Neděle 01. říjen 2023 09:47
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

EUR/JPY se nachází v neutrálním trendu

13.09.2023 12:28  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

EUR/JPY se pohybuje tam a zpět mezi 20- a 50denním jednoduchým klouzavým průměrem (SMA) po poklesu z 15letého maxima 159,75. Krátkodobé signály jsou smíšené, neboť ukazatel RSI se pohybuje kolem neutrální hodnoty 50, zatímco stochastický oscilátor má vyšší trend. V týdenním grafu však ukazatele dosáhly vrcholu v překoupené oblasti a obracejí se směrem na jih, což odráží medvědí tendenci. Podporu momentálně poskytuje okolí 50denního SMA na úrovni 157,13, zatímco o něco níže by rostoucí trendová linie vycházející z březnových minim na úrovni 156,00 mohla být poslední příležitostí k odrazu před zesílením prodejního tlaku směrem k zóně 154,50. Pokud medvědi prolomí i tuto spodní hranici, mohla by kulatá úroveň 153,00 uklidnit tlaky směrem dolů hranicí 151,20. Pokud by se býci zmocnili 20denního SMA na úrovni 158,20, všechny oči by se obrátily ke krátkodobé linii odporu na úrovni 160,00. Při běhu výše by pár mohl vstoupit do nové konsolidační fáze v oblasti 161,35-162,55, kde se cena zastavila na konci srpna 2008 a kde dosáhla vrcholu v srpnu až říjnu 1998. Další úspěch by zde mohl cenu vynést přímo vzhůru k linii odporu 2023 na 164,80-165,00. EUR/JPY zkrátka v krátkodobém obraze postrádá směr a čeká na novou volatilitu pod 156,00 nebo nad 160,00.

Vývoj měnového páru EUR/JPY (denní graf - D1):


Autor článku: Tým Instaforex

Upozornění: Tyto informace jsou poskytovány maloobchodním a profesionálním klientům v rámci marketingové komunikace. Neobsahují a neměly by být chápány jako investiční poradenství nebo investiční doporučení, ani nabídku či výzvu k zapojení se do jakékoli transakce nebo strategie s finančními nástroji. Minulá výkonnost není zárukou ani předpovědí budoucí výkonnosti.

Instant Trading EU Ltd. nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost poskytnutých informací nebo jakoukoli ztrátu vyplývající z jakékoli investice založené na analýze, predikci nebo jiných informacích. Jakékoliv obchodní rozhodnutí je vždy pouze nezávislým a výlučným rozhodnutím klienta.

