Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

RBNZ: Analýza očakávaní a ako obchodovať NZD
Tak ako sa približujeme tento týždeň k zasadaniu RBNZ, novozélandský dolár je nepretržite po všetky tri dni vypredávaný. Takto je už na prvý pohľad zrejmé ako sú na trhu zadefinované očakávania a pootvárené pozície. Riziká sú jednoznačne naklonené na stranu holubičej komunikácie banky. Potenciálne riziká predstavujú predovšetkým: zmeny slovníka voči silnému kurzu NZD, uznanie horších ekonomických dát a v neposlednom rade oddialenie zvýšenia sadzieb v rámci výhľadu banky.

EUR/CAD: Chystá se býčí trend?
Na tomto měnovém páru už nějakou dobu probíhá zajímavá cenová akce okolo dlouhodobého supportu. Chystá se býčí trend a je zde příležitost k nějakému obchodu? Nabídnu scénář jak pro býky, tak i medvědy.

Commodity trading ideas: sugar, coffee and soybean
V tomto blogu poukážem na zaujímavé situácie ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad bude strednedobý/dlhodobý, takže minimálne na 1-2 mesiace. Výhľad bude technický, no poukážem aj iné veci, ktoré môžu ovplyvniť budúcu cenu daných komodít.

Analýza více časových rámců: Palladium a Platina
V dnešním blogu se blíže podíváme na komodity: Palladium, Platina a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Praktická ukázka: Smrtící pátek
Po pár týdnech, ve kterých byla moje strategie docela úspěšná, tady máme týden, kdy se šlo do mínusu. Ve finále nebyl celkový výsledek až tak zlý, no člověk by si ho s radostí odpustil. Tím spíš, že až do pátku bylo vše v pohodě, no poslední den v týdnu rozhodl o horším výsledku.

Silný růst posunul americké akcie na nové rekordy
Americký akciový index S&P 500 odepsal v pondělí půl procenta, od úterý ale posiloval a zakončil uplynulý týden na novém historickém maximu a silnější o 2,64 %.

Dobrý den, naučíte mě vydělávat peníze na forexu?
Vidina teoreticky neomezených zisků a flexibilní pracovní doba lákají do světa tradingu kde koho. A v dnešní době, kdy k přístupu k trhu potřebujete pouze občanku a pár stovek na obchodní účet, může s obchodováním začít opravdu kdokoliv, kdykoliv.

Praktická ukázka: Tak se nám to zase rozdělilo
Před několika měsíci jsem rozdělil svoji strategii na dva díly, před několika týdny potom na díly čtyři. Detaily najdete ve starších článcích, nicméně dnes se podíváme na krásnou ukázku toho, jak dřívější přitažení Stop-Lossu (SL) k Break/Evenu(B/E) u jedné z částí, ovlivnilo celý týden.

Švýcarský frank se vrací na scénu
Po více než roce kupci franku kapitulovali proti intervencím Švýcarské národní banky (SNB), které se tak podařilo ubránit vytyčenou metu 1,20 franku za euro. Měnový pár EUR/CHF už několik dní „floatuje“ mírně nad touto hranicí a vrací tím do hry nové možnosti pro měnové obchodníky. Otázka zní, jestli se frank vrátí zpět na 1,20 nebo bude dále oslabovat.

Černá labuť roku 2017 – trh dluhopisů?
Pojem černá labuť jako ekonomický termín použil prvně Nassim Taleb, který takto označil nepředvídatelné jevy a události s významným dopadem na život jedince nebo celé společnosti. Vzhledem k tomu, že černé labutě jsou těžce předvídatelné, jen zřídka jsou součástí tržních predikcí. Je proto málo pravděpodobné, že by se nám podařilo černou labuť příštího roku predikovat. Nicméně rádi bychom se věnovali dluhopisovému trhu, který by mohl projít v příštím roce většími změnami. Kromě toho nás mohou čekat další tržní novinky. Například 10. výročí finanční krize, oživení inflace a pravděpodobně se dočkáme i prvních fiskálních stimulů, když už centrální banky vyšpikovaly své bilance na maximum. Shrneme-li si rok 2016, tak mezi černé labutě můžeme zařadit brexit.

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry USD/CAD, GBP/CHF a GBP/JPY
V dnešním blogu se podíváme na Elliottovu vlnovou teorii v kombinaci s technickou analýzou pro měnové páry USD/CAD, GBP/CHF a GBP/JPY. Navážeme na předchozí blogy a nastíníme si další možný vývoj.

Jak přizpůsobovat svoji strategii podle aktuálních tržních podmínek?
Obchodování na finančních trzích je neustálý tanec mezi inovací a konzistencí. Zatímco může být lákavé střídat obchodní strategie jako košile, klíčem k dlouhodobému úspěchu je naučit se, jak adaptovat a kalibrovat ověřenou strategii podle měnících se tržních podmínek. Jak tedy na to?

Burzovní grafy: Oživení amerických akcií pokračuje
Americký akciový index S&P 500 za leden posílil o 8 % a ode dna z 24. prosince přidal již 15 %. Jednosměrný pohyb se nezastavil ani tento týden, kdy index zpevnil o 1,58 %.

Začala na americkém akciovém trhu letní líná nálada?
Americký akciový index S&P 500 zakončil týden silnější o 0,21 %. Jako kdyby se nic nedělo, jedna zajímavá událost se ale našla.

Je čas na shazování peněz z vrtulníku?
I přes marnou snahu centrálních bank o podporu hospodářského růstu to vypadá, že světová ekonomika uvízla na mělčině zvané nízká inflace. Navzdory snižování úrokových sazeb až do mínusových hodnot a rozsáhlým investicím v podobě programů kvantitativních uvolňování aplikovaných několika světovými centrálními bankami, vlak řízený deflací jen tak z vyjetých kolejí neuhne.

TESLA a její obavy z Číny
Po zveřejnění dvou po sobě jdoucích a protichůdných zpráv o společnosti Tesla (nyse:tsla), sílí krátkodobý medvědí pohyb. Skutečnou červenou vlajkou, která znepokojuje investory, je závislost americké automobilky na čínském trhu, kde se konkurence stupňuje. Dodávek v dubnu bylo -27%, v květnu se očekává až -50 %; Hlavní konkurenti společnosti Tesla zaznamenávají až dvouciferný růst; Na Čínu připadá 37,5 % dodávek společnosti Tesla v 1. čtvrtletí 2021. Krátkodobé riziko poklesu akcií by mohlo dosáhnout až o -8 %.

Proč sledovat denní, ale i týdenní volatilitu?
Volatilita je jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují obchodní rozhodnutí. Každý trader ví, že sledování volatility je zásadní pro úspěšné řízení rizika a plánování obchodních strategií. Většina obchodníků se zaměřuje na průměrnou denní volatilitu, tedy na to, jaký rozsah pohybů trh udělá během jednoho dne. Jak by to ale mělo vypadat u swingového obchodování?

Bitcoin padol pod 16 000 USD, je blízko dna?
Alameda Research ukázal možné problémy s likviditou, čo prinútilo CZ, CEO Binance, predať svoj podiel FTX v hodnote niekoľkých stoviek miliónov dolárov. To spôsobilo masívny výpredaj FTX (FTT token) a celého krypto trhu.

Riziko si hraje s měnami
Hrozba rozšíření pandemie s dalekosáhlými důsledky pro globální ekonomiku a poptávku po průmyslových komoditách stále obchází finanční trhy. Situace v ohnisku v centrální Číně se sice začala stabilizovat, ale nová nakažení po desítkách hlásí Jižní Korea i Itálie a země začaly ihned situaci řešit omezením pohybu osob.

Medvědi měli navrch, index S&P 500 ztratil přes dvě procenta
Uplynulý týden byl opět plný zvratů. Po oznámení nižší než očekávané inflace index S&P 500 v úterý vystoupal až k 4 100 a uzavřel nad 4 000. Od středy pak ale již jen klesal poté, co Fed naznačil delší období zvyšování sazeb. Celkově index za týden odevzdal 2,08 %.