Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů


Index S&P 500 se odrazil od 200denního průměru na býčí stranu
Výnosy amerických vládních dluhopisů po většinu týdne rostly a s nimi klesaly ceny akcií. Ve čtvrtek a v pátek ale přišel obrat a index S&P 500 uzavřel na týdenní bázi se ziskem 1,90 %.

A co když zítra nebudeme vědět jméno nového amerického prezidenta?
Od posledního zasedání Fedu v září bylo hlavním tématem, které hýbalo trhy, americké volby. Mánie okolo voleb zašla tak daleko, že se začalo mluvit o Trump trade, tedy o stylu obchodování, který počítá s tím, že novým prezidentem se stane Donald Trump. Trump trade má smysl v tom, že v případě Trumpova zvolení dojde ke změnám. V případě Harrisové však není úplně jasné, co by se skutečně změnilo, neboť by pokračovala v politice Joea Bidena. Vítězství Harrisové by pro trhy nebylo žádným překvapením, takže by nereagovaly silnou pozitivní reakcí ani výraznými změnami, snad jen s oceněním, že je znám nový prezident.

Dopady ruské měnové krize na USD
Americké ekonomice se daří velice dobře a pozitivně překvapuje takřka na všech frontách. Tempo ekonomického růstu USA se tak bude držet i v následujících měsících okolo 3 %. I přesto během posledního týdne ztratil americký dolar vůči euru více než 2 %. Mohou být za těmito zprávami turbulence v Rusku? A proč oslabuje právě USD, když jde o bezpečný přístav a americká ekonomika je s Ruskem mnohem méně provázaná než ta evropská?

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 16.3.2015
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie.

„Tvrdý“, či „Jemný“ výstup z EU?
O výsledku referenda, na jehož základě má dojít k vystoupení Velké Británie z Evropské unie, a který je mezi širokou veřejností znám jako Brexit, slyšel kde kdo. Dnes je proto i díky tomuto faktu více, než jisté, že Velká Británie opravdu EU opustí, avšak podmínky, se kterými nakonec tato velkolepá zem vystoupí, jsou prozatím velmi nejisté.



Byznys s obezitou, který odstartoval jízdu dánského Novo Nordisk
Když se řekne akciová rally letošního roku, většině lidí se zřejmě vybaví akcie společnosti Nvidia a dalších, zejména technologických firem. Skvělý růst za sebou, a dost možná i před sebou, má ale i o dost nenápadnější hráč, dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk, která se aktuálně pere s francouzskou LVMH o první místo nejhodnotnější evropské společnosti.

Praktická ukázka: Ospalý začátek
Konec minulého roku se odvíjel v duchu nedobrých výsledků mé strategie. Udělal jsem nějaké změny a nasadil jsem něco nového, o čem jsem věřil, že bude dobrým obohocením mého přístupu. V závěru uplynulého roku to nepřineslo nic převratného. Žádný zisk navíc, žádná ztráta navíc. Prostě jako kdybych nic neudělal.

Co o EUR/USD říkají vládní dluhopisy?
Říjnová korekce na americkém dolaru jde ruku v ruce s obavami, že kvůli globálním ekonomickým rizikům a nižší inflaci bude americká centrální banka i nadále držet mimořádně uvolněnou měnovou politiku. Byly to totiž především spekulace na brzké zvýšení sazeb v USA, které podpořily jedinečnou rally na dolaru během srpna a září. Jak ale můžeme vidět na výnosech, které nesou americké 10leté dluhopisy, očekávání prudkého růstu úrokových sazeb v posledních dnech opadla a výnosy klesly na 14měsíční minimum.

Prečo je práve teraz dôležité sledovať vývoj na akciových trhoch?
Americké indexy vytvorili nové rekordy a mnohí by si mohli myslieť, že nateraz je riziko mimoriadneho poklesu na akciových indexoch zažehnané. Práve počas takýchto momentov sa treba mať na pozore, pozrime sa na niektoré zaujímavé informácie, ktoré tomu nasvedčujú.

Je na kryptomenách opäť bublina?
Kryptomeny začínajú byť veľmi známe vďaka svojím jednoduchým výnosom. Každú chvíľu narazím na niekoho kto mi o tom rozpráva a chváli sa ako zarába. Sme opäť vo veľkej bubline alebo ešte majú trhy veľký priestor? Za posledný rok kryptomeny dokázali urobiť tisícky a desaťtisíce percent. Poďme sa na to pozrieť bližšie v grafoch.

Tak a je to tady
V úterý, respektive ve středu se dozvíme, kdo to v té Americe na konec vyhraje. Určitě tady dnes nebudu rozebírat možnosti kandidátů, ani nebudu mudrovat na téma, kdo by byl lepší, a už vůbec nebudu doporučovat, na koho si vsadit. Povím ale svůj zážitek, který se týkal jiných voleb a přidám i poznatek z tradingu.

Nejžhavější komodita pro kontrariány
Na trhu s vzácnými kovy se delší dobu nedělo nic zajímavého. Zlato se po prudkém nárůstu a následném propadu na začátku dekády drží v blízkosti 1300 USD za unci už přes 5 let. Podobným vývojem prošlo i stříbro, které s nynější cenou 15 USD za unci nemá daleko od 9letých minim. Tyto dva nejznámější cenné kovy tedy dnes nejsou nijak zvlášť drahé, ale vzhledem k nízké volatilitě a (prozatímní) absenci panických záchvatů trhu nemohou najít dostatečný sex-appeal pro investory.


Legalizácia marihuany dostala viaceré firmy na kanadský index TSX30
Koncom roka 2018 v Kanade legalizovali marihuanu na rekreačné použitie, vďaka čomu sa firmám v tomto sektore darí stále viac a viac. Samozrejme sa to odrazilo aj na akciovom trhu a štyri marihuanové firmy sa nedávno dostali na nový kanadský index TSX30. Oplatí sa investovať do tohto odvetvia?

Měnový pár EUR/AUD: Analýzy více časových rámců (W1 až H1)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/AUD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Psychologie obchodování: Klíčový faktor úspěchu na finančních trzích
Obchodování na finančních trzích vyžaduje nejen analytické dovednosti, ale také schopnost ovládat emocionální reakce. Přečtěte si v dnešním příspěvku, jak psychologie ovlivňuje výkon obchodníků a jejich úspěch.

Kam smeruje ropa a zlato? Pohľad z viacerých časových rámcov
V tomto blogu poukážem na zaujímavé príležitosti, ktoré vznikajú na vybraných komoditách. Výhľad je strednodobý až dlhodobý, takže očakávané držanie pozícii je na minimálne niekoľko týždňov či mesiacov.