Čtvrtek 29. únor 2024 04:05
reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)

Výsledky společnosti Colt CZ Group SE nenaplnily vysoká očekávání

23.11.2022 16:32  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Společnost reportovala za první tři čtvrtletí letošního roku tržby ve výši 10,2 miliardy korun (meziročně +34,4 procenta), EBITDA ve výši 2,3 miliardy korun (meziročně +45,1 procenta) a čistý zisk ve výši 1,3 miliardy korun (meziročně +47,1 procenta). To je lehce pod odhadem očekávaných výsledků.

Společnost Colt CZ dnes zveřejnila své konsolidované neauditované finanční výsledky za prvních devět měsíců roku 2022, které končí datem 30. září. Colt CZ Group SE je jedním z předních světových výrobců ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další komerční využití. Své produkty prodává především pod značkami Colt, CZ, Colt Canada, CZ-USA, Dan Wesson, Spuhr a 4M Systéme. Skupina zaměstnává více než 2 000 lidí v České republice, USA, Kanadě, Německu a Švédsku. Skupina je ze 77 procent vlastněna holdingem Česká zbrojovka Partners SE, zbývajících 23 procent tvoří veřejně obchodované akcie.

Výnosy za prvních devět měsíců letošního roku dosáhly na 10,2 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 34,4 procenta oproti stejnému období roku 2021, zejména díky vyššímu počtu prodaných zbraní a konsolidaci výnosů Coltu. Upravená EBITDA očištěná o jednorázové položky dosáhla za prvních devět měsíců roku 2022 výše 2,3 miliardy korun, tedy o 45,1 procenta meziročně více. Čistý zisk po zdanění dosáhl za prvních devět měsíců roku 2022 celkem 1,3 miliardy korun, což je o 47,1 procenta více než ve stejném období loňského roku. Počet prodaných zbraní se za prvních devět měsíců roku 2022 zvýšil o 10,4 procenta ve srovnání se stejným obdobím roku 2021 a překonal 500 tisíc prodaných kusů.

Očekávaný meziroční růst tržeb měl dosahovat úrovně 38,2 procenta, čímž by se dostal na výši 10,5 miliardy korun. Reportované tržby však vzrostly pouze o 34,4 procenta na 10,2 miliardy korun. Také realizovaný růst upraveného zisku EBITDA podstřelil očekávaných 51,3 procenta při dosažení úrovně 2,4 miliardy korun. Reportován byl pouze růst o 45,1 procenta na 2,3 miliardy korun. Upravený čistý zisk byl očekáván ve výši 1,47 miliardy korun, skutečný vyšel o 7 procent níž, ve výši 1,40 miliardy korun.

Vzhledem k příznivému vývoji hospodaření, vedení Colt CZ potvrzuje svůj odhad vývoje hospodaření na rok 2022 publikovaný v pololetní zprávě. Vedení Skupiny očekává celkové výnosy v roce 2022 ve výši až 14,6 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 36 procent. Očekávaná EBITDA ve výši až 3,3 miliardy korun představuje meziroční nárůst o 52 procent.

Výnosy v ČR za prvních devět měsíců letošního roku vzrostly o 68 procent na 875 milionů korun. Meziroční nárůst prodejů v ČR souvisí s pokračujícími dodávkami Armádě ČR pod rámcovou smlouvou. Výnosy z prodejů v USA vzrostly o 27 procent na 5,7 miliardy korun, především díky konsolidaci výnosů Coltu. Výnosy realizované v Kanadě činily 768 milionů korun, což je meziročně o 133 procent více. Tržby dosažené v Evropě (vyjma ČR) se zvýšily o 55 procent na 1,1 miliardy korun, zejména v důsledku nárůstu prodejů v zemích střední a východní Evropy. Výnosy dosažené v Africe poklesly o 89 procent na 76 milionů korun, jelikož se velké jednorázové dodávky zákazníkům z ozbrojených složek uskutečnily již v loňském roce. Výnosy v Asii se zvýšily o 142 procent na hodnotu 1,3 miliardy korun v důsledku nárůstu prodejů odběratelům z řad ozbrojených složek i komerčním zákazníkům. Výnosy z prodejů do ostatních částí světa dosáhly v uvedeném období 326 milionů korun.

Ing. Štěpán Křeček, MBA, BH Securities a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Výsledky realitních fondů z dílny WOOD & Company za první tři kvartály naznačují příznivý celoroční výnos
  Realitním fondům WOOD & Company se daří držet příznivý trend uplynulého roku, kdy se klienti dočkali nadstandardních výnosů. I v letošním roce směřují k dosažení cílovaných ročních výnosů 8-10 procent, když podfond orientovaný na kancelářské budovy (WOOD & Company Office podfond) si k 30. 9. připsal v korunové třídě výnos 7,34 %, podfond zaměřený na maloobchodní centra (WOOD & Company Retail podfond) za stejné období v korunové třídě dokonce 8,88 %.
 • Výsledky společnosti Airbnb za 3. čtvrtletí
  „Navzdory prudké inflaci zůstala poptávka po cestování ve třetím čtvrtletí silná a Airbnb vykázalo rekordní příjmy a nejziskovější čtvrtletí v historii. Počet 'rezervovaných nocí a zážitků' za čtvrtletí vzrostl o 25 %, což pomohlo zvýšit příjmy na 2,88 miliardy USD za čtvrtletí.
 • Výsledky společnosti Alphabet / Google
  ‚‚Během hovoru o výsledcích společnosti Alphabet se všechny oči upíraly na příjmy z reklamy. Mateřská společnost Google překonala očekávání analytiků, protože vykázala 11% meziroční růst tržeb a čistý zisk ve výši 19,69 miliardy USD, přičemž zisk na akcii dosáhl 1,55 USD.
 • Výsledky společnosti Alphabet za 1. čtvrtletí se blíží. Překvapí společnost Wall Street? 📊
  Společnost Alphabet (GOOGL.US) dnes po skončení seance na Wall Street oznámí výsledky za 1. čtvrtletí. Trh očekává mírný růst tržeb. V 1. čtvrtletí společnost Alphabet přijala řadu rozhodnutí o snížení nákladů, a to v prostředí nejistoty na trhu. Trh neočekává, že by zpráva byla překvapivě úspěšná. Investoři očekávají třetí pokles příjmů z reklamy od doby, kdy se Google stal veřejnou společností.
 • Výsledky společnosti Apple
  Společnost Apple po čtyřech čtvrtletích poklesu opět dosáhla růstu tržeb a prodeje iPhonů byly také silnější, než se očekávalo, přičemž dosáhly necelých 70 miliard dolarů.
 • Výsledky společnosti Apple
  „Společnost Apple v letošní výsledkové sezóně nezklamala a překonala odhady zisku a tržeb, čímž završila solidní výsledkovou sezónu velkých technologických společností.
 • Výsledky společnosti Apple předčily očekávání
  Zisk americké společnosti Apple ve fiskálním třetím čtvrtletí klesl o téměř 13 % na celkovou částku 10,04 miliardy dolarů, v přepočtu přibližně 231 miliard korun. Překonal však očekávání analytiků, stejně jako celkové příjmy, které v tomto období mírně stouply.
 • Výsledky společností BlackRock a UnitedHealth byly na Wall Street přijaty pozitivně 🗽
  BlackRock (BLK.US) a UnitedHealth Group (UNH.US), pojišťovací a zdravotnická společnost, zveřejnily výsledky za 1. čtvrtletí. Přestože výsledky - zejména BlackRock v podstatě - nijak neohromily, akcie obou společností se po zveřejnění obchodují mírně výše, a to v předobchodní fázi na americkém trhu. Později v průběhu hodiny budou zveřejněny klíčové výsledky bankovního sektoru od JP Morgan, Wells Fargo a Citigroup.
 • Výsledky společnosti Caterpillar podpořil zákon Joea Bidena o infrastruktuře!
  Společnost Caterpillar vykázala ve druhém čtvrtletí působivý zisk, který překonal očekávání Wall Street a výrazně k němu přispěl sektor stavebnictví. Zvýšení výdajů na infrastrukturu, zejména zákon prezidenta Joe Bidena o infrastruktuře, vedlo k vyšší poptávce po stavebních strojích, což způsobilo 75% nárůst upraveného zisku na 5,55 USD na akcii oproti stejnému období loňského roku. Tržby skupiny vzrostly o 21,4 % na 17,3 miliardy dolarů a marže provozního zisku dosáhla 21,1 %, což je pozoruhodný skok oproti loňským 13,6 %. Tržby ve stavebnictví vzrostly o 19 %, zatímco tržby v oblasti zdrojů, energetiky a dopravy vzrostly o 27 %. Společnost také úspěšně kompenzovala rostoucí náklady na dopravu a materiál prostřednictvím zvýšení cen zařízení.
 • Výsledky společnosti Cisco
  „Zatímco většina technologických akcií si vychutnává svůj čas na výsluní, společnost Cisco nadále zůstává zklamáním. Kdysi nejcennější akcie na světě dnes nedosáhly odhadů a prognóza společnosti Cisco zaostala za očekáváním.
 • Výsledky společnosti Disney
  Společnost Disney reagovala na svou kritiku tím, že předložila výsledky, které překonaly očekávání, a představila solidní výhled zisku na letošní rok, protože opatření Boba Igera na snížení nákladů přináší ovoce.
 • Výsledky společnosti H&M
  „Poslední aktualizace trhu společnosti H&M je prošpikována výhradami k číslům, což z ní dělá poněkud zavádějící zprávu. Nucený odchod firmy z ruského trhu měl zjevně velký dopad na její podnikání, ale logické skoky v jejích číslech, které to mají obejít, jsou dechberoucí.
 • Výsledky společnosti Meta
  „Meta překonala všechny ukazatele, a co je důležité, výhled na 3. čtvrtletí se blíží prognóze, přičemž gigant sociálních médií očekává dvouciferný meziroční růst.
 • Výsledky společnosti Meta
  Zatímco generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg čelil intenzivním dotazům zákonodárců při slyšení v senátním výboru pro soudnictví, jeho společnost oslavila pozoruhodný rok. Tržby společnosti Meta za čtvrté čtvrtletí dosáhly 40,1 miliardy dolarů a překonaly tak očekávaných 39,2 miliardy dolarů. Navíc zisk na akcii překonal odhady a činil 5,33 USD oproti očekávaným 4,97 USD.
 • Výsledky společnosti Meta zveřejní po uzavření trhu, potvrdí se očekávání pro rok 2024? 📌
  Společnost Meta Platforms (META.US) zveřejní svou zprávu za poslední čtvrtletí roku 2023 po dnešním uzavření amerického akciového trhu. Očekávání investorů jsou vysoká jak pro uplynulé čtvrtletí, tak pro prognózu na rok 2024. O rozsahu těchto očekávání svědčí výkonnost akcií společnosti v lednu letošního roku, která překonala výkonnost konkurentů, jako jsou Alphabet, Microsoft a Amazon.
 • Výsledky společnosti Microsoft
  ‚‚Microsoft vzhledem k vysokým očekáváním, se kterými vstupoval do tohoto výsledku hospodaření, nutně potřeboval přinést výsledky - a to se mu podařilo. Technologický gigant vykázal hvězdné výsledky, přičemž tržby, zisk i cloud překonaly odhady, což mu pomohlo ospravedlnit jeho nadstandardní ocenění.
 • Výsledky společnosti Microsoft
  ‚‚Společnost Microsoft dosáhla zisku, jako obvykle, a vykázala další hvězdné čtvrtletí, kdy všechny segmenty tržeb překonaly očekávání. Příjmy za druhé fiskální čtvrtletí vzrostly o 18 % na 62 miliard USD, zatímco zisk vzrostl o 33 %, což představuje jedno z nejlepších čtvrtletí v historii.
 • Výsledky společnosti Microsoft - technologický gigant se připravuje na recesi
  Společnost Microsoft (MSFT.US) včera oznámila neuspokojivou prognózu tržeb na 1. čtvrtletí 2023, což vyvolalo výprodej před úvodním zvoněním a zastínilo lepší než očekávané výsledky za 4. čtvrtletí 2022.
 • Výsledky společnosti Netflix
  Ve čtvrtém čtvrtletí přibylo 13,12 milionu nových předplatitelů, což je největší přírůstek od pandemie.
 • Výsledky společnosti Nike
  Zatímco zisk poprvé po třech letech zaostal za očekáváním, společnosti Nike se podařilo překonat očekávané tržby již sedmé čtvrtletí v řadě.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank