Pátek 21. únor 2020 18:26
reklama
Admiral Markets Affil
reklama
reklama
XTB live trading

Akcie sektoru služeb pro korporace

30.09.2017 22:42  Autor: Globtrex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Business Service

Sekce podnikatelských služeb zahrnuje společnosti, které poskytují doplňkové služby jiným odvětvím na trhu. Společnosti z tohoto sektoru pomáhají ostatním firmám soustředit se na své klíčové kompetence a pomáhají jim těžit z provozní efektivity. Mnohé z těchto funkcí spadají do jiných doplňkových oblastí pro většinu společností – např. Zpracování mezd, personální obsazení, marketing / reklama a informační technologie, abychom jmenovali některé z hlavních oblastí.

Výhled těchto podniků se pohybuje v souladu s širší ekonomikou, přičemž predikce současné hospodářské situace, která je příznivá pro podniky, očekává, že ekonomika USA bude růst a spolu s primárními producenty i dodavatele služeb.

Podle americké správy energetických informací (EIA) se odhaduje, že hrubý domácí produkt se v nadcházejících čtvrtletích také zvýší. Očekává se, že růst HDP se v roce 2017 zrychlí o 2,1% a v roce 2018 o 2,6%. Tento příznivý výhled pro americkou ekonomiku je také čistě pozitivní pro sektor služeb pro podniky. Tento sektor má nepochybně silný výkon v tomto roce, kdy se odvětví Business Service zvýšilo o 10,9%, zhruba ve srovnání se ziskem indexu S & P 500 o 11,4%.

Silně konkurenceschopný sektor obchodních služeb musí důsledně pracovat na řízení nákladů a vytváření vyšších výnosů, aby byla zachována ziskovost. Zaměření na funkce a činnosti v souladu se základními kompetencemi je nezbytným předpokladem pro získání výhod z úspor z rozsahu a pro zlepšení konkurenčního postavení.

Bez ohledu na hospodářsko-ekonomickou citlivost firem, společnosti poskytující služby pro podniky jsou poměrně konzervativně řízeny, přičemž velké množství hráčů sdílí s investory přebytek peněz prostřednictvím dividend a zpětného odkupu akcií. Dalším atributem odvětví je jeho vysoce roztříštěná povaha, aniž by jediný poskytovatel služeb získal dominantní postavení na trhu. Podle obchodních zpráv přispívají 50 největších společností tohoto sektoru k celkovým výnosům odvětví méně než 25% (což téměř splňuje axiom dokonale konkurenčního trhu).

Sektor

Vzhledem k jedinečné povaze skupiny je klasifikována jako jedno z 16 odvětví (oficiální klasifikace GIC společnosti S & P má pouze 11 sektorů, kde jsou podnikatelské služby seskupeny v rámci odvětví “Industrials”). Zejména s přibližně 3,4% celkové tržní kapitalizace se v roce 2016 sektor podílel na celkovém příjmu S & P 500 z 2,8%.

Toto odvětví nabízí řadu služeb, které zahrnují marketing, poradenství, personální zabezpečení, telekomunikace, internetové služby, logistiku a nakládání s odpady, IT a další služby outsourcované mimo primární podnik. Ve svém rozšířeném smyslu poskytuje sektor obchodních služeb v USA konsolidované roční příjmy ve výši zhruba 620 miliard dolarů, ačkoli mnohé z těchto společností nespadají striktně do obecně přijímané definice odvětví.

V rámci klasifikace společnosti Business Service Industry je rozdělen podnikatelský svět do 16 odvětví zahrnujících 60 průmyslových odvětví na střední úrovni (úroveň M) a 265 odvětví na rozšířené úrovni (úroveň X). V 16 základních odvětvích se sektor dále člení na všech 265 odvětví založených na výhledu příjmů jednotlivých společností v každém odvětví.

Z našeho pohledu máme osm průmyslových odvětví na úrovni X v oblasti služeb, jmenovitě dražební / oceňovací služby, obchodní informační služby, obchodní služby, poradenství, služby finančních transakcí, outsourcing, personální služby a služby odstraňování odpadu.

