Čtvrtek 18. duben 2024 19:32
reklama
Purple trading AI
reklama
FTMO král
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost

Jak je na tom Facebook pět let po svém IPO?

11.05.2017 16:14  Autor: Patria  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akcie společnosti Facebook sice po zveřejnění výsledků za první čtvrtletí tohoto roku oslabily, pesimismus ale není namístě. Ano, Facebook varoval, že letos znatelně zpomalí tempo růstu tržeb, protože k uživatelům už nelze nadále pumpovat další a další reklamu. Mark Zuckerberg se ale může spolehnout, že částečně to vyváží Instagram. Podle Morgan Stanley dosáhnou příjmy z reklamy na této aplikaci jen letos 3,6 miliardy dolarů. Facebook se navíc snaží o další pokrok v oblasti videí, aby k sobě mohl přetáhnout peníze, které zatím proudí do televizní reklamy.

Pomalu se blíží pětileté výročí IPO Facebooku a je tak namístě podívat se, jak si tato společnost vede dlouhodoběji. V roce 2012 bylo toto Zuckerbergovo dítko desátým největším prodejcem reklamy, před ním stály tradiční společnosti jako CBS Corp. či 21st Century Fox. Nyní předehnal všechny z nich a nachází se na pozici druhé. Před ním stojí už jen Alphabet, který díky Googlu dominuje internetovému vyhledávání. Facebook a Alphabet dohromady kontrolují jednu pětinu všech ročních výdajů na reklamu, které dosahují 543 miliard ročně. V roce 2012 k nim mířilo jen asi 11 % těchto výdajů.

Facebook se během pěti let stal společností, kterou nesmí ignorovat žádná světová značka. Řada z nich z toho pravděpodobně žádnou radost nemá, ale nahradit Facebook už dnes nelze. I když jeho růst významným způsobem klesne, stále půjde o valící se lokomotivu, která generuje obrovské částky peněz. Záleží pak na tom, jestli její tržby už neporostou o 60 %, ale pouze o 40 %? Stále půjde o společnost, která je nenahraditelná a jejíž pozice na trhu bude i nadále silná. Televizní kanály prostě nejsou schopny nahradit její globální dosah a asijští giganti jako Tencent Holdings a Baidu se zatím za hranice moc nevydávají.

Následující graf porovnává společnosti podle toho, jak v letech 2015–2016 rostly jejich globální příjmy z reklamy (osa y) a jaký podíl mají na globálních příjmech z reklamy (osa x). Tento podíl je zdaleka největší u Alphabetu, nejvyššího růstu ovšem dosáhl Facebook a čínský Tencent:

Překlad 

Druhý graf ukazuje „cestu“, po které se Facebook dostal z desátého místa podle příjmů z globální reklamy až na místo druhé. První pozici drží dlouhodobě Alphabet, Comcasst se v roce 2015 posunul z druhé pozice na třetí. CBS začínala v roce 2012 na třetí pozici, postupně se ovšem propadla až na osmé místo:

Překlad 

Posun marketingu od starých médií směrem k novým není ani zdaleka u konce. Výdaje na online reklamu letos poprvé v historii převýší výdaje na reklamu televizní. Hodně se nyní mluví o tom, že Zuckerberg v poslední době cestuje po celých Spojených státech a ve stylu politiků hovoří s běžnými lidmi. Jeho firma si vede hodně dobře a není tak divu, že možná hledá, čemu novému by se v budoucnu věnoval.

Autor: Leila Abboud

(Zdroj: Bloomberg Gadfly)

