Čtvrtek 18. duben 2024 10:28
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král
reklama
InstaForex ETF

Ranní komentář: NZD po neutrálním komentáři centrální banky oslabil, dnes zasedá Bank of England

11.05.2017 07:39  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Máme za sebou další klidnou seanci, která téměř nic nezměnila na vysokém ocenění akcií a beze změny zanechala i většinu měnových párů. Včerejší obchodování nabídlo ze zajímavých fundamentů pouze zasedání novozélandské centrální banky, která ponechala beze změny jak úrokové sazby, tak doprovodný komentář. Tím zklamala hlavně býky na NZD, kteří doufali v trochu odváženější komentář a NZD se díky tomu dostal znovu pod prodejní tlak. Dnes bude o sazbách rozhodovat další centrální banka – Bank of England, takže se tentokrát na zvýšenou voaltilitu připravme především na librových párech.

Dnešní fundamenty:

  • 10:30 Britská průmyslová produkce (střední dopad)
  • 10:30 Britská obchodní bilance (malý dopad)
  • 13:00 Bank of England rozhodne o sazbách a zveřejní inflační report (velký dopad)
  • 14:30 Tempo růstu PPI v USA (malý dopad)
  • 14:30 Počty žadatelů o podporu v USA (malý dopad)
  • 16:30 Americké zásoby zemního plynu (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Nikkei poprvé nad 40 tis., Apple a Tesla v Číně dál zlevňují
    Nálada na trzích zůstává po minulém týdnu stabilizovaná. Index S&P 500 se drží nad hranicí 5 tisíc dolarů, japonský Nikkei dokonce poprvé překonal úroveň 40 tisíc jenů, silný únor za sebou mají i čínské akcie a z výrazného růstu se těší také kryptoměny. Trh se zdá být bez rizik, což ale samozřejmě může být jen zdání. V novém týdnu nás čeká hned několik důležitých fundamentů. S projevem před americké Senátory předstoupí šéf Fedu J. Powell, o sazbách bude ve čtvrtek rozhodovat ECB a v pátek pak Spojené státy zveřejní výsledky z trhu práce.
  • Ranní komentář: Nižší výnosy pomáhají akciím ke stabilizaci, obavy z recese jim ale v dalším růstu brání
    Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci, která jim pomohla do zelených čísel. K růstu akcí pomáhají klesající dluhopisové výnosy, které ale klesají kvůli obavám z recese, což není zrovna argument pro setrvalý růst na akciích a dalších rizikových aktivech. Trhy tak nyní spíše vyčkávají na nové informace, které více napoví o kondici americké a světové ekonomiky.
  • Ranní komentář: Nová data trhy dál podpírají. Dnes výsledky PMI/ISM pro výrobní sektor
    Včerejší seance přinesla z Evropy výsledky PMI, které potvrdily velmi dobrou kondici evropského výrobního sektoru. Podobně dopadly i dnes ráno výsledky PMI z Číny, takže optimismus ohledně vývoje světové ekonomiky, který pomohl akciím koncem roku k výraznému růstu, zatím nemá důvod polevovat. Dnes konečně otevřou také americké burzy a na trhy by se měly začít postupně znovu vracet objemy. Z důležitých fundamentů jsme pak zvědaví především na výsledky PMI/ISM, které by měly potvrdit, že si velmi slušnou kondici udržuje také výrobní sektor v Británii a USA.
  • Ranní komentář: Nové makro, výhled pro sazby, pád Intelu a Disney proxy fight
    Akciové trhy včera mírně rostly, zatímco se pod tlak dostal americký dolar. Včerejší seance přinesla o něco lepší výsledky evropské inflace, která klesala rychleji než trh očekával. O něco slabší data pak přišla z USA, kde byly zveřejněny výsledky ISM pro sektor služeb. Na akciovém trhu se pod tlak dostaly hlavně akcie Intelu, který poprvé odhalil výsledky svého foundry businessu, na kterém loni prodělal 7 mld. dolarů. Pozitivní byl naopak včerejšek pro šéfa Disney Boba Igera, který vyhrál svůj proxy souboj s Nelsonem Peltzem.
  • Ranní komentář: Nový lék od Mercku pomohl akciím, čínské blackouty naopak potenciálním rizikem
    Minulý týden se nesl opět v nervózním duchu a akciové indexy zamířily do červených čísel. Ztráty se však podařilo v pátek alespoň mírně korigovat, a to kvůli skvělým zprávám od společnosti Merck, která přišla s pilulkou, která má údajně snižovat riziko smrti a hospitalizace kvůli covidu na polovinu. Díky této zprávě v pátek dokázala růst většina akcií, i když například společnosti vyrábějící vakcíny (Moderna, Novavax…) utrpěly výrazné ztráty.
  • Ranní komentář: Nvidia a její monster čtvrtletí, slabší makro a pád výnosů v Evropě i v USA
    Včerejší seance přinesla výsledky společnosti Nvidia, která i navzdory vysoké valuaci dokázala v after-market hodinách po jejich zveřejnění růst o 6 %. Čísla byla skvělá a i guidance byl extrémně silný. AI horečka nepolevuje a Nvidia je společností, která z ní zatím jednoznačně profituje nejvíce. Za pozornost stálo ale také nové makro z Evropy a z USA, kde byly zveřejněny slabší výsledky PMI.
  • Ranní komentář: Nvidia dosáhla nového maxima, bitcoin čeká na schválení ETF a v nevyužité kanceláře v USA
    Akciové trhy zahájily nový týden růstem. S&P 500 přidal 1.4 %, zatímco Nasdaq vzrostl dokonce o 2.2 %. Dařilo se především technologickým akciím, přičemž Nvidia po růstu o více než 6 % dosáhla nového historického maxima. Naopak pod tlakem byly akcie společnosti Boeing, které klesly o 8 %. Bitcoin nadále roste a nyní se blíží k ceně 47 tisíc dolarů díky spekulacím o možném schválení bitcoinového ETF, které by mohlo být schváleno již tento týden.
  • Ranní komentář: Nvidia po výsledcích +9 %, Nikkei na historickém maximu
    Včerejší seance přinesla velmi očekávané výsledky společnosti Nvidia, která překonala očekávání jak na EPS a tržbách, tak ve svém výhledu na příští čtvrtletí. Segment datových center stále explosivně roste, a to hlavně díky vysoké poptávce po AI. Akcie Nvidie v after-marketovém obchodování stouply o 9 % a jejich dnešní růst může pozdvihnout i zbytek akciového trhu.
  • Ranní komentář: Nvidia včera +7 %, nákupy Buffetta a Tappera, ruský rubl, argentinské peso, Čína a dopad na ostatní společnosti
    Včera se začaly znovu zvedat akciové indexy a hlavně technologické tituly. Například Nvidia přidala přes 7 %, když ji částečně pomohl i bullish report od analytiků Morgan Stanley. Zveřejněny byly také nové 13F reporty. Ve videu jsme se zaměřili i na padající rubl a peso, nebo na dopady zpomalující Číny.
  • Ranní komentář: Nvidia zvedá celý tech sektor, Nestlé je nejlevnější od pandemie, pád Rivianu a Lucidu
    Výsledky Nvidie včera pomohly akciím k výraznému růstu a zatímco S&P500 přidal 2.1 %, technologický Nasdaq rostl téměř o 3 %. Nálada na trzích tak zůstává pozitivní a to hlavně díky stále velmi vysoké poptávce po AI. Pár akcií včera ale i tak ztrácelo. Pod tlakem se ocitly hlavně automobilky Rivian a Lucid a téměř 5 % po výsledcích odepsala také společnost Nestlé.
  • Ranní komentář: NZD po výsledcích z trhu práce výrazně ztrácí, dnes zasedá BoE
    Včerejší seance přinesla zajímavá data z Nového Zélandu, kde byly zveřejněny čerstvé statistiky z pracovního trhu. Ty skončily výrazně za očekáváním, což se podepsalo hlavně na NZD, který se dostal pod silný prodejní tlak. Většina dalších měn na FX si své pozice ale drží, přičemž v mírném růstu pokračuje hlavně americký dolar. Ten zpevňuje i navzdory nedávným signálům ze strany americké centrální banky, která si chce dát nějakou dobu od dalšího zvyšování sazeb pauzu.
  • Ranní komentář: NZD silnější díky lepším výsledkům inflace, JPY kvůli Bank of Japan naopak ztrácí
    Akciové indexy v Evropě i v USA včera zamířily do červených čísel a po solidním růstu z předchozích několika seancí začaly část svých zisků korigovat. Na devizovém trhu panoval na většině měnových párů klid, i když se našly výjimky, jako NZD, který těžil z lepších výsledků inflace, nebo JPY, na který dnes ráno dolehlo rozhodnutí Bank of Japan znovu snížit svůj výhled pro inflaci. Po včerejší korekci se úroveň rizikových přirážek mírně zvýšila, ale celkově zůstávají trhy dál viditelně klidnější než v prosinci. Dnešek přinese jen několik méně významných dat, takže se obchodníci budou dál soustředit hlavně na politická rizika v čele s brexitem a Čínou.
  • Ranní komentář: Obavy z Číny, Tesla na ročním low, Fed připravuje trhy na prosincový hike o 50bp.
    Americké indexy včera opět mírně klesaly, tentokrát kvůli obavám z dalších čínských lockdownů a jejich dopadu a reálnou ekonomiku. Výrazně pod tlakem byla například Tesla, která se po šestiprocentním propadu dostala až na své roční low. Dařilo se naopak akciím Disney, které rostly o šest procent v reakci na zprávy týkající se návratu Boba Igera do pozice CEO. Ve veřejných vystoupeních pokračují představitelé Fedu, kteří dál připravují trh na prosincové zvýšení sazeb o 50 bp. Fed by měl v příštím roce s utahováním měnové politiky výrazně zvolnit, což je vzkaz který dál zaznívá z úst většiny členů FOMC.
  • Ranní komentář: Obavy z dalšího slábnutí CNY polevují, indexy znovu opatrně rostou
    Nálada na trzích se včera postupně stabilizovala a v podobném duchu se zatím nese i dnešní seance. Ta přinesla pozitivní zprávu z Číny, kde tamní centrální banka nastavila fixing CNY sice nad hranicí 7 juanů za dolar, i tak je ale zjevné, že jeho oslabování nepokračuje a situace na CNY se začíná stabilizovat. To by mohlo uklidnit hlavně Spojené státy a tedy i celkově nervozitu ohledně další eskalace již tak napjaté atmosféry v jednání mezi USA a Čínou. Dnešek je bez důležitých fundamentů a strach z obchodní války proto zůstává nosným tématem.
  • Ranní komentář: Obavy z dalšího šíření covidu doléhají na některé akcie i na ropu
    Finanční trhy za sebou mají mírně nervózní seanci, ke které přispívá opětovný růst počtu nakažených v některých zemích, jako je třeba Británie nebo Austrálie. Přestože se Británie chystá dál uvolňovat i poslední covidové restrikce, některé evropské a asijské země zavádí omezení pro cestující z Británie právě kvůli riziku šíření covidu. Zpřísňování opatření pak kvůli šíření delta varianty začínají zavádět například Austrálie a některé z dalších zemí, což včera negativně doléhalo jak na akciové trhy (hlavně v Evropě), tak třeba na ropu.
  • Ranní komentář: Obavy z recese tlačí dolů výnosy i ceny komodit, USD silnější na většině FX párů
    Akciové trhy v posledních dnech spíše vyčkávají na nové cenotvorné informace, které by daly indexům nový směr. První zajímavější fundament nás čeká už zítra, kdy budou zveřejněny výsledky z amerického trhu práce. Velmi důležitá pak bude i blížící se výsledková sezóna. Mezitím ale obchodování dominují obavy ze zpomalující ekonomiky, které se už významně promítly do ocenění dluhopisů, jejichž výnosy začaly klesat. Pod silným tlakem jsou pak také ceny komodit, zatímco své zisky v posledních dnech dokázal navyšovat americký dolar.
  • Ranní komentář: Obchodníci vyhlížejí další otevírání jednotlivých ekonomik, akcie a měny stabilní
    Začátek týdne na finanční trhy větší změny nepřinesl a obchodování probíhalo v docela klidném režimu. Americké indexy zahájily seanci korekcí, ale následně své ztráty dokázaly likvidovat díky informacím o přípravách na postupné otevírání New Yorku a tamní ekonomiky. O otevírání ekonomiky se pak stále více mluví také v Británii a v plném proudu je i nadále v řadě evropských zemí.
  • Ranní komentář: Obchodní válka a zpomalující ekonomika zatím zůstávají v centru dění na trzích
    Ani minulý týden akciových trhům nijak nepomohl. Ty zůstaly znovu pod prodejním tlakem, když se k obavám z dalšího růstu napětí mezi USA a Čínou přidaly také slabší makroekonomická data z Evropy a z USA. Překvapením přitom bylo hlavně horší americké makro, které se závěrem týdne podepsalo jak na oslabování amerického dolaru, tak na ceně ropy, která se v případě severomořského brentu dostala až pod úroveň 70 dolarů.
  • Ranní komentář: Ohlédnutí za výsledkovou sezónou, trhy navzdory rizikům stále v klidu
    Máme za sebou klidný týden, který valuace na akciových trzích nijak výrazně neohrozil. Výsledková sezóna se chýlí ke konci a firmám se zatím daří překonávat nízká očekávání zejména na úrovni zisků. Výnosy v USA jsou stabilizované a trh od Fedu i nadále čeká, že by měl už letos začít se snižováním úrokových sazeb. Tématem se pak stává i dluhový strop a jednání o jeho navýšení.
  • Ranní komentář: OnSemi po výsledcích -20 %, výsledky SoFi a tanečky Bank of Japan
    Začátek týdne na trzích proběhl docela bez problémů a většina akciových indexů dokázala růst. Včerejší seance přinesla ale jen minimum fundamentů a zobchodované objemy tak nebyly příliš vysoké. Z jednotlivých akcií stála za pozornost především společnost On Semiconductor, která se po výsledcích, díky horšímu výhledu na Q4, propadla o 20 %. Ráno pak byl poměrně volatilní japonský jen, který slábnul po zasedání Bank of Japan. Dnešek přinese o něco více makrodat a svá čísla za Q3 budou reportovat například Pfizer a AMD.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader