Pátek 07. srpen 2020 16:41
reklama
FP Markets
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Bossa live trading

Ranní videokomentář: Trhy čeká rušný týden. Důležitý bude hlavně pro libru

16.01.2017 07:37  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Finanční trhy zůstávají dál v naprostém klidu, ale tento týden by stojaté vody na trzích mohly začít konečně měnit. Ukázalo to už dnešní ráno, kdy se libra výrazně propadla v reakci na blížící se projev britské premiérky, která by už zítra měla oznámit svou vyjednávací strategii pro vystoupení země z Evropské unie. Celý tento týden bude ale bohatý na důležité fundamenty, když nás vedle zajímavého makra (především z Británie) čeká také zasedání centrálních bank Kanady a eurozóny. Dnešek by měl být na trzích ale opět spíše klidný, a to zejména kvůli svátku v USA.

Dnešní fundamenty:

 • 11:00 Obchodní bilance zemí eurozóny (malý dopad)
 • 19:30 Za Bank of England promluví guvernér Carney (malý dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Světové akcie v bočním trendu, dolar silný navzdory datům z trhu práce
  Závěr minulého týdne přinesl důležitá data z amerického trhu práce, která nakonec dostala americký dolar pod mírný tlak. Data sice skončila hůře, na celkovém obrazu situace v americké ekonomice ale mnoho nemění a šance že sazby porostou v USA ještě koncem tohoto roku je dnes vyšší, než začátkem minulého týdne. Právě proto se v minulém týdnu dolaru tolik dařilo a jeho fundament zdá se zůstává i nadále příznivý. Dnes je svátek v Japonsku, Kanadě, i v USA, takže by začátek týdne měl být spíše pozvolný.
 • Ranní videokomentář: S&P500 ztratil za dva dny 6 %. Lednové zisky jsou minulostí a na trzích vládne strach z dalších výprodejů
  Akciové trhy za sebou mají jeden z nejhorších dnů za poslední dva roky, když včera americké indexy navázaly na výprodej z konce minulého týdne a klesaly o více než 4 %, aby tak během dvou obchodních seancí kompletně vymazaly extrémně vysoké zisky, které nabraly během minulého měsíce. Výplach na světových akciích včera přispěl k výraznému zvýšení implikované volatility a naopak pomohl cenám bezpečných přístavů v čele s japonským jenem a americkým dolarem. I přes svou mohutnost zatím výprodej z posledních dnů má charakteristiky spíše technické korekce, která se více než o nové fundamenty opírá o vysoký růst akcií z minulého roku a hlavně z minulého měsíce. Dnes jdou všechny fundamenty na trzích stranou a klíčovou otázkou zůstává nyní to, zda se trh začne zklidňovat, nebo korekce bude i nadále pokračovat.
 • Ranní videokomentář: Šance na brzký růst sazeb v Británii klesly, dnes zasedá RBNZ
  Včerejší seance přinesla zvýšenou volatilitu hlavně na ropu a na britskou libru. Na ropě jsme byli svědky spíše technické reakce na prolomení supportu v podobě květnového minima, zatímco na libře hrál roli fundament, když šéf BoE oznámil, že se zvyšováním sazeb kvůli obavám z Brexitu nebude banka nikam pospíchat. Situace na ostatních trzích byla ale jinak tradičně klidná a na celkově pozitivním sentimentu se ani navzdory mírné korekci na akciových trzích nic nemění. Dnešní seance bude zajímavá hlavně pro obchodníky s NZD, když nás ve večerních hodinách čeká zasedání novozélandské centrální banky.
 • Ranní videokomentář: Šance na prosincový růst amerických sazeb se přehouply přes 90 %
  Americký dolar zůstává silný a drží si své pozice na většině měnových párů, k čemuž pomáhá hlavně sílící spekulace na to, že Fed v prosinci zvýší úrokové sazby. Šance na jejich růst nyní dosahuje více než 90 %, a to zejména díky optimismu, který po volbách trochu překvapivě zavládl na většině finančních trhů. Fed má proto od trhu zelenou a dolar si tak pohodlně může držet své pozice na většině měnových párů. Dnešek přinese zajímavá data hlavně z Británie, kde budou zveřejněny důležité statistiky z pracovního trhu. Finanční trhy zůstávají optimisticky naladěny a obchodování na akciích by se mohlo nést i nadále v podobném duchu, jako první dva dny tohoto týdne.
