Další earnings sezóna je tu!

18.04.2016 12:36  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

V předchozím týdnu došlo k dalšímu posilování amerických akciových indexů a k vytvoření nového uzavíracího minima na futures VIX, známého jako index strachu, který uzavřel na hodnotě 17,075. Futures indexu S&P 500 posílily o 34 bodů, a vytvořily tak nové maximum tohoto roku, když uzavřely na hodnotě 2075.

Nejsledovanější komodity, do kterých řadíme ropu a zlato, zažily volatilnější týden. Zlato v pondělí posílilo o více než 23 bodů, ale díky klesající nervozitě na akciových trzích v průběhu týdne zisky ztratilo, a uzavřelo o necelé 2 body níže, než v pondělí otevřelo. Uzavírací hodnota zlata byla $1233,70. Ropa měla podobný vývoj jako zlato, kdy začátkem týdne posílila a vytvořila na chvíli nové maximum tohoto roku. To ovšem nemělo dlouhého trvání a v pátek začala ztrácet. Páteční propad byl přičítán nedělnímu zasedání Kataru, kde zasedali představitelé ropných velmocí, aby jednali o zmražení produkce této komodity. I přes nervozitu z tohoto zasedání nakonec ropa uzavřela obchodní týden v zelených číslech, a to na hodnotě $40,36.

Při nedělním jednání v Kataru nedošlo ke shodě a nebyla tedy vytvořena dohoda ohledně zmražení produkce ropy.

V tomto týdnu začala Earnings sezóna v plném proudu. Čeká nás reportování výsledků 14 společností z Indexu Dow Jones a 121 společnosti z indexu S&P 500.

Pondělí

 • V 16:00 USA zveřejní index trhu nemovitostí za duben

Úterý

 • V 30:30 RBA zveřejní zápis ze zasedání
 • V 06:30 Japonsko zveřejní terciální index průmyslu k únoru
 • V 11:00 Německo zveřejní ekonomický sentiment v dubnu
 • V 11:00 Eurozóna zveřejní ekonomický sentiment v dubnu
 • V 14:30 USA zveřejní množství nových stavebních povolení
 • V 15:30 G. Stevens, projev guvernéra RBA
 • V 17:00 S. Poloz, projev guvernéra BoC

 Středa

 • V 08:00 Německo zveřejní index výrobních cen v březnu
 • V 11:00 Švýcarsko zveřejní průzkum podmínek pro podnikání v dubnu
 • Německo draží 10leté dluhopisy

Čtvrtek

 • V 01:50 Japonsko zveřejní zahraniční investice do cenných papírů k 15. dubnu
 • V 03:30 Austrálie zveřejní podnikatelskou důvěru za první kvartál
 • V 10:30 Velká Británie zveřejní maloobchodní prodeje v březnu
 • V 13:45 ECB zasedá ohledně monetární politiky
 • V 14:30 ECB pořádá tiskovou konferenci
 • V 14:30 USA zveřejní množství žádostí o podporu v nezaměstnanosti k 8. a 15. dubnu
 • V 15:00 USA zveřejní index cen nemovitostí za únor
 • V 16:00 USA zveřejní hlavní ekonomický index za březen

Pátek

 • V 09:55 Německo zveřejní odhad nákupu manažerů v dubnu
 • V 10:00 Německo zveřejní index podnikatelského sentimentu v dubnu
 • V 10:00 Eurozóna zveřejní odhad nákupu manažerů v dubnu
 • V 15:30 Kanada zveřejní index spotřebitelských cen v březnu
 • V 15:45 USA zveřejní odhad nákupu manažerů v dubnu
 • V 19:00 USA zveřejní množství aktivních ropných vrtů

Earnings pro týden 18.4. – 22.4.2016

earn

Akcie s ex-dividend date během týdne 18.4. – 22.4.2016

div


Analýza cenných papírů

Analýza a ohodnocení cenných papírů (akcií, dluhopisů atd.) předchází rozhodnutí o potenciální investici do cenného papíru. Při analýze cenných papírů je prověřována ekonomická situace emitenta. Hlavním zdrojem informací o emitentovi je finanční analýza. Veškeré získané informace musí být poté správně interpretovány a vyhodnoceny. Cenný papír je na základě analýzy ohodnocen a tato zjištěná „správná cena“ (fair value) je porovnána s kurzem na trhu.

