Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Vysoká volatilita na akciích! Výsledková sezóna přináší zajímavá čísla
Tento týden začala naplno výsledková sezóna a dočkali jsme se hned v několika případech velmi zajímavých čísel, ale zejména doprovodných komentářů šéfů či finančních ředitelů daných firem. Nejdříve čísla zveřejňovala dvojice velkých evropských firem, jimiž jsou ASML a LVMH.

Moje aktuálně otevřené obchody
Americké akciové indexy zatím udržují up korekční úrovně po prosincovém rekordním výplachu. Podporu aktuálně má americký akciový trh ve středečním holubičím FEDu a některých dobrých korporátních výsledcích hospodaření. Nicméně prosincový downside impluls je dle mě významnou indikací pravděpodobného vývoje indexů v dalších týdnech/málo měsících.

Recese je za dveřmi, říkají tyto indikátory
O možné recesi ve Spojených státech, která tradičně zpomalí celosvětovou ekonomiku, se mluví už delší dobu. Dává to smysl, protože cyklus boomu a kontrakcí jsme prozatím nijak neovládli a nynější konjunktura trvá v USA už rekordně dlouho – v červnu příštího roku nejspíš oslavíme její desetileté výročí. Co nám říká, že recese je blízko a jaké trhy zasáhne nejvíce?

Technická analýza měnových párů EUR/USD, NZD/USD a EUR/AUD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Růst ceny eurodolaru zasáhl v závěru obchodního týdne střednědobou rezistenci. Cena měnového páru NZD/USD konečně pokořila horní hranici klesajícího kanálu a EUR/AUD potvrdil konsolidaci.


Částečný odprodej
Když jsem minule psal o Take-Profitu (TP), tedy o tom, jak s ním pracuji, uvědomil jsem si, že částečný odprodej k tomuto neodmyslitelně patří. Částečný odprodej je svým způsobem také TP. A já vám povím, proč si to myslím a jak s ním nakládám.

Aktuální Price Action obchody na měnových párech EUR/USD a NZD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na blížící se obchodní příležistosti na měnových párech EUR/USD a NZD/CHF. EUR/USD nabízí pullback k silné rezistenci a NZD/CHF dnes opustil konsolidaci.

Co je to scaling a jak funguje?
Obchodování na velkých účtech láká. Věděli jste však, že kapitál, který vám prop tradingové firmy dají k obchodování, může dále růst? To samé platí i pro podíl z vybíraného zisku. Ve Fintokei však jdeme dál a škálováním tě můžeme dostat až mezi skutečné profesionální obchodníky. Zajímá tě jak? Přečti si náš dnešní článek!

Aktuální Price Action obchody na měnových párech NZD/USD a USD/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. NZD/USD nabízí klasický konfluenční obchod a USD/CAD reaguje na významnou trendovou čáru.

Dostane sa striebro nad $30 a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa pozrieť na výhľad na vybrané trhy, ktorými sú striebro, NZD/CAD a EUR/AUD z daily timeframeov.

Jak obchodovat v nepředvídatelných trzích?
Říká se, že trhy trendují zhruba 20 % času. Ale co když se trhy rozhodnou nerespektovat ani range v podobě S/R zón?

Praktická ukázka: Čekání se vyplatilo
Trvání si na svém v případě stálého dodržování stejné strategie se vyplácí. A to i v případech, kdy se delší dobu nedaří a někdo by nám mohl položit otázku, co na tom trhu vlastně děláme, když nevyděláváme.

Technická analýza vycházející z nejvyšších časových rámců: EUR/CHF
V dnešním blogu se budu věnovat měnovému páru EUR/CHF. Technická analýza bude opět vycházet z nejvyššího časového rámce. Zajímá mě, jestli tento měnový pár našel své dno a kde můžu hledat obchodní příležitost k nákupu. Dnes zařadím do analýzy i příklady podobných situací v historii.

Multitimeframe analýza: 10.3.2022 SUGAR (bílý cukr)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Příběh obchodníka – díl pátý
Je známá věc, že nejvíc peněz obchodník vydělá pouhým sezením a nicneděláním, každý vstup i výstup se musí tzv. vysedět. Pokud máte nutkání být pořád v pozici, je to sice normální, ale nesmí se tomu podlehnout. U spreadů je výhoda, že se obchody dají dobře plánovat. Nevýhoda je jejich relativně malá četnost, a proto mnoho obchodníků může mít pocit, že je to nuda.

Obchodní nastavení pro EUR/USD, EUR/NZD a pomerančový džus
Měnový pár EUR/USD počátkem týdne neudržel důležitý support 1,1300, který byl navíc podpořen býčím obchodním signálem (býčí divergence) a v pondělí uzavřel na dohled 1,1200 úrovně. Technicky to pro býky začalo vypadat špatně, navíc pro euro také nepřicházely moc pozitivní zprávy (Itálie, brexit, makrodata).

Možná i největší býci už vyhlížejí akciový pullback
Zelená svíčka, jak jinak. Tentokrát americký akciový index S&P 500 posílil za týden o 2,23 % a od začátku roku již přidal přes 7 %.

USD/CAD: Kombinovaná analýza denního grafu
Kombinovaná technická analýza je hojně využívaná retailovými obchodníky. Pro snadné pochopení ji praktikuje většina začátečníků. Analytická práce je rozdělena mezi technické indikátory a Price action. Tato jednoduchá analýza pomůže při obchodování do směru trendu.

Full-time trading
Cílem, případně snem každého tradera je ovládnout disciplínu obchodování tak, aby nemusel chodit do tradičního zaměstnání, přičemž samotný trading by měl generovat dostatečný profit pro jeho obživu. S tím je také spojena doba a úsilí strávené u platformy.

Fibonacci trading: Obchodní nastavení
Jak jsem uváděl v předchozí diskusi pod mým prvním blogem, tak obchoduji podle Fibonacciho levelů.