 • Ranní videokomentář: Technická korekce lednových zisků na indexech zatím pokračuje, dnes zasedá Fed
  Včerejší seance se nesla opět v nervózním duchu a indexy v Evropě i v USA se během ní dostaly pod prodejní tlak. I tentokrát ale platilo, že je výprodej spíše technického charakteru a bez zjevného fundamentu, když obchodníci začali vybírat vysoké zisky, které nashromáždili v průběhu velmi silného lednového růstu. Dnešní ráno přineslo projev Donalda Trumpa před americkým Kongresem a dopolední/odpolední seance bude na fundamenty tentokrát konečně bohatá. Čekáme přitom hlavně na výsledky evropské inflace a na večerní zasedání americké centrální banky.
 • Ranní videokomentář: Téma Severní Koreje rychle odeznívá, akcie znovu rostou, VIX zpět pod 12b.
  Včerejšek znovu potvrdil, že je téma Severní Koreje spíše jen dočasnou záležitostí bez dlouhodobějšího dopadu. Trhy se dnes vrací do normálu, což platí také o volatilitě, která je v případě VIXu zpět pod 12b. Dnešek by se měl na trzích nést opět spíše v pozitivním duchu, přičemž zároveň budou obchodníci vyčkávat na nové makro v čele s americkými výsledky HDP.
 • Ranní videokomentář: Trh práce v USA pomohl akciím i dolaru, Kanaďan naopak zkolaboval
  Páteční seance byla jednoznačně o datech NFP z amerického trhu práce. Přírůstek 255 tisíc nových pracovních míst naladil obchodníky pozitivně na americkém dolaru. Ten se stal nejsilnější měnou z G10. Naopak kanadský dolar v reakci na domácí trh práce propadl. Dobrá čísla přilákala akciové býky. Index S&P vystoupal na rekordy, solidní reakce však byla také na evropských indexech. Na prudké posílení US dolaru reagovaly negativně drahé kovy. Stříbro padlo o 3,5 % a dostalo se zpět pod 20 dolarů za unci.
 • Ranní videokomentář: Trhy čeká důležitý týden, nálada zatím zůstává pozitivní
  Minulý týden přinesl na akciové trhy částečnou změnu, když se indexy v Evropě i v USA konečně dokázaly vymanit z bočního trendu a navýšily své letošní zisky. Fundament na trzích se ale příliš nezměnil a po tomto jednorázovém růstu se zdá, že se akciové indexy k dalšímu růstu příliš nemají. Trhy stále čekají a nové impulsy, kterých by se jim ale tento týden mohlo dostat požehnaně. V nadcházejících dnech nás totiž čeká zasedání centrálních bank Japonska, Spojených států a Velké Británie, ke kterým se navíc přidá několik důležitých makrodat v čele s americkými statistikami z pracovního trhu. Máme tedy před sebou pravděpodobně volatilní týden, který by mohl mít výraznější dopad nejen na měny, ale také na světové akcie.
 • Ranní videokomentář: Trhy čekají na Fed, JPY o své včerejší zisky rychle přišel
  Včerejší seance probíhala na většině finančních trhů opět ve velmi poklidném duchu, když obchodníci vyčkávali především na dnešek, který přinese zasedání americké centrální banky. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná a zajímavějších pohybů jsme se dočkali pouze na JPY, který včera nejprve výrazně zpevnil, aby dnes ráno začal znovu slábnout, když japonský premiér naznačil, že by nakonec fiskální balíček na podporu ekonomiky mohl být mnohem větší, než s čím trh dosud počítal. Dnešek je hlavně o Fedu, k jehož zasedání a potenciálnímu dopadu na trhy jsme pro vás připravili flash news webinář, na který je možno registrovat se na našich stránkách v sekci XTB Akademie. Začínáme v 15:30.
 • Ranní videokomentář: Trhy čekají na nové impulsy, akcie i FX zatím ve většině případů beze změny
  Máme za sebou klidný start do nového týdne, během kterého obchodníci spíše jen vyčkávali na důležitější fundamenty, které nás ale čekají až zítra. Akcie si tak své pozice podržely a podobně na tom byla i většina měnových párů. Pod mírným tlakem se ocitl pouze NZD, který začal slábnout během dnešního rána a který se propadl na úrovně z poloviny minulého měsíce. I dnes by se obchodování na trzích mělo nést ve spíše klidném duchu, i když by seance mohla být o něco aktivnější než včera, kdy jsme na některých evropských burzách byli svědky dokonce až polovičních objemů.
 • Ranní videokomentář: Trhy dál na nízké volatilitě v bočním trendu čekají na nové podněty
  Včerejší seance se na finančních trzích nesla v poklidném duchu a bez velkých výkyvů. Většina akciových indexů se držela na svých otevíracích cenách a podobná situace panovala také na forexu. Pod výraznější tlak se ale dostala ropa, která po výrazném růstu z minulých týdnů zdá se začíná své vysoké zisky konečně korigovat. Dnešek přinese ze zajímavých dat pouze evropské PMI a statistiky z amerického trhu s bydlením, což jsou výsledky, které by toho na celkově klidném sentimentu příliš změnit neměly.
 • Ranní videokomentář: Trhy dál přešlapují na místě, dnes pouze americký PPI
  Ani včerejší seance větší změny v ocenění na akciové trhy nepřinesla, i když se například německý DAX dostal zpět pod hranici 13 300 euro. Větší volatility jsme se dočkali hlavně na dolarových párech, kde USD rozvlnily zprávy o tom, že by Čína mohla omezit své nákupy amerických státních dluhopisů, ale dolar nakonec své původní ztráty dokázal zlikvidovat. Pod tlakem tak byl nakonec pouze na páru s JPY, který se dostal zpět pod hranici 112 USDJPY. Dnešek je opět bez důležitých dat a počítáme proto s další klidnou seancí.
 • Ranní videokomentář: Trhy dál ve velké pohodě, dnes zasedá ECB
  Na finančních trzích pokračuje velmi klidné a pozitivní obchodování, díky němuž včera americký index S&P500 znovu navýšil svá historická maxima, zatímco v Evropě dokázaly růst akciové indexy o více než procento. Včera libře částečně pomohla stabilní data z pracovního trhu a dnes by ji, v případě silných výsledků, mohly pomoci také výsledky maloobchodních prodejů. Vedle britských dat nás čeká i zasedání ECB, ve kterém centrální banka nabídne svůj pohled na aktuální vývoj ekonomické situace a velmi pravděpodobně promluví i o případném dopadu brexitu na evropskou ekonomiku.
 • Ranní videokomentář: Trhy jsou klidnější, DAX ale zůstává pod hranicí 10 400 euro
  Situace na trzích se pomalu uklidňuje. Včerejší obchodování v Evropě i v USA probíhalo bez výraznějších výkyvů, k čemuž pomohla i absence důležitých fundamentů. Implikovaná volatilita ale stále zůstává na zvýšených úrovních, což signalizuje, že i přes aktuální klid se obchodníci na akciovém trhu obávají dalších prudkých cenových výkyvů. Dnešek bude na nové fundamenty velmi zajímavý, když nás čeká série dat z Británie a z USA. Tu doplní ještě zasedání Bank of England, která bude odpoledne rozhodovat o sazbách.
 • Ranní videokomentář: Trhy jsou znovu beze strachu, dnes zasedá Bank of Canada
  Akciové trhy včera navázaly na pondělní seanci a pokračovaly v růstu. Americký S&P 500 se již přehoupl nad hranici 2 150 dolarů a německý DAX včera poprvé od britského referenda znovu atakoval hranici 10 000 euro. Nálada na trzích zůstává klidná a optimistická, o čemž svědí i nízká úroveň implikované volatility a růst dluhopisových výnosů, který začíná dostávat pod tlak zejména cenu zlata. Dnešek přinese ze zajímavých fundamentů hlavně zasedání kanadské centrální banky, která bude rozhodovat o úrokových sazbách. Ty by měla znovu ponechat beze změny na 0,5 % a trh tak bude zajímat především doprovodný komentář k jejímu rozhodnutí.