 
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Jak investovat dobře? Poznejte nejdřív sami sebe
    V džungli investičních příležitostí a nástrah se nemusí vyznat ani experti dozorových orgánů, natož investoři. Jaké otázky si mají začátečníci, mírně, ale i středně pokročilí položit?
  • Jak investovat do metaverse? 5 tipů na nejlepší metaverse akcie
    Technologický pokrok je nezastavitelný. Virtuální svět, ve kterém by se lidé mohli potkávat, se stále více stává realitou. Toho si všímá i mnoho společností, které v takovém globálním propojení vidí velké příležitosti. Investoři se také stále více začínají zajímat o metaverse akcie.
  • Jak investovat v automobilovém sektoru? 🚗
    Včera po uzavření trhů oznámila své výsledky Tesla. Jak se vede této úspěšné společnosti Elona Muska v automobilovém průmyslu, který je dlouhodobě velmi oblíbeným investičním sektorem?
  • Jak investovat v Číně: 1. čtvrtletí jako čas ekonomických výzev
    Z čínských politických zasedání uskutečněných v posledním čtvrtletí loňského roku vyplývá, že Čína nepovažuje proticyklické iniciativy za příliš naléhavé. Další směr rozvojových strategií určí až Třetí plenární zasedání, které se koná v 1. čtvrtletí roku 2024. Navzdory problémům a nejistotě však mohou technologie, rozvinutá výroba, energetika a zelené kovy ve střednědobém horizontu nabídnout úrodnou půdu pro další růst.
  • Jak investovat za války? Ternem mohou být akcie německých zbrojařů, amerických bank nebo krvácejících ruských podniků
    Válka na Ukrajině přepisuje všechna letošní doporučení, jak a do čeho investovat. Navíc stále bohužel probíhá. A stupňují se související sankce Západu a ruská odvetná opatření, což investorův výhled ještě dále zatemňuje. Pohnutá doba navíc přináší docela nečekané věci.
  • JAK INVESTUJÍ ČEŠI? Český investiční trh - od devadesátek k online platformám, Petr Žabža
    Rozhovor s Petrem Žabžou na téma jak investují Češi.
  • Jak je důležité míti průmysl
    Česká průmyslová výroba odolává koronavirovému šoku ze všech sektorů ekonomiky nejlépe a dokonce lépe, než se očekávalo. V říjnu, v době nouzového stavu, si průmysl po sezónním očištění připsal 3 % meziměsíčně a v meziročním srovnání po zohlednění jednoho chybějícího dne byl o 1,3 % vyšší. Po zohlednění všech sezónních faktorů si připsal celé 1 % meziročně, největší přírůstek od května 2019!!! Přitom v září průmysl byl ještě o 2 % pod loňskou úrovní. Dalším velkým úspěchem je, že v říjnu překonal jarní propad a vyšplhal se na předkoronavirové úrovně! V porovnání s únorem 2020 je průmyslová výroba o 1,9 % vyšší!
  • Jak je možné, že když cena energií na burze klesne, hned se to neprojeví v cenících dodavatelů?
    Dodavatelé energií jsou ve své podstatě obchodníci, kteří elektřinu nebo plyn nakupují na burze a následně je prodávají spotřebitelům. Produktové ceníky jsou tak přímo závislé na tom, jak vhodně dokáží v určitém časovém úseku „namixovat“ potřebné množství energií, které musí svým zákazníkům zajistit. K pochopení toho, jak dodavatelé stanovují ceny, je nutné vědět, jak probíhá nákup energií.
  • Jak je na tom cena zlata
    V poslední době jsme mohli zaznamenat protichůdné zprávy. Jedna z nich hlásá, že cena zlata je nejvyšší za poslední 4 měsíce. Jiná mluví o oslabení zájmu o zlato.
  • Jak je na tom české životní pojištění v kontextu Evropy? Zaostáváme, krize ale dolehla na všechny
    V dnešním světě, kde se životní rizika a nejistoty neustále mění, je životní rizikové pojištění důležitější než kdy dříve. Pokrytí rizik způsobených výpadkem příjmů z důvodu zdravotních problémů je v době vysoké inflace a rostoucích cen zase o něco cennější. Jak je na tom ale Česká republika ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi? Jaký je vývoj životního pojištění na poli unijní sedmadvacítky? Na tyto otázky ve svém komentáři odpovídá David Poes, ředitel životního pojištění pojišťovny YOUPLUS.
  • Jak je na tom Tesla
    Morgan Stanley je přesvědčen, že společnost Tesla je velký podnik. Pokud by nastaly nějaké potíže, americká vláda by z...
  • Jak je to letos s dividendami?
