Sobota 20. července 2024 15:56
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei Payout

Ranní komentář: Pád výnosů i pilulka od Pfizeru drží akcie na maximech, roste také krypto

08.11.2021 07:52  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akciové trhy za sebou mají další velmi silný týden. Americký index S&P500 rostl v minulém týdnu o 2 %, když mu pomohla kombinace klesajících výnosů, lepší výsledkové sezóny a silného amerického makra. V pátek pak navíc ještě náladu na trzích zlepšila zpráva od společnosti Pfizer, která má novou anti covid pilulku, která by měla snížit riziko hospitalizace o 89 %. Příliv dobrých zpráv tak zatím nepolevuje a valuace akcií i dalších rizikových aktiv zůstávají i nadále zvýšené.

V růstu pokračuje, společně s akciemi, také krypto. Bitcoin se blíží na dosah hranice 66 tis. USD, zatímco ethereum pokračuje v navyšování historického maxima, které dnes vytváří nad úrovní 4 700 USD.

Dnešní fundamenty:

 • 10:30 Sentix index nálady investorů v eurozóně (malý dopad)
 • 16:30 Projev šéfa Fedu J. Powella (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ranní komentář: Pád amerických zdravotních pojišťoven, slabé prodeje Tesly a špatný den pro PVH Corp.
  Akciové trhy včera mírně ztrácely. Na vině byly zřejmě rostoucí výnosy, které reagují na solidní makro a o něco opatnější výhled na tempo snižování úrokových sazeb v USA. Včera se pod tlak dostaly hlavně americké zdravotní pojišťovny, nebo například Tesla, která doplatila na slabé prodeje vozů za 1Q. Dnes pozor na výsledky amerického ADP reportu a index ISM pro tamní sektor služeb.
 • Ranní komentář: Pád cen domů v USA, solidní čínské makro a další korporátní výsledky
  Akciové indexy včera mírně korigovaly, ačkoliv některým společnostem se dařilo nad rámec výkonnosti indexů. Například akcie Meta přidaly přes 3 %, a to navzdory dalším růstu výnosů z amerických státních dluhopisů. Obecně se čeká na nový impuls k posunu valuací na jednu nebo druhou stranu. Z pohledu makro zpráv dnes bude zajímavé sledovat várku dat z Německa, kde bude zveřejněna inflace CPI a data z trhu práce. Odpoledne budou v USA zveřejněna data ISM PMI, kde budeme čekat na potvrzení obnovené dynamiky americké ekonomiky, což podporuje vyšší sazby.
 • Ranní komentář: Pád Dell, růst GAP a čínské EV prodeje
  Akciové trhy za sebou mají další klidný týden, během kterého si dokázaly podržet své ceny a relativně zvýšenou valuaci. Nálada na trzích je stabilní a investoři vyčkávají na fundamenty, které by indexy dokázaly rozpohybovat. V tomto ohledu nový týden nabídne několik zajímavých momentů, v čele se zasedáním ECB a zveřejněním výsledků z amerického trhu práce.
 • Ranní komentář: Pád DFS, výsledky Taiwan Semi, americké makro a rostoucí výnosy
  Akciové trhy včera rostly a nahoru je táhly tentokrát hlavně technologické společnosti. Dařilo se také firmám v polovodičovém sektoru, kterým pomohly výsledky TSMC. Ta počítá na příští rok s růstem o 20 %, který má být tažen hlavně high-end čipy, jež využívá umělá inteligence.
 • Ranní komentář: Pád Lamb Weston a Paramount, růst Levi Strauss, Volva a Renaultu. Dnes výsledky NFP
  Akciové trhy včera pár hodin před uzavřením amerických burz zamířily bez zjevného fundamentu do červených čísel. Hlavní americké indexy tak ztrácely přes procento a negativní sentiment panuje ráno také na trzích v Asii a v Evropě. Dnešní seance bude hlavně o americkém makru. Spojené státy zveřejní výsledky z trhu práce, které mohou leccos napovědět o síle ekonomiky a dalším směřování americké měnové politiky.
 • Ranní komentář: Pád na EM měnách začíná znovu doléhat na trhy, dnes zasedá Bank of Canada
  Včerejší seance přinesla na finanční trhy návrat nervozity, ke kterému přispěl hlavně opětovný výprodej na měnách emerging markets (EM) ekonomik. Ty začínají znovu slábnout, což může dostat pod tlak rizikovější aktiva, a tak by si obchodníci měli dát do dalších dnů pozor hlavně na opětovný růst dolaru, který by EM měny mohl začít opět výrazněji potápět. I přes růst rizikové averze ale zatím úroveň rizikových přirážek zůstává nízká a například americké indexy si většinu svých pozic udržují. Dnešek bude na FX velmi zajímavý hlavně pro CAD, který čeká zasedání Bank of Canada. Ta má sice sazby ponechat beze změny, trh ale doufá v jasný signál, že by sazby mohla zvýšit už na svém říjnovém zasedání.
