Seřadit články podle
Blogy uživatelů

4 rady pro udržování psychické rovnováhy během tradingu
Odolnost psychické stránky každého obchodníka je testována trhy při každé obchodní seanci. Většina traderů má špatné zkušenosti s obchodování při rozkolísaných emocích. Skutečností bohužel je, že mnoha obchodníků, kteří se tradingu věnují třeba i roky, se dosud nedokázalo s tímto vnitřním nepřítelem efektivně vypořádat. Pokud se mezi takovéto obchodníky řadíte, možná právě vám dnešní příspěvek může pomoci nastartovat cestu za konzistentními zisky.

Dlouhodobá obchodní strategie založena na RSI a klouzavém průměru
Obchodní strategie jsou důležitou součástí tradingu a jsou současně také jedním ze základních stavebních kamenů, které v budoucnu často rozhodují o tom, zda obchodníci budou i později ve svém snažení nadále pokračovat, nebo naopak tuto kariéru ukončí, protože nabydou mnohdy domnění, že trading je jeden velký „podvod“, což samozřejmě bývá pro člověka mnohem snazší, než si připustit vlastní selhání.

Štartuje Bitcoin na 50 000 USD alebo je už v korekcii?
Dnes sa pozrieme opäť na kryptomeny a to konkrétne hneď na tú najväčšiu kryptomeny ktorou je Bitcoin.

Moje výstraha
Pamatujete si, kolik času vám zabralo najít a vyhodnotit všechna rizika, která mohou váš trading ohrozit? Určitě hodně a víte co? Ani zdaleka se vám nepodařilo obsáhnout všechno. Tak to prostě je. Přesto si my všichni myslíme, že můžeme mít trading pod svou kompletní kontrolou. Jenže tak to není. A nikdy nebude.

EUR/USD a bilionové stimuly v USA
Nevyhnutelné oslabení amerického dolaru po loňské měnové bazuce Fedu se po Novém roce zastavilo. Eurodolar z 1,2345 během ledna zkorigoval k 1,2000. Kam bude směřovat dál? Řada indikátorů hovoří pro pokles i pro růst, jednoznačně vychýlený tedy tento měnový pár není. Dá se očekávat, že jakékoliv větší výstřelky od aktuálního kurzu budou časem eliminovány, a to zvlášť v případě, kdy by se měl EUR/USD dostat pod 1,1500.

Pokračovanie v stratégii – zisk plus 4,97 %
Druhý deň (02. 02. 2021) na reálnom (40 000 EUR) účte som vykázal takmer pri všetkých ukazovateľov lepšie výsledky ako predchádzajúci (01. 02. 2021). Informácie z týchto dvoch obchodných dní som rozdelil do dvoch článkov. Predovšetkým pre ich rozdielnosť. Jeden deň môžeme vyslovene obchodovať doslovne „do straty“ a druhý deň už dokážeme mať „pôdu pod nohami“. Stačí „veriť“ svojej „stratégii“, vedomostiam, schopnostiam, MRM a ďalším determinantom obchodovania.

Multitimeframe analýza: 3.2.2021 EUR/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Jak vybírat akcie do vašeho portfolia?
Stanovení správných kritérií pro výběr akcií jsou jedním z hlavních předpokladů úspěšného investování. Kde ale začít? Na začátku je důležité stanovit si, jaký typ investora/obchodníka jste vy sami. Jste konzervativní investor a snažíte se co nejvíce eliminovat riziko ztráty? Nebo preferujete riskantnější příležitosti s větší návratností a zajímají vás spíše nové společnosti na trhu, než profláknuté indexy a akcie?

„Strašidelný“ začiatok – strata mínus 3,9 %
V predchádzajúcich článkoch o testovaní „stratégie“ na demo verziách som uviedol, že v prípade úspešnosti, budem obchodovať na reálnom účte o veľkosti 40 000 EUR. Plán zhodnotenia kapitálu je nastavený na min. o 2,5 % mesačne. Pilotný deň reálneho obchodovania nastal včera, t. j. 01. februára 2021. Následne som musel konštatovať, že začiatok nebol vôbec úspešný. Keď píšem o ziskových seansách, tak je skutočne na mieste písať aj o stratových so všetkými negatívnymi činiteľmi pre skutočnú objektivitu.

XRP urobilo pump and dump
Máme za sebou naozaj extrémne zvláštny, ale zároveň aj pestrý týždeň. Nielen na kryptomenových trhoch, ale takisto aj na akciových trhoch sa diali naozaj šialené pohyby potom, čo sa skupina s názvom WallStreetBets z Redditu rozhodla vo veľkom skupovať akcie spoločností ako GameStop, Koss alebo BlackBerry potom, čo boli tieto akcie vo veľkom shortované veľkými hedžovými fondami. Tie iba za posledný týždeň údajne prerobili až 20 miliárd dolárov práve kvôli tomu, ako vysoko sa akcie daných spoločností dostali po skupovaní WSB. Tí sa taktiež pozreli aj do kryptomenového sveta, kde vypumpovali najmä kryptomenu Dogecoin. Aktuálne však vzbudzuje pozornosť úplne iný altcoin.


Rok 2021 - co čekat od trhů rok vypuknutí pandemie?
Rok 2020 byl pro finanční trhy rokem extrémů. Navzdory tomu lze však tvrdit, že většina aktiv se vypořádala s pandemií poměrně dobře a investoři nejsou začátkem roku ani příliš nervózní. Obecně se očekává, že se svět bude postupně vracet k normálu, což by mohlo pomoci sektorům nebo měnám, které byly pod tlakem.

Gapy ako ľahká cesta k ziskom? Záleží na akých trhoch
Na trhu je milión spôsobov ako sa dá obchodovať, no gapy sú jedni z tých známych a osvedčených stratégií. Obchod ale záleží aj od smeru trendu a viacero faktorov. Poďme sa pozrieť na rôzne príklady.

Praktická ukázka: Zmatky s platformou
Už v minulém týdnu jsem psal článek o tom, jak mě začal zlobit MT4 a jaké komplikace mi připravil. Nevím, jestli se mi je podařilo vyřešit, ačkoliv včera to bylo ok. Nicméně uvidíme, co bude dál a zatím se mrkneme na výsledky z toho minulého týdne.

Jak vypočítat ukazatel Návratnosti investice (ROI)?
Mnoho obchodníků každý den nakupuje/prodává různá aktiva, ale jen málo z nich má představu, jak správně odhadnout kvalitu svých investic.

Týdenní výhled (Gamestop a turbulence na trzích)
Další týden přinesl na finančních trzích turbulence, které způsobil velmi zvláštní fenomén, na který si budeme muset začít zvykat. Jde o retailové investory, kteří spekulacemi proti hedge fondům nafukují bubliny na akciových, ale také na dalších trzích. Americký dolar také s volatilitou nešetřil a hýbal se spolu s přeléváním rizik na trzích. Jaké příležitosti se vyplatí v tomto týdnu sledovat?

Akcie jako v roce 1999?
Americký akciový trh se začíná chovat čím dál více iracionálně. Při svých vysokých úrovních se zvyšuje i volatilita a spekulační hry s akciemi Gamestop na ospravedlnění aktuálních cen příliš jistoty nepřidává. Vnucuje se otázka, jestli třeba taková Tesla není jen jeden velký Gamestop založený na mesiášském vnímání Elona Muska. Celá situace tak připomíná rok 1999, kdy své peníze na trh vrhají i nezkušení investoři a namísto fundamentu a očekávaných zisků obchodují impulzivně na základě předchozího růstu a „hot tips“.

Jak na Bollingerova pásma
Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech a nástrojích, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Nástrojů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se zaměříme na další jednoduchý technický indikátor.

Ukončenie testovania „stratégie“
Za desať obchodných dní som účet (40 000 EUR) zhodnotil o 5 % (2 000 EUR). V článku prednostne uvediem štatistické ukazovatele, môj pohľad na „stratégiu“ a „Emočný“ denník. Na základe úspešnosti, uzavriem „poslednú“ kapitolu testovania. Testovanie prebiehalo nepretržite, od piatka 13. novembra 2020 a priebežne jeden rok, od pondelka 3. februára 2020.

Výběr z nedělní přípavy: GBP/USD, USD/CAD a EUR/NZD
Dnes se v blogu technické analýzy podíváme na měnový pár GBP/USD. Asi jako jediný zarputile drží trend bez nějaké významné korekce. Na měnových párech USD/CAD a EUR/NZD se pravděpodobně formuje korekce týdenních trendů. Price Action na denním grafu vypadá slibně pro býky.