Pondělí 22. červenec 2019 03:37
reklama
XTB analyticky-report
reklama
Admiral Markets SE
reklama
Purple Trading konference

Lehkost forexu – aneb zamyšlení

Napsal:   Sekce: 

Popravdě, ani nevím, proč tohle píšu. Nejsem psavec a moc nepřispívám a nepletu se do diskusí.

Ale popravdě poslední dobou, kdy procházím diskuse na diskusních fórech nebo mluvím s někým z nováčků, občas mi jde hlava a myšlenky kolem. Začínal jsem v roce 2008, kdy jsem viděl v televizi film ze světa velkých hráčů – Wall Street. Ač jsem ho předtím viděl několikrát, tak najednou zde byla myšlenka – to vypadá zajímavě, to musím zkusit a třeba to vše vyjde. S odstupem času bych dnes dělal věci jinak, ale kdo z nás ne. Můj první účet byl u brokera Plus500, bez jakýkoliv znalostí trhu, jen má hlava, co mi říká, jsem chytrá, je to jednoduché atd. A ano ono to šlo, bez vkladu - jen jejich bonus, jsem brzo vydělal částku přesahující můj plat ve fabrice. Tak co člověka napadne? Ano, jde mi to a vložím tam něco ze svých úspor – samozřejmě, aby manželka o tom nevěděla a já ji mohl překvapit dovolenou. Mno, co si budeme nalhávat, většina z nás ví, jaký byl rok 2008 - první výmaz účtu. Roky 2009 – 2011 tohle období raději nebudu moc komentovat. Ač už jsem na to šel chytřeji a hledal na internetu co a jak. Začal jsem studovat. Bohužel i v tuhle dobu jsem vymazal 2 účty, neb jsem myslel, že už vím vše... Bohužel se ukázalo, že to tak není.

Na začátku roku 2012 jsem přešel po vyzkoušení několika brokerů (dnes bych si zato urval ruce, kam jsem to všude vlezl) k XTB – kde jsem mohl vidět jejich seminář, obchod od profesionála na živo (mno, dnes se na to taky koukám jinak). Kdy jsem se tedy naposled rozhodl, že to zkusím – naposled. Investoval jsem svoji výplatu a řekl si TRUBKO máš za sebou 3 zrušené účty (ač částka dohromady 30 000 není moc...), tak tohle je naposled. A buď se vzpamatuješ a půjde to nebo to zabal, protože to pro tebe není. Měsíce experimentování a hledání sebe sama. Kdy jsem nalezl komodity, které mě osobně sedí víc než měny. A ono to zabralo – účet drží, a ač byl rok 2013 pro mě klíčový, kdy jsem se rozhodoval, jestli chodit do fabriky nebo se věnovat tomu druhému naplno. Vyhrála druhá možnost.

Dostávám se k tomu, proč jsem tohle začal vůbec psát. Je zajímavé sledovat diskuse nebo rozhovory, rady, návody na úspěch. Osobně to vidím takhle:

Mohl bych se pořádně rozepsat a asi pokračovat dál a dál, ale vím že by to asi už nikdo nečetl. Tak to vezmu už jen letem světem pro dnešek. Kdy shrnu otázky a dotazy rozhovoru z jedním nováčkem a třeba to někomu pomůže a vyvaruje se chyb, co jsem já a jistě i další dělali.

1. Proboha proč ze začátku skáčete z měny na měnu či komoditu, a nevíte jak se co chová?! Vyberte si 1 – 2 věci a ty nakoukejte, testujte prostě se ji naučte z paměti. Nemá cenu skákat sem a tam jen proto, že Vám někdo poradil ono to půjde sem a sem. Vy jdete a co se stane? Koupíte a jde to přesně naopak.

2. Neriskujte! Pokud máte účet do 50 000,- Kč mějte maximálně otevřené 4 pozice o 0,1 víc opravdu ne!!! Ano, vím že to jde na víc a že Vás páka pustí třeba na 1,5 lotu, ale proč? Stačí takhle, a aby vše bylo ziskové. Pak po nějaké době můžete zvětšit obchody

3. Proboha proč riskujete účet, kdy si jdete pro 100 Kč a jste ochotný riskovat 1000 Kč? Takhle to nefunguje. Musíte si nastavit pravidla, kdy si jdu pro 100 Kč, ale jsem ochotný ztratit max 40 Kč. Nastavte si tohle v hlavě, jinak brzo vymažete účet a to by byla škoda nemyslíte?!

4. Proboha, kdo vám poradil že na začátku pro nováčky je dobrý scalping? A že nejlepší jsou minutovky a pětiminutovky? Tohle pro nováčky opravdu není. Tyhle pozice se drzí v sekundách – v minutách. A popravdě, kdo z vás ze začátku ví jak se ten trh hne. Pokud ještě uděláte to co je v bodě 2 tak likvidace účtu je 100 %. Naučte se nejdřív poznat trh, měnu, komoditu ať víte jak se chová a pak můžete do těchto pásem jít.

5. Jak se pozná úspěšný trader? Zajímavá otázka i odpověď: To je ten co má hodně příspěvku na fóru a vydělává 50 – 100 000 měsíčně. Zajímavé, ale nesouhlasím. Podle mě je úspěšný trader každý, kdo je v plusu. A je jedno jestli vydělává 100 – 1000 nebo těch 50 000 Kč. A o tom to je, vydělat a nebýt ve ztrátě. A když tohle zvládnu 6 – 12 měsíců v kuse, třeba jen ze ziskem 500 Kč ano má můj obdiv a je to trader. A napsat a přispívat může přece každý, a ač se mu v obchodu nedaří. A najednou má X příspěvků a nepoznáte jaký ten člověk je a jak obchoduje. Bohužel papír (web) snese vše. (nic osobního, jen myšlenka, která nechce nikoho na diskusním fóru urazit)

6. Pokud máte ztrátu X tisíc, nic si z toho nedělejte. To měl každý. Vyvarujte se jen jednoho. Nechtějte ztráty dohnat hned a za každou cenu. Takhle zrušíte účet, druhý, třetí atd. a najednou zjistíte, že jste mohli jet tam a tam, koupit si auto, barák atd. Dejte si nějakou čáru, kdy si řeknete ok baví mě to chci to dělat a vydělat pro začátek 5 – 10 000 Kč měsíčně nebo 20 000 Kč. Ale buďte realisté. Může se Vám povést že první, druhý měsíc vyděláte 50 – 80 000, ale pak zafunguje mechanismus v hlavě, že vše už umíte a vše je jednoduché a najednou trh si řekne HA a mám to a jste během měsíce na 0. Kdy se to najednou obrátí a držíte pozice v mínusu a doufáte že se to obrátí. Obrátí, ale už bez Vás.

7. Studujte, choďte na semináře či sledujte webináře, ale největší přínos Vám bude stejně realita. Tak nechtějte zkrotit tohoto koně, ale stačí když se na něm udržíte.

Takže asi tak. Je to jen zamyšlení a můj osobní názor. Protože jsem si sám některými věcmi prošel. Bylo by toho asi víc, ale pro dnešek to stačí je pondělí a venku sluníčko.

Mikkael78

Hodnocení článku:
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Které ekonomiky budou hýbat v příštím roce eurozónou?
  Německo a Španělsko byli v posledních letech hnací silou růstu ekonomiky eurozóny. Nicméně situace se v příštím roce změní. Kormidlo velmi pravděpodobně převezme Francie a Itálie, které budou řídit "Euroboom".
 • Které měny získávají na poklesu cen komodit?
  Dnes se v rámci fundamentální analýzy podíváme na měny rozvíjejících se trhů (emerging markets) a spojíme si jejich vývoj a vyhlídky s aktuálně žhavým tématem - poklesem cen komodit.
 • Které měny zůstávají slabé?
  Už se nám blíží polovina roku, můžeme si proto v poločase stručně shrnout vývoj měn v roce 2017 ve srovnání s prognózou, kterou jsme vydali na začátku ledna.
 • Který z dolarů tahá za kratší konec?
  Už pomalu zapomínáme na dobu, kdy se australský, kanadský i americký dolar obchodovaly na stejné úrovni a USD byl z této trojice často tím levnějším. Jenže to se psaly roky 2010-2013, kdy komoditní boom dosahoval svého vrcholu, což byla dlouhodobě neudržitelná situace.
 • Kto bude novým predsedom FEDu?
  Vo štvrtok príde konečne k rozhodnutiu o budúcom predsedovi FEDu, ktorý nahradí Yellen a zároveň uvidíme výraznejší signál akou cestou sa vyberie monetárna politika v US v najbližšom roku/och. Ako sú trhom nastavené očakávania a ako bude pôsobiť zvolenie Powella alebo Taylora na finančné trhy?
 • Ktoré inštrumenty obchodovať a porovnanie time-frame
  V dnešnom blogu by som rád popísal môj názor na vyberanie inštrumentov pre rôzne obchodné štýly a porovnanie vyšších a nižších time-frame (TF).
 • KUDY – KAM JÍT
  Dozvěděl jsem se od svých kamarádů na síti, že lidé nadávají na tyhle „psychologické kecy“. Viděl jsem, že většině stejných lidí nefungovaly ani ty věci odborné a technické. Odbornost – Analýza – Technika je vždy hope-giver. Ale opravdový úspěch je jinde. Je harmonií grafu a člověka. Tento článek píši pro své klienty a lidi, kteří mi dávají ohlasy, že jim to pomáhá. Dokud existují takoví lidé, cítím velký smysl v tom psát tyto „psy-kecy“. Navíc to píši tak trochu i pro sebe. Prosté myšlenky, které míří jasně k tomu nejdůležitějšímu, pomáhají i mě jít dál cestou tradera.
 • Kurz koruny projde tento týden silným testem
  Inflace v České republice zpomaluje a Bankovní Rada ČNB se přepíná do vyčkávacího módu. Jestřábů ubývá, na což reaguje i kurz české koruny, který už delší dobu stagnuje lehce pod 25,50 za euro a chybí mu impuls pro pokračování sílícího trendu.
 • Kurz přežití č. 1 - trh jde do strany
  Jedna věc je v tradingu naprosto jasná. Zisk můžeme vytvořit jen ve chvíli, kdy se trh hýbe, tedy pokud je v něm nějaká volatilita. A čím je větší, tím snáze se nám profit dosahuje. Co ale dělat, když se naopak v trhu nic neděje a jen si z nás dělá legraci miliony falešných signálů, které následně končí na Stop-Lossu? A to jen proto, že se velkým obchodníkům nechce nic dělat a těch pár malých stačí pouze na ono převalování ceny?
 • le Conte du Graal
  "Příběh svatého Grálu". Svatý grál je "hrnek" ze zlata, který tomu, kdo se ho zmocní, koná skutečné zázraky. Existuje mnoho legend a každý si ty legendy vykládá přesně po svém. Důležitá věc, která všechny tyto legendy spojuje je ovšem tato: hrdina, který má být hoden svatého Grálu, musí tuto hodnost dokázat. Než se dotkne jeho zázračných možností, musí mentálně a spirituálně vyrůst. Potom se vyskytne v Jeho přítomnosti. A dějí se zázraky.
 • 9. MQL4 - Moje první strategie (1/2)
  V tomto díle si společně napíšeme vlastní strategii. Začneme nejprve vytvořením knihovny s pomocnými funkcemi pro obchodování.
 • 8 pips
  Dnes mi dorazila zpráva od mého dobrého přítele. Napsal mi v ní: "Tak dneska jsem vydělal jen 8 pips". Trh EUR/USD se dnes do této chvíle pohyboval v rozmezí High a Low asi 80 pips. Nabízí se zde otázka: Je 8 pips profitu za jeden den skutečně tak málo?
 • 8. MQL4 - Tester strategií
  V tomto díle se v rychlosti seznámíme s testerem strategií, který nám pak poslouží k testování a ladění naší strategie.
 • 7 tipů pro efektivní skalpování
  Dozvíte se, na co byste si měli dát pozor, co si důkladně promyslet a v jakých oblastech na sobě pracovat, abyste se stali ziskovým skalperem.
 • 7. MQL4 - Funkce pro obchodování
  V tomto díle si představíme poslední oblast jazyka MQL4 tak, abychom byli schopni napsat svoji vlastni strategii pro automatizované obchodování a tím jsou funkce pro práci s pokyny.
 • 6 otázek, které byste si měli položit před otevřením reálného účtu
  V dnešním článku si ukážeme, jaké otázky bychom si měli položit před otevřením živého obchodního účtu a jak dále postupovat.
 • 6. MQL4 - Technické indikátory
  V tomto díle se podíváme funkce, které vracejí data jednotlivých indikátorů.
 • 5 velkých mýtů o obchodování forexu
  Pokud jste ve světě obchodování forexu nováček a hledáte informace, jak vůbec začít, vězte, že v tomto odvětví platí, že je propleteno spoustou balastu a zkreslených informací. Po čas celé své tradingové kariéry se budete neustále zdokonalovat a nejspíš vyhledávat nové informace a rady na internetu.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a forexu
  Dnes vám opíšem 5 zásadných rozdielov pri tradingu krypto trhu a forexových mien. Každá je v niečom lepšia a v niečom horšia a idem na tie rozdiely poukázať. Aj keď je tu kryptosvet iba necelých 10 rokov a forex niekoľkonásobne viac, tak popularita týchto trhov je celkom podobná.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a akcii
  V dnešnom blogu Vám vysvetlím zásadných 5 rozdielov pri tradingu a akciach. Každé má svoje pro a proti, no jeden trh je regulovaný a druhý nie je a tam začínajú všetky problémy aj príležitosti. Veľa začiatočníkov verí, že kupovanie kryptomeny cez krypto burzu je ako kupovať akcie cez brokera, no pravda je inde.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB analyticky-report