Pondělí 22. duben 2024 20:53
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster srovnani

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. dubna (americká seance)

02.04.2024 13:59  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza transakcí a tipy na obchodování páru GBP/USD

Navzdory mírnému dopolednímu růstu libry nedošlo na tomto páru k žádným cenovým testům. Růst vyvolaly údaje o výrobní aktivitě ve Spojeném království, které přestaly klesat.

Dnes vystoupí členové FOMC, jejichž postoj může vést k růstu volatility a poklesu dolaru, zvlášť bude-li příliš holubičí. Údaje o výrobních zakázkách nejspíš nebudou mít na trh výrazný vliv.

analytics660befc1c15b8.jpg

Pro long pozice:

Nakupujte, až libra dosáhne úrovně 1,2610 (silnější zelená linie v grafu). K růstu dojde po slabých statistikách ze Spojených států.

Při nákupu dbejte na to, aby linie MACD ležela nad nulou nebo od ní stoupala. Libru lze nakupovat i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 1,2546, ale linie MACD by měla být v přeprodané oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 1,2575 a 1,2610.

Pro short pozice:

Prodávejte, až libra dosáhne úrovně 1,2546 (červená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 1,2511. Tlak se udrží při silných údajích ze Spojených států.

Při prodeji dbejte na to, aby linie MACD ležela pod nulou nebo od ní klesala. Libru lze prodávat i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 1,2575, ale linie MACD by měla být v překoupené oblasti, protože pouze tak se trh obrátí k úrovním 1,2546.

analytics660befc69e5b7.jpg

Co je v grafu:

Tenká zelená linie – vstupní cena, na které můžete pár GBP/USD nakupovat.

Tučná zelená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další růst nad touto úrovní je nepravděpodobný.

Tenká červená linie – vstupní cena, na které můžete pár GBP/USD prodávat.

Tučná červená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další pokles pod touto úrovní je nepravděpodobný.

Linie MACD – při vstupu na trh je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi.

Důležité: Začínající obchodníci musejí být při rozhodování o vstupu na trh velmi opatrní. Před zveřejněním důležitých zpráv je nejlepší na trh nevstupovat a vyvarovat se tak prudkých výkyvů kurzu. Pokud se rozhodnete obchodovat v době zveřejňování zpráv, vždy zadávejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez stop příkazů můžete velmi rychle přijít o celý vklad, zvlášť když nevyužíváte money management a obchodujete velké objemy.

A nezapomeňte, že pokud chcete obchodovat úspěšně, potřebujete jasný obchodní plán. Spontánní obchodní rozhodnutí na základě aktuální tržní situace jsou pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátovou strategií.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 18. září (americká seance)
  K testu úrovně 1,0660 dříve během dne došlo, právě když linie MACD začala klesat od nuly, což vyvolalo signál k prodeji. Na páru se ale žádný pokles ceny neobjevil, protože když pár klesl o 15 pipů, poptávka se obnovila. Vzestupná korekce může před zveřejněním důležitých statistických údajů z Velké Británie v tomto týdnu pokračovat.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. března
  Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2724 byla otestována v době, kdy linie MACD poměrně silně klesala od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu – tentokrát když linie MACD vstoupila do přeprodané oblasti, což vyvolalo nákupní signál. K prudkému růstu ceny ale nedošlo.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. března (americká seance)
  Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2701 byla otestována v době, kdy linie MACD poměrně prudce klesala od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal nákupní signál, zvlášť na pozadí prázdného makroekonomického kalendáře ve Spojeném království. K výraznému růstu ceny ale nedošlo, což vedlo ke ztrátám.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. ledna
  Cena libry stoupala, protože hráči na trhu věřili, že Bank of England bude pokračovat v přísné měnové politice. Vzestupná dynamika dnes vydrží, pokud údaje o maloobchodních tržbách ve Spojeném království prokážou růst a udrží cenový tlak.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. prosince
  Úroveň 1,2656 byla otestována, když linie MACD klesala od nuly, což vyvolalo signál k prodeji. Výsledkem byl pokles ceny o více než 30 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. února
  Další pokles byl omezen, protože úroveň 1,2574 byla otestována v době, kdy linie MACD poměrně prudce klesala od nuly. Pokles brzdily i dobré statistiky o maloobchodních tržbách ve Velké Británii.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. února (americká seance)
  Na páru nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Ta bude pokračovat i nadále, protože mnoho trhů bude odpoledne kvůli oslavám Dne prezidentů v USA zavřeno. Pokud se bude obchodovat, pak jen v rámci horizontálního kanálu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. září
  Další pokles už je omezený, protože první test úrovně 1,2380 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. K druhému testu naopak došlo, když linie MACD opustila přeprodanou oblast, což vyvolalo signál k nákupu. Výsledkem byl růst ceny o více než 25 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. září (americká seance)
  Neuspokojivé hodnoty nadcházejících dat o vydaných stavebních povoleních a počtu zahájených staveb nových domů v USA mohou také oslabit pozici dolaru a vyvolat větší růst páru k týdenním maximům. Pokud ale údaje předčí očekávání, může se tlak vrátit, zvlášť když uvážíme současný stav americké ekonomiky.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. dubna
  Úroveň 1,2605 byla otestována v době, kdy linie MACD klesala od nuly. To vyvolalo sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2575 mezitím vedly ke ztrátám, protože libra dál klesala.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. října
  Dobré údaje o HDP ve Spojeném království pomohly libře v pátek dopoledne stoupat, ale problémy se spotřebitelskými úvěry v regionu a údaje o výdajích na osobní spotřebu v USA vrátily tento pár pod tlak. Mnohé dnes bude záviset na indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru, přičemž špatné údaje vyvolají další pokles. Trh také zůstává medvědí, a to tváří v tvář korekci.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. října (americká seance)
  Nedávné údaje o výrobní aktivitě ve Spojeném království držely libru nad vodou, takže má stále naději na vzestupnou korekci. Mnohé se dnes bude odvíjet od nadcházející zprávy o indexu výrobní aktivity v USA od ISM, přičemž špatné hodnoty by mohly umožnit kupcům libry zotavit se z ranního poklesu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. srpna
  Tento týden by mohlo dojít k mírné sestupné korekci, přestože nejsou žádné zprávy, které by mohly změnit současný býčí trend v páru GBP/USD. Je totiž začátek měsíce a minulý měsíc pár uzavřel téměř na svých maximech. Obchodníci by měli raději počkat na větší pohyb, zejména proto, že nadcházející data o cenách domů ve Spojeném království a umístění 10letých dluhopisů pravděpodobně nepovedou k nárůstu volatility. Kupující začnou být určitě aktivní kolem úrovně 1,2215, protože to je místo, kde včera došlo k silnému vzestupu. V USA zveřejní zprávu o stavu volných pracovních míst a fluktuaci pracovních sil, ale ta bude málo zajímavá. Projev člena FOMC Charlese Evanse by však mohl vést k malému nárůstu volatility.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. února
  Rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách vedlo k prudkému růstu libry zvlášť proto, že Andrew Bailey zmínil, že ke snížení dojde až po návratu inflace na cílovou úroveň 2,0 %. Dnes kromě projevu člena Výboru pro měnovou politiku Huwa Pilla nic jiného důležitého nezazní, takže libra má velmi dobré šance pokračovat ve včerejším trendu, aniž by musela čekat na slabé statistiky z USA.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 20. července
  Když pár GBP/USD testoval úroveň 1,1993, linie MACD byla daleko od nuly, takže potenciál růstu byl omezený. Naopak před testem úrovně 1,2045 chyběly 3-4 pipy, takže k výprodeji nedošlo. Po zbytek dne se neobjevily žádné další signály.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 20. dubna
  Signál k nákupu přišel poté, co pár GBP/USD dosáhl úrovně 1,3012. Nedošlo však k žádnému prudkému vzrůstu, protože linie MACD, která je daleko od nuly, omezila vzestupný potenciál páru. Zvýšil se pouze o 20 pipů a znovu otočil směrem dolů. Odpoledne došlo k dalšímu testování linie, ale vzhledem k tomu, že linie MACD byla stále daleko od nuly, zopakoval se stejný scénář. Žádný další signál se po zbytek dne neobjevil.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 20. prosince
  Dopoledne bylo možné pozorovat poměrně dobrý růst libry díky údajům o průmyslových zakázkách ve Velké Británii a projevu zástupkyně guvernéra Bank of England pro finanční stabilitu Sarah Breedenové. K dalšímu růstu libry přispěla i špatná zpráva o americkém trhu s nemovitostmi.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 20. prosince (americká seance)
  K testu úrovně 1,2712 došlo v době, kdy linie MACD klesala od nuly , což vyvolalo prodejní signál. Cena páru se ve výsledku propadla o více než 80 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 20. února
  Ačkoli byla úroveň 1,2605 otestována v době, kdy linie MACD prudce spadla dolů z linie nula, pár klesal, což naprosto zmařilo šance kupců na vyrovnání dřívějších ztrát.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 20. února (americká seance)
  Úroveň 1,2600 byla otestována v době, kdy linie MACD stoupala od nuly. Výsledkem byl signál k nákupu, ale k výraznému růstu ceny nedošlo, protože po růstu o 15 pipů se tlak na pár vrátil. Následný pohyb bude záviset na výrocích představitelů Bank of England.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF