Ticker Tape by TradingView
Neshody mezi hlasujícími členy Federálního rezervního systému
Volatilita na trhu minulý týden pramenila z neshod mezi hlasujícími členy Federálního rezervního systému, když debatovali o tom, zda na prosincovém zasedání FOMC omezit míru zvýšení úrokových sazeb. Na dalších krocích týkajících se tempa a rozsahu, jakým bude americká centrální banka pokračovat ve zvyšování sazby federálních fondů, se samozřejmě neshodnou.
Podle nástroje CME FedWatch je 96,5% pravděpodobnost, že Fed v listopadu zvýší základní úrokovou sazbu o dalších 75 bazických bodů. Nástroj FedWatch odvozuje pravděpodobnost na základě cen futures kontraktů na federální fondy; v předchozích předpovědích vykazoval vynikající výsledky.
Nedávno se změnila pravděpodobná míra prosincového zvýšení sazeb – v průběhu minulého týdne se změnila výrazně. Tento indikátor momentálně předpokládá 51,9% šanci, že základní úroková sazba Fedu se bude pohybovat v rozmezí 425–450 bazických bodů, oproti pouhým 24,2 % z poloviny minulého týdne.
Pravděpodobnost, že se sazba federálních fondů bude do konce roku 2022 pohybovat mezi 450 a 475 bazickými body, zároveň podle předpovědi nástroje FedWatch činí 46,3 %.
Výrazně se tak liší od předpovědi z poloviny minulého týdne, která uváděla pravděpodobnost 75,4 %. Co zapříčinilo prudkou změnu cen futures kontraktů na federální fondy za posledních 24 hodin. Mezi představiteli Fedu se tak začalo nově spekulovat o tom, zda nezačít snižovat míru zvýšení sazeb v prosinci i v příštím roce.
V pátek o tom informoval deník Wall Street Journal: "Představitelé Fedu se na zasedání 1. a 2. listopadu chystají znovu zvýšit sazbu o 0,75 procentního bodu a nejspíš projednají, zda a jakým způsobem plánují v prosinci schválit menší zvýšení."
Podle článku také někteří představitelé začínají vyjadřovat přání zpomalit v blízké budoucnosti tempo zvyšování sazeb a zastavit zvyšování sazeb na počátku příštího roku.
Mezi holubičími představiteli Fedu panuje obava, že chtějí snížit riziko. Ti, kdo jsou proti jakékoli změně současného jestřábího tempa zvyšování sazeb, tvrdí, že je na takové diskuse zatím příliš brzy, protože inflace zakořenila a nepolevuje.
Šéf Fedu Christopher Waller začátkem měsíce řekl: "Na příštím zasedání budeme velmi pozorně probírat tempo zpřísňování." Je s podivem, že páteční článek ve Wall Street Journal měl takový vliv, když se všeobecně vědělo, že se o tempu zpřísňování měnové politiky diskutuje.
Celý minulý týden se analytici soustředili na nedávná prohlášení prezidentů různých bank Fedu, která naznačovala přání zvýšit před přijetím jakéhokoli rozhodnutí základní úrokovou sazbu na 450–475 bazických bodů. K tomu může dojít, jen pokud FOMC zvýší sazby na příštích dvou zasedáních o 75 bazických bodů.
Proto měl páteční článek ve Wall Street Journal nazvaný "Fed zvýší sazby o 0,75 bodu a bude diskutovat o míře budoucích zvýšení" velký vliv. Jednou z možností je i to, že podle Wall Street Journal "dva představitelé Federálního rezervního systému začali v poslední době uvádět důvody ve prospěch opatrného zvyšování úrokových sazeb".
Ať vedlo ke zveřejnění článku cokoli, sehrál bezpochyby důležitou roli při prudkém růstu cen zlata a stříbra. Měl také silný vliv na americké akcie a růst indexu Dow o 748,97 bodů, resp. 2,47 %:
S&P 500 o 2,28%:
a kompozitního indexu NASDAQ o 2,89 %:
Jelikož je ke zvýšení úrokové sazby federálních fondů potřeba hlasování, při kterém o zvýšení rozhodne většina hlasujících členů, budou se účastníci trhu soustředit na listopadové prohlášení FOMC a také na vyjádření předsedy Fedu Jeroma Powella na tiskové konferenci v závěru listopadového zasedání.