    Na Pražské burze je hned několik společností, které vyplácejí slušnou dividendu. Jak to ale bude letos, kdy je hospodaření společností, obchodování a výplata ovlivněna pandemií a z ní vyplývající situací?
  • Jak Johnson přitížil i Draghimu - komentář k zítřejšímu zasedání Evropské centrální banky
    Chaos nad chaos. I tak lze vystihnout uplynulý týden v britské politice. Premiér Boris Johnson během něj vršil porážku nad porážku. Nic zásadního neprosadil. Pravděpodobnost tvrdého brexitu ke konci příštího měsíce proto v uplynulých sedmi dnech dramaticky spadla. To zajímá i evropské centrální bankéře, kteří už zítra přelomově rozhodnou o tom, jak se eurozóna popasuje s ekonomickými riziky, která se už delší dobu vrší jako Johnsonovy porážky. Tvrdý brexit je přitom centrálním bankéřům rizikem klíčovým.
  • Jak jsme předpokládali v poslední analýze, cena zlata se stahuje.
    Ve včerejší analýze, kdy cena zlata testovala horní hranici kanálu, jsme uvedli, že vzhledem k varování medvědí divergence RSI se blíží pullback. Cena zlata vykazuje známky odmítnutí na rezistenci horní hranice kanálu, očekává se pohyb k 1 800 USD. Cena zlata zůstává náchylná na větší pullback. Klíčový support je u hladiny 1 800 USD a tam také zaznamenáme významný test supportu. Nadále preferujeme neutrální, ne-li medvědí trend zlata.
  • Jak jsou bankovky a mince špinavé?
    Peníze v hrsti vyvolávají nejen pocit blaženosti, ale v dnešní situaci, v souvislosti s pandemií koronaviru, přináší rovněž obavy z přenosu nevítaných mikroskopických hostů. Do jaké míry jsou tyto obavy o naše zdraví na místě? Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla na pravou míru, že nikdy neinformovala o tom, že bankovky a mince přenášejí koronavirus, pouze doporučila, že po kontaktu s hotovostí je žádoucí umýt si ruce a nedotýkat se obličeje.
  • Jak jsou bitcoin a kryptografie svázány s makroekonomickými trendy
    Bitcoin a kryptoměny celkově byly dlouhá léta považovány za nezávislá aktiva, oddělená od tradičních finančních trhů. Výzkumná zpráva společnosti Grayscale, významné investiční firmy v oblasti digitálních aktiv, však odhaluje významnou proměnu tohoto paradigmatu v posledních třech letech. Zpráva se zabývá vyvíjející se korelací mezi BTC a makroekonomickými trendy a odhaluje, jak se kdysi izolovaný trh nyní prolíná s širšími tržními ukazateli.
  • Jak jsou na tom kryptoměny: Bitcoin, Polygon, Solana a Dogecoin
    Bitcoin poprvé od poloviny srpna stoupl během čtvrtečního obchodování v Asii na 23 800 USD kvůli zvýšeným úrokovým sazbám.
  • Jak komodity ovlivňují inflaci?
    Inflace se zdála být po mnoho let mrtvé téma. Centrální banky se delší dobu snažily stimulovat růst cen, zejména prostřednictvím stimulace růstu mezd. Inflační cíle byly více než splněny, bohužel především prostřednictvím nabídkových faktorů. Někdy je těžké odpovědět na otázku, zda je vysoká inflace způsobena růstem cen komodit, nebo spíše vysoká inflace způsobuje růst cen komodit (ve snaze investorů se proti vyšším cenám zajistit). V současné době můžeme zcela jednoznačně konstatovat, že rostoucí ceny komodit způsobily všudypřítomné zdražování produktů. V tomto článku se podíváme na spotřebitelské ceny a jednotlivé skupiny komodit v USA a Eurozóně.
  • Jak koronavirus zasáhne českou ekonomiku? Způsobí tu propouštění?
    Zpomalení čínské ekonomiky o jeden procentní bod vyvolává zpomalení ekonomik střední a východní Evropy v rozsahu od 0,25 do 0,3 procentního bodu, vyplývá z výpočtu České národní banky. Pokud by tedy například šíření nákazy koronavirem vedlo ke zpomalení čínské ekonomiky z šesti- na pětiprocentní roční růst, tj. o jeden procentní bod, Česko musí počítat s tím, že neporoste tempem 2,2 procenta, nýbrž tempem 1,9 procenta.
  • Jak kryptoměny narušují tradiční finance?
    Když Satoshi Nakamoto v roce 2009 spustil Bitcoin, stal se z něj software s otevřeným zdrojovým kódem (OSS). To znamená, že veškerý kód, díky němuž první světová kryptoměna funguje, může kdokoli libovolně používat.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new