Výběr akcií z outsourcingového průmyslu:
Atento S.A. (ATTO), Broadridge Financial Solutions, Inc. (BR), které patří mezi firmy s tržním doporučením strong buy (např. NASDAQ).

Graf 1.: ATTO

01_ATTO

Graf 2.: BR

02_BR

Společnost Bureau Veritas SA (BVRDF) a CBIZ, Inc. (CBZ), jsou firmy, opět s ratingem strong buy, z poradenství.

Graf 3.: BVRDF

03

Graf 4.: CBZ

04

Společnost Dun & Bradstreet Corp. (DNB) a společnost FactSet Research Systems Inc. (FDS), z oblastiBusiness Information Service mají konsensuální tržní rating buy.

Graf 5.: DNB

05

Graf 6.: FDS

06

Společnost Green Dot Corporation (GDOT) a Mastercard Inc. (MA), společnost Visa Inc. (V), Total System Services Inc. (TSS), Western Union (WU) – všechny s ratingem /hold/buy jsou výběr z oblasti finančních transakcí.

Graf 7.: GDOT

07_Green-Dot-Corporation

Graf 8.: MA

09_Mastercard

Graf 9.: V

10_Visa

Graf 10.: TSS

11_Total-System-Services

Graf 11.: WU

12_Western-Union

Ocenění sektoru služeb

Ocenění sektoru obchodních služeb se zdá zajímavé vzhledem k jeho historii, stejně jako širšímu indexu S&P 500.

Segment služby Business Service je v současné době obchodován na konci 12měsíčního EV / EBITDA násobku 9,4X. Za posledních pět let se tento sektor obchodoval s hodnotami 8,6X a 12,8X s mediánem 10,6X. Jinými slovy, sektor se v současné době obchoduje pod pětiletým mediánem na konci 12měsíčního období EV / EBITDA.

Na forwardové dvanáctiměsíční bázi EPS se tento sektor v současné době obchoduje na úrovni 20,5X, což je srovnatelné s pětiletým rozsahem 15,2X a 20,8X s pětirocním mediánem 19,3X. Jinými slovy, sektor se obchoduje směrem k hornímu konci své pětileté předběžné 12měsíční řady P / E.

Sektor se obchoduje se slevou v rámci indexu S & P 500 na konci 12měsíčního období EV / EBITDA.

Odvětví S&P 500 mírně podhodnoceno v posledním roce. Zatímco sektor získal + 11,9%, index dosáhl + 15,6%.

Přehled příjmů a Outlook

Zisk sektoru podnikatelských služeb zaznamenal ve druhém čtvrtletí růst o 11,1% při zlepšení příjmů o 4,4%. Zatímco růst na nejnižších úrovních byl v souladu s S & P 500, vrcholový růst byl stín pod výkonem indexu.

Společnosti začnou vykazovat příjmy za třetí čtvrtletí v příštích několika týdnech. Očekává se, že výnosy budou narušeny, zatímco tržby vzrostou o 2,9%. Oba se srovnávají nepříznivě s S& P500.

Pro celý rok 2017 se odhaduje, že výdělky v sektoru podnikatelských služeb vzrostou o 9,4% při růstu tržeb o 5,4%. To je příznivě srovnatelné s očekávaným zvýšením zisku bench-marku S & P 500 o 7,5%, tj. o 4,6% vyšších výnosů oproti roku 2016.

Pro celý rok 2018 se odhaduje, že výdělky v sektoru podnikatelských služeb vzrostou o 12,1% na 5,7% růstu výnosů. To je příznivě srovnatelné s očekávaným nárůstem zisku společnosti S & P 500 o 11,0%, což je o 5,1% vyšší tržby z roku 2017.

Zpráva o vývoji výnosů ukazuje, že Business Service je jedním z nejpůsobivějších odvětví, pokud jde o pozitivní růst.

Graf 12. níže ukazuje meziroční růst odvětví služeb v porovnání se S & P 500 v meziročním srovnání.

G1

Graf 13. ukazuje meziroční růst odvětví služeb v porovnání s indexem S&P 500 meziročně.

