Ranní videokomentář: Trhy zatím zůstávají pozitivně naladěny, dnes zasedá Fed

13.06.2018 07:30  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Včerejší seance byla hlavně o schůzce prezidentů USA a Severní Koreje, ale také o nově příchozím makru, v čele s výsledky z britského trhu práce a americké inflace. Nálada na trzích ale zůstala pozitivní a pod tlakem tak byly hlavně bezpečné přístavy v čele s japonským jenem, který znovu oslaboval na většině měnových párů. Dnešek bude hlavně o britské inflaci a o zasedání americké centrální banky, která by měla večer znovu zvýšit úrokové sazby. Pro EURUSD tak začíná dvoudenní důležité období (zítra zasedá ECB), které může rozhodnout o tom, zda se mu po výprodeji z minulých týdnů podaří větší část z těchto ztrát zlikvidovat nebo nikoliv.

Dnešní fundamenty:

 • 10:30 Tempo růstu inflace v Británii (střední dopad)
 • 14:30 Tempo růstu PPI v USA (malý dopad)
 • 16:30 Americké zásoby ropy (střední dopad)
 • 20:00 Rozhodnutí Fedu o sazbách (velký dopad)
 • 20:30 Tisková konference šéfa Fedu Powella (velký dopad)
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Trhy vyčkávají na projev Yellenové, dnes IFO a nové objednávky
  Včerejší seance opět nijak nevybočila z obchodování předchozích dnů a většina akciových indexů si svou cenu dokázala podržet. Nálada na trzích zůstává stále optimistická, i když před pátečním projevem Janet Yellenové také možná mírně nervózní. Tržní konsenzus počítá s tím, že by zítra šéfka americké centrální banky měla signalizovat připravenost ke zvyšování sazeb, což dolaru včera mírně pomáhalo zejména na páru s evropskou měnou. Dnešek přinese v tomto týdnu první významná data, když budou zveřejněny výsledky německého indexu IFO a amerických nových objednávek.
 • Ranní videokomentář: Trhy vydýchávaly Fed, zmínky o inflaci v zápisu BoE pomohly libře opět k výraznému růstu
  Trhy vstřebávaly v průběhu čtvrteční seance zvýšení sazeb ve Spojených státech. Evropské akcie následovaly Wall Street v růstu, nejvíce se ale dařilo rozvíjejícím se trhům. Výnosy z dluhopisů korigovaly svůj pád a naznačují, že americký dolar by nemusel hledat dno příliš dlouho. Měnový pár EUR/USD už ovšem klepe na dveře hladiny 1,08. Libra pozitivně reagovala na zmínky o vysoké inflaci na zasedání Bank of England. Své zisky si drží zlato, ovšem prostor pro další růst se zdá být omezený. OPEC se snaží stabilizovat ceny ropy v blízkosti 50 dolarů za barel. Trh ale na zprávy o prodloužení těžebních kvót příliš nereagoval.
 • Ranní videokomentář: Trhy začaly týden opatrně, dnes německý ZEW
  Včerejší seance větší změny na trhy nepřinesla. V USA se kvůli svátku neobchodovalo, takže byly objemy na trzích spíše malé a většina indexů i měn si své ceny podržela. Dnes už sice americké burzy otevřou, přesto ani od dnešní seance žádné dramatické změny nečekáme. Ze zajímavého makra nás totiž čeká jen německý ZEW, takže počítáme s tím, že bude během úterní seance dál pozvolna klesat averze k riziku na trzích a že se obchodníci budou snažit navázat na relativně poklidný minulý týden.
 • Ranní videokomentář: Trhy zahájily týden opatrně, dnes výsledky z amerického trhu s bydlením
  Začátek týdne byl bez důležitých fundamentů, což přispělo ke stabilizaci a celkovému zklidnění na trzích. Toho okamžitě využily evropské akciové indexy, které dokázaly zlikvidovat značnou část svých pátečních ztrát, zatímco indexy v USA se pouze držely v okolí pátečních zavíracích cen. Pondělní seance byla kompletně bez dat a dnešek na tom bude jen o trochu lépe, když ze zajímavých výsledků budou zveřejněny pouze americké statistiky z trhu s bydlením. Finanční trhy tak budou před středečním Fedem pravděpodobně i nadále ve vyčkávacím režimu.
 • Ranní videokomentář: Trhy zapomněly na Sýrii. Libra uzavřela nejvýše od referenda o Brexitu
  Včerejší seance přinesla smíšené obchodování. Evropské indexy měly tendenci k poklesu, zatímco Wall Street se vezla na vlně úspěšné výsledkové sezóny. Dozvuky geopolitického napětí okolo situace v Sýrii byly utlumené, a to se v prvé řadě projevilo na korekci cen ropy. Důležitou roli hrál nový tweet Donalda Trumpa, který byl namířený proti podhodnocování měn Ruska a Číny a zároveň proti růstu sazeb v USA. To poškodilo americký dolar, který byl společně s novozélandským dolarem včera nejslabší. Naopak excelovala britská libra, která se dostala na nejvyšší hodnoty od referenda o Brexitu v červnu 2016. Za zmínku stojí také poslední vývoj na hliníku, který v posledních seancích extrémně roste kvůli americkým sankcím na ruský hliníkářský gigant Rusal.
 • Ranní videokomentář: Trhy za sebou mají nervózní týden, zklidnění by ale nemuselo být daleko
  Minulý týden se nesl v hodně nervózním duchu, k čemuž pomohly hlavně komentáře Donalda Trumpa a další vyhrocení napětí kolem Severní Koreje. Pod tlak se dostaly především akcie a ostatní riziková aktiva, zatímco klasické bezpečné přístavy jako zlato a japonský jen dokázaly růst. Přestože nechceme téma Severní Koreje podceňovat, nejsme zcela přesvědčení o tom, že na trzích bude dlouhodobě rezonovat a už od tohoto týdne očekáváme spíše postupné zklidnění. Týden začne pozvolna a bez významných dat, ale už příští dny budou plné nového makra, které bude přicházet především z Británie.
 • Ranní videokomentář: Trhy zatím čekají na nové impulsy, dnes výsledky evropského PMI
  Začátek týdne byl bez důležitých dat a pozornost velké části trhu opět směřovala hlavně na výroky amerického prezidenta. Nálada na trzích je zatím stabilní a indexy i většina měn si své pozice více méně pouze udržují. Dnešek přinese zajímavé výsledky PMI hlavně pro evropskou měnu, kterou navíc ve čtvrtek čeká ještě zasedání ECB. Do té doby by proto na EURUSD i na většině trhů mohla pokračovat konsolidace, i když pouze za předpokladu, že do celé situace znovu nevstoupí nějakým svým dalším vyjádřením americký prezident Trump.
 • Ranní videokomentář: Trhy zatím přešlapují na místě, dnes americká obchodní bilance
  Včerejší seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla. Nově příchozí makro z Evropy i z USA potvrdilo, že je americký a evropský výrobní sektor i nadále ve velmi dobré kondici a přestože akciové indexy mírně ztrácely, ztráty byly spíše jen technickou korekcí zisků z minulých obchodních seancí. Volatilita na trzích zůstává nízká, obchodníci jsou dál beze strachu a na této skutečnosti by se nic nemělo měnit ani v průběhu dnešní seance, která přinese jen několik sekundárních výsledků, jako například statistiky zahraničního obchodu Kanady a USA.
 • Ranní videokomentář: Trhy zatím vyčkávají na nové podněty, dnes britská inflace
  Včerejší seance proběhla podle očekávání v klidu a na nízkých objemech, když si většina akciových indexů a měn svou cenu bez problémů udržela. Dnes by měla být aktivita na trzích o něco vyšší, a to zejména na některých měnách. Za pozornost bude stát hlavně libra, která se dočká potenciálně zajímavých výsledků inflace a projevu Marka Carneyho z Bank of England. Pozor také na kanadský dolar, který čekají výsledky maloobchdoních prodejů. Celkový sentiment na trzích by měl ale zůstat i nadále klidný a opatrně optimistický, když je stále jen málo rizik, kterých by se obchodníci aktuálně měli obávat.
 • Ranní videokomentář: Trhy zatím zůstávají nervózní, USD kvůli NFP mírně ztratil
