Ticker Tape by TradingView
Na co se zaměřit 23. února? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Přehled makroekonomických reportů:

Na pondělí je naplánováno zveřejnění jen pár makroekonomických reportů. V podstatě jedinou zprávou hodnou pozornosti je index podnikatelského klimatu v Německu, avšak je známo, že jde o sekundární ukazatel. Domníváme se, že události z minulého týdne stačí k tomu, aby americký dolar nadále oslaboval, a v tomto týdnu se mohou objevit další informace týkající se celních sazeb a obchodního konfliktu Trumpa se světem, včetně vztahů s EU. Euro prorazilo z klesajícího kanálu, takže technicky je cesta nahoru u obou měnových párů otevřená.
Přehled fundamentálních událostí:

Z klíčových událostí pondělí lze vyzdvihnout pouze projev Christine Lagarde. Lagarde pravděpodobně nezmění svou rétoriku ohledně měnové politiky ECB, ale mohla by se vyjádřit k novým clům Donalda Trumpa, která jsou v rozporu s předchozími dohodami, a také k nezákonnosti všech cel namířených proti EU v roce 2025. Navíc se začaly objevovat zvěsti, že EU by mohla na základě rozhodnutí Nejvyššího soudu USA zastavit proces ratifikace obchodní dohody s USA. Nejzajímavější vývoj teprve začíná. Měnová politika centrálních bank jde dočasně stranou.
Obecné závěry:
První obchodní den týdne může trh zaznamenat poměrně aktivní pohyby, jelikož události z minulého týdne se mohou přenést i do aktuálního týdne. Euro se dnes obchoduje v rozmezí 1,183001,1837, zatímco britská libra se obchoduje v rozmezí 1,3529–1,3543. Stále nevidíme důvody pro silný a trvalý růst americké měny, zatímco trend eura se otočil směrem nahoru.
Základní pravidla obchodního systému:
- Síla signálu: Čím kratší dobu trvá vytvoření signálu (odraz nebo proražení), tím je signál silnější.
- Falešné signály: Pokud dva nebo více obchodů v blízkosti určité úrovně vedou k falešným signálům, následné signály z této úrovně by měly být ignorovány.
- Flat trhy: V podmínkách flat trhů mohou páry generovat mnoho falešných signálů nebo také žádné signály. Při prvních náznacích flat trhu je lepší přestat obchodovat.
- Obchodní hodiny: Obchody otevírejte mezi začátkem evropské seance a polovinou americké seance, poté všechny obchody ručně uzavřete.
- Signály MACD: V hodinovém časovém rámci obchodujte MACD signály pouze v období dobré volatility a jasného trendu potvrzeného trendovými čarami nebo trendovými kanály.
- Zavírací úrovně: Pokud se dvě úrovně nachází příliš blízko sebe (5–20 pipsů od sebe), považujte je za zónu supportu nebo rezistence.
- Stop loss: Nastavte stop loss tak, abyste po posunu ceny o 15–20 pipsů požadovaným směrem dosáhli úrovně breakeven.
Co je v grafech:
- Cenové úrovně supportu a rezistence: Tyto úrovně slouží jako cíle při otevírání nákupních nebo prodejních pozic. Do jejich blízkosti můžete umístit take profit.
- Červené čáry: Představují kanály nebo trendové linie, které ukazují aktuální trend a preferovaný směr obchodování.
- Indikátor MACD (14, 22, 3): Histogram a signální linie plní funkci pomocného indikátoru, který je možné využít také jako zdroj obchodních signálů.
- Důležité projevy a zprávy (vždy zaznamenány v ekonomickém kalendáři) mohou významným způsobem ovlivnit pohyb měnového páru. Obchodování v době jejich zveřejnění proto vyžaduje zvýšenou opatrnost. Může být rozumné trh opustit a vyvarovat se tak náhlých cenových obratů proti převládajícímu trendu.
- Začátečníci by si měli pamatovat, že každý obchod nemůže být ziskový. Základním kamenem trvalého obchodního úspěchu je stanovení jasné strategie spolu s rozumným řízením peněz.