Varování před riziky: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71.92 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • EURJPY: Kros padá kvůli síle jenu
  Japonský jen se ve středu ráno obchodoval v silnějším zisku a EURJPY kros byl dole o 0.6% během Londýnské seance, přičemž se pohyboval kolem úrovně 133.70.
 • EURJPY: Kros s malým ziskem díky slabému jenu
  EURJPY kros se obchodoval v plusu cca 0.15% během Londýnské seance v pondělí ráno a pohyboval se při úrovni 123.40 s růstovým momentem.
 • EURJPY: Kros v malém zisku před EU daty
  EURJPY kros se obchodoval v menším zisku během úterní Evropské seance a pohyboval se kolem úrovně 121.85, přičemž volatilita by měla být vyšší během dne.
 • EURJPY: Kros v zisku díky lepšímu sentimentu
  Společná měna rychle umazávala včerejší ztráty a EURJPY kros se obchodoval v plusu 0.60% během středečního rána, přičemž se pohyboval kolem 126.30.
 • EUR/JPY na nových maximech
  EUR/JPY dosáhlo nového maxima po patečním raketovým nárustu. Minulý týden v pondělí trh udělal dvojitý vrchol a hned následující den se trh propadl pod hranici 147,76. V říjnu minulého roku se vytvořil vrchol a teprve v předchozím týdnu byl pokořen. V pátek 28. dubna bylo zasedaní Bank of Japan a na základě toho se Japonský jen propadl a Euro proti Japonskému jenu začalo strmě růst až k ceně 150,43. Stochastic je u úrovně 100, což nám naznačuje pokles. Jelikož byl v pátek tak volatilní den, tak je to pravděpodobné. Další hranice rezistence jsou na úrovni 151,61 a 155,70.
 • EUR/JPY odskok od 78,6 Fibonacciho retracementu
  EUR/JPY vytvořil obrazec převrácená hlava a ramena, ale v tom okamžiku vidíme odražení od trendové linie. Vidíme, že zóna POC (Point of Confluence) drží a na bodu 78,6 odráží cenu směrem dolů.
 • EURJPY: Optimismus v euro zóně na deset ročních maximech, euro je nakupované
  Společná měna se obchodovala v zisku ve čtvrtek kolem oběda a EURJPY získal mírně růstové momentum po včerejším výprodeji. Euro bylo v zisku cca 0.25% během Londýnské seance a pohybovalo se vůči jenu kolem 131.80.
 • EUR/JPY posílil o více než 3,0 %
  EUR/JPY posílil o více než 3,0 % na téměř 15leté maximum 155,37, což byl nejrychlejší růst za více než deset let. Býci se snaží oživit své pozitivní momentum v blízkosti nedávných maxim, stochastický oscilátor signalizují překoupené podmínky. Nejbližší překážkou by mohlo být okolí hladiny 156,00, kde se nachází trendová linie odporu, která spojuje všechna maxima z 18. ledna.
 • EUR/JPY se dostal zpět nad svůj klouzavý průměr
  EUR/JPY se vyšplhal zpět nad svůj 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) a usiluje o posunutí svého rostoucího trendu 2023 nad úroveň 159,47 z minulého týdne. Index RSI si udržuje negativní trajektorii nad neutrální hodnotou 50, přestože se v poslední době otočil výše, zatímco MACD se stále pohybuje pod červenou signální linií, což naznačuje určitou skepsi na trhu.
 • EUR/JPY se nachází v nejasném směru
  EUR/JPY se od začátku roku nachází v dlouhodobém růstovém trendu a 31. srpna dosáhl nového 15letého maxima 159,75. Od té doby se cena obchoduje bez jasného směru kolem 158,00, zatímco krátkodobé oscilátory odrážejí neutrální až pozitivní krátkodobou tendenci. Pokud nákupní zájem zesílí, mohli by se býci pokusit znovu otestovat nedávné 15leté maximum na úrovni 159,75.
 • EUR/JPY se odrazilo od trendové čáry
  EUR/JPY otevřel týden doji svíčkou o něco níže než 20denní SMA na úrovni 156,30, a to po odrazu od březnové trendové linie podpory. Odraz od trendové čáry naznačuje, že pozitivní trend přetrvá, nicméně pondělní doji svíčka může přinést pochybnosti. Co se týče ukazatelů hybnosti, ukazatel RSI si udržuje negativní trajektorii, přestože se vyšplhal zpět nad neutrální hodnotu 50, zatímco stochastický oscilátor se nachází ve své překoupené úrovni 80.
 • EUR/JPY se otevírají nové možnosti
  U EUR/JPY nabízíme zajímavý pohled na dlouhodobější graf, na němž vidět, že se měnovému páru otevírá nový prostor pro pohyb na jih. Propadl...
 • EUR/JPY se snaží vytvořit nové maximum
  EUR/JPY se od začátku roku nachází v dlouhodobém růstovém trendu a 31. srpna dosáhl nového 15letého maxima 159,75. Od té doby se cena obchoduje bez jasného směru kolem rukojeti 158,00, zatímco krátkodobé oscilátory odrážejí neutrální až pozitivní krátkodobou tendenci. Pokud boční formace prorazí směrem vzhůru, mohli by býci zamířit k 15letému maximu na úrovni 159,75.
 • EURJPY smazal denní pokles po údajích IFO a komentáři de Guindose
  EUR/JPY dnes zaznamenal mnohé pohyby. Pár se během asijského obchodování ponořil pod 200hodinový klouzavý průměr, když jen získal na základě zpráv z médií, podle kterých japonská vláda možná obnoví mandát BoJ a inflační cíl na začátku roku 2023. Od té doby se však pár pomalu zotavoval a na začátku evropského obchodování získal vzpruhu poté, co člen ECB De Guindos prohlásil, že evropská centrální banka zůstane u zvyšování sazeb o 50 bazických bodů a že neví, kdy se zvyšování sazeb zastaví, čímž posílil jestřábí vzkaz, který vyslala prezidentka Lagardeová na tiskové konferenci po zasedání. Německé indexy IFO v 10:00 rovněž podpořily EUR, když dopadly nad očekávání. Index současných podmínek vyskočil z 93,1 na 94,4 (oček. 93,5), zatímco index očekávání se posunul z 80,0 na 83,2 (oček. 82,0).
 • EUR/JPY stále v růstu
  Euro vůči japonskému jenu je stále v růstovém trendu. Do jisté míry za to může špatný dolar, který je stále v poklesu. V pondělí bylo zasedání ECB, ale Price Action nám to nijak nezměnilo. Po měsíčním Up Trendu se trh nachází na dlouhodobém Supportu na ceně 147,64. Trh může zareagovat tím, že vytvoří klesající Pin Bar a nastane velký výprodej. Tuto možnost naznačuje i indikátor Stochastik, který je nad úrovní 80 a naznačuje nám pokles. V opačném případě by cena mohla vyrůst až nad cenu 150. V 11 hodin na euru máme vyhlášení o CPI, kde očekáváme 8,5 %. Ideálně počkat na vyhlášení, zda trh zavře nad nebo pod supportem 147,64.
 • EUR/JPY tvoří nová maxima
  EUR/JPY dosáhl nového maxima den poté, co porazil maximum z října 2022 na ceně 148,40, takže to vypadalo, že začal další býčí trend. Pár se však rychle zhroutil bez jakéhokoli varování a uzavřel pod pondělním minimem, aby zanechal velmi negativní medvědí svíčku. Ve skutečnosti tato svíčka za poslední 2 dny pohřbila kupující a zanechala obrovskou past na býky. Důležité je, že se nám na trhu vytvořilo dvojité dno, od kterého se trh odrazil a začal znovu růst.
 • EURJPY výhled 21.3.2014
  EURJPY Na páru EURJPY jsme se dostali ke spodní TL, doporučujeme sledovat vývoj v nižš&iac...
 • EUR/JPY vytvořil další korekci
  Měnový pár EUR/JPY se od začátku roku nachází v dlouhodobém růstovém trendu a zaznamenává několikaletá maxima za sebou. V posledním týdnu se však pár pohyboval v blízkosti 15letých maxim a kupující se snažili tlačit cenu výše kvůli obavám z blížící se intervence japonských úřadů. Ukazatele hybnosti v současné době naznačují, že na trhu vládnou býčí síly.
 • EUR/JPY. Vzrušení kvůli Ukrajině: japonský jen slízl smetanu
  Obchodování dolarových párů je dnes riskantní: výsledky lednového zasedání Federálního rezervního systému mohou poopravit fundamentální obraz a posílit či oslabit pozici americké měny. Neměli bychom zapomínat ani na rizika falešných cenových pohybů, zvlášť v krátkém období mezi zveřejněním závěrečného komuniké a tiskovou konferencí předsedy Fedu Jeroma Powella.
 • EUR/JPY zažívá pullback
  EUR/JPY se od začátku roku nachází v silném růstovém trendu a koncem června dosáhl nového 15letého maxima 157,99. V krátkodobém horizontu zažívá korekci směrem dolů. Momentové ukazatele v současnosti naznačují, že medvědí síly posilují, ale zatím nepřevzaly kontrolu. Konkrétně ukazatel RSI masivně ustoupil, ale stále se drží nad svou neutrální hranicí 50, zatímco ukazatel stochastic klesl pod svou linii 20 bodů. Pokud by se pullback dále rozšířil, pár by mohl zpočátku čelit nedávnému supportu na úrovni 154,05.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new