvím a USA tak široký, že může podpořit GBP, protože Fed se přibližuje k pauze ve zvyšování sazeb.
 • GBP klesla před rozhodnutím BoE🏛️
  Dnes ve 12:00 BST Bank of England zveřejní své rozhodnutí o úrokové sazbě. V zahraničních médiích se hovoří o rozhodnutí „ostří nože“ nebo tzv. „close call“. Nedávný silný růst mezd naznačil, že zvýšení je téměř jisté a trh oceňuje pravděpodobnost takového pohybu na 70 %. Včerejší údaje o inflaci však způsobily pokles pravděpodobnosti zvýšení o 50 bps. Jaké rozhodnutí nás čeká od BoE?
 • GBP - komentáre CEPR (Centrum ekonomického a politického prieskumu)
  " oslabenie GBP je kľúčom pre pokles inflačných rizík"... " kvantitatívne u...
 • GBP likviduje část svých pátečních ztrát, akcie se na minimálních objemech zatím téměř nehnuly z místa
  Pondělní seance zatím na finančních trzích podle očekávání jako by ani nebyla. V Británii a v USA je svátek a objemy na otevřených trzích jsou třetinové. Evropské indexy se tak dnes zatím drží v bočním trendu v rámci intradenního šumu a vyčkávají na zajímavější fundamenty, kterých ale tento týden zase až tolik nepřinese. Německý DAX se drží kolem 12 600b., přičemž zobchodované objemy na německé burze jsou více než 60 % pod průměrem za posledních 100 obchodních seancí.
 • GBP nereaguje na přiblížení se Rishi Sunaka premiérskému postu
  Rishi Sunak, kancléř financí v Johnsonově kabinetu, se ukázal jako průkopník, který následuje Liz Trussovou jako příští premiér Spojeného království. Sunak se stal novým favoritem poté, co bývalý premiér Boris Johnson odstoupil z boje o vedení. Britská média uvádějí, že Rishi Sunak má nyní absolutní většinovou podporu mezi poslanci Konzervativní strany, což mu otevírá cestu k tomu, aby se stal příštím britským premiérem. Jeho rivalka - Penny Mordauntová - se však zatím nevzdává. Účastníci její kampaně říkají, že jednání s poslanci o podpoře stále probíhají a závod ještě neskončil. Na druhé straně jsou někteří členové Konzervativní strany, kteří veřejně říkají, že Strana v posledních týdnech ztratila svou důvěryhodnost a že by měly být vypsány všeobecné volby, protože si lidé ze Spojeného království zaslouží mít slovo po nedávných politických turbulencích.
 • GBP ostáva stabilizovaná aj napriek poklesu PMI služieb na najnižšiu úroveň za dva a pol roka
  Aktivita v sektore služieb podľa PMI klesla na najnižšiu úroveň za viac ako dva a pol roka, pričom PMI dosiahlo úroveň 48,9 bodov. Pokles PMI služieb prichádza po poklese PMI stavebného sektora pod úroveň 50 bodov. PMI výrobného sektora zaznamenalo nárast, no rekordný stav zásob poukazuje na nezdravý rast. Prieskumy PMI sú považované za kľúčové ukazovatele a naznačujú, že hospodárstvo Británie spomaľuje vďaka neistote ohľadom Brexitu. Libra sa odrazila od najvyšších úrovni tohto týždňa (1,32 GBPUS), avšak zostáva stabilizovaná.
 • GBP po slovech BoE oslabila, dolar se po volatilním týdnu stabilizoval, pozornost se upírá na Janet Yellen, analýza NZD/USD, ZLATA, EUR/USD
  Americký akciový trh si včerejší obchodní seancí prošel bez výraznější změny. Dow Jones uzavřel 0,15 procenta v m...
 • GBP po vyjádření členů BoE posiluje
  Britská libra vůči americkému dolaru posílila v důsledku účasti tvůrců měnové politiky BOE na měnověpolitickém slyšení v parlamentu.
 • GBP pred hlasovaním rastie, zatiaľ čo EURUSD sa dostal po dátach PMI pod tlak
  Dnes je libra pomerne stabilizovaná, čo naznačuje, že trh očakáva pozitívny výsledok dnešného hlasovania. Správy o tom, že labouristi budú bojovať v prospech takzvaného návrhu spoločného trhu 2.0, by mohla viesť k tomu, že návrh získa dostatočnú podporu. Ak by k tomu nedošlo, vytvoril by sa tlak na vládu, aby sa Brexit uberal diametrálne odlišným spôsobom, ako načrtla dohoda premiérky Mayovej.
 • 📉 GBP propadá, Brexit drama pokračuje ❗
  GBP předvádí na počátku nového týdne nejhorší výkonnost z hlavních světových měn. Dohody o Brexitu nebylo dosaženo ani během víkendu. The Sun přinesl článek, že Boris Johnson je připraven ukončit jednání v rámci několika hodin. Do konce roku zbývá jen 3 a půl týdne a trh začíná být skeptický ohledně možnosti uzavření dohody. GBPUSD a GBPJPY dnes ztrácejí už více než 1 %. Pesimismus okolo Brexitu se přelévá také na akciové trhy. Západoevropské indexy klesají na počátku seance o 0,7 % - 1,1 %.
 • 📈GBP rastie vďaka fámam o dosiahnutí dohody❗
  Libra vzrástla počas dnešného obchodovania o viac ako 1% vďaka náznakom, že Spojené kráľovstvo a EÚ sú konečne na pokraji dosiahnutia obchodnej dohody po Brexite. „Dohoda môže byť uzavretá už v stredu večer,“ uviedol pre agentúru Reuters diplomat EÚ. Británia nepotvrdila, že by malo dôjsť k uzavretiu dohody; obe strany vydali v posledných dňoch závratnú škálu protichodných signálov. Členské štáty Európskej únie začali pripravovať postupy na zavedenie novej obchodnej dohody so Spojeným kráľovstvom od 1. januára.
 • GBP sa obchoduje mierne vyššie pred dnešnými voľbami
  Dnes je pomerne pokojné obchodovanie na GBP, ale dnes večer by sme mohli vidieť zvýšenú volatilitu, keďže poslanci budú v parlamente hlasovať o predčasných voľbách, ktoré sa majú konať 12. decembra. Vzhľadom na to, že návrh si vyžaduje ⅔ väčšinu je nepravdepodobné, že dôjde k jeho schváleniu, ale tiež je dôležitý plán Liberálnych Demokratov a SNP na voľby do 9. decembra, ktoré majú vyššiu šancu uspieť, pretože by potrebovali iba jednoduchú väčšinu.
 • GBP/SEK
  Někteří lidé odmítají FX trendy jako náhodnou procházku, ale trh je víc rozmarný než to, co vykreslují patterns a korelace, které vytvářejí iluzi trvalých vztahůdo doby, než se původní rozbijí a nové zformují. Až do jara dolar sledoval reálné dlouhodobé úrokové sazby docela dobře, ale v létě se podhodnocoval. Nyní se zdá být vhodná doba, abychom aktualizovali prognózy FX.
 • GBP sentiment
  Dva dni pre rozhodovaním Bank of England o úrokových sadzbách trhy jasne naznačujú svoje očakávania. Me...
 • GBP se propadá poté, co Spojené království oznámilo masivní snížení daní
  Vláda britské premiérky Liz Trussové odhalila podrobnosti o svém takzvaném „mini rozpočtu“. To je zaměřeno na posílení dlouhodobého růstového potenciálu britské ekonomiky a zahrnuje masivní daňové škrty:
 • GBP se před zveřejněním zprávy BoE odráží
  Propad britské libry byl velkou událostí v pátek a na začátku dnešní seance. GBP/USD se již zotavil ze ztrát, protože investoři se připravovali na prohlášení Bank of England. Existuje mnoho domněnek o tom, co by centrální banka mohla udělat:
 • GBP se zotavuje i přes pokles sázek na zvýšení sazeb
  GBP byla dnes ráno po 7:00 BST pod značným tlakem. Zpráva britského CPI ukázala, že celkový růst cen v srpnu zpomalil z 6,8 na 6,7 % meziročně (oček. 7,0 % meziročně), zatímco jádrový ukazatel klesl z 6,9 % na 6,2 % meziročně (oček. 6,8 % meziročně). Výrazný pokles jádrové inflace znamená, že poslední zrychlení růstu mezd nemělo velký dopad na inflaci ve Spojeném království. To zase vyvolalo pokles sázek na zvýšení sazeb pro nadcházející zasedání BoE.
 • GBP / USD
  Sterling posiloval čtvrté přímé obchodování v řadě poté, co Bank of England ve svých prohlášeních méně dovish tón než jiné centrální banky a zopakovala své stanovisko, že sazby budou muset růst – omezeným a postupným způsobem.
 • GBP / USD
  GBP/USD je podporován v pásmu 1,3085 a v současné době se obchoduje na úrovni 1,3175. Pari dosáhlo v pátečním obchodování maxima na 1,3200 a intradenního minima na úrovni 1.3158. Sterling se v pátek vrátil z dolní hranice vůči dolaru, přičemž investoři doufají, že se v Brexitových jednáních objeví průlom, když britská premiérka Theresa May dosáhla mírného pokroku v rozhovorech s Evropskou unií.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new