G2

Sektor Business Service, jak bylo uvedeno a jak je patrné z definice, je závislý na ekonomickém růstu; nelze tedy tyto akcie považovat za diversifikační ve smyslu ochrany před ztrátou v anticyklickém období, ale díky optimalizaci a vyšší outperformance, než je tomu u primárních podniků, jsou vhodné v cyklu pro maximalizaci ziskovosti portfolia. Výhodou těchto cenných papírů je dynamika růstu, ale i ztráty, neboť se jedná o kapitálově lehké firmy, které snadněji dosahují bodu zvratu.

Jako doplněk portfolia, k primárním podnikům je lze více než doporučit, o čemž svědčí i výkony jednotlivých firem. Mohou být také jako headging k primárním akciím. Tyto firmy také slouží jako předstihové indikátory, neboť u nich se projeví selhávání růstového cyklu jako prvních – primární producenti začnou revidovat nákladové položky.

Je tedy nutné citlivě vnímat pohyby v tomto sektoru a správně interpretovat změny dynamiky i trendu.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Akcie, ropa, euro před zasedáním ECB posilují, analýza ropy
  Ropě se dnes podařilo otočit kormidlo a severomořská ropa Brent se vrátila nad hodnotu 40 USD za barel. Investoři doufají, že největší...
 • Akcie rostou
  Americký akciový trh si v průběhu včerejšího obchodování polepšil. Index S&P 500 vzrostl o jedno procento, kterému pomohl i začátek výsledkové sezóny, v rámci níž firmy jako například JPMorgan nebo UnitedHealth reportovaly lepší než očekávané výsledky. Farmaceutické společnosti tak v rámci indexu S&P 500 rostly nejvíce, když si celý sektor připsal 1,8 %. Technologický Nasdaq vzrostl o 1,2 %, průmyslový Dow Jones pak s 0,9 % mírně zaostával. Pozitivním impulsem bylo i jednání mezi zástupci Spojeného království a Evropské unie, které přiblížilo dohodu o brexitu.
 • Akcie: Rozhodnutie ECB rozvírilo obchodovanie na akciových trhoch
  Včerajšie obchodovanie na akciových trhoch v USA sa nieslo v duchu červených čísel. Index Dow Jones zatvoril na bodovej hodnote 11997 bodov a odpísal si -1,63 %, index S&P 500 poklesol o 2,11 % (1234 bodov). Nedarilo sa ani technologickému indexu NASDAQ, ten si odpísal zo svojej hodnoty -1,99 % a uzatvoril na hladine 2596 bodov.
 • Akcie ruských firem po sankcích prudce klesají, Rusal až o 50 pct
  Ruské akcie dnes oslabují, například hliníkárenský gigant Rusal během obchodování na burze v Hongkongu odepsal téměř 50 procent. Firma se totiž ocitla na novém sankčním seznamu Spojených států, který je reakcí na údajné vměšování Moskvy do předloňských amerických voleb. Na ruském trhu byl propad akcií o něco mírnější.
 • Akcie Samsung mohou mít stejný vývoj jako Volkswagen-dramatický propad a charismatický návrat
  Jihokorejská společnost Samsung Electronics snížila svůj provozní odhad zisku o třetinu, a to v reakci na stažení zařízení Galaxy Note 7 z prodeje. Tato situace připravila společnost zhruba o 2,6 bilionu wonů (57 miliard korun). Nyní svůj čtvrtletní zisk odhaduje na 5,2 bilionu wonů (114 miliard korun) namísto předpokládaných 7,8 bilionu wonů. Samsung se rozhodl definitivně ukončit výrobu a prodej tohoto zařízení. Smartphone Galaxy Note 7 vstoupil na trh v srpnu tohoto roku a měl být přímým konkurentem nejnovějšího zařízení iPhone.
 • Akcie sa obchodujú v blízkosti najvyšších úrovní v tomto roku pred zasadaním ECB
