Středa 29. května 2024 17:56
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei ProTrader

BREAKING: WTI tiká výše po údajích o zásobách ropy

24.04.2024 16:41  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Americké ministerstvo energetiky (DOE) dnes v 15:30 BST vydalo oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst hlavních zásob ropy a také pokles zásob benzínu a destilátů. Soukromá zpráva API zveřejněná včera večer však naznačovala pokles zásob ropy a také vytváření zásob destilátů.

Aktuální data zveřejněná dnes DOE potvrdila směr stanovený zprávou API, ačkoli se velikost sestavení a losování lišila. Celkové zásoby ropy se propadly o více než 6 milionů barelů, zatímco vestavěné zásoby destilátů přesáhly 1,6 milionu barelů. Zásoby benzínu klesaly víceméně v souladu s návrhy API.

Zpráva DOE o zásobách ropy v USA:

 • Zásoby ropy:  -6,37 mb oproti očekávaným +1,7 mb (API: -3,23 mb)
 • Zásoby benzínu: -0,63 mb vs očekávaná -1,4 mb (API: -0,60 mb)
 • Zásoby destilátů: +1,61 mb oproti očekávaným -0,9 mb (API: +0,72 mb)

Ceny ropy prudce vyskočily v reakci na masivní čerpání hlavních zásob ropy. Celkově byl rozsah reakce trhu na data spíše malý.

Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Wall Street rastie, pretože FED znížil sadzby
  FOMC práve znížila úrokové sadzby o 50 bps, čo sa očakávalo iba počas štandardného zasadnutia, ktoré je stále vzdialené 2 týždne! Trhy v reakcii prudko stúpajú, US500 je už takmer o 300 bodov vyššie z posledných miním!
 • BREAKING: Wall Street roste po lepších statistikách výrobního indexu ISM
  Americké akcie začaly seanci na pozitivní vlně po nevýrazném evropském obchodování. Mohly by tak korigovat velkou část z pátečních ztrát. Dobré náladě pomohly výsledky výrobního indexu ISM, který vzrostl výrazně na 50,9 bodů z 47,8 bodů v prosinci (revidován vzhůru z původních 47,2 bodů) hlavně díky lepším statistikám nových objednávek a vyšších cen. Dnešní čísla jsou pozitivním impulsem pro finanční trhy, nicméně v nich ještě nejsou zahrnuty dopady koronaviru. Nálada může být nadále spíše napjatá kvůli novým informacím, které z Číny ohledně nákazy přichází.
 • BREAKING: Wall Street sa odrazil od rekordných maxím
  Po 16:00 sme mohli pozorovať zvýšenú volatilitu na akciovom trhu. Hlavné akciové indexy boli pod tlakom, ale v súčasnosti bola veľká časť pohybu vymazaná. Zdá sa, že dočasnú nervozitu spôsobila WHO, ktorá odporučila očkovaciu látku Astrazeneca pre dospelých starších ako 18 rokov, a že nasledujúce dávky by sa mali užívať s odstupom 8 - 12 týždňov, čo by malo zlepšiť ich účinnosť. Nemecko medzitým uviedlo, že EÚ bude musieť preskúmať ďalšie sankcie proti Rusku. Nemecký minister zahraničných vecí uviedol, že zrušenie projektu Nordstream 2 by Rusko posunulo bližšie k Číne.
 • BREAKING: Western Alliance klesá přes 40% po zprávách o prodeji
  Western Alliance (WAL.US) se zdá být další regionální bankou, která se ocitla v problémech v důsledku nedávných turbulencí v americkém bankovním sektoru. Financial Times uvedly, že Western Alliance zkoumá potenciální prodej svého podnikání. Jde o další banku, která zvažuje prodej svého podnikání v době potíží v bankovním sektoru a odlivu vkladů. Ještě včera večer PacWest Bancorp (PACW.US) také oznámila, že jedná s partnery a investory o možném prodeji. Pokud by tyto prodeje pokračovaly, počet regionálních amerických bank, které selhaly a musely být převzaty, by se vyšplhal na 5 (po Silicon Valley Bank, Signature First a First Republic). Problémy v americkém bankovním sektoru dnes tíží Wall Street, protože všechny hlavní americké akciové indexy se dnes obchodují níže – Dow Jones klesl o 1,2 %, S&P 500 se obchoduje o 1 % níže a malý Russell 2000 se propadne o 2,2 %. Nasdaq má lepší výkonnost, protože klesá „jen“ o 0,7 %.
 • BREAKING: WSJ varuje před potenciálním bankrotem BlockFi
  Před chvílí WSJ informovalo, že burza BlockFI se připravuje na možný bankrot kvůli poslední vlně negativních faktorů na kryptotrhu. Agentura dodala, že burza plánuje propustit některé zaměstnance. BlockFI pozastavil výběr zákazníků.
 • BREAKING: WTI prelomila podporu na úrovni 100 $!
  Dnešná obchodná seansa prináša pokračovanie poklesu cien ropy v reakcii na obavy z recesie, prekážky zákazu Európskej únie voči ruskej rope a šírenie vírusu COVID-19 v Číne, ktoré spôsobili výpredaje na finančných trhoch.
 • BREAKING: WTI roste po údajích o zásobách ropy
  Americké ministerstvo energetiky (DOE) dnes v 15:30 BST vydalo oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst hlavních zásob ropy a také pokles zásob benzínu a destilátů. Soukromá zpráva API zveřejněná včera večer však naznačovala pokles zásob ropy a také vytváření zásob destilátů.
 • BREAKING: WTI se propadá pod 65 USD za barel❗
  Ropa zahájila nový obchodní týden poklesem v souvislosti s celkovým nárůstem averze k riziku. WTI klesla pod 65 dolarů za barel a obchoduje se na nejnižší úrovni od listopadu 2021! Poklesy se zrychlily poté, co cena minulý týden klesla pod klíčové cenové pásmo 70-72 dolarů. Oblast 60-65 dolarů je poptávková zóna vyznačená lokálními minimy z roku 2021 a lokálními maximy z let 2019 a 2020.
 • BREAKING: WTI testuje 80 USD po datech DOE
  Americké ministerstvo energetiky dnes v 16:30 vydalo oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Očekávalo se, že zpráva ukáže nárůst hlavních zásob ropy a také pokles zásob benzínu a destilátů. Zpráva API zveřejněná včera večer naznačovala malé navýšení zásob ropy a také větší než očekávaný pokles zásob benzínu a destilátů.
 • BREAKING: WTI tiká výše po nižších hodnotách zásob ropy v USA
  Zásoby ropy: Skutečné: -1,5400 mil.; předpověď 0,900 mil.; předchozí 1,367 mil.; Zásoby benzínu: Skutečné: -5,6600 M; předpověď -1,900 mil.; předchozí -4,460 mil.; Zásoby týdenních destilátů EIA: Aktuální: +0,8880 mil.; předpověď -0,150 mil.; předchozí -4,131M;
 • BREAKING: Yen oslabuje po Uedovo holubičích komentářích!
  Potenciální nový šéf BOJ Ueda podle médií prohlásil, že současná měnová politika je vhodná a uvolněná měnová politika by měla pokračovat. Jen prudce oslabil a vrátil velkou část počátečních zisků
 • BREAKING: Yen po komentáří Kurody klesá
  Šéf Bank of Japan Haruhiko Kuroda během Světového ekonomického fóra v Davosu hovořil o měnové politice, jeho rétorika se však nemění:
 • BREAKING: Zakladatel Binance Changpeng Zhao souhlasí s odstoupením - WSJ
  Zakladatel Binance Changpeng Zhao souhlasí s tím, že odstoupí, a společnost také přizná pochybení a souhlasí se zaplacením pokuty ve výši 4,3 miliardy dolarů za porušení trestních požadavků USA proti praní špinavých peněz, což je dohoda, která může zachovat schopnost společnosti pokračovat v činnosti - uvedl WSJ.
 • BREAKING: Zaměstnanost na Slovensku klesá, klesají i průmyslové tržby
  Tržby ve vybraných odvětvích ekonomiky zaznamenaly v listopadu výrazný meziroční pokles o 7 %. Pokles tržeb byl zaznamenán ve 3 z 5 sledovaných odvětví. Nejdůležitější segment ekonomiky, průmysl, zaznamenal výrazný pokles tržeb. Tržby v něm poklesly o 7,6 % a ze 16 odvětví jich celých 10 zaznamenalo meziroční snížení reálných tržeb. Produkce dopravních prostředků se snížila o 6 %, dodávky elektřiny a plynu o 21,9 % a výroba kovů o 13,4 %.
 • BREAKING: Zápis z FOMC nepřinesl žádné zásadní překvapení
  Dnes ve 20:00 byl zveřejněn zápis z jednání FOMC. Dokument se týkal zasedání z 12. a 13. prosince 2023, kdy Federální rezervní systém ponechal úrokové sazby beze změny a vydal aktualizované makroekonomické projekce včetně dot-plotu, který ukazuje na tři snížení sazeb o 25 bazických bodů v roce 2024. Klíčové poznatky ze zápisu FOMC:
 • BREAKING: Zápis z FOMC ukazuje, že Fed se obává přetrvávající inflace
  Dnes ve 20:00 byl zveřejněn zápis ze zasedání FOMC z března 2024. Níže uvádíme hlavní body z dokumentu.
 • BREAKING: Zápis z jednání ECB ukazuje nejistotu bankéřů ohledně dalšího zvyšování sazeb!
  Jednoznačně holubičí zápis z jednání zpochybňuje zářijové zvýšení sazeb, a to i v případě výrazného překvapení v podobě vyšší inflace. Nicméně, jak je vidět, existuje velká šance, že zářijové projekce budou ukazovat na inflaci v rámci cíle ve sledovaném období, což nebude ospravedlňovat další snížení. Měnový pár EUR/USD již testuje blízkost úrovně 1,0850.
 • BREAKING: Zápis z posledního zasedání FOMC nemění určený směr měnové politiky v USA
  Zápis z posledního zasedání byl vyvážený. Na jedné straně Fed zvažuje prodej MBS a předpokládá možnost restriktivní měnové politiky. Na druhou stranu ještě před začátkem snižování bilance se Fed obává o likviditu na dluhopisovém trhu. Fed zároveň vidí známky inflačního vrcholu. Ale máme tomu všemu věřit? Stojí za připomenutí, že téměř rok Fed tvrdil, že inflace je dočasného charakteru. Trh reagoval na zápis pouze velmi mírně pozitivně, ale brzy začaly indexy opět slábnout a dolar sílit.
 • BREAKING: Zásoby plynu v USA jsou nad odhady
  USA, Zpráva EIA o zásobých zemního plynu. Actual: 103 bcf. Expected: 97 bcf. Previous: 77 bcf.
 • BREAKING: Zásoby plynu v USA klesly v souladu s odhady
  15:30 - EIA zásoby zemního plynu. Výsledek -72 bcf. Očekáváno: -75 bcf. Předchozí: -58 bcf.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FOREX.com
FxPro
FP Markets
reklama
FTMO férovost