Klíčová slova: Inflace | Nasdaq | Americké akcie | Sazby | Akcie | CME | Centrální banka | FOMC | Fed | Futures | Indikátor | Nástroj | Riziko | S&P 500 | Volatilita | Wall Street | Úrokové sazby | Analytici | Úroková sazba | Pravděpodobnost | Výsledky | Wall Street Journal | Americká centrální banka | Banka | Fondy | ROCE | Zvyšování sazeb | Zvyšování úrokových sazeb | S&P | Zvýšení úrokových sazeb | Představitelé Fedu | Úroková sazba Fedu | CME FedWatch | Šéf Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Základní úroková sazba | Zpřísňování měnové politiky | Zvýšení sazeb | Předpovědi | Zasedání FOMC | Prohlášení | Míra | Měnové politiky | FedWatch | Růst | Sazba Fedu | Základní úroková sazba Fedu | Spekulovat | 3М | Christopher Waller |
Čtěte více
-
Nervozitu z obchodní války udržují politici i technologie. Akcie znovu pod tlakem
Dnešní zprávy týkající se obchodní války USA - Čína neznamenají zásadní posun, ale i tak spíše podporují tržní nervozitu než naopak. Čínský velvyslanec v USA sice formálně prohlásil, že je země stále připravena k jednání, ale zároveň silně naznačil, že podle Číny je vina za přerušení rozhovorů na americké straně. Tím nám jen dokazuje, že řešení sporu bude ještě náročné a zdlouhavé. Později americký ministr financí Mnuchin řekl k možnému zavedení cel na zbývajících 300 miliard čínského dovozu, že rozhodnutí nepřijde ještě 30 až 45 dní. Američané nyní zkoumají, jaký by byl dopad na spotřebitele. -
Nervózní akcie dnes klesají spolu s dluhopisy i komoditami
Poslední dění na finančních trzích podle nás stále svědčí o tom, že investoři nemají úplně jasno v pohledu na inflační rizika a jejich pohledy kmitají mezi cenovým vývojem a pokračujícím cyklickým oživením. Vývoj na jednotlivých trzích přestává tvořit ucelený obrázek, když se při nejistotě dostávají do hry ještě prodeje valuačně relativně dražších akcií. -
Nervózní akciové trhy
Úterní seance na akciových trzích byla v lecčem velmi podobná pondělnímu obchodování. Akcie opět za nedostatku nových zpráv zamířily dolů, a to na obou březích Atlantiku. Evropský index Stoxx 600 v odpoledních hodinách přichází o zhruba půl procenta, když k propadu přispěla i největší světová chemička BASF, která ohlásila snížení výhledu pro letošní čistý zisk. Americký index S&P 500 na začátku dne přichází o dvě desetiny procenta. Společným jmenovatelem pro americké i evropské akcie zůstává očekávaný středeční proslov šéfa Fedu Jeroma Powella. -
Nervózní investorská nálada v USA po výsledcích bank
Americké akcie se snažily najít v úterní obchodní seanci směr. Index S&P 500 se opět nedokázal udržet nad úrovní 4 000 bodů. Průmyslový index Dow Jones se vyvíjel hůře a klesal v závěru obchodování o 1 %. Největší zásluhu na tom měly především banky. Z 33 společností z indexu S&P 500, které dosud zveřejnily výsledky, jich 25 překonalo očekávání analytiků. Zatímco v prvním čtvrtletí předpokládáme na trzích větší rozkolísanost, v druhé polovině by se mohli trhy ustálit v určitém mírném růstu. -
Nervózním trhům dobré výsledky nestačí
O pozitivní start dnešního dne se postaraly zejména výsledky Mety, s podporou nižšího rizika, že se Evropa odhodlá z většiny odpoutat od ruského plynu. Následovala další dobrá firemní čísla od Paypal, Mastercard nebo Qualcomm. Ani to však nestačilo na udržení úvodního nadšení. Obchodování zůstává značně nervózní, Wall Street úvodní zisky až smazala, načež se znovu vydává vzhůru. Mezitím se denní růst evropských indexů o poznání zmenšil. -
Nervózní obchodování, ovšem se šťastným koncem
Úterní obchodní seance na zámořských trzích se zkraje včerejšího dne nesla ve znamení výběrů zisků a možných obav z dnešního zasedání americké centrální banky. Nejstabilnější index v průběhu celého obchodování byl průmyslový Dow Jones Industrial Average, který přidal 0,8 %. Nejvolatilnějším indexem byl technologický Nasdaq 100, který na úvod obchodování ztratil takřka 1 %, aby nakonec uzavřel seanci v zisku 0,3 %. Nvidia představila na investorské konferenci nový čip, jehož hlavní doména je AI schopnost, nicméně průběh obchodování napovídal spíše většímu očekávání investorů. Akcie Nvidia přidaly 1,07 %. Akcie AMD se od svých maxim, které dosáhly v měsíci březnu, posunuly níže o více jak 20 %, z toho včera ztratily 4,84 %. -
⚡Nervózní pondělí na indexech
Přestože dnes nebyla zveřejněna žádná důležitá makrodata, tak na akciových trzích řádí zvýšená riziková averze. Německé IFO zveřejněné dopoledne skončilo hůře, než se čekalo. Evropské indexy vykázaly v závěru často ztráty přesahující 1,5 %. Za horší náladou stojí také nárůst problémů evropských ekonomik v souvislosti s koronavirem. Merc oznámil, že ukončil vývoj své vlastní vakcíny. Moderna potvrdila, že její vakcína způsobuje menší imunitní reakci na nové mutace. -
Nervózní propad v zámoří
Zámořské trhy včera lehce ztrácely, když S&P 500 i technologický Nasdaq odepsaly shodně 0,3 %. Mezi nejvíce rostoucí akcie včerejšího dne můžeme zařadit společnost Turtle Beach Corporation, která po reportu uspokojivých výsledků narostla o 26,5 %. Dařilo se i online obchodní platformě Robinhood Markets, která přidala 5,2 %. Společnost Lithium Americas narostla o 4,7 %. Hodnota akcií sociální platformy Hello Group klesla o 22,3 %. CEO společnosti Under Armour, Stephanie Linnartz, odstoupí a bude nahrazena zakladatelem společnosti Kevinem Plankem. Na tuto zprávu reagovaly akcie Under Armour poklesem o 10,7 %. Výrazněji poklesly taktéž akcie společností angažujících se v technologiích umělé inteligence. Nvidia propadla o 3,2 % a AMD dokonce o 4 %. -
Nervózní závěr týdne na akciích, koruna drží zisky
Dnešek je na akciových trzích jako na houpačce, přičemž dluhopisové trhy zůstávají poměrně stabilní. Ráno bylo v Evropě negativní, načež hlavní indexy ztráty výrazně stáhly a místy se podívaly i do zeleného. Také Amerika začala růstově, ale rychle zamířila dolů. A nyní jsme ve fázi, kdy se americké indexy znovu zvedají. S&P 500 je +0,3 pct, Nasdaq kolem nuly, DAX se obchoduje 0,6 pct v červeném a FTSE 100 je -0,8 pct. -
Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí
Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy. Zasedat bude ECB. Domníváme se, že ke změně nastavení programu kvantitativního uvolňování dojde ale až na prosincovém zasedání, protože v současnosti v ECB v této otázce nepanuje shoda. Dnešní zasedání by mělo přinést pouze opatrnou holubičí rétoriku. -
Neshody ve Fedu, růst indexů, pokles společnosti Amgen: Dnešní hlavní trendy na Wall Street
Klíčové indexy na Wall Street, včetně S&P 500 a Nasdaq, zakončily úterní obchodní seanci v pozitivním duchu. V čele stály technologické akcie, které vykázaly silné oživení. Investoři mezitím vyhodnocovali prohlášení nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa o možném zavedení cel vůči hlavním obchodním partnerům USA a také analyzovali nejnovější údaje ze zápisu Federálního rezervního systému. -
Neslaný nemastný ekonomický vývoj v Evropě podporuje další stimul ECB
Dnešní data ekonomického vývoje v Evropě ve třetím kvartálu příliš nevybočila z posledních výsledků. HDP eurozóny rost... -
Nespúšťajme oči z USA
V súčasnosti sa pohľady celého sveta upierajú na katastrof&... -
Nestahujme kalhoty před brodem, který nemusí přijít
Český statistický úřad v rámci svého posledního odhadu mírně zhoršil hodnocení výkonu české ekonomiky v prvním letošním kvartálu, kdy HDP oproti konci loňského roku poklesl o 3,4 %. S právě končícím druhým čtvrtletím se jedná o pohled daleko do minulosti. I tak může být ohlédnutí se za situací panující v české kotlině užitečné. -
Nestlé hlásí nejslabší růst tržeb za více než 25 let
Společnost Nestlé, největší potravinářský gigant na světě, oznámila nejslabší meziroční růst organických tržeb za více než 25 let. CEO Laurent Freixe nyní čelí velké výzvě při snaze o obnovu růstu. Firma zaznamenala růst organických tržeb o 2,2 % v roce 2024, což je výrazný pokles oproti 7,2% růstu v roce 2023. -
Nestlé jako největší evropský plátce dividend
Analýza britské investiční společnosti Janus Henderson dokládá, že je potravinářská firma Nestlé největším světovým plátcem dividend. Prvních světových 20 firem vyplácejících největší objemy dividend je 9 evropských firem. Rekordní částky svým akcionářům vyplatily zejména firmy v Nizozemsku a Belgii. Víc než 7 miliard švýcarských franků vyplatila v dubnu na dividendách svým akcionářům také švýcarská potravinářská společnost Nestlé. Drží tak prvenství světového žebříčku největších plátců dividend za druhé čtvrtletí v tomto roce. -
Nestlé USA do poloviny roku 2026 zcela odstraní syntetická barviva ze svých potravin
Nestlé USA oznámila, že do poloviny roku 2026zcela vyřadí syntetická potravinářská barviva ze svého portfolia potravin a nápojů ve Spojených státech. Podle společnosti je již více než 90 % jejích současných produktových kategorií bez umělých barviv, přičemž zbývající produkty projdou přechodem během následujících 12 měsíců. -
Nestlé výrazně omezí aktivity v Rusku, zmizí značky jako KitKat či Nesquik
Švýcarský potravinářský gigant Nestlé výrazně omezí své obchodní aktivity v Rusku, zastaví tam například prodej značek KitKat a Nesquik. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Firma dnes také uvedla, že v Rusku se teď soustředí na dodávky důležitých potravin, jako je dětská výživa, a že nepředpokládá, že by v této zemi v dohledné době vytvářela zisk. -
Nestrašme, Česko k bankrotu nemíří. Zvedat daně tedy není třeba, postačí výraznější škrty na provozu státu a dotacích
Česko stále zápolí s recesí. Nečekaně. Zatím se letos nedokázalo zcela vymanit z technické recese, do níž upadlo loni ve druhém pololetí. Mezi prvním letošním čtvrtletím a tím posledním loňským totiž vykazuje stagnaci, nulový růst. -
Nestrašme, Česko nebankrotuje, zvedat daně netřeba
Česko stále zápolí s recesí. Nečekaně. Podle zpřesněných údajů ČSÚ se totiž zatím letos nedokázalo zcela vymanit z technické recese, do níž upadlo loni ve druhém pololetí. Mezi prvním letošním čtvrtletím a tím posledním loňským totiž vykazuje stagnaci, nulový růst.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Smart Money Trading: Order blocky, breaker blocky a jejich mitigace (33. díl)
Nebankovní společnosti dobývají svět. Které akcie z tohoto boomu mohou těžit?
5 nepříjemných pravd o tradingu
Touto měnou platí čtvrt miliardy lidí. Pákistánská rupie si nese dědictví britských kolonistů
Změna smluvních podmínek u prop firmy, je důvod se obávat?
Na hřbitově národů se platí afgháním. Tálibán s ostatními měnami vypekl
VIDEO: Bitcoin letí raketově vzhůru, vyplatí se ještě nakoupit nebo je to past?
Denní kalendář událostí
V USA skladování zemního plynu
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V USA týdenní statistický bulletin API
Dnes se koná setkání zemí OPEC
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V USA skladování zemního plynu
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V USA týdenní statistický bulletin API
Dnes se koná setkání zemí OPEC
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA výrobní ceny – ISM
V USA výrobní index PMI – ISM
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Příjmy USA z cel byly v pololetí vyšší než za celý loňský rok, uvedla AFP
Komodity: Ceny ropy se po zprávě o růstu zásob v USA snižují, Brent je blízko 72,50 USD
Forex: Dolar posiluje, za červenec vykazuje první měsíční zisk v letošním roce
Inflace v Polsku v červenci klesla na roční minimum 3,1 procenta
Akcie na pražské burze v prvních sedmi měsících roku rostly, PX připsal 27,4 pct
Pražská burza dnes oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky
Forex: Koruna dnes k euru spíše stagnovala, k dolaru ztratila pět haléřů
Tržní hodnota Microsoftu překročila čtyři biliony dolarů
Forex sentiment 31.7.2025
Swingové obchodování USD/CAD 31.7.2025
Příjmy USA z cel byly v pololetí vyšší než za celý loňský rok, uvedla AFP
Komodity: Ceny ropy se po zprávě o růstu zásob v USA snižují, Brent je blízko 72,50 USD
Forex: Dolar posiluje, za červenec vykazuje první měsíční zisk v letošním roce
Inflace v Polsku v červenci klesla na roční minimum 3,1 procenta
Akcie na pražské burze v prvních sedmi měsících roku rostly, PX připsal 27,4 pct
Pražská burza dnes oslabila, dolů ji táhly akcie Komerční banky
Forex: Koruna dnes k euru spíše stagnovala, k dolaru ztratila pět haléřů
Tržní hodnota Microsoftu překročila čtyři biliony dolarů
Forex sentiment 31.7.2025
Swingové obchodování USD/CAD 31.7.2025
Blogy uživatelů
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry během důležitého týdne
Buffett v tradingu? Co by řekli Graham, Fisher nebo Williams dnešním traderům
Moje cesta prop tradingem: Euro už stačilo! Je čas změnit náhled
Významné americké burzovní momenty v týdnu 28. července – 3. srpna: Lekce z historie pro dnešní investory
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Celní dohoda mezi USA a EU posílila indexy a oslabila euro
Stoicismus v tradingu: Umění nevzrušovat se z výher ani ztrát
Syndrom hrdiny na trzích: Proč si tradeři nechtějí připustit omyl a jak to ničí jejich výkonnost
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Měnový pár GBP/AUD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
INVESTIČNÍ GLOSA: Brusel opatrně slaví, ale vítězem je Trump. V dohodě s EU nejde jen o cla
Praktické okénko: Střednědobý výhled na hlavní měnové páry během důležitého týdne
Buffett v tradingu? Co by řekli Graham, Fisher nebo Williams dnešním traderům
Moje cesta prop tradingem: Euro už stačilo! Je čas změnit náhled
Významné americké burzovní momenty v týdnu 28. července – 3. srpna: Lekce z historie pro dnešní investory
Analýza Dow Jones, S&P 500, DAX, EUR/USD: Celní dohoda mezi USA a EU posílila indexy a oslabila euro
Stoicismus v tradingu: Umění nevzrušovat se z výher ani ztrát
Syndrom hrdiny na trzích: Proč si tradeři nechtějí připustit omyl a jak to ničí jejich výkonnost
Praktická ukázka: Nejdřív klid a potom drama
Měnový pár GBP/AUD: Analýzy více časových rámců (D1 až H1 TF)
INVESTIČNÍ GLOSA: Brusel opatrně slaví, ale vítězem je Trump. V dohodě s EU nejde jen o cla
Forexové online zpravodajství
Wall Street nakonec v záporu
Denní shrnutí: Wall Street roste díky výsledkům technologických firem, euro nabírá dech, zlato se odráží (31.07.2025)
TV Nova loni zvýšila čistý zisk o 3,5 procenta na 1,19 miliardy Kč
Frankfurtská burza neudržela zisky a zakončuje seanci poklesem
Měsíční shrnutí: Index PX od začátku roku silně roste, červenec byl další úspěšný měsíc
Elektromobilita očima Čechů: Výsledky průzkumu ukazují rozpor mezi dojmy a realitou
Mýty o elektromobilitě a realita podle dat a zkušeností
Ceny ropy oslabují kvůli Trumpovým clům a nečekanému nárůstu zásob v USA
Mastercard překonal očekávání díky silné poptávce po cestování a růstu příjmů z doplňkových služeb
Trpělivost přináší ovoce: Credit Agricole tiše posiluje svou pozici na italském bankovním trhu
Wall Street nakonec v záporu
Denní shrnutí: Wall Street roste díky výsledkům technologických firem, euro nabírá dech, zlato se odráží (31.07.2025)
TV Nova loni zvýšila čistý zisk o 3,5 procenta na 1,19 miliardy Kč
Frankfurtská burza neudržela zisky a zakončuje seanci poklesem
Měsíční shrnutí: Index PX od začátku roku silně roste, červenec byl další úspěšný měsíc
Elektromobilita očima Čechů: Výsledky průzkumu ukazují rozpor mezi dojmy a realitou
Mýty o elektromobilitě a realita podle dat a zkušeností
Ceny ropy oslabují kvůli Trumpovým clům a nečekanému nárůstu zásob v USA
Mastercard překonal očekávání díky silné poptávce po cestování a růstu příjmů z doplňkových služeb
Trpělivost přináší ovoce: Credit Agricole tiše posiluje svou pozici na italském bankovním trhu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
FX Sumarizácia Európa (popoludnie)
Makro: Hodnota stavebních povolení se poprvé od února v Kanadě snížila
Prognóza pro EUR/USD na 24. října 2024
Akcie společnosti Microsoft letos zaznamenaly nárůst o 72 %
Makro: Důvěra v ekonomiku eurozóny je nejvyšší od pololetí 2011
Výběr zisků na ropě WTI
Trumpova celní smršť: 20 % na EU, 54 % na Čínu, 25 % na auta…
Minuta s XTB
Aktuálně k BTC 16. září 2022 – Potenciál prolomení vzoru trojúhelníku pro nadcházející klesající pohyb
V zámoří je klid při vyčkávání na zasedání FEDu
FX Sumarizácia Európa (popoludnie)
Makro: Hodnota stavebních povolení se poprvé od února v Kanadě snížila
Prognóza pro EUR/USD na 24. října 2024
Akcie společnosti Microsoft letos zaznamenaly nárůst o 72 %
Makro: Důvěra v ekonomiku eurozóny je nejvyšší od pololetí 2011
Výběr zisků na ropě WTI
Trumpova celní smršť: 20 % na EU, 54 % na Čínu, 25 % na auta…
Minuta s XTB
Aktuálně k BTC 16. září 2022 – Potenciál prolomení vzoru trojúhelníku pro nadcházející klesající pohyb
V zámoří je klid při vyčkávání na zasedání FEDu
Blogy uživatelů
Zoznam populárnych online brokerov na Slovensku
Michael Burry káže vodu, ale pije víno
Praktické okénko – roční výkonnost světových měn a výhled na dolarový index pro rok 2025
Finanční trhy jsou napjaté jako struna
S příchodem regulace ESMA pozor na částečné uzavírání pozic na Metatraderu otevřených před 1. srpnem
Prop Trading: Jak zvládnout drawdown v rámci výzvy
Velké srovnání prop trading platforem - CapXmaster, FTMO a Fintokei
Idem kúpiť prvé akcie...
Přehled obchodních příležitostí pro 29. týden
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/USD, AUD/NZD a EUR/CHF
Zoznam populárnych online brokerov na Slovensku
Michael Burry káže vodu, ale pije víno
Praktické okénko – roční výkonnost světových měn a výhled na dolarový index pro rok 2025
Finanční trhy jsou napjaté jako struna
S příchodem regulace ESMA pozor na částečné uzavírání pozic na Metatraderu otevřených před 1. srpnem
Prop Trading: Jak zvládnout drawdown v rámci výzvy
Velké srovnání prop trading platforem - CapXmaster, FTMO a Fintokei
Idem kúpiť prvé akcie...
Přehled obchodních příležitostí pro 29. týden
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/USD, AUD/NZD a EUR/CHF
Vzdělávací články
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
Price Action: WRB analýza
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Nejdůležitější ekonomické události roku 2020
Kolaps kryptoměn! Může být ještě hůř?
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Smart Money Trading: Speciální typy inducementů (17. díl)
Kopírování strategií od úspěšných traderů
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
Price Action: WRB analýza
Jáchymovský tolar inspiroval i balkánského lva. Jaká je historie bulharské měny?
Nejdůležitější ekonomické události roku 2020
Kolaps kryptoměn! Může být ještě hůř?
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Smart Money Trading: Speciální typy inducementů (17. díl)
Kopírování strategií od úspěšných traderů
Tradingové analýzy a zprávy
Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 26.11.2021
Forex: MUFG otevřela short na GBP/CHF
NZD/USD - Intradenní výhled 27.5.2025
Ropa WTI - Intradenní výhled 26.4.2021
Forex: Dolar se dnes pohybuje bez větších změn
Asijské akcie kvůli situaci na východě Ukrajiny výrazně oslabují
V Německu přibylo lidí bez práce, nezaměstnanost stoupla
Merz uvítal dohodu o clech mezi USA a EU
Šéfka EK pohrozila omezením čínského dovozu
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 01.12.2021
Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 26.11.2021
Forex: MUFG otevřela short na GBP/CHF
NZD/USD - Intradenní výhled 27.5.2025
Ropa WTI - Intradenní výhled 26.4.2021
Forex: Dolar se dnes pohybuje bez větších změn
Asijské akcie kvůli situaci na východě Ukrajiny výrazně oslabují
V Německu přibylo lidí bez práce, nezaměstnanost stoupla
Merz uvítal dohodu o clech mezi USA a EU
Šéfka EK pohrozila omezením čínského dovozu
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 01.12.2021
Témata v diskusním fóru
FOREX trading
Burzovní grafy: Býci si vzali oddechový čas, hladina podpory ale obstála
Profesionální indikátor „CUMULATIVE LEVELS“
Co by, kdyby aneb mají smysl historické grafy?
Moje cesta prop tradingem – volatilní balance křivka a ukázka dvou odlišných obchodů
Akciové indexy nadále pod tlakem
Praktická ukázka: Čtyři pěkné obchody
Multitimeframe analýza: 12.7.2024 NZD/JPY
Money-management pod novými pravidlami ESMA
GBP/USD
FOREX trading
Burzovní grafy: Býci si vzali oddechový čas, hladina podpory ale obstála
Profesionální indikátor „CUMULATIVE LEVELS“
Co by, kdyby aneb mají smysl historické grafy?
Moje cesta prop tradingem – volatilní balance křivka a ukázka dvou odlišných obchodů
Akciové indexy nadále pod tlakem
Praktická ukázka: Čtyři pěkné obchody
Multitimeframe analýza: 12.7.2024 NZD/JPY
Money-management pod novými pravidlami ESMA
GBP/USD