  Hlavné americké akciové indexu, ako US500 a US100, sú na historicky najvyšších úrovniach a nemecký DE30 sa obchoduje len 1% pod najvyššími úrovňami z roku 2019, 90 minút pred kľúčovým zasadaním ECB. Investori sú si istí, že banka musí uvoľniť menovú politiku prostredníctvom zníženia sadzieb a obnovenia programu QE, ale nie je jasné, či dôjde k zníženiu sadzieb už na dnešnom, alebo až na septembrovom zasadaní. Z tohto dôvodu môže mať rozhodnutie veľký vplyv na akciové indexy. Rozhodnutie bude zverejnené o 13:45, zatiaľ čo konferencia po zasadaní začne o 45 minút neskôr.
 • Akcie sa po katastrofálnych číslach z USA držia. Dolár sa po poklese mierne spamätal.
  Americké maloobchodné tržby obvykle nepútajú veľa pozornosti. Dnešok však priniesol nich najväčší prepad od krízy, o 1,2%. Jadrové maloobchodné tržby sa dokonca prepadli o 1,8%. Očakávania pritom hovorili o stagnácii, podstrelenie očakávaní bolo najvyššie minimálne za 10 rokov (a možno aj v histórii). Ešte je skoro pre záver, že americkú ekonomiku čaká prudké spomalenie, pretože v januári bol shutdown a mnohí ľudia odkladali nákupy. Čiže je potrebné si počkať na to, čo ukážu čísla za február, avšak opatrnosť je rozhodne na mieste.
 • Akcie sa vyhrabali z hlbokých strát. Dolár prudko posilňuje.
  Nový rok začína na trhoch volatilne. Po slabšom indexe výrobnej dôvery z Číny z dielne mediálneho holdingu Caixin, ktorý nečakane klesol z 50,1b. na 49,7b., teda pod hranicu 50b., ktorá oddeľuje rast aktivity v sektore od poklesu, sa v ranných hodinách obchodovali hlavné indexy v Európe a futures na americké so stratou okolo 2%. Popoludní, predovšetkým po otvorení amerických trhov, zase zaúradovala nákupná horúčka a hlavné indexy straty vymazali.
 • Akcie se dál nahoru nepouštějí. Převládá konsolidace, sentiment se drží
  Odpočinek po dalších rekordech? Zatím to tak vypadá. Po včerejším růstu amerických akciových indexů na nová maxima se pozitivní vývoj přenesl do Asie už pouze částečně a Evropa dopoledne mírně ztrácí. Pokles o 0,1-0,2 procenta těžko můžeme nazvat korekcí, zvláště když to vypadá, že optimismus investoři neztrácejí.
 • Akcie sektoru Mortage – USA
  Hypotéční trh v USA Výhled pro realitní/hypoteční trh s bydlením je v roce 2017 obecně pozitivní. Trh, přes několik le...
 • Akcie se odpoledne nadechují, dluhopisy ustupují. Dopad Číny klesá, startuje výsledková sezóna
  Zklamání ze slabého čínského zahraničního obchodu se dnes ráno a dopoledne převalilo přes řadu trhů. Asijské a poté evropské akcie značně klesaly, čísla dolehla na ropu, poptávka investorů naopak směřovala do dluhopisů či japonského jenu.
 • Akcie se otřepávají z virové nákazy, dluhopisům se daří dál
  Úvodní strach z dopadů nákazy koronavirem šířícím se Čínou na trzích během dne opadnul. Částečně ho také překryly některé zprávy, které na trhy naopak mohly působit uklidňujícím dojmem. Jednak to bylo značné zlepšení očekávání v Německu naznačené indexem ZEW a dále pak komentář ministra Mnuchina o možném vyšším růstu americké ekonomiky. Mezitím se střídali vystupující na fóru v Davosu, ale obsah komentářů asi příliš nepřekvapí.
 • Akcie se pomalu stabilizují ale extrémní volatilita se vybrala své
  Akciové trhy v se pomalu vzpamatovávájí z propadu, který přišel minulý týden. Postupně se jim podařilo umazat už téměř polovinu toho, co ztratily. Co přesně za prudkým propadem stálo není jasné, někteří se domnívají že jde o „běžnou, zdravou“ korekci, jiní v tom hledají fundamentální stánku a další z toho viní high-frequency algoritmy. Záležitost prošetřuje i regulátor zda nedošlo k umělé manipulaci ceny.