  Máme za sebou nervózní, ale hlavně volatilní týden, který poznamenaly další obavy z obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Nálada na trzích nebyla dobrá, ale indexy celou situaci nakonec docela ustály, i když se ve většině případů dostaly znovu do červených čísel. Nový týden bude opět hlavně o politice, když nás tentokrát nových fundamentů čeká jen málo. Z makra budou důležité hlavně středeční výsledky americké inflace, které mohou udat tón obchodování na dolarových párech do zbytku tohoto týdne. Dnešek je ale bez důležitých dat, takže na většině trhů počítáme s klidným začátkem týdne.
 • Ranní videokomentář: Trhy získávají pevnější půdu pod nohama, volatilita klesá
  Finanční trhy si během včerejší seance začaly procházet stabilizací, díky čemuž se akciové indexy v Evropě i v USA dostaly konečně znovu do zelených čísel, zatímco implikovaná volatilita na většině finančních aktiv výrazně klesla. Celý týden je na nové makro poměrně chudý, díky čemuž se budou obchodníci věnovat i dnes a v nadcházejících dnech Británii a procesu jejího vystupování z EU. To bude hlavní téma také dnes, kdy pokračuje evropský summit v Bruselu. To podstatné již ale od evropských politiků zaznělo včera, díky čemuž by stabilizace na trzích mohla pokračovat také v průběhu dnešní seance.
 • Ranní videokomentář: Trhy znovu potrápila Severní Korea, dnes pozor na americkou inflaci
  Téma Severní Koreje na finančních trzích rezonovalo také včera, když se k němu znovu vrátil americký prezident. Ten uvedl, že jeho první varování nebylo dostatečně tvrdé a dodal, že by Korea měla být velmi nervózní pokud se odváží plánovat útok na USA. Trhy tentokrát na Trumpovo vyjádření reagovaly ještě citlivěji a například S&P 500 díky němu klesl teprve potřetí v tomto roce během jedné seance o více než procento. Růst averze k riziku byl přitom jasně viditelný také na devizovém trhu, kde pomohl japonské měně. I dnes by téma Severní Koreje mohlo na finančních trzích rezonovat, i když do dalších dnů počítáme s jeho ustupováním. Z nového makra pozor hlavně na americkou inflaci a její dopad na USD.
 • Ranní videokomentář: Trhy znovu ve vyčkávacím režimu, dnes britská inflace
  Finanční trhy zahájily týden v klidu a bez velkých pohybů. Na vině byla absence důležitých dat a také pravděpodobně i celková neochota vstupovat do větších pozic před zítřejším zasedáním americké centrální banky. Většina aktiv si proto své pozice držela. Dnešek se pravděpodobně ponese v podobném duchu, přestože nás čeká o něco více zajímavých dat, jako například výsledky britské inflace. Trhy však z klidného režimu pravděpodobně nevybočí, protože k tomu zatím nemají důvod. Rizika jsou malá a strach z korekce minimální, což potvrzuje i nízká úroveň implikované volatility.
 • Ranní videokomentář: Trhy znovu ve vyčkávacím režimu, dnes britská inflace
  Včerejší seance na finanční trhy výraznější volatilitu nepřinesla a většina finančních aktiv si svou cenu dokázala znovu podržet. Za pozornost stály hlavně výsledky evropského indexu Sentix, který dokázal překonat konsenzus, a také projev Janet Yellenové, která si znovu pochvalovala kondici americké ekonomiky. Dopad obou fundamentů na trhy byl však jen mírný a spíše než reakce na fundamenty jsme včera byli svědky na některých trzích korekce pátečního pohybu. Dnešek přinese ze zajímavých dat hlavně britskou inflaci.
 • Ranní videokomentář: Trhy zpět v zajetých kolejích, dnes britské maloobchodní tržby
  Po úterním výprodeji se na finančních trzích včera začala situace opět uklidňovat. Nervozita na trzích tedy příliš dlouho nevydržela, což není překvapivé, jelikož index strachu (VIX) jasně signalizoval, že byl úterní výprodej spíše jen technickou záležitostí. Dnešek by trhy z rovnováhy nijak vykolejit neměl. Zajímavá seance by ale mohla čekat na libru, která se dočká potenciálně velmi důležitých výsledků britských maloobchodních prodejů.
 • Ranní videokomentář: Trhy zůstávají beze strachu a dál mírně rostou, dnes britská inflace
  Ani včerejší seance stojaté vody na akciových trzích nerozpohybovala a většina indexů tak znovu jen opatrně rostla na nízkých objemech i na nízké volatilitě. Výraznější zisky si tentokrát nepřipsal ani americký dolar a na FX byla pod největším tlakem z majors britská libra, kterou poškodily slabší výsledky inflace. Dnešek bude bez klíčových fundamentů, takže počítáme na většině finančních aktiv s podobně poklidným průběhem. Z makra jsme zvědavi pouze na výsledky z Británie a na jejich dopad na libru.
 • Ranní videokomentář: Trhy zůstávají bez náznaku nervozity, dolar dál mírně slábne
  Závěr minulého týdne se na trzích nakonec vydařil, když se do zelených čísel dostaly americké i evropské akciové indexy. Většina indexů si tak své vysoké ocenění drží, i když se najdou výjimky (jako DAX), které o své zisky z konce minulého měsíce již téměř kompletně přišly. Volatilita však zůstává nízká, což signalizuje, že se celkově velmi klidný sentiment na trzích prakticky nijak nezměnil a medvědi dál trpělivě vyčkávají na jakýkoli důvod ke korekci. Dnešek bude na fundamenty chudý a obchodování by mělo probíhat na poměrně nízkých objemech.
 • Ranní videokomentář: Trhy zůstávají klidné i po Trumpově projevu, dnes zasedá Bank of Canada
  Akciové indexy si včera v Evropě i v USA své vysoké ceny držely, a to z části i díky další sérii velmi dobrých dat z USA, které zveřejnily výsledky HDP, PMI a spotřebitelské důvěry. Trh ale čekal především na dnešní ráno, které přineslo projev Donalda Trumpa v Kongresu. Trump mluvil o imigraci, reformě zdravotnictví, navýšení rozpočtu ministerstva obrany a také o plánech investovat do infrastruktury až jeden bilion dolarů. Jeho projev lze hodnotit jako neutrální pro dolar a lehce pozitivní pro akcie, díky čemuž se situace na trzích ani po dnešku pravděpodobně nijak výrazně nezmění a optimismus obchodníkům vydrží.
 • Ranní videokomentář: Trhy zůstávají v klidu a čekají na nové podněty, dnes britská a americká inflace
  Včerejší seance byla téměř bez dat a na hluboce podprůměrných objemech, díky čemuž si většina finančních aktiv svou cenu podržela, zatímco akcie nepatrně rostly a například americký S&P500 znovu navýšil svá historická maxima. Dnešní ráno znovu pomohlo japonskému jenu, který dokázal bez zjevných příčin krátce po otevření asijských burz zpevnit až pod 101 USDJPY. Úterní seance bude na data podstatně bohatší a mezi nejzajímavější výsledky se zařadí výsledky z Británie a z USA.
 • Ranní videokomentář: Trhy zůstávají v naprostém klidu, dnes německý IFO
  Minulý týden se na finančních trzích nesl v pozitivním duchu a na nízké volatilitě, díky čemž většina akciových indexů dokázala mírně růst. Na devizovém trhu má za sebou solidní výsledky hlavně americký dolar, který zpevňoval na většině měnových párů, a to především díky rostoucím spekulacím na případné utažení měnové politiky a zvýšení úrokových sazeb americké centrální banky. Nový týden bude právě o Fedu, který bude o sazbách rozhodovat ve středu večer. Dnešek nabídne ze zajímavých dat německý index IFO, který napoví více o dopadu brexitu na německé firmy.

Nejčtenější zprávy

 
reklama
LYNX Cesta Tradera
 
HighSky Brokers nabidka

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD2.50 %
GBPGBP0.75 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.75 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Led
26

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Brno)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


úno
9

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

úno
23

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

Bře
23

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
LYNX Cesta Tradera
reklama
Directa
reklama
Directa
reklama
Bernstein Bank - seminar