Klíčová slova: USA | Britská libra | Měnová politika | Politika | Americký dolar | ECB | Euro | Flat | Indikátor | MACD | Měny | Rezistence | Take Profit | Trend | Ukazatel | Obchodování | EU | Obchodovat | Index | Dolar | Eura | Indikátor MACD | Libra | Signály | Trh | Volatility | Zprávy | BreakEven | Christine Lagarde | Obchodní den | ROCE | Přehled | Obchodujte | Obchod | Obchodní dohody | Histogram | Měnové politiky | Trhy | Pravidla obchodního systému | Obchody | Politika centrálních bank | Vývoj | Růst | Signál | JDE | Ceny | Obchodní hodiny | Americké měny | První obchodní den | Proražení | Trendové linie | Falešné signály | Více obchodů | Cenové úrovně | Cíle | TIM | 3М | Vice | Základní pravidla | Úrovně supportu | Úrovně supportu a rezistence | Síla signálů |
Čtěte více
-
Na co se zaměřit 20. listopadu? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Předposlední obchodní den týdne by mohly oba měnové páry vykázat jakékoli pohyby, protože makroekonomické pozadí dnes bude velmi silné. Euro má skvělou obchodní zónu na úrovni 1,1527–1,1531; britská libra pak na úrovni 1,3043. Nicméně v první polovině dne by se mohly vytvořit dobré technické signály, zatímco ve druhé polovině mohou obě měnové páry směřovat opačnými směry, bez ohledu na technickou analýzu. -
Na co se zaměřit 20. prosince? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale žádná není významná. Spojené království zveřejní report o maloobchodních tržbách, který není nijak rozhodující, zvlášť ne po zasedání Bank of England. USA zveřejní reporty o osobních příjmech a výdajích v podobě indexů PCE a indexu spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity. Poslední dva jmenované indexy budou mít v pátek poměrně vyšší prioritu, i když ani ony nejsou klíčové. -
Na co se zaměřit 20. února? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Na pátek je naplánováno celkem dost makroekonomických reportů. V Německu, ve Velké Británii a v eurozóně budou zveřejněny indexy podnikatelské aktivity ve službách a v průmyslu za únor. Pokud si data nebudou odporovat a budou se shodovat s prognózami, reakce trhu by mohla být poměrně silná. Velká Británie navíc zveřejní zprávu o maloobchodních tržbách. V USA by se obchodníci měli zaměřit především na zprávu o HDP za čtvrté čtvrtletí (předběžný odhad) a jádrový index cen výdajů na osobní spotřebu (PCE), který je relevantní pro inflaci – aspekt, který trh minulý týden zřejmě přehlédl. I nadále se domníváme, že současné poklesy eura a libry úzce nesouvisejí s makroekonomickým pozadím. -
Na co se zaměřit 21. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na pátek nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Euro a libra nakonec vůči americkému dolaru klesly. Federální rezervní systém se snažil uklidnit trhy prohlášením, že nic nenasvědčuje recesi a že nemá v úmyslu urychlit snižování sazeb. Inflace může navíc v nejbližší době zrychlit v důsledku celní politiky Donalda Trumpa a vyšší ekonomické nejistoty. Tyto dva aspekty naznačují, že Fed nebude spěchat s uvolňováním měnové politiky. Dolar v důsledku toho konečně získal nějakou skutečnou podporu a může alespoň trochu posílit. -
Na co se zaměřit 21. července? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické zprávy, takže můžeme očekávat slabé tržní pohyby. Do popředí se samozřejmě kdykoli může nečekaně vrátit Donald Trump s novým rozhodnutím ohledně cel nebo dalším "odvoláním Jeroma Powella". Takové události však nelze předem předvídat. Na obou měnových párech je stále klesající trend. -
Na co se zaměřit 21. listopadu? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Na pátek je naplánováno značné množství makroekonomických reportů. V Evropské unii, Německu, Velké Británii a USA budou zveřejněny indexy podnikatelské aktivity v oblasti služeb a zpracovatelského průmyslu. Je třeba poznamenat, že první odhady (které budou zveřejněny dnes) jsou pro trh významné, ale v USA existují důležitější ukazatele podnikatelské aktivity – ISM. Dále bude zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii a v USA bude publikován index spotřebitelského sentimentu od University of Michigan. Všechny tyto zprávy mají střední úroveň významu, ale mohou vyvolat určitou reakci trhu. -