 • Akcie se pomalu stabilizují ale extrémní volatilita si vybrala své
  Akciové trhy v se pomalu vzpamatovávájí z propadu, který přišel minulý týden. Postupně se jim podařilo umazat...
 • Akcie se po ranním gapu drží, CAD pomohly výsledky inflace
  Po včerejší nervózní seanci se dnes situace na trzích začíná znovu pozvolna uklidňovat. Evropské indexy jsou sice i dnes kompletně v červených číslech, ztráty jsou ale především reakcí na včerejší výprodej v USA a po ranním gapu evropské akcie část svých prvotních ztrát pozvolna likvidují. Objemy jsou dnes mírně podprůměrné a tématem páteční seance zůstává dál hlavně politická situace v USA, kde tomuto týdnu stále zcela dominují dozvuky víkendové demonstrace krajní pravice a následné komentáře Donalda Trumpa.
 • Akcie se snaží růst, dluhopisy jsou na tom smíšeně. Důležité zprávy na programu
  Úterní obchodování se v Evropě rozjelo bez jasného směru, na akciích ale později převládl růst. Z těch hlavních se nejvíce daří londýnské burze. V případě dluhopisů sledujeme mírný nárůst výnosů v jádru eurozóny, zatímco na periferii spíše lehký pokles. Dolar na hlavních trzích ztrácí, ale ani v tomto případě nejde o velký pohyb a eurodolar se obchoduje na 1,1440.
 • Akcie se vezou na vlně optimismu
  Napětí kolem jednání o obchodní dohodě mírně polevilo a zveřejněná data o nový pracovních místech v americkém soukromém sektoru nebo silný předstihový index ISM ze sféry služeb nenaznačují příchod recese v největší světové ekonomice. Akciovým trhům se tak díky těmto zprávám včera dařilo. Americký S&P 500 si včera polepšil 1,3 %, průmyslový Dow Jones vzrostl o 1,4 % a technologický Nasdaq přidal 1,8 %. Logicky se tak dařilo především cyklickým akciím, jako jsou technologie, prodejci spotřebního zboží nebo finanční domy. Naopak defenzivní sektory (utililty, realitní firmy nebo prodejci základního spotřebního zboží) se nacházely pod výprodejním tlakem.
 • Akcie se vracejí do zelených čísel, rezignace Merkelové z čela CDU nechává EUR zatím v klidu
  Akciové trhy vstoupily do nového týdne opatrně optimisticky. Po výplachu z minulého týdne si tak indexy v Evropě i v USA prochází mírnou korekcí, i když k jejich růstu pomáhá především jejich relativně nižší ocenění. Fundamentálně se situace na trzích s příchodem nového týdne nemění a tak až další obchodování ukáže, zda je dnešní úleva jen dalším krátkodobým růstem v medvědí korekci.
 • Akcie se vracejí do zelných čísel, pomohly zprávy z Itálie
  Po klidném konci minulého týdne na finančních trzích i dnes vládnou spíše podprůměrné objemy. Ty jsou nízké kvůli absenci důležitého makra a částečně také kvůli vyčkávání na to, co přinesou nadcházející dny, které nabídnou vystoupení několika centrálních bankéřů, nebo klíčovou schůzku mezi americkým a čínským prezidentem. Nízké objemy a vyčkávání dnes ale akciím stačí a ty se v Evropě i v USA vracejí zpět do zelených čísel.
 • Akcie se vracejí nahoru. WHO tlumí strach, evropská data dopadla smíšeně
  Důležité indexy nákupních manažerů, které dopoledne dostáváme z Evropy, sice dopadly smíšeně relativně k očekáváním, ale celkově by mohl převládnout mírně pozitivní dojem. Francouzský průmysl upevňuje svůj růst, německý aspoň zpomaluje svůj pokles. Služby se drží expanze. Indexy za celou eurozónu kreslí podobný obrázek jako ty německé: pomalejší pokles průmyslu i pomalejší růst služeb.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB live trading