 • Ranní komentář: Pád prodejů domů v USA dostává pod tlak stavaře, 10yr výnosy pod 2.8 %
  Včera se pod tlak dostaly opět hlavně růstové a technologické akcie, které reagovaly na profit warning od Snapchatu. Právě Snapchat přitom klesal nejvíce, když se propadl o více než 40 % a od svých ATH již klesl o více než 80 %. Náladě na trzích nijak nepomohly ani výsledky z USA, kde se díky vysokým cenám a úrokům z hypoték prudce propadají prodeje nových domů.
 • Ranní komentář: Pád rizikových přirážek zatím drží akcie nad vodou, VIX zpět pod 20b.
  Minulý týden na trhy přinesl výrazné snížení rizikových přirážek a s ním spojený růst cen akcií. Ty v USA vystoupaly o více než dvě procenta, když těžily hlavně ze změny výhledu pro americké sazby a ze slibných vyjednávání mezi USA a Čínou, které se snaží najít společnou řeč v rámci uzavření nové obchodní dohody. Na celou situaci mírně doplácí americký dolar, který se, hlavně díky nižším sazbám v USA, dostal na páru s eurem krátce nad 1,15 EURUSD. Ztráty však nejsou vysoké, jelikož by se výhled pro sazby mohl začít do budoucna zhoršovat také v ostatních zemích. V novém týdnu čekáme hlavně na úterní hlasování o brexitu v britském parlamentu, které bude klíčové i pro další vývoj na libře.
 • Ranní komentář: Pád Tesly a hrozící zákaz TikToku
  Akciové trhy pokračují v pozvolném růstu a navyšování historického maxima. O něco vyšší jsou proti minulému týdnu také výnosy a v růstu pokračují také kryptoměny. Pod tlakem je naopak znovu Tesla, která včera ztratila 4 %. Od začátku roku už ztrácí téměř třetinu, což z ní dělá nejhorší akcii z celého S&P 500
 • Ranní komentář: Pád Uberu a Shopify, Dutch Bros jako konkurent Starbucks?
  Včerejší seance byla opět o korporátních výsledcích. Pod tlak se dostaly hlavně společnosti Uber a Shopify a po uzavření burz také společnost ARM. Rostly naopak Robinhood a Vistra, která zdá se těží z očekávaného růstu poptávky po elektřině kvůli rozvoji AI. Pěkná čísla nabídla také společnost Dutch Bros.
 • Ranní komentář: Pád výnosů pomáhá akciím, dolar zůstává pod tlakem
  Akciové trhy za sebou mají silný týden, během kterého dokázaly smazat velkou část dřívějších ztrát. S&P500 přidal 5.8 % a Nasdaq dokonce 6.6 %, když jim k růstu pomohl hlavně pád dluhopisových výnosů, které se v USA u desetiletých splatností vrátily pod 5.6 %. Pod tlakem byl naopak americký dolar, který ztrácel na většině měnových párů. Sektorově se dařilo hlavně financials a real estate, kterým může pád výnosů citelně ulevit. Nejmenší růst zaznamenal naopak sektor energií, na který negativně doléhá pokračující pád cen ropy.
 • Ranní komentář: Pád výnosů pomáhá mírnit nervozitu na trzích, dolaru ale moc nechutná
  Minulý týden se nesl na trzích v hodně nervózním duchu, když se na ocenění akcií a ostatních rizikových aktiv negativně podepsaly hlavně zhoršující se ekonomická data a obavy z dalšího vývoje světové ekonomiky. Slabá data přicházela hlavně z USA, což ve finále pomohlo k výraznému snížení výnosů a koncem týdne paradoxně i k zastavení výprodejů na akciových trzích. Obchodníci totiž výrazně zvýšili sázky na říjnové snížení amerických sazeb, které akciové indexy nakonec dokázalo podepřít.
 • Ranní komentář: Pád výnosů pomohl akciím k růstu, Tesla kvůli slabším dodávkám -8 %
  Akciové trhy vstoupily do nového týdne optimisticky. Indexy v USA rostly o více než dvě procenta a solidní zisky si připisují také dnes ráno. Ke stabilizaci sentimentu na trzích pomáhá hlavně korekce na trhu s dluhopisy, kde začaly opět klesat výnosy. Výrazného růstu se včera dočkaly hlavně růstové a technologické akcie. Výjimkou byla Tesla, která se kvůli nižším dodávkám automobilů za 3Q propadla o 8 %.