Na co se zaměřit 21. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na pátek je naplánováno značné množství makroekonomických událostí. Ačkoli žádná není ultra důležitá, jejich kombinovaný vliv by mohl výrazně ovlivňovat pohyby měnových párů v průběhu dne. Německo, Spojené království, eurozóna a Spojené státy zveřejní indexy podnikatelské aktivity ve službách a ve zpracovatelském průmyslu za únor. Nutno dodat, že tyto indexy jsou významné hlavně pro evropské země, protože USA mají kritičtější indexy ISM. Spojené království navíc vydají zprávu o maloobchodních tržbách a USA zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Cenové pohyby by dnes vzhledem k množství reportů mohly několikrát změnit směr. -
Na co se zaměřit 22. července? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické zprávy. Proto lze během dne očekávat slabší pohyby na trhu.Donald Trump se samozřejmě může kdykoli vrátit do centra pozornosti, pokud přijde s novým rozhodnutím ohledně cel nebo dalším "odvoláním Jeroma Powella". Takové události však nelze předem předpovídat. Oba měnové páry včera prorazily své klesající trendové linie, což může naznačovat, že euro i libra jsou na úplném začátku nových rostoucích trendů. -
Na co se zaměřit 22. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Ve Spojených státech si můžeme všimnout zprávy o prodeji domů, ale tento indikátor je natolik sekundární, že by bylo naivní očekávat nějakou významnou reakci trhu. První dva dny týdne nám ukázaly, že trh je ochoten pokračovat v prodeji eura i libry i bez podpory makroekonomických zpráv. Stále nic nesignalizuje začátek vzestupné korekce. -
Na co se zaměřit 23. července? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na středu nejsou naplánovány žádné významné makroekonomické zprávy. Kalendáře událostí pro eurozónu, Německo a Spojené království jsou prázdné, zatímco Spojené státy zveřejní zprávu o prodeji nových domů – ta však nejspíš nevyvolá výraznější zájem trhu. Trh může proto po většinu dne obchodovat v pásmu s nízkou volatilitou. Pozornost se tak znovu obrací k americké obchodní seanci, která obvykle vykazuje větší pohyby než evropská. Stojí za zmínku, že trh má stále dost důvodů k prodeji dolaru. Americká měna může tedy navzdory prázdnému kalendáři událostí pokračovat v poklesu. -
Na co se zaměřit 23. září? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
V úterý budou zveřejněna zářijová data PMI (indexu nákupních manažerů) ve službách i ve výrobě pro Německo, eurozónu, Spojené království a USA. Připomeňme, že v USA jsou publikovány tzv. domácí ISM PMI údaje, které mají pro obchodníky mnohem větší význam. Evropské indexy jsou publikovány v jedné verzi, takže stojí za pozornost. Reakce trhu bude záviset na tom, jak moc se reálná čísla odchýlí od prognóz. Čím větší odchylka, tím silnější reakce. -
Na co se zaměřit 24. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na pondělí je naplánováno osm makroekonomických událostí. V Německu, eurozóně, USA a Velké Británii budou zveřejněny předběžné březnové hodnoty indexů podnikatelské aktivity ve zpracovatelském průmyslu a ve službách. Jednotlivě mohou mít tyto indexy poměrně slabý vliv na obchodování, ale vzhledem k tomu, že jich bude zveřejněno celkem osm, může být reakce trhu značná. Očekává se mírný nárůst všech evropských indexů, ale musíme zdůraznit, že jde o to, nakolik budou reálné údaje odpovídat prognózám, nikoli jen o absolutní hodnoty. Pokud budou skutečné údaje vyšší než ty předchozí, ale nesplní očekávání, pravděpodobně se dočkáme poklesu příslušné měny. -
Na co se zaměřit 24. července? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických zpráv, přičemž všechny budou podobného charakteru. Budou zveřejněny indexy podnikatelské aktivity v sektoru služeb a zpracovatelského průmyslu za červenec, a to v Německu, Spojeném království, eurozóně a Spojených státech. Je třeba okamžitě říct, že jakýkoli index, který se výrazně odchýlí od prognózy, může vyvolat reakci trhu. Tyto indexy však nejsou považovány za příliš důležité z obchodního hlediska – zvlášť za současných podmínek, kdy americký dolar nepřetržitě už šest měsíců oslabuje bez ohledu na měnovou politiku centrálních bank nebo lokální makroekonomické zprávy. -
Na co se zaměřit 24. června? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických zpráv a žádná z nich není ani podstatná. Za zmínku stojí prakticky jen index podnikatelského klimatu v Německu, ale kdo se dnes tímto ukazatelem opravdu zabývá? Trh včera naprosto ignoroval osm indexů podnikatelské aktivity z Německa, EU, Spojeného království i USA, protože byly zcela zastíněny jinými zprávami. K podobné situaci dojde pravděpodobně i dnes. -
Na co se zaměřit 24. listopadu? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Přehled makroekonomických reportů: Na pondělí je naplánováno velmi málo makroekonomických reportů. V podstatě je jedi... -
Na co se zaměřit 24. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na pondělí je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná není významná. Trh v posledních dvou týdnech z velké části ignoruje fundamentální a makroekonomické údaje. Minulý týden přehlížel i důležité reporty o nezaměstnanosti a inflaci ve Velké Británii, ale libra si následující den i přes prázdný ekonomický kalendář připsala 100 pipů. Eurozóna v pondělí zveřejní druhý odhad inflace za leden a Německo index podnikatelského klimatu IFO. Druhý odhad inflace se obvykle shoduje s prvním, takže výrazná reakce trhu je nepravděpodobná. Index IFO je sekundárním indikátorem s minimálním vlivem na tržní sentiment. -
Na co se zaměřit 24. února? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Na úterý je naplánováno velmi málo makroekonomických reportů. V podstatě jedinou zprávou hodnou pozornosti je týdenní ADP report o trhu práce v USA, který se v poslední době začal zveřejňovat ve dvou verzích. Dokonce i měsíční zpráva ADP je trhem pravidelně ignorována kvůli její nízké přesnosti a častým nesrovnalostem s údaji o zaměstnanosti mimo zemědělství (Non‑Farm Payrolls, NFP). Týdenní report proto nemá velkou váhu. V Německu a v Evropské unii je dnes kalendář událostí prázdný. -
Na co se zaměřit 25. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná nemá zásadní význam. Přinejlepším lze zmínit zprávu o německém podnikatelském klimatu a údaje o prodejích nových domů v USA, i když ani tyto zprávy dnes pravděpodobně neovlivní pohyb měnových párů ani náladu obchodníků. Hlavními hybateli forexového trhu zůstanou technické faktory a Donald Trump. -
Na co se zaměřit 25. července? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na pátek je naplánováno poměrně málo makroekonomických zpráv, ale všechny docela důležité. Německo zveřejní index podnikatelského klimatu IFO – nejméně významnou zprávu dnešního dne. Spojené království zveřejní údaje o maloobchodních tržbách, které jsou mnohem zajímavější. Britská libra včera částečně oslabila kvůli slabým indexům podnikatelské aktivity a podobný scénář se může opakovat i dnes. V USA se očekává důležitá zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Tato kategorie zboží má obvykle vysokou hodnotu, a proto je spolehlivým indikátorem výrazných změn v sentimentu a důvěře spotřebitelů. -
Na co se zaměřit 25. srpna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické údaje kromě německého indexu podnikatelského klimatu. Jedná se o naprosto druhořadý report, od kterého nečekáme reakci trhu. Trh může v pondělí v cenách stále zohledňovat páteční projev Jeroma Powella. V tuto chvíli však vše nasvědčuje tomu, že dnes budeme mít "klidné pondělí".