Anualizovaná volatilita

Anualizovaná volatilita je statistické číslo, které se používá k měření rizika fondu a představující výnosy, které fond může dosáhnout. Větší volatilita znamená větší nejistotu výnosnosti fondu a tím i větší rizikovost fondu. Tato statistika je počítána jako anualizovaná směrodatná odchylka denních výnosů od založení fondu.

Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Ďalšia teória o slabej libre – BrExit odkloní toky kapitálu mimo Londýna
  V súvislosti s poklesom libry sa objavila jedna zaujímavá teória. A to, že môže súvisieť s rizikom nižších tokov financií do Londýna/cez Londýn. Do Londýna, ako do finančného centra, priteká veľký objem peňazí, ktorý následne smeruje do rôznych finančných aktív. V súčasnosti je dosť reálne, že britské banky nebudú mať prístup na spoločný finančný trh EÚ, čo by časť týchto tokov presunulo mimo Londýna. Odklon týchto tokov by týmpádom mal znížiť aj dopyt po libre.
 • Ďalšia várka pozitívnych amerických dát je tu
  Priemyselná produkcia v USA zaznamenala malý nárast v septembri, hlavne kvôli hurikánom Harvey a Irma, ktoré spôsobili zníženú aktivitu tovární v Amerike. Celkový výhľad pre výrobný sektor však ostáva pozitívny, hlavne vďaka silnejúcej globálnej ekonomike a slabému Americkému doláru. Výrobný sektor tvorí cca 12% Americkej ekonomiky a pozitívny výhľad by mal znamenať vyšší rast HDP. Tento sektor však samozrejme celkový produkt neovplyvní tak, ako sektor služieb.
 • Další boom výstavby nákupních parků v České republice
  Nejvíce se cílí na menší města ve Středočeském kraji. Často v jde o města s méně než 5 000 obyvatel. Rozloha obchodních prostor se proto zmenšuje. Opět se po vzoru západní Evropy v obchodních centrech budou objevovat restaurace a prodejny s módními značkami. Největší dokončený nákupním park loňského roku byl projekt OC Rotunda v Havířově s rozlohou 6300 m2.
 • Další centrální banky uvažují, jak využít technologii kryptoměn
  Centrální banky Velké Británie a Austrálie uvažují o tom, jak využít technologie blockchainu pro zkvalitnění svých služeb. Na stole jsou virtuální tokeny vázané na státní měnu.
 • Další dobrá data z Británie. Libra zatím ale pouze koriguje část včerejšího pohybu
  Tento týden je hodně o Británii a dnešek zatím není výjimkou. Libra hledá po včerejším prudkém růstu novou rovnováhu a do toho dnes byly zveřejněny z Británie další zajímavá data. Tentokrát z trhu práce, odkud přišly výsledky zaměstnanosti a růstu mezd. Příjemně překvapily hlavně mzdy, které zrychlily meziročně z 2,6 % na 2,8 %, což docela hezky navazuje na včera zveřejněné výsledky inflace, která překvapila nečekaně silným růstem na 1,6 %. Příjemně ale překvapily také počty žadatelů o podporu, které se v prosinci propadly o 10 tis. osob, zatímco konsenzus počítal s růstem o 5 tis. Připočteme-li k dnešním číslům i stále velmi nízkou nezaměstnanost, která zůstává na 4,8 %, dostáváme z Británii sérii dalších velmi povzbudivých výsledků, které by mohly v delším horizontu důvěru v Britskou měnu konečně zvýšit.
 • Další dobrá data z britského trhu práce, libra přesto dál slábne
  Po včerejších výsledcích britské inflace dnes Británie zveřejnila další důležitá data a reakce na libře je docela zajímavá. Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti minulý měsíc klesly o skokových 42 tis., což byl výrazně lepší výsledek, než s čím počítal většinový konsenzus, který žádnou změnu neočekával. Jednalo se zároveň o nejlepší údaj od konce roku 2013. Lednová čísla navíc přinesla i revizi prosincových výsledků, podle kterých se koncem minulého roku počty žadatelů o podporu snižovaly o 20 tis. proti původním odhadům 10 tis. Míra nezaměstnanosti se sice v minulé měsíci nehnula z místa, i tak ale zůstává na velmi slušných 4,8 %, což byl výsledek ve shodě s většinovým konsenzem. Na první pohled tedy skvělá čísla. Libra ale přesto reaguje oslabením?
 • Další dobrá zpráva pro AUD? Cena australského uhlí se za poslední dva měsíce zdvojnásobila
  Včera jsem psal o dopadu čínské uvolněné měnové politiky na Čínu a potažmo Austrálii s Novým Zélandem. Dnes bych ke včerejšímu článku ještě jednu věc rád doplnil. Narazil jsem totiž na graf, který mi tak trochu vyrazil dech. Jedná se o cenu vysoce kvalitního koksovatelného uhlí v Austrálii, která se samozřejmě soustředí primárně na čínský trh. Vypadá to, že budeme asi brzy potřebovat větší graf?
 • Další dobrá zpráva pro libru: Inflační očekávání v Británii znovu rostou
  Pokud jste long na libře a netrpělivě čekáte na další info, které by pomohlo libře k likvidaci alespoň části ztrát, které nabrala po britském referendu, máme pro vás dobrou zprávu. Inflační očekávání se v Británii během tohoto měsíce vrátila do normálu. Oblíbený nástroj centrálních bankéřů pro měření inflačních očekávání (5y5y swap) se v případě britské libry vrací na úroveň z letošního června v okolí 3,15 %. Ještě začátkem měsíce přitom klesl na téměř 2,9 %.
 • Další dobré zprávy z evropské ekonomiky, euro nyní balancuje na dosah důležité resistence
  Vypadá to, že příliv dobrých zpráv z eurozóny zatím nepolevuje. Markit dnes zveřejnil výsledky PMI pro Německo, Francii a celou eurozónu a ani v jednom případě nová čísla nezklamala. Spíše naopak. PMI pro tradičně silný francouzský sektor služeb se vyhoupl nad hranici 60b., zatímco trh počítal s výsledkem okolo 57b. Ještě lépe je na tom ale výrobní sektor v Německu, u kterého listopadový PMI vystoupal dokonce z už tak velmi vysokých 60,6b. na 62,5b. Díky velmi dobré kondici dvou největších ekonomik eurozóny se tak kompozitní index pro celou eurozónu vyhoupl na 57,5b., což je nejlepší výsledek za posledních 75 měsíců. Vysoká hodnota kompozitního PMI naznačuje, že by HDP eurozóny mohlo v posledním letošním čtvrtletí možná ještě zrychlit na 0,7 %. q/q.
 • Ďalší dôvod prečo ceny ropy dlhodobo nízko nevydržia – exportérom sa míňajú devízové rezervy
  V posledných dňoch sa v médiách objavovali správy o tom, že Saudská Arábia rozpredáva svoje devízové rezervy, aby si p...
 • Ďalšie dáta z USA spomalili, spotrebitelia prestávajú očakávať ďalší rast akcií
  Utorkové americké makro čísla nepriniesli žiadne potešenie – spotrebiteľská dôvera poklesla v septembri a rovnako sa vyvíjali aj predaje nových domov, ktoré zaznamenali osem mesačné minimum. Najväčším dôvodom na pokles týchto indikátorov boli pravdepodobne hurikány Harvey a Irma, ktoré spustošili východné pobrežie USA. Americká ekonomika ale zostáva v dobrom tempe, čo potvrdil aj index cien domov, ktorý za júl silnejšie vzrástol.
 • Ďalšie dva ukazovatele z USA predznačujú zrýchlenie inflácie. Jedno zvýšenie sadzieb v tomto roku je reálne
  Pred dvoma týždňami som v poste FED zmietol infláciu zo stola. Vyzerá to však, že bude rásť. Takisto aj výnosy na US d...
 • Ďalšie jubileum gréckych dlhopisov
  Rozdiel medzi výnosom 10- ročnými gréckych a nemeckých dosahuje 500 bodov (5%). Pre euro to zn...
 • Ďalšie LTRO nie je oficálne v pláne
  Núdzový režim americkej vlády pokračoval aj včera. Demokrati a republikáni sa totiž stále nedohodli na spoločnom návrhu rozpočtu...
 • Ďalšie pozitívne makro dáta z Ameriky, dolár však odmieta rásť
  Spotreba amerických domácností zaznamenala v septembri najväčší nárast za viac ako osem rokov. Za prudkým zrýchlením pravdepodobne stoja nákupy nových vecí v Texase a v Floride po tom, čo obyvatelia týchto štátov začali nahrádzať poškodený majetok a autá po posledných hurikánoch.
 • Ďalšie QE: Operácia twist
  Kvantitatívne uvoľnovanie (QE) vyvolalo na trhu obrovskú d...
 • Ďalšie QE: Operácia twist
  Kvantitatívne uvoľňovanie (QE) vyvolalo na trhu obrovskú disk...
 • Ďalší index podnikovej dôvery z eurozóny prekvapil – IFO je najvyššie za dva a pol roka
  Po včerajších PMI indexoch dôvery v podnikovej sfére eurozóny pozitívne prekvapil aj druhý top index v tomto smere – nemecké IFO. Ten vzrástol zo 109,5b. na najvyššiu úroveň za posledných dva a pol roka 110,65. (trhový konsenzus hovoril o kozmetickom raste o na 109,56.). Už sme tu mali v posledných mesiacoch náznaky zlepšenia, avšak zakaždým rástol len IFO index, pričom PMI (či už pre Nemecko alebo pre celú Eurozónu) ho nahor nenasledoval. IFO následne reagoval korekciou. Avšak teraz sme prvýkrát od začiatku roka svedkami vyšších úrovní tak pri IFO indexe ako aj pri kompozitnom PMI pre celú eurozónu (môže sa zdať že miešam jablká s hruškami ale korelácia je fakt vysoká):
 • Další informace k těžbě lithia na Cínovci
  Studie proveditelnosti pro těžbu zatím byla zpracována na dobu 21 let. Propočítala tedy prvních 21 let provozu dolu, během kterých by se z podzemí ročně odčerpaly asi 2 miliony tun rudy. V současné době se úpravárenský závod plánuje v Dubí pod Krušnými horami. Zde by z nich ročně bylo vyráběno téměř 21 000 tun této velmi žádané a dobře prodejné suroviny. Čistá hodnota daného projektu byla vypočítaná na základě 10 % zásob a činí podle této studie 540 milionů dolarů.
 • Další komentář z ČNB tentokrát korunu oslabil. Eurodolar bez většího pohybu, zatím...
  Koruna za dnešek ztrácí a před závěrem se vůči euru nachází na 25,82. Po klidném úvodu, kdy českou měnu příliš neovl...

Nejčtenější zprávy

 
reklama
Admiral Markets PA
 
Purple - indikator

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
EUREUR0.00 %USAUSD1.75 %
GBPGBP0.50 %AUDAUD1.50 %
CADCAD1.25 %NZDNZD1.75 %
CHFCHF-0.75%JPYJPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Zář
15

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
22

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

říj
6

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

říj
20

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
Purple - indikator
reklama
LYNX logo
reklama
reklama
BOSSA soutez