Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Co se dělo na zasedání Fedu a co jsme se naučili od Ondřeje Hartmana?
Včera proběhlo živé vysílání na YouTube kanálu XTB ve spolupráci s jedním z nejúspěšnějších traderů v Česku a na Slovensku, Ondřejem Hartmanem. Hlavním tématem vysílání byly zóny Supportů a Rezistencí. Na toto vysílání navazoval živý komentář s analytiky XTB a hostem Janem Berkou – zde jsme se zaměřili na rozhodnutí FOMC o úrokových sazbách.

Došel zlatu dech?
Cena zlata je aktuálně na nejnižších úrovních za poslední 4 měsíce a vzdaluje se dále od 1900 dolarové úrovně, kterou trh velmi dlouho bránil. Pokles rizik na finančních trzích a v ekonomice akceleruje propad zlata, které aktuálně nedokáže zachránit ani oslabující americký dolar. Má zlato ještě šanci vrátit se na úrovně z letošního léta?

Môj obchodný plán - 18.3.2024
Moje oči sa upierajú na jedno z najdynamickejších prostredí na finančných trhoch - index NASDAQ. Je to miesto, kde sa inovácie stretávajú so svetlom dňa a technologické vízie sa menia na komerčný úspech. Napriek turbulentnému charakteru finančných trhov som odhodlaná naďalej hľadať príležitosti do LONG smeru na tomto indexe. Prečo? Pretože moja stratégia nie je len o momentálnom zisku, ale o dlhodobej výhode. Sú to investície a obchody, ktoré majú potenciál prekvapiť a zhodnocovať kapitál aj v dlhšom časovom horizonte.

Přesnost vstupů: Jak důležitá je v tradingu?
Přesnost vstupů je jedním z nejdiskutovanějších témat mezi tradery, ať už se jedná o scalping, intradenní obchodování nebo swingové obchodování. Načasování a přesnost vstupů mohou zásadně ovlivnit úspěšnost obchodů a celkový výsledek tradingu. Ale jak moc je přesnost důležitá a jak k ní přistupovat v různých typech obchodování?

Index S&P 500 hraje o nová koronavirová maxima
Americké akciové trhy v týdnu převážně posilovaly, slabší výkon podaly technologické hvězdy posledních měsíců a let. Index S&P 500 si i přes jejich nepříznivý vliv na celkovou výkonnost připsal zisk 1,25 %.

Rizikový profil investora: Co to je a jak jej určit
Práce na finančních trzích a investování byly vždy spojeny s riziky. Každý investor by měl mít na paměti, že nemusí jen získat, ale v důsledku poklesu cen a nenapravitelných ztrát může také ztratit.

Několik důvodů, proč opustit trhy v roce 2024
Důležitost pracovat s více scénáři možného vývoje jsme uvedli v článku nazvaném "Několik důvodů, proč zůstat na trzích v roce 2024". Nyní se zaměříme na opačnou tézi a podíváme se, jaké jsou důvody pro to, abychom se akciovým trhům vyhnuli obloukem. Odvážnější se mohou pokusit trhy zashortovat. Jaké důvody mně vedou k tomu, abych si myslel, že akciové trhy v roce 2024 klesnou?

Sentiment akciového trhu: Co nám může přinést 4Q 2022
Pravidelně si dělám odhad vývoje akciového trhu, jako takové malé osobní cvičení "nacítění trhu". Odhad je založený primárně na tom, jak já osobně vnímám sentiment, tedy náladu na akciovém trhu. Je zcela přirozené, že různí lidé vnímají věci různým způsobem, a to platí zejména pro něco tak subjektivního, jako je sentiment trhu. Pokud to tedy vidíte třeba zcela jinak, je to naprosto v pořádku a klidně mi nasdílejte svůj úhel pohledu v komentářích.

Jak zakreslit a obchodovat cenový kanál
Chcete-li se svézt s trhem, neexistuje lepší cesta, než zaměřit se na silný trend a kupovat cenové poklesy, případně prodávat cenové nárůsty jednorázového charakteru. Problémem je, že měnové trhy moc netrendují.

Moje cesta prop tradingem – ztráta smazána, challenge je v zisku
Na prop účtu se daří. V tomto článku se podíváme na vývoj balance křivky a na ziskový obchod.

Trading ideas: CAD/CHF, EUR/USD a GBP/NZD
V dnešnom blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných pároch a ako ich plánujem zobchodovať pomocou jednoduchej price action a Fibonacci.

Tak jde čas: I.
Zdravím přátelé, po cestách a necestách forexem jsem došel k tomu, že potřebuji jakýsi zápisník kde si budu pravidelně psát.

Aktuálne obchodné príležitosti na exotických trhoch
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na trhy USD/HUF, USD/THB a EUR/NOK cez tie najvyššie časové rámce.

Koruna posiluje – prodat nebo nakoupit?
Na pozitivní brexitové vlně se v posledních týdnech kromě britské libry svezla také česká koruna, která se vůči euru dostala na nejsilnější pozice od července. A to i přesto, že čísla z domácí ekonomiky v tomto měsíci spíše zklamala a Česká národní banka zřejmě k vyšším úrokům na svém dalším zasedání nepřistoupí.

Britská libra na paritě s eurem?
Euro se po komentářích centrálních bankéřů v Jackson Hole posunulo znovu na vyšší úrovně vůči americkému dolaru. Naopak britská libra v posledních týdnech k dolaru ztrácí a za srpen na měnovém páru GBP/USD odepsala přes 3 procenta. Z toho vyplývá, že křížový měnový pár EUR/GBP prudce roste a dostal se už nad 0,92 libry za euro.

Index S&P 500 opět posunul historické maximum
Po mírně ztrátovém týdnu se americký akciový index S&P 500 v posledních pěti obchodních seancích vrátil k růstu, vylepšil historické maximum a celkově přidal 1,32 %.

Ropa silně promluví do inflace
Cena ropy se stále udržuje v rostoucím trendu, když silnou podporou je jí překvapivě silná dohoda členů i nečlenů kartelu OPEC o omezení produkce. Další zisky brzdí stále zhodnocující se americký dolar. Ten dál prodražuje dovozy ropy pro ostatní země mimo USA a zvyšuje tak inflační tlaky.

Apple hýbe eurodolarem
Páteční report z amerického trhu práce nám ukázal, že do stoprocentního zotavení mají Spojené státy ještě daleko. Pravděpodobnost růstu úrokových sazeb se prudce snížila, i přesto však americký dolar dokázal posílit.

Varovných signálů přibývá
Tažení centrálních bank proti inflaci přidává na obrátkách. Růst úroků je tak prudký, že ekonomický růst bude trpět. Centrálním bankéřům ve Spojených státech, eurozóně i České republice zkrátka došla s růstem cen trpělivost a hodlají obětovat za jeho zchlazení i několik čtvrtletí v recesi. Podobným způsobem se „léčilo“ americké hospodářství na začátku 80. let. A právě signály, že ekonomický pokles je za rohem, se začaly kupit.

Trhy jdou proti Fedu
Finanční trhy s příchodem zimy přepadl málo podložený optimismus. Akcie, dluhopisy i měny se po jednom měsíčním pomalejším růstu cen ve Spojených státech tváří, jako by byla bitva s inflací vyhraná a americká centrální banka (Fed) již nemusela téměř vůbec zvyšovat úrokové sazby. Pravdou je, že ceny komodit, především pak ropy, ustoupily a jsou naladěny na mělkou recesi. I přesto od představitelů Fedu slyšíme odhodlání dále utahovat měnovou politiku a poslat sazby minimálně k 5 %.