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Americké indexy drží rekordy, ale čipy prudce propadly. Máme se bát? Odpověď nabídne zářijový webinář Purple Trading
Jak vytvořit první kód pro AOS pomocí AI bez znalosti programování (5. díl)
Tomáš Kacerovský: Největší příležitost blockchainu neleží v bitcoinu
Tady svět poprvé zaslechl slovo „burza“. Rozkvět obchodu v Bruggách umožnila bouřka
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Americké indexy drží rekordy, ale čipy prudce propadly. Máme se bát? Odpověď nabídne zářijový webinář Purple Trading
Jak vytvořit první kód pro AOS pomocí AI bez znalosti programování (5. díl)
Tomáš Kacerovský: Největší příležitost blockchainu neleží v bitcoinu
Tady svět poprvé zaslechl slovo „burza“. Rozkvět obchodu v Bruggách umožnila bouřka
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Denní kalendář událostí
V USA dlouhodobé nákupy cenných papírů
V USA výrobní index PMI a PMI za služby
V Británii výrobní index PMI a PMI za služby
V Německu výrobní index PMI a PMI za služby
Ve Francii výrobní index PMI a PMI za služby
V Británii maloobchodní tržby
V USA zásoby zemního plynu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V Austrálii míra nezaměstnanosti
V USA dlouhodobé nákupy cenných papírů
V USA výrobní index PMI a PMI za služby
V Británii výrobní index PMI a PMI za služby
V Německu výrobní index PMI a PMI za služby
Ve Francii výrobní index PMI a PMI za služby
V Británii maloobchodní tržby
V USA zásoby zemního plynu
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V Austrálii míra nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Carney: Kanada je v obchodní válce, neboť byla napadena
Volkswagen je na prahu katastrofy
Akcie ve Spojených státech dnes vzrostly, za celý týden ale vykazují ztrátu
Komodity: Ceny ropy pokračují v růstu po amerických hrozbách tvrdými sankcemi na Írán
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, trhy jsou nervózní kvůli odkupu amerických dluhopisů
Pražská burza po čtyřech týdnech mírně oslabila, index PX klesl o 0,2 procenta
Pražská burza poprvé v tomto týdnu posílila, dařilo se předním titulům
Forex: Koruna stagnovala k euru a k dolaru mírně oslabila
Swingové obchodování GBP/USD 21.8.2026
Swingové obchodování GBP/JPY 21.8.2026
Carney: Kanada je v obchodní válce, neboť byla napadena
Volkswagen je na prahu katastrofy
Akcie ve Spojených státech dnes vzrostly, za celý týden ale vykazují ztrátu
Komodity: Ceny ropy pokračují v růstu po amerických hrozbách tvrdými sankcemi na Írán
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, trhy jsou nervózní kvůli odkupu amerických dluhopisů
Pražská burza po čtyřech týdnech mírně oslabila, index PX klesl o 0,2 procenta
Pražská burza poprvé v tomto týdnu posílila, dařilo se předním titulům
Forex: Koruna stagnovala k euru a k dolaru mírně oslabila
Swingové obchodování GBP/USD 21.8.2026
Swingové obchodování GBP/JPY 21.8.2026
Blogy uživatelů
Index S&P 500: Růst se zastavil a začala konsolidace
Bitcoin vyletěl o 20 % za 2 dny: Bude růst pokračovat?
Zlato znovu útočí na maxima. Rozhodne o dalším růstu geopolitika, Fed i centrální banky
Velký impuls pro krypto! Dosáhl bitcoin dna?
Jak nás podvědomí nutí vidět obchody v čistém šumu
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (21. 8. 2026)
Praktické okénko: Ne každý správně řízený obchod musí vydělat
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (MN–H4)
Analýza DAX, Dow Jones, EUR/USD: Inflace v USA polevuje, Hormuz ale zůstává hrozbou
Akciová analýza: Miláček retail investorů pod tlakem
Index S&P 500: Růst se zastavil a začala konsolidace
Bitcoin vyletěl o 20 % za 2 dny: Bude růst pokračovat?
Zlato znovu útočí na maxima. Rozhodne o dalším růstu geopolitika, Fed i centrální banky
Velký impuls pro krypto! Dosáhl bitcoin dna?
Jak nás podvědomí nutí vidět obchody v čistém šumu
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (21. 8. 2026)
Praktické okénko: Ne každý správně řízený obchod musí vydělat
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (MN–H4)
Analýza DAX, Dow Jones, EUR/USD: Inflace v USA polevuje, Hormuz ale zůstává hrozbou
Akciová analýza: Miláček retail investorů pod tlakem
Forexové online zpravodajství
Trump z šuplíku vytáhl zaprášený celní kanón. Na Kanadě si může testovat i úder na Evropu, včetně Česka
Zámořské akcie v závěru týdne posílily
Denní shrnutí: Týden končí mírným odrazem
Tři trhy, které sledovat příští týden (24. 8. 2026)
Ross Stores: „Pouze“ dobré výsledky, nebo signál recese?
Frankfurtská burza uzavřela páteční seanci růstem
Na každého Čecha připadá téměř šest litrů tuzemské zmrzliny. U výrobce má litr hodnotu jen 44 korun, hodnota kopečku zmrzliny je tedy jen 1,30 Kč
Pražská burza v závěru týdne rostla
USA: Spotřebitelská důvěra v srpnu podle předběžných dat na -15,5 b. při očekávání -16,0 b.
USA: PMI ve službách v srpnu podle předběžných dat na 56,0 b. při očekávání 54,0 b.
Trump z šuplíku vytáhl zaprášený celní kanón. Na Kanadě si může testovat i úder na Evropu, včetně Česka
Zámořské akcie v závěru týdne posílily
Denní shrnutí: Týden končí mírným odrazem
Tři trhy, které sledovat příští týden (24. 8. 2026)
Ross Stores: „Pouze“ dobré výsledky, nebo signál recese?
Frankfurtská burza uzavřela páteční seanci růstem
Na každého Čecha připadá téměř šest litrů tuzemské zmrzliny. U výrobce má litr hodnotu jen 44 korun, hodnota kopečku zmrzliny je tedy jen 1,30 Kč
Pražská burza v závěru týdne rostla
USA: Spotřebitelská důvěra v srpnu podle předběžných dat na -15,5 b. při očekávání -16,0 b.
USA: PMI ve službách v srpnu podle předběžných dat na 56,0 b. při očekávání 54,0 b.
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace v eurozóně v listopadu výrazně zpomalí vlivem cen energií
Technologické akcie sílí. Ropa je na dvouletých maximech
GBPUSD
Češi o prázdninách nejčastěji platili kartou v Polsku, Chorvatsko je až páté
Makro: Průmyslové objednávky Německa v září vyskočily o 3,3% a předčily očekávání
Pád CSG pokračuje, akcie klesly pod 20€ 📉😱
Třetí zvýšení sazeb v řadě
Conseq spouští nový fond pro investice do průmyslových nemovitostí ve spolupráci s Panattoni
Makro: Záchrana Řecka bude stát až 90 miliard eur, zdroj
Ranní zpráva z akciového trhu: Akciové trhy přešlapují na místě
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace v eurozóně v listopadu výrazně zpomalí vlivem cen energií
Technologické akcie sílí. Ropa je na dvouletých maximech
GBPUSD
Češi o prázdninách nejčastěji platili kartou v Polsku, Chorvatsko je až páté
Makro: Průmyslové objednávky Německa v září vyskočily o 3,3% a předčily očekávání
Pád CSG pokračuje, akcie klesly pod 20€ 📉😱
Třetí zvýšení sazeb v řadě
Conseq spouští nový fond pro investice do průmyslových nemovitostí ve spolupráci s Panattoni
Makro: Záchrana Řecka bude stát až 90 miliard eur, zdroj
Ranní zpráva z akciového trhu: Akciové trhy přešlapují na místě
Blogy uživatelů
Které akcie těží z umělé inteligence? | Investiční Memento #22
Nedělní příprava: Dolarový index + vybrané měnové páry
Index S&P 500: Růst se zastavil a začala konsolidace
Zlato - Analýza více časových rámců
Co nás (ne)naučí úspěch
Odkiaľ a kam?
Proč jsem si vybral StrategyQuant
EUR/USD: Analýza více časových rámců (MN–D1)
Inflace hýbe akciemi i korunou
Jak může meditace změnit váš trading
Které akcie těží z umělé inteligence? | Investiční Memento #22
Nedělní příprava: Dolarový index + vybrané měnové páry
Index S&P 500: Růst se zastavil a začala konsolidace
Zlato - Analýza více časových rámců
Co nás (ne)naučí úspěch
Odkiaľ a kam?
Proč jsem si vybral StrategyQuant
EUR/USD: Analýza více časových rámců (MN–D1)
Inflace hýbe akciemi i korunou
Jak může meditace změnit váš trading
Vzdělávací články
Kopírování obchodů a správa kapitálu na forexu
Není důležitý jeden obchod, ale dlouhodobý horizont
VIP zóna: Výsledky obchodování za únor 2023
Měna zrozená z chaosu. Bosenská marka měla uklidnit rozbouřený Balkán
Pokročilá struktura Price Action (5. díl)
Smart Money Trading: Denní cyklus - One Way (21. díl)
Září 2023 s VIP zónou: Slušné zisky pokračují
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
6 věcí, které zjistíte až po roce tradingu
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Kopírování obchodů a správa kapitálu na forexu
Není důležitý jeden obchod, ale dlouhodobý horizont
VIP zóna: Výsledky obchodování za únor 2023
Měna zrozená z chaosu. Bosenská marka měla uklidnit rozbouřený Balkán
Pokročilá struktura Price Action (5. díl)
Smart Money Trading: Denní cyklus - One Way (21. díl)
Září 2023 s VIP zónou: Slušné zisky pokračují
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
6 věcí, které zjistíte až po roce tradingu
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: GBP/USD se odrazil od supportu obchodního pásma
Nejsilnější a nejslabší měny 2.5.2016
Dow Jones - Intradenní výhled 22.5.2023
Němci vyhlásili méně osobních bankrotů
Ropa WTI - Intradenní výhled 22.8.2016
GBP/USD - Intradenní výhled 7.8.2018
Forex: Koruna posílila vůči euru a také k dolaru
Očekávané události pro tento týden
Carney: Kanada je v obchodní válce, neboť byla napadena
Index spekulativního sentimentu 10.1.2018
Forex: GBP/USD se odrazil od supportu obchodního pásma
Nejsilnější a nejslabší měny 2.5.2016
Dow Jones - Intradenní výhled 22.5.2023
Němci vyhlásili méně osobních bankrotů
Ropa WTI - Intradenní výhled 22.8.2016
GBP/USD - Intradenní výhled 7.8.2018
Forex: Koruna posílila vůči euru a také k dolaru
Očekávané události pro tento týden
Carney: Kanada je v obchodní válce, neboť byla napadena
Index spekulativního sentimentu 10.1.2018
Témata v diskusním fóru
Zlato - výhledy
EUR/USD
FX trading - ptejte se pokročilých
Co dělat až se na podzim vrátí volatilita na trh? Tato strategie vám poradí!
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie
Posledných 7 týždňov na Bitcoine bolo rastových – čas na otočku?
Price Action Trading Jakuba Hodana
OIL - ropa
Žilina a okolie
Jak najít perfektní obchodní strategii
Zlato - výhledy
EUR/USD
FX trading - ptejte se pokročilých
Co dělat až se na podzim vrátí volatilita na trh? Tato strategie vám poradí!
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie
Posledných 7 týždňov na Bitcoine bolo rastových – čas na otočku?
Price Action Trading Jakuba Hodana
OIL - ropa
Žilina a okolie
Jak najít perfektní obchodní strategii