 • Ranní komentář: Pád výnosů přiživil obavy z recese, sázky na agresivní snižování sazeb v USA rostou
  Včerejší seance na trhy přinesla další vlnu výprodejů, která tentokrát ale neměla konkrétní fundamentální příčinu tak, jako tomu bylo v případě dřívějších korekcí, které šly za zhoršením vztahů mezi USA a Čínou. Výprodej na indexech ale výrazně pomohl zvýšit poptávku po dluhopisech, díky čemuž 10 leté výnosy v USA dokonce klesly pod 2 leté výnosy, což obnovilo diskusi o klesající výnosové křivce a možné recesi a následně pravděpodobně ještě výprodeje na trzích přiživilo. Dnešní ráno se zatím nese v klidnějším duchu, ale po téměř 3% korekci na amerických indexech zatím platí, že by se nervozita dala krájet, takže další pád indexů a prohloubení korekce rozhodně nelze vyloučit. Na S&P500 jsme zatím stále teprve 6 % pod historickým maximem a zatím jsme stále neklesli ani na minima ze začátku tohoto měsíce.
 • Ranní komentář: Pandemická situace v Británii se výrazně zhoršila, TESLA je zařazena do S&P500
  Začátek nového týdne na pozitivní sentiment z minulého týdne zatím nenavazuje. Futures na americké i evropské indexy se propadají, přičemž se dnes ráno naopak daří bezpečným přístavům, jako jsou drahé kovy nebo dolar. Negativnímu sentimentu pomáhají hlavně zprávy z Británie, kde se výrazně zhoršuje pandemická situace díky šíření nové mutace koronaviru. Ta vedla britskou vládu ke zpřísnění lockdownu, zatímco řada evropských zemí zakázala letecké, lodní, nebo vlakové spojení z Británie.
 • Ranní komentář: Pandemie opět doléhá na akciové trhy, NY zavádí nová omezení
  Středeční seance se na trzích nesla v nervózním duchu a americké indexy se propadly do červených čísel především díky zprávám z New Yorku, kde od čtvrtka díky covidu opět zavřou školy a omezí městskou hromadnou dopravu. Pandemická situace v USA se i nadále zhoršuje a jen včera vzrostl počet obětí covidu v zemi o více než 1 600 osob, což je nejvíce od letošního května.
 • Ranní komentář: Pandemie opět dolehla na světové indexy, FX i drahé kovy prozatím stabilní
  Akciové indexy za sebou mají největší korekci za poslední měsíc, když se indexy v Evropě i v USA propadly včera výrazně do červených čísel. Za korekcí stojí především rostoucí čísla nakažených osob v Evropě a v USA, které vedou k novým restrikcím a obavám z dopadu druhé vlny na tempo růstu světové ekonomiky. Jen v Evropě přitom včera německý DAX odepsal více než 3 % poté, co akcie SAP klesly o 23 % v reakci na zveřejnění hospodářských výsledků společnosti.
 • Ranní komentář: Pandemie v Evropě i v USA stále zesiluje, trhy prozatím stabilní
  Čtvrteční seance probíhala na většině finančních aktiv v klidu a bez větších výkyvů. Akciové indexy mírně ztrácely, když na ně opět negativně doléhaly především zprávy z Evropy a z USA, kde se zhoršuje pandemická situace. Rekordní čísla vykazovala opět řada evropských zemí, přičemž v USA vzrostly počty nakažených jen za včerejšek o více než 70 tis. osob.
 • Ranní komentář: Pandemie, volby v USA a Fed. Investoři před sebou mají další důležitý týden
  Máme za sebou velmi nervózní týden, během kterého indexy v Evropě i v USA zamířily výrazně do červených čísel. K nervozitě pomohla hlavně zesilující pandemie a vysoké počty nových nakažených, které již přiměly řadu evropských zemí vstoupit opět do lockdownu. Po Francii a Německu, se o víkendu k těmto zemím přidala také Británie a investoři bedlivě sledují také situaci v USA, kde počty nových nakažených rostou k 80 tis. případů za den.
 • Ranní komentář: Páteční NFP pomohly dolaru, drahé kovy mezitím pod silným tlakem
  Závěr minulého týdne přinesl důležité statistiky z amerického trhu práce, které upozornily na to, že nejen červenec, ale i červen byly velmi silnými měsíci z hlediska nově vytvořených pracovních míst. V červenci tak nezaměstnanost klesla až na 5.4 %, zatímco trh čekal 5.7 %, když americká ekonomika vytvořila 943 tis. nových pracovních míst, což bylo nejlepší číslo od loňského srpna.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost