Pátek 08. prosinec 2023 01:20
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
Instaforex krypto ebook

Technická analýza (20.11.2023)

20.11.2023 10:05  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Poslední týden zahýbaly trhy americké výsledky CPI, které podpořily další oslabování amerického dolaru. Aktuální data CoT potvrzují i výraznější long pozice obchodníků. Nejbližší dny nebudou fundamentálně zajímavé, výrazným by mohl být zápis řady FOMC, který bude zveřejněn ve středu večer. Zajímavé technické příležitosti se začínají rýsovat na komoditních trzích.

 

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Technická analýza: Zlato atakuje spodnú hranu dlhodobej trojuholníkovej formácie
  Jastrabí FED poslal v minulom týždni nadol cenu zlata. To sa aktuálne obchoduje pri úrovni 1275 USD za uncu. Táto úroveň je zaujímavá tým, že tesne pri spodnej hrane rastovej trojuholníkovej formácie. Jej spodná hrana je prítomná od začiatku roka 2017, odkedy zastavila už tri poklesy ceny zlata. Jej horná hrana, teda rezistencia okolo úrovne 1350 USD je dokonca prítomná od leta 2016. Jedná sa teda o dlhodobé technické formácie.
 • Technická analýza: Zlatý úkryt vysílá dost pozitivní signály
  Loňský rok nepřinesl na trh s komoditami příliš radosti, když se značně propadly ceny téměř všech obchodovaných artiklů. Hlavním viníkem ochabující poptávky je ochlazení globální ekonomiky v čele s Čínou, která jako rozvojový stát vyčnívá v celkové spotřebě komodit. Tento faktor se výrazně podepsal na výkonnosti finančních trhů, což akcionáři pocítili zejména ke konci roku. Propad hlavních akciových indexů donutil investory přehodnotit dosavadní strategii a přelít část aktiv do méně rizikových segmentů. Jedním z těchto bezpečných úkrytů je především zlato, které se těší velké oblibě českých investorů. Ti jej dlouhodobě vnímají jako uchovatel hodnoty a určitou ochranu před inflací.
 • Technická analýza - Změna počtu pracovních sil v USA dnes může významně ovlivnit měnový pár EURUSD
  EURUSD: Měnový pár se pohybuje u denního pivotu. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrální oblasti. Aktuáln...
 • Technická analýza: Změní koruna směr?
  Koruně se minulý týden dařilo odolávat euru a držela pár pod rezistencí v okolí hodnoty 25,35 EURCZK. Tuzemská měna se nejprve dvakrát odrazila od trendové linie eura a až z kraje nového týdne euro prorazilo rezistenci a posílá vývoj kurzu směrem na sever. Euro tak potvrzuje býčí trend dosažením ceny 25,40 EURCZK. Zároveň se nám tu zformoval technický indikátor změny trendu (boční prapor), který předpovídá buď rychlý návrat na 25,15 anebo další oslabení koruny na hodnotu 25,55 EURCZK.
 • Technická analýza - Z pohledu techniky má euro uzavřenou cestu pro pohyb výše
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad denním pivotem 1,1136 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI pozvolna roste s p...
 • Technická analýza - Z technického pohledu má dolar dnes pouze omezený prostor pro další posílení
  EURUSD: Měnový pár se pohybuje pod denním supportem S2. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v přeprodané oblasti. Aktuálně při 21 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje downtrend.
 • Technická analýza: Ztrácí zlato svůj lesk?
  Investoři do zlata bedlivě sledují komentáře členů centrálních bank, jak v americkém Fedu, tak evropské ECB. Změny ve směřování monetární politiky mají vliv na tržní úrokové míry, které se promítají do cen žlutého kovu a ubírají na jeho lesku. Tento týden je vcelku chudý na makroekonomické zprávy a tak je zlato vydáno napospas tržnímu sentimentu. Ten cenu po malých krůčcích sune na vyšší hodnoty.
 • Technická analýza zůstává nakloněna jenu, ovlivnit směr ale mohou páteční data z amerického trhu práce
  USDJPY: Měnový pár drží pozice nad týdenním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu. Aktu...
 • Technická analýza - Zvýšení sazeb je sice vhodné, podmíněno je však skvělými daty a dolar mírně oslabil
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,0658 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
 • Technická analýza (06.11.2023)
  Zasadanie Fedu a dáta z trhu práce v USA mali do dneška pozitívny vplyv a môžeme tak vidieť naskočenie risk-on nálady,ktorá obchodníkov prirodzene ženie do rizikovejších aktív. Zaujímavými boli v posledných dňoch aj kryptomeny, ktoré si svoje nadobudnuté úrovne udržali a môže to značiť blížiaci sa nový rastový impulz. Z tejto nálady by mohli taktiež ťažiť hlavné meny voči americkému doláru, obával by som sa komentárov členov FOMC, ktoré by mohli zamiešať kartami. Najbližšie dni nebudú fundamentálne zaujímavé a môžeme tak čakať čistú pôdu pre technických obchodníkov.
 • Technická analýza - 42 % dlouhých obchodníků na eurodolaru oslabuje sílu americké měny
  EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,1023 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se poh...
 • Technická analýza – úvod
  V obchodování na burze se používají dva základní přístupy, jak analyzovat cenné papíry nebo jejich deriváty a podle získaných informací otevřít či zavřít pozici. Prvním z nich je technická analýza, druhým z nich je fundamentální analýza.
 • Technická analýza - 83 % obchodníků věří v posílení USDJPY
  USDJPY: Měnový pár drží pozice pod týdenním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v nižším neutrálním pásmu. Aktuálně při 33 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje uptrend.
 • Technická analýzy páru BTC/USD na 6. prosince 2021
  Dne 23. listopadu média informovala o tom, že indická vláda zvažuje návrh zákona, který navrhuje vytvoření oficiální digitální měny, a zároveň zavádí zákaz všech "soukromých" kryptoměn.
 • Technická analýzy - Řecký ministr financí Varoufakis povzbudil euro společně s rostoucí cenou ropy
  Měnový pár se dnes pohybuje nad denním pivotem 1,1444 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI vystoupil z pásma překoupe...
 • Technická recese byla dle výsledku HDP zastavena
  Podle předběžného odhadu Českého statistického úřadu si česká ekonomika v letošním prvním čtvrtletí připsala mezikvartálně 0,1 % po předchozím poklesu o 0,4 % v 4Q22 a 0,3 % v 3Q22. V souladu s naším očekáváním tak byla, i když těsně, zastavena technická recese (=alespoň dva po sobě následující čtvrtletí mezikvartálního poklesu). Medián analytického odhadu, a také odhad ČNB či MFČR, vykresloval možnost dalšího mezikvartálního poklesu během 1Q23. Přeloženo do meziročního vývoje se ekonomika dostala do mírného poklesu o 0,2 % proti +0,3 % v 4Q22.
 • Technická recese ekonomiky skončila
  Česká ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku mezičtvrtletně vzrostla o 0,1 %. Naplnilo se tak naše očekávání, že technická recese z druhé poloviny loňského roku je již minulostí a letošní rok bude ve znamení postupného oživení ekonomiky. Pro první letošní čtvrtletí jsme v naší prognóze odhadovali mezičtvrtletní růst HDP o 0,2 %, tedy jen nepatrně vyšší. Podle tržní konsensu ve výši -0,1 % q/q mělo naopak dojít k v pořadí třetímu mezičtvrtletnímu poklesu ekonomiky a ve vztahu k tomuto lze tak dnešní výsledek hodnotit jako pozitivní překvapení.
 • Technická stagflace - to je oč tu běží
  Propad dlouhých tržních úrokových sazeb zaznamenaný v posledních několika dnech je opravdu impresivní. Zatímco výnosy desetiletých amerických a německých vládních dluhopisů spadly za posledních 14 dní o nějakých 40-50 bazických bodů, tak v případě jejich českých protějšků propad činil více než 100 bazických bodů. Vzhledem k tomu, že ceny dluhopisů se pohybují reverzně k výnosům, tak to implikuje, že držitelé vládních dluhopisů si po dlouhém výprodeji konečně připsali výrazné kapitálové zisky.
 • Technické indikátory (I. Díl – Klouzavé Průměry)
  Technické indikátory popisují minulost, dřívější vývoj ceny. Kromě toho nám, ale mohou pomoci určit vývoj budoucí a v ...
 • Technický alert: ITA40
  Globální indexy jsou dnes v režimu volného pádu. V Itálii otevřela burza se ztrátou 3,5 % a zůstává pod tlakem v průběhu celé pondělní seance. Z technického hlediska se nyní tamní index pohybuje poblíž důležitého supportu v okolí 23 300b. Support je zároveň zpevněn díky blízkosti 100 MA (klouzavý průměr). Mohlo by se jednat o dobré místo pro zahájení zotavení, ale obchodníci by měli mít na paměti, že prolomení zmíněného supportu může tento dlouhodobý růstový trend změnit na medvědí.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank