Středa 29. května 2024 18:09
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei SwiftTrader

Výsledky společnosti Meta za 1. čtvrtletí 2024: konzervativní výhled vede k 12% poklesu

24.04.2024 22:53  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Společnost Meta vykázala za 1. čtvrtletí 2024 poměrně dobré výsledky, které překonaly očekávání trhu, pokud jde o zisk na akcii a celkové tržby, ale představila slabší výsledky společnosti Reality Labs, slabší provozní zisk rodiny aplikací a poměrně konzervativní očekávání pro 2. čtvrtletí, která by se měla oproti 1. čtvrtletí příliš změnit. Zde jsou klíčové body z dnešní zprávy:

Pozitivní aspekty:

 • Vyšší než očekávaný zisk na akcii: 4,71 USD oproti očekávaným 4,30 USD a 2,2 USD o rok dříve
   
 • Vyšší než odhadované celkové tržby: 36,46 miliardy USD (+27 % r/r) vs. očekávaných 36,12 miliardy USD.
 • Silný růst příjmů z reklamy: 35,64 miliard USD (+27 % r/r) vs. očekávaných 35,57 miliard USD
 • Solidní příjmy z rodiny aplikací (Facebook, Instagram, WhatsApp) vs. očekávání: 36,02 mld. USD vs. 35,53 mld. USD
 • Provozní ztráta Reality Labs menší, než se očekávalo: 3,85 miliardy USD vs. 4,51 miliardy USD

Negativní aspekty:

 • Tržby Reality Labs nižší, než se předpokládalo: 440 milionů USD oproti 494,1 milionům USD
 • Nižší než odhadovaný provozní zisk pro rodinu aplikací: 17,66 miliardy USD vs. 17,76 miliardy USD
 • Pokyny pro 2. čtvrtletí uvádějí tržby v rozmezí 36,5 až 39,8 miliardy USD. Očekávalo se 38,24 miliardy USD

Výsledky ukazují, že hlavní činnost společnosti Meta - reklamní segment - si vede dobře, i když překonání očekávání také nebylo příliš velké, ale zároveň je meziroční růst velmi silný. Slabší výsledky Reality Labs a smíšené zprávy o sociálních aplikacích a opatrnější prognóza pro 2Q 2024 však investory nepotěšily, což mělo za následek 12% pokles ceny akcií v rámci odpoledního obchodování. Za zmínku také stojí, že se jedná o první zprávu bez uvedení měsíčních a denních aktivních uživatelů. Místo toho společnost uvádí výsledky za celou rodinu aplikací, do které patří mimo jiné Instagram a WhatsApp.
Společnost také uvádí, že v letošním roce očekává vyšší kapitálové výdaje, což souvisí mimo jiné s vývojem služeb souvisejících s umělou inteligencí. Rozsah výdajů pro rok 2024 byl zvýšen z rozmezí 30-37 miliard USD na 35-40 miliard USD. Společnost se již dříve pochlubila novými produkty umělé inteligence, které mají zvýšit příjmy z reklamy. Společnost také zavádí funkce AI, jako je chatovací asistent, což by mělo vést k většímu zapojení uživatelů do aplikací.
Vyplatí se počkat na vyjádření vedení společnosti během konferenčního hovoru po zveřejnění výsledků, abychom se dozvěděli důvody poměrně konzervativního výhledu pro příští čtvrtletí. Ve výsledcích se zatím investoři nedozvěděli žádné informace o tom, jak se mají investice do umělé inteligence vyplatit.

Akcie společnosti již v odpoledním obchodování ztrácejí téměř 12 % a zítra by mohly otevřít zhruba na úrovni před zveřejněním zprávy za 4. čtvrtletí 2023.US500 po výsledcích společnosti Meta ztrácí.Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Výsledky společnosti Apple předčily očekávání
  Zisk americké společnosti Apple ve fiskálním třetím čtvrtletí klesl o téměř 13 % na celkovou částku 10,04 miliardy dolarů, v přepočtu přibližně 231 miliard korun. Překonal však očekávání analytiků, stejně jako celkové příjmy, které v tomto období mírně stouply.
 • Výsledky společností BlackRock a UnitedHealth byly na Wall Street přijaty pozitivně 🗽
  BlackRock (BLK.US) a UnitedHealth Group (UNH.US), pojišťovací a zdravotnická společnost, zveřejnily výsledky za 1. čtvrtletí. Přestože výsledky - zejména BlackRock v podstatě - nijak neohromily, akcie obou společností se po zveřejnění obchodují mírně výše, a to v předobchodní fázi na americkém trhu. Později v průběhu hodiny budou zveřejněny klíčové výsledky bankovního sektoru od JP Morgan, Wells Fargo a Citigroup.
 • Výsledky společnosti Caterpillar podpořil zákon Joea Bidena o infrastruktuře!
  Společnost Caterpillar vykázala ve druhém čtvrtletí působivý zisk, který překonal očekávání Wall Street a výrazně k němu přispěl sektor stavebnictví. Zvýšení výdajů na infrastrukturu, zejména zákon prezidenta Joe Bidena o infrastruktuře, vedlo k vyšší poptávce po stavebních strojích, což způsobilo 75% nárůst upraveného zisku na 5,55 USD na akcii oproti stejnému období loňského roku. Tržby skupiny vzrostly o 21,4 % na 17,3 miliardy dolarů a marže provozního zisku dosáhla 21,1 %, což je pozoruhodný skok oproti loňským 13,6 %. Tržby ve stavebnictví vzrostly o 19 %, zatímco tržby v oblasti zdrojů, energetiky a dopravy vzrostly o 27 %. Společnost také úspěšně kompenzovala rostoucí náklady na dopravu a materiál prostřednictvím zvýšení cen zařízení.
 • Výsledky společnosti Cisco
  „Zatímco většina technologických akcií si vychutnává svůj čas na výsluní, společnost Cisco nadále zůstává zklamáním. Kdysi nejcennější akcie na světě dnes nedosáhly odhadů a prognóza společnosti Cisco zaostala za očekáváním.
 • Výsledky společnosti Colt CZ Group SE nenaplnily vysoká očekávání
  Společnost reportovala za první tři čtvrtletí letošního roku tržby ve výši 10,2 miliardy korun (meziročně +34,4 procenta), EBITDA ve výši 2,3 miliardy korun (meziročně +45,1 procenta) a čistý zisk ve výši 1,3 miliardy korun (meziročně +47,1 procenta). To je lehce pod odhadem očekávaných výsledků.
 • Výsledky společnosti Disney
  Společnost Disney reagovala na svou kritiku tím, že předložila výsledky, které překonaly očekávání, a představila solidní výhled zisku na letošní rok, protože opatření Boba Igera na snížení nákladů přináší ovoce.
 • Výsledky společnosti H&M
  „Poslední aktualizace trhu společnosti H&M je prošpikována výhradami k číslům, což z ní dělá poněkud zavádějící zprávu. Nucený odchod firmy z ruského trhu měl zjevně velký dopad na její podnikání, ale logické skoky v jejích číslech, které to mají obejít, jsou dechberoucí.
 • Výsledky společností, které sledovat tento týden (13.05.2024)
  Výsledková sezóna na Wall Street za 1. čtvrtletí 2024 se pomalu blíží ke konci, přičemž většina velkých amerických společností již oznámila své výsledky. Přesto stále existují některé dobře známé a pozoruhodné společnosti, které ještě nemají zprávu. Tento týden budou zveřejněny zisky od řady amerických maloobchodníků, což pomůže změřit sílu amerického spotřebitele. Patří mezi ně zprávy například z Home Depot (úterý) a Walmart (čtvrtek). Kromě maloobchodníků bude investorům nabídnuta také řada neamerických společností, které mají akcie kotované na amerických trzích. Mezi touto skupinou lze nalézt Alibaba Group (úterý), JD.com (čtvrtek) nebo Sony (středa). Seznam uvolnění klíče naleznete v tabulce níže.
 • Výsledky společnosti Meta
  Zatímco generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg čelil intenzivním dotazům zákonodárců při slyšení v senátním výboru pro soudnictví, jeho společnost oslavila pozoruhodný rok. Tržby společnosti Meta za čtvrté čtvrtletí dosáhly 40,1 miliardy dolarů a překonaly tak očekávaných 39,2 miliardy dolarů. Navíc zisk na akcii překonal odhady a činil 5,33 USD oproti očekávaným 4,97 USD.
 • Výsledky společnosti Meta
  „Meta překonala všechny ukazatele, a co je důležité, výhled na 3. čtvrtletí se blíží prognóze, přičemž gigant sociálních médií očekává dvouciferný meziroční růst.
 • Výsledky společnosti Meta zveřejní po uzavření trhu, potvrdí se očekávání pro rok 2024? 📌
  Společnost Meta Platforms (META.US) zveřejní svou zprávu za poslední čtvrtletí roku 2023 po dnešním uzavření amerického akciového trhu. Očekávání investorů jsou vysoká jak pro uplynulé čtvrtletí, tak pro prognózu na rok 2024. O rozsahu těchto očekávání svědčí výkonnost akcií společnosti v lednu letošního roku, která překonala výkonnost konkurentů, jako jsou Alphabet, Microsoft a Amazon.
 • Výsledky společnosti Microsoft
  ‚‚Společnost Microsoft dosáhla zisku, jako obvykle, a vykázala další hvězdné čtvrtletí, kdy všechny segmenty tržeb překonaly očekávání. Příjmy za druhé fiskální čtvrtletí vzrostly o 18 % na 62 miliard USD, zatímco zisk vzrostl o 33 %, což představuje jedno z nejlepších čtvrtletí v historii.
 • Výsledky společnosti Microsoft
  ‚‚Microsoft vzhledem k vysokým očekáváním, se kterými vstupoval do tohoto výsledku hospodaření, nutně potřeboval přinést výsledky - a to se mu podařilo. Technologický gigant vykázal hvězdné výsledky, přičemž tržby, zisk i cloud překonaly odhady, což mu pomohlo ospravedlnit jeho nadstandardní ocenění.
 • Výsledky společnosti Microsoft - technologický gigant se připravuje na recesi
  Společnost Microsoft (MSFT.US) včera oznámila neuspokojivou prognózu tržeb na 1. čtvrtletí 2023, což vyvolalo výprodej před úvodním zvoněním a zastínilo lepší než očekávané výsledky za 4. čtvrtletí 2022.
 • Výsledky společnosti Netflix
  Ve čtvrtém čtvrtletí přibylo 13,12 milionu nových předplatitelů, což je největší přírůstek od pandemie.
 • Výsledky společnosti Nike
  Zatímco zisk poprvé po třech letech zaostal za očekáváním, společnosti Nike se podařilo překonat očekávané tržby již sedmé čtvrtletí v řadě.
 • Výsledky společnosti Nvidia
  „Společnost Nvidia znovu obhájila své postavení mezi velkolepou sedmičkou, a to díky dalšímu vydařenému čtvrtletí, které ukázalo, že případy využití umělé inteligence explodují a že boom umělé inteligence nevykazuje žádné známky zpomalení.
 • Výsledky společnosti Nvidia
  ‚‚Nvidia ve 3. čtvrtletí zaznamenala další skvělý výsledek, který překonal všechna očekávání, neboť nejhodnotnější výrobce čipů na světě splnil vysoké nároky.
 • Výsledky společnosti Nvidia
  Josh Gilbert, analytik trhu společnosti eToro, uvedl: Nvidia opět splnila svůj úkol. Jensen Huang a jeho tým naplno těží z boomu umělé inteligence, hlásí tržby a zisk výrazně nad odhady a zároveň zvyšuje výhled na druhé čtvrtletí. Tržby z datových center vyskočily ve čtvrtletí o více než 400 % na obrovskou sumu 22,5 miliardy USD.
 • Výsledky společnosti NVIDIA a eBay
  „Společnost Nvidia překonala očekávání ohledně zisku a nabídla lepší než očekávaný výhled pro aktuální čtvrtletí, což pomohlo k růstu akcií v průběhu after-hours obchodování.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3