 • Ranní videokomentář: Trhy jsou znovu beze strachu, týden by měl na trzích začít pozvolna
  Minulý týden přinesl na finanční trhy zklidnění, což bylo asi nejvíce patrné na implikované volatilitě, která se na většině finančních aktiv začala znovu propadat. VIX se díky tomu dostal zpět pod hranici 10b., což znamená, že jsou trhy podle názoru obchodníků opět téměř bez rizik. Nový týden se bude rozjíždět pozvolna. Dnes je v USA svátek, takže počítáme s velmi nízkou obchodní aktivitou a to podstatné nás bude čekat až v závěrem týdne, kdy budou v USA zveřejněny tradičně velmi sledované statistiky z pracovního trhu.
 • Ranní videokomentář: Trhy navzdory politickému napětí zatím v klidu, výprodej ale znovu dorazil na krypto
  Včerejší seance byla opět o politickém napětí, a to tentokrát nejen mezi USA a Čínou (cla), ale také mezi Ruskem a Británií, která včera rozhodla o vyhoštění 23 ruských diplomatů. Nálada na trzích je tak dál trochu nervózní, i když si obchodníci na podobné politické napětí zdá se už docela zvykli. I dnes bude politika tématem číslo jedna, jelikož bude ekonomický kalendář na tradiční makro docela chudý. Zajímavější než na tradičních aktivech je pak situace na Bitcoinu, který se kvůli rozhodnutí Googlu zakázat reklamy na krypto dostal už pod hranici 8 tis. dolarů.
 • Ranní videokomentář: Trhy navzdory politickým otřesům v USA zatím v klidu, euro se drží nad 1,15 EURUSD
  Včerejší seance dostala pod tlak hlavně britskou libru, která doplatila na slabší výsledky inflace. Ztrácel ale také americký dolar, který poznamenalo rozplynutí šancí, že se republikánům podaří schválit reformu zdravotnictví. Nálada na akciových trzích byla ze začátku dne nervózní, ale v průběhu odpolední seance se dokázala stabilizovat a americké indexy si nakonec své pozice bez problémů udržely. Dnešek bude na důležité fundamenty podstatně chudší, když nás čeká jen několik málo dat z USA. Pozor také na libře na případné komentáře vyjednavačů o brexitu, kteří se sešli už začátkem týdne a kteří v těchto dnech připravují podklady pro blížící se setkání lídrů EU a Británie.
 • Ranní videokomentář: Trhy nervózně vyčkávají na výsledek prezidentských voleb v USA
  Máme za sebou důležitý týden, který přispěl k výrazné korekci na finančních trzích a dostal pod tlak americký dolar, který slábnul na většině měnových párů. Situace se sice začátkem tohoto týdne zklidňuje, trhy však zůstávají nervózní, a to především díky blížícím se americkým volbám, které se konají již zítra a jejichž výsledky bychom měli znát ve středu ráno. Dnešní seance je bez důležitých fundamentů a lze očekávat, že v první polovině týdne obchodníci kvůli volbám budou spíše opatrně vyčkávat.
 • Ranní videokomentář: Trhy pod tlakem obchodní války znovu ztrácí, VIX se vyhoupl nad 17b.
  Včerejší seance na trhy přinesla další výprodeje, které poslaly některé z indexů v Evropě i v USA dolů o více než dvě procenta. Téma výprodejů je přitom i nadále stejné a jsou jím obchodní vztahy mezi USA a Čínou/Evropou. Nervozita na trzích včera dokonce přispěla poprvé i k výraznějšímu růstu implikované volatility na amerických akciích, když se VIX vyhoupl až nad hranici 17b. Dnešek na trzích vypadá o něco klidněji, ale stejně jako včera se situace může kdykoli znovu změnit k horšímu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy