Středa 25. květen 2022 14:39
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Dukascopy forex
reklama
XTB analyticke forum
reklama
InstaMarkets

HDP USA: decentní růst pokračuje

30.10.2014 12:18  Autor: HighSky Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

13.30 SEČ - USA: HDP (Q3 2014, anualizovaně)
Očekávání: 3,0%
Předchozí: 4,6%

V součtu propadu HDP v prvním kvartále kvůli tuhé zimě a rychlým růstem v následujících čtvrtetích ekonomika USA pokračuje v trendu decentním růstu posledních let. Spotřeba domácností, ale i aktivita firem, solidně rostou, naopak ekonomika nemůže vzhledem k určitému oslabení světové ekonomiky počítat s velkou pomocí světové poptávky. Fiskální brzda pomalu odeznívá a přestává redukovat růst ekonomiky. Výhledy pro poptávku i produkci hospodářství jsou nadále solidní a signalizují pokračování decentního růstu aktivity. Informace jsou dobré pro dolar a akcie, nepříznivé pro zlato a dluhopisy.

14.00 SEČ – USA: Šéfka Fedu Yellenová vystoupí ve Washingtonu D.C.

Vystoupení Yellenové podle tématu se zřejmě nemusí příliš dotýkat aktuálního či budoucího ek. vývoje/monetární politiky. Fed na říjnovém zasedání monetární politiky podle očekávání ukončil svůj výkupní program cenných papírů o dalších 15 mld. USD. Hlavně však pro část trhu opět nekonkretizoval/nepřiblížil zvýšení hlavní úr. sazby, což potvrdil i zápis ze zasedání. Vyčkávací strategie, kdy centrální banka musí brát v úvahu konfliktní cíle sílícího trhu práce a současně slabší inflace (přičemž nad vývojem obou proměnných existuje řada otazníků) a nechce se unáhlit s neuváženým nastavením dalšího směru monetární politiky, tedy pokračuje.

Přesto, lze stále předpokládat pokračování tendence redukce monetární expanze na základě perspektivy trvání solidního růstu domácí ek. aktivity a dlouhodobé strategie Fedu redukce rizik finanční stability. Vyčkávání, zdrženlivost a trpělivost Fedu ke zvýšení hlavní úr. sazby jsou pravděpodobně pouze dočasné. Jestřábi celkově pravděpodobně budou mít stále navrch. Fed dle většiny členů FOMC zamýšlí zvýšení hlavní úr. sazby od příštího roku s podporou dlouhodobé strategie redukce tržních rizik plynoucích z nízkých úr. sazeb. Navíc posilování trhu práce je hmatatelnější než podcílová inflace.  Lze předpokládat, že je jen otázkou času příštího roku, kdy Fed ke zvyšování úr. sazeb přistoupí a otázkou bude spíše jak velké či malé, respektive rychlé či pomalé, zvýšení bude.

Dopad na finanční trhy: Informace HDP jsou dobré pro dolar a akcie, nepříznivé pro zlato a dluhopisy, komentáře Fedu jsou dlouhodobě dobré pro dolar, méně už pro akcie, špatné pak pro zlato a dluhopisy

Josef Kvarda
Analytik HighSky Brokers, a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • HDP Francie a Německa zklamal
  HDP Německo Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí mezikvartálně klesl o 0,6 procenta, nejvíce ...
 • HDP Japonska propadl nejvíce od zemětřesení, rostoucí spotřebitelská i podnikatelská nálada Austrálie signalizuje oživení ekonomické aktivity v Q3; analýza AUD/USD
  V noci byla zveřejněna data HDP z Japonska. Hrubý domácí produkt (HDP) v druhém čtvrtletí mezikvartálně oslabil o...
 • HDP na hlavu stačí, jen České republice ubírá na atraktivitě
  Ekonomové se již dlouho snaží najít nějakou alternativu k hrubému domácímu produktu (na hlavu), která by lépe vystihov...
 • HDP na konci roku 2020 mezičtvrtletně vzrostl o 0,3 %
  Česká ekonomika podle dnes zveřejněných předběžných údajů ČSÚ vzrostla v posledním čtvrtletí loňského roku mezičtvrtletně o 0,3 % a její meziroční pokles setrval na přechozích -5,0 %. Pro finanční trh je dnešní výsledek pozitivním překvapením, analytici totiž čekali propad HDP v průměru o 7,6 % meziročně. O mírné překvapení jde i ve srovnání s naší prognózou, a to i přesto, že byla nejoptimističtější na trhu, když počítala s poklesem ekonomiky oproti loňsku o 6,3 %. Koruna na překvapivý výsledek reaguje silným posílením pod 25,90 CZK/EUR a růst začínají i korunové úrokové sazby. Za celý loňský rok podle odhadu ČSÚ ztratila tuzemská ekonomika 5,6 %.
 • HDP na konci roku 2020 mezičtvrtletně vzrostl o 0,3 %
  Česká ekonomika podle dnes zveřejněných předběžných údajů ČSÚ vzrostla v posledním čtvrtletí loňského roku mezičtvrtletně o 0,3 % a její meziroční pokles setrval na přechozích -5,0 %. Pro finanční trh je dnešní výsledek pozitivním překvapením, analytici totiž čekali propad HDP v průměru o 7,6 % meziročně. O mírné překvapení jde i ve srovnání s naší prognózou, a to i přesto, že byla nejoptimističtější na trhu, když počítala s poklesem ekonomiky oproti loňsku o 6,3 %. Za celý loňský rok podle odhadu ČSÚ ztratila tuzemská ekonomika 5,6 %.
 • HDP nie je všetko, lepším ukazovateľom životnej úrovne je index ľudského rozvoja
  Keď človek cestuje po svete, vníma realitu aj inak ako cez čísla. Keď sedí doma, inú možnosť, ako vnímať ju cez čísla,...
 • HDP opět vzrostl, Fed může naznačit růst sazeb
  HDP: zprávy dne naznačí hospodářskou výkonnost ve druhém čtvrtletí a také zda a jak měnícím se ekonomickým podmínká...
 • HDP – pozitivní závěr roku potvrzen
  Druhý odhad HDP za čtvrté čtvrtletí loňského roku potvrdil mezičtvrtletní růst ekonomiky reálně o 0,9 % a o 3,6 %. Z mezičtvrtletního pohledu kladně působila zahraniční poptávka a fixní investice, zatímco spotřeba domácností ztratila svou roli tahouna. Za celý rok 2021 ekonomika reálně o 3,3 %. Hlavním faktorem bylo oživení domácí poptávky a dále tvorba zásob.
 • HDP se v USA v třetím kvartálu zvýšil o 2,7 procenta
  Americké ministerstvo obchodu dnes ve svém zpřesněném odhadu zveřejnilo výši hrubého domá...
 • HDP Švýcarska a analýza CAD/CHF
  Své HDP reportovala v brzkých hodinách nejen Austrálie, ale i Švýcarsko. Tamní hospodářství ve čtvrtém kvartále expandovalo o 0,4 procenta. Posílení bylo taženo hlavně spotřebitelskými výdaji na bydlení. Meziročně se HDP zvedlo o 0,9 procenta, avšak srovnáme-li ekonomický růst s běžnými cenami, tak zjistíme, že tamní HDP ztratilo meziročně 0,4 procenta.
 • HDP v Británii prekonalo odhady, posiela libru na týždenní maximá
  Britská libra sa v stredu dostala na týždňové maximum voči zelenej bankovke po nie až tak zlých dátach HDP, aké boli trhom očakávané. Dáta znova podporili stávky na zvyšovanie sadzieb na ďalšom zasadnutí Bank of England, ktoré sa koná druhého novembra.
 • HDP v Indii 7% v roce 2018
  Ve třetím čtvrtletí vzrostla indická ekonomika o 6,3 procenta, což je zrychlení oproti druhému čtvrtletí, které vykazovalo růst 5,7 procenta, nárůst o 0,6 procenta. Demonetizace v loňském listopadu měla impakt na hospodářský růst v první polovině letošního roku, neboť vedla k obrovskému poklesu růstu peněžní zásoby. Růst investic byl zvláště pozitivní. Avšak dopad nyní klesá. Indická ekonomika těžila ze solidní globální ekonomiky v roce 2017, která podpořila indický export. Růst dovozu prudce vzrostl na počátku roku 2017, ale v poslední době se snížil.
 • HDP v USA – malá pozitivní zpráva z konce roku
  Ekonomika USA ve čtvrtém čtvrtletí zpomalila na 2,6 % (mezikvartální anualizovaný růst) z předchozího tempa 3,4 %, když trh čekal 2,2 %. Náš odhad s ohledem na propad zahraničního obchodu a maloobchodu na konci roku ukazoval 1,8 %. Výkon ekonomiky byl tedy silnější, než se čekalo. Odhadovaná spotřeba domácností zpomalila tempo růstu na 2,8 % z předchozího tempa 3,5 %, když se čekalo 3,0 %.
 • HDP v USA rychlejší, než se čekalo
  Finanční trh dnes především vyčkává na výsledek rozhodnutí americké centrální banky (Fedu). Od té se všeobecně čeká snížení úrokových sazeb. Oznámení o zrušení plánovaného summitu v Čile vzbudilo otazníky nad tím, kdy se k jednání setká americký president s čínským, neboť k setkání mělo dojít právě tam. Trhy dnes potěšilo zveřejnění HDP v USA za třetí čtvrtletí. Růst nepatrně zpomalil na 1,9 % (mezikvartální anualizovaný růst) z předchozího tempa 2,0 %, když trh čekal 1,6 %. Americký dolar dnes vůči euru mírně ztrácel.
 • HDP za 2Q v USA: Horší výsledek doprovodila pozitivní revize, dolar hledá směr
  Na první pohled nevypadají výsledky americké ekonomiky příliš pozitivně. HDP rostlo ve druhém čtvrtletí o 2,3 %, očeká...
 • Hedge fondy nastupují do průmyslových a zemědělských komodit. Pro nejbližší měsíce odkládají zlato
  Přelom roku přinesl výrazný nástup hedgeových fondů do dlouhých pozic na komoditách. Jejich čisté pozice v rámci komoditních futures narostly o 18 procent na bezmála 537 tisíc kontaktů. Prudce mizí sázky na další pokles cen mědi, ropy, obilí, kakaa a dalších potravin. Opak se ale děje na zlatu a dalších drahých kovech. George Soros na zlatě trvá na bublině a konci býčího trendu, manažeři dalších fondů jsou opatrnější, nástup k dalšímu růstu ale u něj čekají až před koncem roku 2012.
 • Hedge fondy vítězem řecké směny dluhu? Evropa zaplatí víc, tak prodají
  Hedgeové fondy výrazně zasáhly do cen řeckého vládního dluhu poté, co evropští ministři financí odmítali za dluh, který bude zpětně odkoupen, zaplatit více než 28 procent face value. Fondy zájem na této úrovni zmrazily a nakonec to budou zejména ony, kdo zajistí úspěch směny za nových podmínek, ve kterých v prosinci získají až 34,1 procenta. Tím, kdo zaplatí víc, bude ve finále EFSF. Kdo bude v řecké PSI II prodávat a vydělá?
 • Hedgeové fondy navýšily dlouhé pozice v zemědělských komoditách nejrychleji v šesti měsících
  Obavy z nadměrného vlhka v Argentině a slabého výsevu ozimé pšenice v USA přiměly hedgeové fondy navýšit objem čistých dlouhých pozic v zemědělských komoditách o největší objem za posledních 6 měsíců.
 • Hedgeový fond miliardáře Pausona se letos spálil, sázka na hlubší krizi v Evropě nevychází
  Klienti amerického miliardáře Johna Paulsona v letošním roce opětovně utrpí ztrátu. Hedge-fondům stratéga...
 • Hedging – mocný nástroj pro zajištění vašeho portfolia
  Hedging je strategie řízení rizik, která se v praxi používá k k vyrovnání ztrát investic tím, že zaujímá opačné postavení v souvisejících aktivech. Na druhou stranu, snížení rizika zajištěného hedgingem obvykle také vede ke snížení potenciálního zisku. Pro hedgingové strategie se obvykle používají finanční deriváty, jako opce či futures.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto