Čtvrtek 28. březen 2024 12:36
reklama
InstaForex Autochartist
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster

BTC a ETH zažily týdenní pokles o nejméně 11 %, je čas nakupovat?

13.04.2022 18:38  Autor: Virarosi  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Bitcoin a Ethereum, podle tržní hodnoty největší kryptoměny představují podle CoinMarketCap více než polovinu z 1,89 bilionu dolarů kapitalizace celého kryptosektoru, která zahrnuje tisíce digitálních projektů.

Loni Bitcoin (BTC) přinesl investorům výnos 73 % a v předchozích deseti letech měl jeho roční výnos hodnotu přes 220 %. Ethereum (ETH) přitom v roce 2021 stouplo o více než 400%. Obě digitální měny sice v minulosti dosáhly dynamických cenových výsledků, v poslední době se však potýkají s problémy.

Za posledních 24 hodin se BTC propadl o téměř 4 % a v posledním týdnu o 11%, zatímco jeho historické maximum z listopadu roku 2021 je stále o 40 % slabší. ETH se za poslední den podobně snížilo o 6,5 % a za posledních týden kleslo o 12,5%, takže zůstalo 36 % od svého maxima z listopadu.

Analytická společnost Glassnode, monitorující aktivitu ve velkých kryptoměnových sítích, zaznamenala trend, kdy se z velkých kryptoměnových burz každý měsíc v průměru 96 000 Bitcoinů přesunuje. Analytik Glassnode ve své poslední zprávě označil tento objem pohybu za „historický“, jelikož značí silný trend akumulace BTC, který byl prvně zachycen v březnu 2020.

Odklon Bitcoinu od obchodních burz znamená, že ho držitelé aktiv ukládají do vlastních digitálních peněženek, tudíž ho neprodávají. Vzhledem k tomu, že víme, že Bitcoin má konečnou dodávku 21 milionů tokenů, z toho 19 milionů již bylo vytěženo, bude nedostatek nabídek, jelikož držitelé budou nadále akumulovat své BTC. Jakmile k tomuto nabídkovému šoku dojde, cena Bitcoinu se podle Glassnode rozhodně zvýší.

Pokud se jedná o Ethereum, jeho vývojáři již několik let pracují na přechodu od mechanismu proof-of-work (PoW) k ekologicky udržitelnějšímu mechanismu proof-of-stake (PoS), který se používá pro ověřování síťových transakcí. Důležitým aspektem bude, že procento každé nově vyražené mince ETH bude spáleno, což časem sníží její nabídku a stane se podobně jako Bitcoin deflačním aktivem.

Přechod z PoW na PoS byl nazván ETH 2.0 a Ethereum Consensus Layer – poslední název je „Ethereum Merge“. Očekává se, že tento update zvýší počet transakcí za sekundu, sníží náklady každého převodu, zlepší celosvětovou škálovatelnost sítě a zkrátí dobu vypořádání.

Dlouho očekávaná modernizace by měla být zavedena již letos v červnu nebo někdy na podzim a měla by mít dlouhodobě pozitivní dopad na cenu ETH.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Březen ve znamení výrazného snižování úrokových sazeb
    Česká národní banka na svém čtvrtečním měnově politickém zasedání pravděpodobně sníží základní úrokovou sazbu o dalších 50bb. Učiní tak především z důvodu nadále se zhoršujícího výhledu pro růst české ekonomiky vlivem šířící se koronavirové infekce. Kurz koruny tak může dále oslabit, což by pravděpodobně vyvolalo reakci ze strany centrální banky. Zavedení kvantitativního uvolňování neočekáváme.
  • Březen – zpomalení růstu vkladů i úvěrů
    Celková suma aktiv bankovního sektoru v březnu zpomalila tempo růstu na 0,2 % meziměsíčně a ukončila první čtvrtletí na hodnotě 9 551,7 mld. Kč. V meziročním srovnání je bilanční suma vyšší o 9,1 %. Hlavní příčinou březnového zpomalení růstu byla nižší aktivita na mezibankovním trhu, když vklady a úvěry u centrálních bank a u jiných úvěrových institucí v součtu poklesly o téměř 85 mld. Kč. Zároveň zpomalila i dynamika klientských obchodů z únorového růstu o 1,6 % meziměsíčně na aktuálních 0,6 % meziměsíčně.
  • Březnová inflace v eurozóně ECB nerozhodí
    Ve zbývající části týdnu budou trhy vyhlížet důležitá inflační čísla v eurozóně. Již dnes bude zveřejněná březnová inflace ve Španělsku, následně i ve Francii a Itálii, které budou důležitým vodítkem pro souhrnný výsledek za celou eurozónu. Celková inflace by se měla v meziročním srovnání udržet poblíž únorových 2,6 %, její jádrová složka pak okolo 3,1 %. Stabilní inflace by v tento moment neměla být z pohledu ECB zásadním problémem, za předpokladu, že se budou příznivě vyvíjet i další její složky. Zde však nastává zádrhel. Podobně jako ve Spojených státech nebo koneckonců i v Česku zůstává jádrová inflace v eurozóně nadále zvýšená, primárně ve službách.
  • Březnová stavební produkce zklamala
    Stavební produkce v ČR se v březnu překvapivě snížila a nenavázala tak na svižný růst z předchozích několika měsíců. Meziměsíčně klesla o 3,7 procenta, zatímco v únoru rostla o 4,8 %. K poklesu přitom došlo jak v pozemním, tak i inženýrském stavitelství (o 3,1 procenta meziměsíčně, resp. o 5,0 procenta). V meziročním srovnání růst celkové stavební produkce zpomalil z 18,9 procenta na 8,2 procenta. Nadále vysoká meziroční dynamika souvisí s nízkou srovnávací základnou loňského roku, především jehož počátek byl ve znamení stále silných protiepidemických restrikcí.
  • Březnová zadluženost českých domácností
    „Na meziměsíčním nárůstu zadlužení domácností se výrazně podílely spotřebitelské úvěry, jejich výše meziměsíčně vzrostla o 1,0 % (3 mld. Kč), nejvýrazněji od loňského listopadu. Úvěry na bydlení se zvýšily o 0,3 % (5 mld. Kč). Dynamika růstu zadlužení ve spotřebitelských úvěrech je v roce 2023 výrazně vyšší než u úvěrů na bydlení. V obecné rovině se tak pravděpodobně potvrzuje jev, který pozorujeme i u našich zákazníků. Ti méně využívají spotřebitelské úvěry na zbytnou spotřebu a vice jimi financují opravy, rekonstrukce a investice do snížení spotřeby energií. Důvodem může být fakt, že po zpřísnění kritérií a s vyššími úrokovými sazbami řada lidí na úvěr na bydlení nedosáhne.“
  • Březnová zpráva z amerického trhu práce zklamáním. Dolar zpět nad 1,31, PX odevzdal zisky
    Jediná mezinárodně významná data dnešního dne zdaleka neproběhla v souladu s trž...
  • Březnové maloobchodní tržby zklamaly
    Březnové reálné maloobchodní tržby bez prodejů aut byly v ČR meziměsíčně nižší o 0,7 %, zatímco my jsme očekávali jejich mírný růst. Jako zklamání lze březnový výsledek hodnotit také při srovnání s tržním konsensem. Podle toho měly v meziročním vyjádření maloobchodní tržby klesnout o 6,6 %, zatímco ve skutečnosti došlo k poklesu o 8,1 %. Směrem dolů byl navíc revidován údaj za únor. Původně data pro tento měsíc ukazovala na meziměsíční pokles o 0,4 %, po revizi to však je již -0,7 % m/m.
  • Březnové rozhodnutí ČNB - zvítězí snížení sazeb o 50bps?
    Centrální banka musela mít z čísel přicházejících z domácí ekonomiky v posledních týdnech radost. Většina z nich naznačovala, že se inflace pomalu dostává pod kontrolu. Lednová i únorová inflace skončila pod odhadem trhu a v únoru inflační čísla přesně orazítkovala 2% cíl centrální banky. I přesto na zasedání v tomto týdnu předpokládáme, že v bankovní radě převládne “opatrnost” a úrokové sazby půjdou dolů o dalších 50bps (na 5,75 %).
  • Březnový růst průmyslové výroby mírně korigoval slabý výkon v předchozích dvou měsících
    Tuzemská průmyslová produkce v březnu mírně korigovala slabší výkon v prvních letošních měsících, když meziměsíčně vzrostla o solidních 1,7 %. Průmyslová výroba tak v březnu byla meziročně vyšší o 2,4 % (NSA), resp. 2,3 % po očištění o efekt rozdílného počtu pracovních dní. To bylo nad tržním konsensem, který předpokládal růst o 1,9 % y/y (NSA) a naopak mírně pod naším odhadem, který činil 2,5 % (NSA).
  • BTC a ETH velryby posílají kryptoměny v hodnotě až 133 000 000 dolarů
    Krypto velryby začátkem týdne přesouvají obrovské množství mincí, přičemž na blockchainu bylo zaznamenáno několik devítimístných transakcí.
  • BTC býci se radují, jelikož největší ETF zastavily odliv – co to znamená pro BTC?
    Bitcoin se stabilizoval kolem 40 000 dolarů, protože příliv z fondu Grayscale Bitcoin Trust v hodnotě 20 miliard dolarů se zpomalil, což podle stratégů může pomoci zastavit dvoutýdenní pokles.
  • BTC: býčí signály
    Data na řetězci ukazují, že odliv bitcoinových burz v poslední době vzrostl, což je znamení, které by se mohlo ukázat jako býčí vzhledem k ceně kryptoměny.
  • BTC dál koreluje s SPX a NASDAQ
    V souvislosti se situací na krypto trhu v posledních dvou měsících se bitcoin výrazně změnil a stal se podobně jako zlato hedgem. Po výsledcích zasedání FOMC ale toto aktivum rostlo společně s indexy SPX a NASDAQ. To znamená, že s hlavními akciovými indexy stále koreluje. Hlavní příčinou je jestřábí postoj Fedu k měnové politice.
  • BTC dosáhne swing low, ukazují on-chainové analytické indikátory
    Za poslední tři týdny BTC dvakrát dosáhl swing low v rozmezí 32 000–35 000 USD. Během této doby cena, která se nachází ve fázi akumulace, neustále aktualizovala svá minima. Na denním grafu je trojúhelníková formace téměř dokončena. Existují všechny důvody se domnívat, že cena brzy – a potřetí – dosáhne dna a vzestupný trend se obnoví.
  • BTC, ETH: Kryptoměny s potenciálem růstu
    Tyto kryptoměny jsou skvělá příležitost k nákupu pro každého investora, který je ochotný snést krátkodobou volatilitu, což je vlastnost, která je v současnosti velmi potřebná.
  • BTC/EUR
    BTC/EUR konsoliduje po breaku nad horní hranicí kanálu, vznikající dynamický bullish trend nabízí prostor pro další růst. BTC/EUR rozšiřuje konsolidaci zlomu nad horní hranici kanálu, předpoklad up trendu.
  • BTC/EUR
    Technické studie jsou vzestupné, RSI a stochs ukazují vzestupnou dynamiku. +ve DMI v dominanci s růstem ADX podporují vzestupný trend. Cena se pohybuje nad denním mrakem a další velký odpor leží na 100-DMA (7816) před 200-DMA (7976).
  • BTC je stabilní, ale investoři se obávají vydání dlouho očekávaných zpráv v USA
    Bitcoin ve čtvrtek uzavřel obchodní seanci téměř beze změn – na úrovni lehce nad 20 000 USD. V době psaní tohoto článku je cena BTC vyvážená na 19 983 USD.
  • BTC je zpět na 30 000 dolarech, jako krypto komunita slaví 12. výročí Bitcoin Pizza Day
    Každý rok 22. května se kryptokomunity po celém světě sjednotily v tom, že si připomínají možná jednu z nejpodivnějších událostí v dějinách Bitcoinu.
  • BTC klesá kvůli pesimismu na trhu v USA
    Hlavní kryptoměna klesla po dlouhém propadu klíčových amerických akciových indexů a také po nejnovějších údajích o inflaci v USA. Podle zprávy amerického ministerstva práce se inflace v USA v srpnu snížila na 8,3 % z červencových 8,5 %, což zaostává za očekávaným poklesem na 8,1 %.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader